Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

ja malej wczoraj zalozylam body z krotkim rekawem i sukienke princeske kapelusik i skarpetki... dzis to juz sama sukieneczka taka letnia chyba nam starczy (no kapelusik i skarpetki tez musza byc)... mial byc rampers ale mala go wlasnie zasikala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiu, no wlasnie tak sie zastanawiam, czy miesiecznermu dziwecku moge juz body z krotkim na dwor zalozyc? a w domu jak ubierac w takin upal? skarpetki konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieee ja w domu bez skarpetek... tyle ze u nas jest naprawde goraco... u mnie teraz na termometrze w sloncu jest 37 stopni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, orientujecie się, czy można gdzieś kupić okładkę na legitymacje ubezpieczeniową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Nie pisałam nic,bo nie miałam weny:(mieliśmy zmartwienie z Mikusiem, a nawet nadal mamy:( Zacznę od tego,że zauważyliśmy,że raz na dzień, na 2 dni Mikołajek zaczyna się tak jakby \'\'dusić ,dławić \" nie wiedzieliśmy co to jest z mężem wystraszylismy się na maxa,ale od razu jak został wzięty na ręce przechodziło mu to,taki powiedzmy atak trwał kilka sekund.Na prędce pojechaliśmy wczoraj do pediatry-neurologa,powiedział ,ze z oddychanie wszystko ok,zbadał Go pod kątem neurolog.i też jest wszystko w porządku.Powiedział,że prawdopodobnie jest to refluksja niemowlęca i przejdzie mu z wiekiem.,mamy się nie bać,ale dla potwierdzenie Jego tezy kazał umowić Nam się z gastroenetrlogiem,w poniedziałek mamy wizytę. Mówię Wam dziewczyny nieżle bylismy wystraszeni:( ta refluksja polega na tak jakby dławieniu się pokarmem,objawami jest też ulewanie m.in.tylko ,że jemu ani razu się nie ulało. Uspokoił Nas też lekarz więc jestem spokojna o Niego. Poza tym jest zdrowym chłopem :D tak ,tak chłopem bo waży już 5400 i jest b.długi:) Jutro idziemy na szczepienia,w piatek ja mam wizyte kontrolna u ginek. KIWI-U Nas jako tako nie problemu z noszeniem na rękach Małego,bo staramy się Go mało nosić,ale za to lubi sobie leżeć na kolanach i byc w ten sposob bujany,potrafi juz niezle wymusic na Nas taka pozycję leżenia:D Ja też juz probowałam dwa dni pod rząd truskawek i Małemu nic nie było,został mie jeszcze pomidor:) Ja Malutkiego po domu i na dwór ubieram w body na kr.rekaw ,bez skarpetek. U Nas w domu jest strasznie gorąco,jak zimą mamy zimno ,tak latem nagrzewa sie od dachu sufit i temp.na term.wynosi nawet 27st!!!jest do nie wytrzymania:(czasami. Muszę jeszcze obejrzeć zdjęcia od Was,bo mam zawaloną szkrzynkę od Was :)a przez weekend w ogóle nie włączałam komp. Dzisiaj idziemy z małym do prababci na obiadek,potem może na jakieś lody,a poza tym musimy kupic moskitierę na okna. Czy u was jest też tak dużo komarów?? zabezpieczacie jakos dzieci przed nimi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PINIU-krzesełko dla Natalki super sprawa,ja też zamierzam w pózniejszym czasie kupić takie ze stolikiem Mikołajkowi. Fakt,fakt nawet sie nie obejrzymy jak nasze dzieci zaczną siedzieć ,raczkować ,chodzic i Nam pyskować:D Zauważyłam też ,że Mikołajek ssie kciuka raz na jakiś czas ,co jakis czas udaje włożyc mu się paluszek do buzi. Tak się zastanawiam,bo On jeszcze nie miał ani razu smoczka w buzi ,w ogóle mu Go nie dawałam,czy go nie wprowadzic,bo chyba lepiej oduczyc od smoka niz ssania palca,no sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu tez tak myslalam ze lepiej smoka dac bo lila tez palce obrabia ale ona nie chce... dzis jej probowalam herbatke dac bo taki gorac ze szok i sie okazalo ze moje dziecie nie umie ssac butli... normalnie koszmar... jak ja mam ja dopajac??? juz nie wspomne o tym ze do pol roku sie bez niej nigdzie ne rusze bo nawet jak odciagne mleko to nikt jej go nie poda bo jak??? mala juz prawie wogole nie spi w dzien... drzemie sobie tylko czasem... nawet na spacerze jak pospi z godzine to jest sukces... dobrze ze w nocy ladnie spi... dziewczyny jak nauczyc mala z butli pic??? macie jakies rady??? mam smoczek z najmniejsza dziurka... rozne modele ale zaden nie pasuje... nawet taki co niby imituje sutka ale tez nie chce... krztusi sie dlawi denerwuje wygina... wypluwa i w rezultacie nie chce juz wiecej buzi otworzyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIU, dobrze, że zMikusiem ok. Wohrażam sobie jak się musieliście wystraszyć. ASIU, moja też na początku nie chciała butli ciągnąć. Z czasem sie nauczyła. Pozostaje Ci próboweać do skutku. W końcu musi sie nauczyć. Jak sie przegłodzi, to butle powinna zacząćciągnąć. A jakiej fimry masz smoczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIU, ja czytałam w jednej z gazet dziecięcych, że smoczki nie są złe i lepiej, żeby dziecko ssało smoczek niż palec. Moja Oljkateżssała smoczek i odrzucila go sama, jak miała rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi u mnie lekarz nie przychodzi do domu na wizyte tylko polozna i ona powiedziala zeby sie wybrac po zwazenie zmierzenie i umowienie na szczepienia I powiem wam ze strasznie rozczarowała mnie ta wizyta .. Myslałam ze zapyta sie o małego jak je , jak sika, czy robi kupki itp. a ona tylko pieprzyła o szczepionkach przez pół wizyty :O Niby wszytsko ok , bioderka w normie nie musze isc do specjalisty , osluchala go mały juz wazy 3550. przepisała tysiace lekow i powiedziala ze takie kilku sekundowe spiecia miesni z krzykiem (jakby robił kupe) to sa kolki .. Aniu Borysek tez ma takie dziwne dławienia - jakby pokarm wracał mu sie do buzi - ale nie ulewa mu sie - myslaam ze to normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi podajesz witamine K?? bo mnie lakarka przepisala a w szpitalu mwili ze jak sie dokarmia to nie trzeba - ze podaje sie ja tylko w przypadku wyłącznego karmienia piersią ... Nie chce przedobrzyc bo witamine te mozna ponoc przedawkowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU A MASZ MOŻE SMOCZEK DO BUTELKI NUK USPAAJACY ON JEST TAKI PŁASKI, OLUŚ MA TAKI I BARDZO LUBI Z NIEGO PIĆ. MA TEZ ASMOCZEK USPAKAJAJĄCY Z NUKA I BARDZO LUBI GO SSAĆ ALE JAK JUŻ NIE CHCE TO WYPLUWA. aNIU aSIU JA NIE DOSTAŁAM ŻADNYCH ZDJEĆ WASZYCH POCIECH :( DZIŚ CIEPŁO ALE WIATEREK NIE PRZYEMNY. WCZORAJ BYŁ TAKI SKWAR ŻE OLEK TYLKO W BODY NA KRÓTKI RĘKAWEK BYŁ NA DWORZU I TO BVEZ KOCYKA. mNIEJ JE JAK JEST TAKI SKWAR A U WAS????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko taki plaski tez mam ogolnie mam z aventu i nuka... zaden jej nie podchodzi... co do zdjec to moze masz skrzynke przepelniona i dlatego nie doszly bo jak wysylalam to wyszlo ze wyslano... u mnie z karmeniem teraz jest tak ze mala je tyle samo razy ale krocej czyli pewnie po prostu bardziej pije niz je... oproznij skrzynke emilko to ci jutro wysle zdjecia jeszcze raz bo dzis to mi sie juz nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIU, ale Mikołaj to prawdziwy model. Śliczny jest! A Ty to juz laska pełną gębą. Powiedz, Mikolaj lubi leżeć na leżaczku? Widzę, że już zaczynaja go inteesować zabawki. Moja Lenka różnie z leżacziem. Teraz akurat na nim usnęła, ale nie jest to regułą. MINI, ja nie podaję witaminy K. W mleku modyfkowanym ona jest. Poza tym nawet gdybym karmiła piersia tylko, to położna mówila, że nie jest ona obowiazkowa i do mnei należy decyzja, czy będę ją podawać. Pediatra tez nie zalecała wit. K. Może u nas innne zwyczaje. Miniu, a dlaczego pediatra przepisała małemu tysiace leków? Na tą kolkę? U nas po porodzie przychodzi do domu najpierw położna, a potem pediatra. U nas na szczęście fajna polożna jest i lekarka też. Szczerze odradzają szczepienia skojarzone i pytają o dziecko, kupki, karmienie etc. oraz moje zdrowie też. Może Ci się jakaś nieciekawa babka trafiła akurat. EMILKO, Co do smoczków Nuka to u nas np.Lenka akurat odrzuca i toleruje Aventa, bo jest twardszy. Trzeba z różnymi smoczkami eksperymentować, bo kazde dziecko moze lubić co innego. U nas dzis już nie taki upał. Ciepło, słoneczko, ale wietrznie. Ale to dobrze. Lena nienajlepiej znosi upały, jest wtedy niespokojna. O, juz sie budzi. Zmykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU, a po co w ogóle chcesz dopajać, jak mała tylko na piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu skrzynka opróżniona możesz wysylać:) Dziewczyny ale mam alergie jejku sama woda mi z nosa leci. spływa przy okazji do gardła i mam je czerwone i boli :( Kozmar. Miniu podaje ci kilka metod na kolki jak by były bardzo silne rozpoznasz je jak bedzie ściskał mocno rączki podnosił nóżki do góry, był nie spokojny i krzyczał: 1. przed jedzeniem podaj łyżeczkę ciepłej wody i masuj brzuszek 2. masuj brzuszek odwrotnie do wskazówek zegara 3. połż ciepłą ieluszkę na brzuszek 4. nagrzewaj suszarką brzuszek małego 5. weś sobie Boryska na brzuch (brzuch do brzuszka) zegnij nogi w kolanach i rytmicznie uność miednce do góry. Oluś bardzo lubi tą pozycję i kolki szybko przechodzą. 6 no oczywiście kropelki: ja używam espumisan i sab simplex (kropelki niemieckie) To tak na wszelki wypadek jak by było źle, ale tfu tfu wypluć żeby nei zapeszyć. Chłopcy mają częściej kolki niż dziewczynki. Przygotowujemy się do wesela jutro jade zawieść do pralni garnitur męża, musimy kupić buty jemu i moze przy okazji i ja sobie coś na wierz kupię bo niestety marynarka za mała :). Oki ide odciągać pokarm na piątek bo nie chce mamaie zostawić mleka modyfikowanego alejesli bedzie musiała to i tak da. Zobaczymy ile dziś ściągne, mam nadzieje że dużo. oki lece papap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki ja tylko na chwilke... Ja dzisiaj mialam odwiedzinki kolezanki ktora mieszka w szwecji pogadalysmi i mala dostala piekna sukieneczke szwecka bardzo ladna:) potem poszlam na dzialeczke i tak dzionek zlecial... moja Natusia juz wykapana i spi obie jak nadluzej bi jestem taka zmeczona ze szok ... ANIU---sliczne zdjecia Mikus swietny, dobrze ze wszytko z nim oki kamien z serca wiem wiem jak to jest jak czlowiek sie martwi ale najwazniejsze ze jest dobrze:D wysle jutro wam zdjecia najnowsze natalki KIWI---twoja starsza cora mnie rozwala jest przeslodka Prawdziwa z niej MODELKA SUPER!!!! zmykam spac spac spac... papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAA Kiwi masz prześliczne dzieciaczki !!!! Olunia prawdziwa modelki, a powiedz opiekuje się siostrzyczką????? i jak jej problemy majtkowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIU---ja tez uwazam ze lepiej smoczek niz pale a wiem cos o tym bo niestety jestem przykladem ssania palca ssalam az do podstawowki nie moglam sie oduczyc moja mamcia juz takie rozne cuda robila nic nie pomagalo na szczescie minelo ale bylo naprawde ciezko i przez to mam krzywe zebole wrrrrr ale to przez zlobek bo mama nie dawala mi smoczka w domu a w zlobku mi dawali wiec w domu zaczelam ssac palca i tak to wlasnie bylo...ahhh nie chce nawet tego pamietac!!! buziaczki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U Nas też już Maleńki wykąpany i śpi:) Wyglada na to,że chyba jednak wprowadzimy w życie smoka. Co do podawania wit.K tez słyszałam rózne opinie,(karmię tylko piersią)np.lekarka w przychodni przepisała ją Mikusiowi,natomiast wczoraj lekarz powiedział,żeby jej nie dawać.Nie spotakał się w ogóle z chorobą krwotoczną u dzieci. Jednak my zostalismy przy tym i podajemy ją . Obejrzałam zdjęcia:) wszystkie dzieciaczki śliczne i kochane:):):) EMILKO-fryzurka śliczna:)ja Cię wolę w brazie niż w blond:) KIWI-ja starm się nie wsadzać jeszcze zbyt często Małego do leżaczka,ale jak juz tam jest ro nawet to lubi,sam się \'\'buja\'\' i widac ogolne ożywienie u Niego na twarzy. Własnie KIWI,PINIU ile godzin ,minut Wasze dzieci spędzają w tych leżaczkach.? ASIU-mój Mały tez juz coraz mniej śpi w dzień.W ogóle coraz więcej Go interesuje rzeczy,rozgląda się po pokoju. Własnie ja też czytałam ,żeby nie dopajać do 6mc. Ja juz uciekam ,jeszcze muszę się wykąpać ,cała sie kleję i nakarmic przed snem synka:) Papapa,dobrej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIU, Lenka w lezaczku leży mało. Nawet nie codziennie. Częso leży chwilę i zaczyna płakać. Dziś akurat się udało poleżeć jej zpół godzinki i zasnąć ze smokiem. EMILKO, Olk cała w skowronkach, że ma siostrę. Zero zazdrości. Chodzii całuje małą i mówi, że ją kocha:) Lenka tez już śi. Zasnęła po mleku modyf. W nocy za to dam cycka. Mam nadzieję, ze pośpi chociaż do 4. Zmykam, pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMILKO, przypomniało mi się. Olka w dzień już ładnie chodzi sama do ubikacji. Nawwt ostatnio nie podlewa juz majtek. Kupkę robi za \"nagrody\" (czyli czekoladki) do sedesu. Ogólnie w dzień jest ok. Ale w nocy powróciliśmy do pieluch, bo lała strasznie. I powiem Wam, że przez najbliżzsze 3 lata nie kupimy dywanów do mieszkania, nie opłaca się:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba idę spać. Zasiedziałam sie na allegro. Ale jakie cudeńko zakupiłam, torebeczkę. Już sie nie mogę doczekać, kiedy przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) U mnie Malutki nie da mi dziś pospac niestety,trzymam Go teraz na rękach i pisze jedną ręką. W nocy spał grzecznie,obudził się o 3 i o 5 ,a poszedł spać do łóżeczka o 23(ostatnie karmienie), a teraz pojedzony,przebrany szaleje mi tu ;) U na s była straszna burza dzisiaj w nocy ,padało i padało nie wiem jak jest teraz czy ciepło czy zimno,ale strasznie pochmurnie. Nie bedziemy się spieszyć zatem na spacerek. KIWI-pochwal się zakupem:) Oj mnie tez przydałaby się jakaś lekka,nowa torebeczka a\'la koszyczek jakis:) Czas zjeść jakieś śniadanko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIWI-modelka jak zawsze piękna i uśmiechnięta:)tu się nie ma co śmiac ,może rośnie Ci gwiazdeczka:)co ja pisze juz jest gwiazdką:) Lenka :)też urocza:)śpioszek mały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu, mikus nie bal sie burzy? ja dzis jestem niewyspana. od 3 do 6 nie spala. potem wzial ja maz w opieke to pospalm troche. a teraz moj nocny marek je cycka. hmm, u nas sloneczko. ciekawe, czy cieplo. plac zabaw czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas ladnie slonecznie ale troche wiatr wieje ale to dobrze bo przynajmniej nie bedzie takiego skwaru... kiwi ja chce ja dopajac jak bedzie goraco bo jak sa takie upaly to jednak sama piers nie wystarcza i dziecko moze sie odwodnic... poza tym chce jej herbatke koperkowa podawac bo mala inaczej niz po czopku kupy nie robi a nie moge jej wiecznie czopkow dawac... emilko juz wysylam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! jezeli chodzi o spanie w dzien to zalezy od dnia czasem jest tak ze spi caly dzionek a czasem na pol godzinki zasnie i caly dzien lezy lub troche marudzi lub usmiecha sie roznie to bywa... ANIU---moja Natusia bardzo dzuo lezy w lezaczku jak nie wychodzimy z domu to cale dnie uwelbia go ja klade w nim dwie poduszki zeby kegoslupek miala prosto i potrafi przelezec caly dzien spi w nim i rozrabia dla mnie to najlepszy zakup na swiecie... Dziewczynki dodoalam na bobasach najnowsze zdjeia Natusi wiec jak macie ochote to zapraszam do ogladania link mam w stopce. lece bo na dzialke ide aha bylam dzisiaj u lekaza na pierwszej wizycie jest wszytko dobrze rana sie zagiola na zewnatrz i wewnatrz tez wiec moge juz zmezem baraszkowac:) to papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIWI-Mikołajek w ogóle się nie obudził jak była burza:) w ogóle ma chyba bardzo twardy sen,bo pamiętam jak w szpitalu przychodziła pora karmienia,to za chiny nie dało się Go obudzić:) PINIU-mnie też czeka wizyta już w piątek ,też mam nadzieję,ze wszystko ok i dostanę \'\'przyzwolenie\'\' od lekarza na bara,bara:P bo jeszcze tak w \'\'pełni\'\' nie baraszkowalismy:)hehehe My powoli zaczynamy szykować się na szczepienia,wybraliśmy jednak te refundowane.Mam nadzieję,ze Mikus dzielnie to zniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi no widzisz to spoko Ci sie trafiła lekarka .. a moja przepisala witaminy C , D , K czopki i herbatkę na kolki i czopki przeciwgoraczkowe ... Jak wy podajecie te kropelki ?? ja jakos mam opory przed podaniem dziecku łyzeczki - boje sie ze mi sie zaksztusi ,jak wy to robicie?? Emilka dzieki za rady - mam nadzeje ze sie nie przydadza :D Ja małemu masuje brzuszek , czesto go klade na sobie brzuszkami do siebie , podaje herbatke rumiankową a wczoraj dostal Plantex co mi przepisala lekarka - ale nie zauwazyłam zmiany - wiec to moze nie kolki - moze po prostu go boli brzusio albo tak sie zlosci ?? Szkoda ze mi nie powie D Aniu ja tez szczepic bede tymi refundowanymi- słyszalam niepochlebne opinie o tych skojazonych -a szczeicie na pneumokoki , melingokoki ? Pinia zazdroszcze tego baraszkowania :D ja jeszcze 3 tyg musze poczekac No i mąż tez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×