Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

tak Miniu coś okropnego, nic nie pomaga, bynajmniej na Olka. Ja płakałam razem z nim i mąż - widziałam po nim że się denerwuje że nie może pomóc włąsbnemu dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam nawilżacz powietrz http://www.emmerson-baby.com/nawilzacze_powietrza_5k138.htm Fajny kształt świnki, musiałm kupić bo strasznie sucho w naszym mieszkaniu a Olek w nosie ma suche gile, cieżko je wydostać z tak małego noska. Próbuje zasnąć jż od godziny i jakoś nie może teraz zaczoł się płącz mąż usypia ale to chyba ja się z aniego wezmę. Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff, to byl ciezki dzien. Lenka waży już 4770g, przytyła od urodzenia 1800g. Super! Wzrsotu ma 57cm, czyli 2 cm więcej niż przy porodzie. I wzrost, i waga na 75 centylu. Dostała 3 zastrzyki, płakała okropnie. Dostaliśmy też skierowanie do ortopedy, pojechaliśmy ja zarejestrować, ale okazało się, że rejestrują na bieżąco wtedy, kiedy przyjmuje ortopeda, we wtorki i czwartki. Za to Olka lekarkę zaniepokoila. Konkretnie jej nocne sikanie. dosatliśmy skierowanie na posiew i badanie ogólne moczu oraz usg jamy brzusznej. Mam nadzieję, że wszystko jest w porządku i że tak powoli tylko jej to idzie. Po południu zaliczyłam jeszcze zebranie w przedszkolu. Trochę jeszcze Olkę trzeba nauczyć do wrzseśnia (np. wycierania pupy po kupie;)). ASIU, Lila śliczna. cudne minki robi. I jest baaardzo duzo. Jak patrze na Lenkę, to Lenia przy Lili to jak kurczak wyglada:D EMILKO, mam nadzieję, że z Olkiem juz lepiej. wiesz od czego mógł tak płakać? Nawilżacz fajna sprawa, jeśli ktoś ma w domu suche powietrze. Dobrze zrobi tez na Twoj alergię. MINIU, Lena tez dzis niespokojna, jak to u niej bywa. W koncu zrobila też kupę. wiesz, powiedziałam lekarce, ze Lena je mało a często, a ona powiedziała, że lepiej by było gdyby jadła co 3h normalną dawkę 120ml. No tak, tylko jak tu dziecko naklonić do zjedzenia takiej porcji jak nie chce? A Twój Borys po ile teraz je? ANIU, Lenka też czasem sie ślini i puszcza bąbelki:) Cały dzie zbiera sie u nas na burzę i zebrac nie może. Oddychać juz nie ma czym... Zmykam sie myć. I prasowanie jeszcze czeka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIWI-to Olgunia to tak jak mój Mikołajek musi zrobić usg jamy brzusznej nam powiedziano,że na 3h przed badaniem dziecko musi byc głodne :(nie wiem jak to wytrzyma mój głodomorek:) Nie martw się o Gunię wszystko będzie dobrze,a do września jest jeszcze trochę czasu więc nauczy się wszystkiego:) ASIU-widać,ze Małej mata przypadła do gustu,a minki fakt robi nieziemskie:) EMILKO-u Nas jest płacz zaraz po kąpieli (nie wiem może Mikuś uwielbia wodę tak bardzo :D)i potrafi tak płakać hmm ,a raczej marudzić przez godzinkę :)ale już jak pomarudzi to usypia i spi mi do rana z przerwami na budzenie.Co do nawilżacza powietrza ,fajna rzecz sami musimy sobie go sprawić ,bo u Nas też suche powietrze . Ja dzisiaj zdołałam umyć okno w sypialni,chociaż znając moje szczęście zacznie padać. Zaduch jest straszny u Nas chodzimy porozbierani:Dnormalnie. Dobranoc:)miłej i spokojnej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Asiu śliczna ta Twoja Lila i jakie miny robi - obłędne :D a u mnie wczoraj znowu kolka byla ale taka lekka nawet wiec luz - podalam czopka i zasnelo biedactwo - choc przez sen tez troche jęczal :( strasznie mi go zal :(:( Kiwi mój mały jak zaczol jesc z butelki to zjadal ladnie wlasnie ok 90-120 ml co trzy godziny a teraz je nawet 12-13 razy na dobe malutkie porcje Ale podobno powinno sie karmic na żadanie - nie wiem dlaczego wg Twojej lekarki lepiej jest co 3 godziny ?? Piersią przeciez tez karmi sie na żadanie - choc moja kuzynka pare lat temu przez polozne była uczona ze ma karmic co trzy godziny - moze to stara szkoła poprostu ... Emilka ile kosztuje taki sliczny nawilżacz?? Super ta swinka - Jak wygląda katar u niemowlaka?? moj ma jakies gile ale nie duzo i nie czesto raz suche innym razem wodniste - ale mam wrazenie ze przy jedzeniu nie oddycha noskiem tylko buzia i przez to sie tak wierci i połyka powietrze ... Aniu a w jakim celu to USG?? Musze mojego brzdąca nauczyc jesc o 23 bo ostatnio zmienil rytm jedzenia w nocy i zasypi po 20 budzi sie kolo 1 potem 3, 5 i 6 :)i od szóstej juz skory do zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniu katar u Olka to tak jak by chrapał, cos mu tam gra w nosku, jak wysysam aspiratorem frida (POLECAM rewelacyjna sprawa) to gile są wodniste. a pozatym przy cycku ciągle puszcza zeby złapac powietrze. na katar dostaliśmy Euphorbium aerozol do nosa dla niemowlaków jest super, odrazu mu nosek przeczyszcza. po ty aerozolu jak mu aspiratorem zaczne odsysać gile to wychodzą zielone i i bardzo duże. Suche sa jak nie dam tego aerozolu. Co do nawilżacza ja kupiłam za 119zł w hipermarkecie Auchan, a na allegro widziałam taki sam już za 199zł + koszty wysyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Nie bylo mnie bo cale dnie na dzialeczce spedzam z Natusia:) takie piekne pogody a Ona uwielbia na dworzu byc cale dnie mi tam spi i na karmienie sie budzi... ANIU---moja Natusia tez puszcza takie banieczki buzia:) EMILKO---ja tez mam mate TINY LOVE:) ASIU----sliczna Lilka i jaaaaaka duza!!! Moja Natalak ma jeszcze niektore ubranka 56 ale juz tez 62 jej zakladam... No nic KIWI ja nie umien sobie mierzyc na tych centylach nie mam pojecia :( jak to sie patrzy moze mi sprawdzisz?? Natusia wazy 5200 i ma 59cm dlugosci no i ma 2 miesiace i 7 dni to jakbys mogla mi sprawdzic to z gory dziekuje:D MINIU---ciesze sie ze twoj Borysek ladnie przybiera a tak sie martwilas a tu proszke Kawal chlopa:P hihihi Ojej lece troche zaleglosci mi sie narobilo w dmu nic nie robilam dzisiaj maz przyjezdza o 11.00 JUPI wiec musze jakies sniadanko mu zrobic:) to buziaczki kochen moje papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piniu, z waga twoja mala jest na 75 centylu, a wzrost 75 lub 90 centyl. czyli bardzo dobrze. w ksiazecfzce zdrowia musisz miec wpisane centyle, sprawdz. miniu, moja lekarz faktycznie stara zskole stosuje. ale babka jestfajna, kiedus mnie leczyla za dzieciaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja lila sie naprawila... znow prawie caly czas spi a jak nie spi to grzecznie lezy... normalnie jakbym dziecka nie miala... tfu tfu bo sie znow zepsuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU, jak ja bym chciała, żeby Lenka też tak spokojnie umiała leżeć. PINIU, siatki centylowe czyta się łatwo. są na pewno na końcu książeczki zdrrowia Natalki. Osobne wykresy są dla obwodu główki, wzrostu i masy ciała. Wyszukujesz na odpowednim wykresie wiek dziecka, wagę czy wzrost i czytasz, na którym centylu się znajduje. Norma jest od 3 do 97 centyla, chociaż najlepeij żeby gdzieś posrodku dziecko sie mieściło, a nie w skrajnościach, tzn. 3 czy 97. Ważne też, aby waga i wzrost były w jednym centylu, ewentualnie jeden różnicy. Bo np. jesli dziecko jest ze wzrostem na 50 centylu, a z wagą na 90, to oznacza że waży za dużo. Oj, rozpisałam się. Mama nadzieję, że w miarę jasno. Wysłałam Wam zdjęcia Lenusi. Cudem jakoś śpi od godziny. MINIU< to sie Borys rozbestwił z tym jedzeniem nocnym. Mam nadzieję, ze szybko Ci sie uda go okiełznać:) Mama tez musi wypocząć. Swoją drogą zastanawiam się, jak to kiedyś było, że dzieci były karmione co 3h butelką? One nie płakały z głodu w międzyczasie????? ANIU, kiedy macie usg? Dlugo się u Was czeka? Bo u nas tydzień. Zdziwiłam się, że tak krótko. u nas babka mówiła, że dziecko ma być bez obiadu, ale pić może. Dziś łapalismy siuski do pojemniczków i pojechały do laboratorium juz. W poniedziałek wyniki. EMILKO, szkoda, ze nasze maluszki jeszcze nie mogą laurek namalować. Te najmniejsze oczywiście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Wasze dzieciaczki też mają jeszce włosy na uszach, jak Lenka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szok normalnie dziewczyny!!! moja lila wlasnie pierwszy raz przekrecila sie z brzucha na plecy... polozylam ja na brzuchu na lozku i wyszlam na chwile do kuchni wylaczyc wode wracam patrze a mala na plecach lezy... pomyslalam ze jej sie jakos przez przypadek udalo i znow ja na brzuchu polozylam a ona fik i znow na plecy... w szoku jestem ze to juz!!! a jak sie obrocila to spojrzala na mnie i tak sie zaczela na glos smiac jak nigdy jeszcze... normalnie cos w tych skokach co mini pisala musi byc... najpierw byla niespokojna a wczoraj sie uspokoila a dzis taki wyczyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU-no,no,no gratulacje dla Liluni:)sprytna z Niej dziewczynka :) KIWI-my to usg wykonujemy prywatnie ,a i tak czekalismy 2 tyg.Idziemy na nie we wtorek.Z wynikami natomiast dopiero w czwartek Lenka ma piękne duże oczy:)i takie niebieściutkie:) Kiwi mój Mikołajek ma takie jakby hmm pejsy :D pod uszkami. MINIU-dlatego usg ,żeby sprawadzić dlaczego tak się dławi Mikołajek od czasu do czasu,nie mogąc nawet powietrza złapać.:( Wykluczam moim zdaniem refluks ,bo mu się w ogóle nie ulewa.No okaże się w przyszłym tyg. Prawdą jest co szpital to inna szkoła,to samo tyczy się lekarzy i położnych.Nam w szpitalu kazano karmić właśnie co 2-3h i tak robiłam na początku ,a teraz już tylko na żądanie,które i tak mniej więcej wycodzi własnie co te 2-3 h. W nocy natomiast po karmieniu o 23 potrafi Mikus nawet po 4 sie obudzić :) PINIU-rozumiem Cię doskonale,my też prawie cały dzień na dworze:) EMILKO-no właśnie ,nie mam żadnego pomysłu na ten dzień. Ja dzisiaj jak to piątek wysprzątałam całe mieszkanko:)poprasowałam ,wykąpalismy dziecię i chwila relaxu:) Idziemy w niedzielę na 50 rocznicę ślubu do moich dziadków i też nie mam pomysłu co im kupić:(macie jakieś pomysły :D? Lecę na kanapę koło mężulka:)to narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja teściowa przyniosła Nam dzisiaj bober:( oh jak ja go uwielbiam, zjadłam 5szt.tylko.Mam nadzieję,że nie zaszkodzę Małemu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka dzieki za informacje - ja mam gruche - mowisz ze ta frida dobra?? Bo ja gruchą niby ciągne ale maly ma nozdrza wieksze niz koncówka gruchy - i nie wiem czy dobrze ciągne glutki :D Pinia to Ty chyba juz opalona na murzyna jestes?? całe dnie na dzialce tylko pozazdroscic Kiwi mala cudna :D i jaka ona podobna do taty ... Ja tez mam nadzieje ze moje dziecię sie szybko przestawi bo powiem ze ze spaniem ostatnio u mnie kiepsko 4-5 godzin - no ale co zrobic ;) a jak Lenka przesypia noce?? nadal ją karmisz piersią?? Asia no no ,mała robi wielkie postępy... mój mały juz sie usmiecha jeszcze nie dokonca, wydaje mi sie swiadomie - ale już na mnie patrzy i niekiedy sie usmiechnie - cudowne uczucie :) Kupilismy mu karuzele super sprawa - my jestesmy zachwyceni - zobaczymy jak dziecko :D o wlasnie taką http://allegro.pl/item380160797_karuzela_fisher_price_pilot_projektor_wyprzedaz.html duzo lepiej sie prezentuje niz na zdjeciu I tez musze pochwalic Boryska bo dzis byl grzeczniutki troche tylko z wieczora marudził :) Aniu jak oni to sprawdza na tym USG?? bo nie bardzo sobie to umiem wyobrazic - Kurcze to straszne chyba jak dziecko Ci sie dlawi ?? A ja własnie popijam piwko - zapomniałam juz jakie dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi a Boryske tez ma włoski na uszkach - są cudowne ale mam nadzieje ze znikną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU, też mam tą karuzelke. Świetne ma melodyjki. ANIU, co to jest bober? Poważnie pytam. To bób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ,tak KIWI to bób:D MINIU-ja nie mam pojęcia jak Oni to sprawdzą.Mikuś nie dławi mi się codziennie,ale musimy to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU, gratulacje dla Lili. Jak to szybko czas leci. Moje dziecię pewnie też już niedługo mnie zaskoczy i przewróci się na plecki. ANIU, Mikuś rzeczywiście ma bardzo oryginalny nosek. Cały jest bardzo przystojny:) MINIU, Lenka w dzień to różnie śpi. Nie ma stałych pór. Dzis np. dopiero pod wieczor udało jej się na ponad 2h zasnąć, a tak w dzień to tylko krótko drzemała sobie. Na noc zasypia ok. 22 po bujaniu na rękach albo w leżaczku. Budzi się 3-4 w nocy, wtedy bierzemy ja do naszego łóżka i karmię już do rana piersią. Z przerwami na sen, oczywiście. Mała zasypia przy cycku, ja też śpię wtedy. Rano śpimy tak do 8-9. Ja też chcę piiiwo!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj synek już wsał :D po sniadanku juz jest:) Teraz czekam kiedy zaśnie,żebym i ja mogła się jeszcze zdrzemnąć:)ale kiespsko to widzę ,bo jest zbyt skory do \'\'zabawy\'\'i pogawędek. U mnie Mikołajek ma natomiat pod materacyk podłozony kocyk,żeby głowka była nieco wyżej i co do Niego wstaję w nocy, to On leży przekręcony w poprzek :D ,a nózki zwisają mu między szczebelkami. W ogóle bardzo ruchliwy jest wierzga i wierzga nózkami,rączkami ,też nie mogę się doczekać jak mnie zaskoczy:) Ok lecę się położyć ,wypitulam Go to może zaśnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej EMILKO---ja tez mam nawilzacz powietrza jak jest tak bardzo goraco to sie sprawdza:) a ta karuzelka superowa:) ANIU---moja Natusia tez miala pod materacyk podlozony taki gruby recznik i tak samo jak wstawalam w nocy to w poprzek spala:) heheh ale juz jej sie prawie wogole nie ulewa wiec jej zdjelam tylko na poduszeczce sobie lezy... ASIU---wielkie gratulacje dla LILKI jak opowiadasz o LIlce to tak jak bys o mojej Natusi mowila ona tak samo teraz zaczela znowu wiecej spac a jak nie spi to sie rozglada gada albo smieje naprawde tak malutko placze prawie wogole tylko wtedy jak po kapaniu Ja juz ubieram a ona jest glodna wiec wtedy czasem miaknie a takto naprawde nie...moj tata jeszcze nie slyszal zeby ona plakala a jestemy z nimi cale dnie bo na dzialce z moimi rodzicami siedze dzien w dzien... KIWI---moja Natusia nie ma wloskow na uszkach ale pewnie sie wytra zobaczsz:) ANIU---no masz racje takie swieze powietrze wspaniale wplywa na dzieciaczki:) KIWI---dziekuje za informacje o centylach!!! Oki lecec cos na obiadek podszykowac a wiecie moja natusia dzisiaj do 9.00 slapa:D iobudzila sie tylko raz w nocy o 3.00 a poszla spac o 19.30 pospala sobie dzisiaj!!! oki zmykam milego dnia papateczki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinia to masz zlote dziecko - nie dziwie sie wiec ze jestes wypoczęta i na wszystko znajdujesz czas... fajnie :) a ja nocke miałam dosc wporzadku mały zjadl o 20 potem o 23 ale tylko 30 ml obudził sie wiec przed druga potem o 4 ale nie wstawalam do niego ( nie płakal tylko marudzil ) więc usnoł i o pietej zjadl juz ladnie 90 ml jak na duzego chlopca przystało no i o 7 wstal juz sie pobawic :( Tak sie chlopak nauczyl jesc co dwie godziny i co mu zrobic :D TYlko mamusia potem łazi jak zombi :P I tez Boryska musze pochwalic bo w zasadzie placze tylko jak jest głodny i boli go brzuszek a tak to ewentualnie sobie marudzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka dzisiaj złote dziecko. Odpukać, tfu, t6fu. Nawet zdążylam zupę ugotować. Zaraz zmykamy na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udało mi sie uciec do domu przed oberwaniem chmury, bo inaczej z Olkiem byśmy byli ali moksi :) Olek też dziś łądnie przespał nockę wstał o 23 potem o 2 i o 4 a potem o 7 . Na spacerze też pospał w domu zjadł i teraz znou śpi. A ja jem makaron z truskawkami oh ale oyszne:) Mój mąż ma już dosyć truskawek a ja wciaz mogłabym jeść tak je lubie. aaa i jadąłm czereśnie, brzoskwinie Olkowi nic ni ebyło, nawet kolek nie miał :). Kiwi Olek to włąosy ma na uszach klacie i plecach :) hihihihi ale małpiątko z niego. Dziś jedziemy na działeczkędo rodziców ale dopiero wiedczorkiem na noc świętojańską organizowaną na wsi u gospodarza - czyli jednym słowem prawdziwa impreza wiejska z grajkiem i dobrym jedzonkiem (którym ja oczywiście nie będe mogła jeść).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×