Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AniaRiz

żylaki macicy....

Polecane posty

witam. ćzy ktoś z was spotkał się z diagnozą zylaki macicy??? co wiecie na ten temat, jak się to ma ewentualnie do przyszłej ciąży?? Co jest powodem powstawania ich i jakie to może mieć skutki w przyszłości??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wznawiam temat-moze teraz ktoś odpowie???2 miesiące temu urodzilam dziecko,bylam na wizycie kontrolnej u gina i ten podczas usg wewnętrznego,stwierdził duzą ilośc zylakow na macicy,nawet był zdziwiony,bo po raz pierwszy widzial takie duze,zapytał czy mam jakies na nogach ale ja tam nie mam nic.ogolnie stwierdził ze to nic poważnego ,problem pojawił by sie gdybym musiala miec jakąs operacje ginekologiczną:(i tyle mi powiedział:(no i sie martwie teraz a w necie nie moge wyczytac nic konkretnego!! jesli ktos wie cos na ten temat to prosze o wpis:)z gory dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znalazłm na innym forum
"DEFINICJA Odcinki nadmiernie rozdętych żył z powodu nieprawidłowego funkcjonowania lub uszkodzenia zastawek żylnych. OBJAWY I PRZEBIEG W ciąży znacznie wzrasta ilość krwi krążącej jak również zmianie ulega ciśnienie w żyłach kończyn dolnych i macicy. Zwiększa się również poziom progesteronu, który w znacznym stopniu wpływa na zmniejszenie sprężystości ścian żył. W czasie ciąży na skutek ucisku powiększającej się macicy przepływ żylny jest znacznie utrudniony. Wszystkie te zmiany następujące w organizmie kobiety ciężarnej mogą nieść zwiększone ryzyko powstania żylaków. Mogą się one pojawić bez względu na czas trwania ciąży. żylaki pojawiają się na kończynach dolnych, wargach sromowych i w pochwie oraz odbycie jako tzw. hemoroidy. Bardziej narażone na ich wystąpienie w ciąży są kobiety, u których w rodzinie zdarzały się żylaki ponieważ istnieje dziedziczna predyspozycja do ich powstawania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedz!!! jak narazie same złe wiadomości:( mam nadzieje ze odezwie sie kobieta ktora miala podobny problem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znalazłm na innym forum
Olga-popatrz z innej strony lekarz powiedział ze to nic poważnego więc pewnie wie co mówi:) będe szukać dalej informacji a Ty się nie martw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×