Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lambhorgini

Marta i Martyna-nie za podobnie?

Polecane posty

Potrzebuję rady:) Mam sześcioletnią córkę Martynkę, w grudniu na swiat przyjdzie drugie dziecko,prawdopodobnie dziewczynka. Zarówno mi,jak i mężowi bardzo podoba sie imię Marta i chcielibyśmy tak nazwac dziecko,ale boimy się,że ludzie będą mylic imiona dziewczynek.A może niepotrzebnie się zastanawiamy,bo między siostrami i tak jest duża różnica wieku? Jak myślicie-nazwac małą Marta czy wybrac jakies inne imię?Podoba nam się jeszcze Matylda i Nina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm jakbym to ja miała decydować to wybrałabym zdecydowanie Ninkę albo Matyldę, bardzo fajne imiona:-) Nie chcę przez to powiedzieć, że Marta jest nieładne ale skoro jest już Martynka to może jakaś mała odmiana:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** ** ** ** ***
moim zdaniem to kiepski pomysł. raz że obcy będą mylić imiona, dwa ze wy też (ja jestem Aga a moja siostra Marta i miedzy nami jest 7 lat różnicy a i tak ojcu sie potrafi pomylić, a co dopiero przy tak podobnych imionach). dwa że dzieci lubią być wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju z pośród rodzeństwa i może być im niefajnie z tak podobnymi imionami...ja byłam jako dziecko bardzo niezadowolona z faktu ze chcieli mojej siostrze też dać imię na literę A, bardzo się tym przejmowałam bo "Tylko ja mogę być na A!!..buuu!!"...przyznaje że trochę sterroryzowałam tatę i w efekcie to ja nazwałam młodą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia mówi,że chciałaby siostrę Antosię,ale nam się to imię nie podoba.Więc pewnie będzie Nina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukrecja_b
moja kolezanka Marta, ma mlodsza siostre o imieniu Martyna.oczywiscie wszyscy myla ich imiona. mnie osobiscie imiona z drugiej opcji (Nina i Matylda) podobaja sie o wiele bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martyna i nina martyna i matylda martyna i marta zdecydowanie pierwsze zestawienie brzmi najlepiej. moim skromnym zdaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobnie, prawie tak samo. Zdrabniać można identycznie. Lepiej pomyślcie nad innym imieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale oba ładne
Znam Martę i wszyscy zdrabniają ją na Martusię. Znam Martynę zdrabnianą na Martynkę. Moim zdaniem te imiona nie są zbytnio podobno, zwłaszcza zdrobnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w domu małą Martusię i czasami wołam na nią \"Marcelinka\" albo \"Martynka\" :D Dla mnie to są podobne imiona. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam Alinę i Michalinę, trzecia miała być Kalina, ale mąż stwierdził, że jak zawoła "Aliiinaaaa" to mu się wszystkie baby zlecą :):):) hahahahahaha A i tak jeżeli będzie 4 córa to będzie Kalina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×