Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

Ja już na nogach :(mały jak się obudził o 5 tak nie spi do tej pory,kołysanie bujanie nic nie pomogło,nie chce mu się juz spać i tyle ehh.dała Go na leżaczek,może tam usnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka wczoraj byłam już taka padnieta że poszłam spać. Dziewczyny nie zaszczepili nam małego :( rozwija mu się jakaś choroba, niedostaliśmy na szczęście antybiotyku ale ful innych lekarst na bazie soli fizjologicvznej. w piątek mamy przyjść na badanie i pani doktor dopiero wtedy potwierdzi czy wszystko jest wporządku czy bedziemy szczepić. oh Olek u pediatry nawet nie dał się zbadać tak bardzo płakał że szok, zważyć też nie dało rady ale babeczka powiedziła że chyba jest to 5800 czyli 400 gram jak by przybrał, płakał i płakał aż mi było jego żal, pielęgniarka powiedział on chyba jest głodny a ja na to że przed wyjściem jadł ale wyszłam z nim na zewnątrz usiadłam na fotelu i wiecie że naprawde był godny dorwał się do cycka aż mnie bolało. ale po tym spał z 4 godziny aż musiałąm sama go wybudzać do mycia:) Teraz wstał o 6 i dopiero co go uśpiłam. Dziewczyny ale Wam zazdroszcze że możecie spać całe noce ja już też wstaje żadziej co 4 godziny ale zdażają się jeszcze że potrafie na nogach być co godzinę. wczoraj nie byliśmy na dworze bo strasznie u nas wieje ale jest ciepło. Dziś z małym obowiązkowo chociaż na godzinkę wyjde, chociaż nioe wiiem czy powinnam???? Dziewczyny iść z Olkiem na spacer???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Dzisiaj kolejna wmiare przespana noc Natusia od 20.30 do 4.00 wiec wydaje mi sie moze pomalu sie przestawia i niedlugo bedzie spala o 20.00 do 6.00 lub 7.00 ale byloby super wtedy to na 100% nie bylabym zmeczona nic a nic... ale i tak nie moge narzekac Natalka jest naprawde malo klopotliwym dzieckiem... teraz zjadla i znowu sobie spi a ja juz zrobilam porzadek w jej ubrankach i w swojej szafie zjadlam obiad teraz mala kawka i musze sprzatnac troszke w domku to lece papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko a co mowila lekarka na wychodzenie na dwor??? wiesz jak nie ma goraczki to raczej mozna wychodzic... jak moja mala byla chora (miala katar straszny jak miala 2 tygodnie) to z nia normalnie wychodzilam tylko lekarka mowila zeby po sloncu nie chodzic (pewnie po to zeby nie przegrzac a pozniej nie przewiac)... jak lekarka nic nie mowila ze nie mozna to mozesz wyjsc... tylko ochron od wiatru i unikaj chodzenia po sloncu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu Lekarka nic nie powiedział o wychodzeniu na dwór a ja z powodu jego płaczu nawet nie zapytałam. Ale zrobie tak jak mówisz bede unikać słońca i ochraniać małego przed wiatrem. położyłam go o 8 jużo 8:30 popłakiwał wiec musiałam go ponosić aż usnoł, oh jak tak dziś bedzie cały dzień to bedzie koszmar:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka no to ladny popis dal maly u lekarza :D ale trudno mu nie przyzna racji glodny był to i płakał :) Pinia moj maly juz tez sporadycznie ulewa - jak za dobrze sobie nie odbeknie to wtedy mu sie uleje ale nigdy w nocy - zazwyczaj w ciaga dnia jak sie bawi i intensywnie rusza - wiec to moze od tego ?? A spi na plaskim na poczatku mial nieco uniesiony materacyk ale teraz juz nie widze takiej potrzeby ... A czym przykrywacie wasze dzieciaki - spia pod kolderka , kocykiem czy moze w rozku?? A moj maly dzis nawet ladnie jadl o 23 potem o 2:30 i o 5 i do 8 pospal i teraz znów spi :) Kochane dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu mnie tez bolał w nocy brzuch tak okresowo - ale mnie juz chyba ma prawo bo nie karmie piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniu Olek śpi pod kołderką u siebie w łóżeczku ale jak idzie do nas do łóżka to przykrywam go naszą kołdrą bądź kocykiem. Moje dziecko zasneło i śpi już kurcze dosć długo 3 godziny jejku. jak sie obudzi to go nakarmię i pójde na sapcer, chociaż na dworzu nie lądnie. Ale pójde trzeba kupić ziemniaki na obiadek. A mnie dziś w nocy pobolewałą blizna, tak jakoś ból pulsacyjny. Oki uciekam buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKUŚ-usnął o 7 po 2 h zabaw i płaczu,ale za to pospalismy do 10:)nie jadł 3h więc jak się dorwal do cyca to końca nie było.Lewa pierś opróżniona za to prawa ogromna:) EMILCIO-ja sie obawiam ,że mój mały też dzisiaj da popis u lekarza,bo jedziemy na to badanie usg i tam na 3h przed musi byc na czczo,więć ostatnie karmienie przed 13 ,bo badanie jest planowo na 15.40.Też się bardzo boję ,jak to wytrzyma,bo raczej w dzień nie miał tak długiej przerwy:(Olusiem sie nie martw ,to choróbsko na pewno nic grożnego:) MINIU-mój mały spi w łóżeczku przykryty rozłóżonym rozkiem,taka kołderka teraz z niego jest,ewentualnie jak jest jest zimno to jeszcze na to kładę kocyk,a jak Go biorę do siebie do łóżka to przykryty jest Nasza kołdrą. U Nas dzisiaj brak słońca,za to zaduch nadal się utrzymuje,mogłoby porządnie lunąć i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my juz po porannym spacerku - mały tez trzy godziny nie jadl i co.. i nic zjadl tyle co zawsze i oczywiscie zasnoł przy jedzeniu ... i co mu zrobic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki, ja jak zwykle zabiegana. Zaraz będziemy zbierać sie na spacerek Lenuisa dzis ładnie spała do 8, z rzerwami na karmienie o 4 i 6, ale juz nawet tego nie czuję bo spię, a ona je cycka i też podsypia. wczoraj odebraliśmy wyniki Oli na mocz. i badanie ogolne, i posiew super wyszło, zero bakterii, parametry w normie. To jeszce usg nam zostake w czwartek. Mam nadzieję, ze usg tez wyjdzie ok i moja córka poprostu tak powoli dojrzewa do niesikania w nocy:) EMILKO, pojęcia nie mam, czy możesz na dwór wyjść. Najlepeij, żeby lekarz decydował o takich sprawach. Nie zamartwiaj się, Olek na pewno szybciutko wydobrzeje. MINIU, widzisz, jak ładnie Borysek się unormował ze spaniem. I już nawet wdzień sam poleży. Złote dzieciatko masz. PINIU, jak czytam, że Twoja Natusia je co 4h to zazdroszczę. Lenkaco 1.5h woła na jedzenie, a ja marzę, żeby umyć okna:D Serio, są strasznie brudne, a nie mam jak ich umyć. Ledwo zdążam sprzątnąć. ANIU, i co? dostałas okres? Bo jeśli tak, to baaardzo szybko jak na kobitkę karmiacą tylko piersią. Ja przy karmieniu mieszanym po 1 porodzie dostałam 3 miesiace po. Spadam, głodomór wzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIWI-no na szczęście nie dostałam:D jak narazie;)tez mam nadzieję,że dopiero za jakiś czas dostanę ,za długi jakiś czas:D Super,że z Olgunią wszystko ok:)niepotrzebnie się martwiłaś,wydaje mi się,że Olga sama z tego wyrośnie prędzej niz Wam się wydaje:) Eh Mikuś śpi sobie smacznie teraz,niestety za pól godz.muszę Go wybudzić na karmienie,bo pózniej nie wiadomo kiedy. Tak mi Go żal,martwię się,że zacznie płakać,że głodny a ja mu nie będę mogła dać cycusia i jeszcze taki upał na dworze:(to tym bardziej chce się pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko dzisiaj prawie caly dzien przespało - ( na razie ) troche marudził rano i teraz przed snem a tak to jadł i spał - normalnie szok .... Zobaczymy co bedzie w nocy :D Do ginekologa sie wybieram za tydzien - musze sprawdzic czy wszystko sie juz zagoiło :) a potem szczepienia malego - boje sie :( Kiwi - ostatnio staram sie małego karmic co 2-3 godziny i wiesz co zauwazylam ,ze jak jest zmęczony, to placze strasznie podobnie do tego jak jest glodny - a ja zamiast go polozyc spac dawalam mu butle - dlatego tak sie nauczył jesc mało a czesto - teraz staram sie to prostowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINI ja tez jeszcze nie bylam u lekarza, bara, bara juz jest:) musze jakos sie wybrac. dzis lenka tez pokojna, ladnie spala na spacerze. nauczylam sie sama znosic i wnosic wozek, olka mniej ucieka i daje rade na spacerach z dwojka. len najwiej, bo ok. 100ml wypija rano i po spacerze. szczepisz platnymi? bo ja zwyklymi, 3 klucia byly. lenka plakala. a w domu jeszcze raz,l gdy odrywalam jej plasterki po zastrzykach. ale w nocy byla spokojna bardzo. ANU, jak usg? Jak zniosl niejedzenie? A ja zupę kalafiorowa gotuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi a od kiedy jest juz to bara bara?? :D ja własnie ide zobaczyc czy juz moge - a moze juz moge ?? co?? No i fajnie ze tak Olga sie zdyscyplinowala - jejku podziwiam ze dajesz rade A szczepic bede normalnie - nie slyszalam dobrych opini o skojazonych - boje sie jednak bardziej tych komplikacji poszczepiennych niz samego szczepienia :( Moj mały je max 70 ml + ewentualnie po godzinie sobie dobije jakies 30-40 a tak to zazwyczaj 60 Pinia wlasnie sobie uswiadomilam ze sama kąpiesz malą - kurcze dobra jestes - ja jeszcze nigdy nie kąpalam malego :) zawsze to mąż robi ja tylko namydlam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINI, jak juz nic z Cebie nie leci, to mzesz sprobowac. My probowalismy 2 razy przed ukonczeniem 6 tyg. i sie nie udalo. Pieklo nie do zniesienia. Sukcessie za 3 razem po przepisowych 6 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi juz od dawna nic nie leci ostatnio tylko pojawil sie jakis sluz- moze to dni plodne?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a małego pochwaliłam i klops - od 17 placzliwy i marudny - chyba go brzuszek boli bo krzyczy niesamowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oluś spał do 13 potem 5 godzin bawił sie śmiał i szalał jednym słowem koło 18 dopiero mu się zasneło ale o 19 musiałąm go wybudzić bo do mycia sie szykowaliśmy. po myciu cycek 15 minut i Olek śpi już w swoim łóżeczku. Ja juz umyta i oglądam serialik. Miniu nie przerażaj się tymi szczepieniami fakt chwilke poboli ale potem już wszytsko bedzie dobrze. a z bara bara to my dopeiro po 6 tyg bolało na poczatku ale potem poszło sprawnie:) hihihihi Oh Kiwi kiedy ja bede mogła jeść kalafior uwielbiam go ale to jest strasznie wydymające :( Ale dziękuję za zaproszenie:) Dal Oluni gratulacje widzisz wszytsko jak narazie wporządku. Dziś drugi raz myłam Olka sama wiecie jakie to fajne!!! Jejku byłam cala mokra a Olek cały czas sie śmiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurczę, ja to sama Lenke kąpię. Mężowi bałabym sie dać. Mąż za to często Olke myje, ale ona już duża. EMILKO,a Ty nadal na tak ścisłej diecie jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Kiwi nadal jestem na ścisłej diecie, zacZełam powolutku wprowadzać nowe rzeczy ale zaczełam od owoców. po mnie nc nie widać ze jestem na takiej diecie :( myślałam ze chociaż coąś zleci mi z wagi ale ani rusz. dlaczego wszyscy mówili a jak karmisz to szybko zrzucisz a tu dupka nic:( Miniu świetne zdjęcia a minka Borysa na jednym ze zdjęć zwala z nóg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie uwierzycie Olek wstał dzis w nocy tylo raz o 2 a tak od 19 spał cały czas hohohoohoh a potem obudził się o 7 i teraz znów już śpi. Dziś jedzemy na Stocznie musze dowieśc jeszcze jeden papierek do pracy. Mąż mi zostawił samochód, i jak bede wychodzić z domu to bede taka obładowana że szok. Gondola, fotelik samochodwy, torba z rzeczami na przebranie. Po pracy pojade do mamy i wyciągne ją na spacer a o 15 po męża do pracy i do teściów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wychodzi na to ze tylko ja nie potrafie kapac malego :D A Borysek dzis w nocy obudził sie o 1:30i nie spal prawie do trzeciej - plakał a z jakiego powodu nie mam pojecia:( Dlaczego nie ma jakiegos tłumacza :( Wy zawsze wiecie dlaczego wasze dzieciaki placzą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniu nie mam zielonego pojęcia jak płacze to co jest Olkowi, zazwyczaj daje mu cycka a jak nie chce to go przytulam i noszę na rączkach. Ale słyszłąm że są różne płacze, inaczej płacze jak jest głodne, inaczej jak mu się chce pić i jeszcze inaczej jak się chce po przytulać. Słuchaj a Borys miał zaciśnięte rączki i wywijał podcza płaczu nóżkami??? Jeśli tak to miał kolkę, Olek włąśnie tak robi rączkami i nóżkami jak go kolka dopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka własnie o to chodzi ze maly czesto wymachuje rackami i nózkami jak jest zmeczony , głodny i wtedy jak go brzuszek boli Mozliwe ze to była kolka bo maly strasznie krzyczal a moze poprostu bolal go brzuszek bo rano tez plakał i dopiero sie uspokoił jak zrobił kupke Ale pierwszy raz zdarzylo mu sie plakac w nocy Mozliwe ze tez przez ten upal miał problemy ze spaniem bo okna w sypialni wychodza nam na zachód i wieczorem jest tam strasznie gorąco i duszno .. Ja mam problemy a powinnam zasypiac jak bóbr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki, nie uweierzycie. Pospałyśmy dzis do 11 prawie/ Lenka zasnełą o 22, obudzioła sie o 4 na cycka i potem juz spałyśmy. Nawet nie pamietM w nocy, kiedy jej cycka daję, bo spię i prez sen ona je. Ale teraz za to tempo błyskawiczne, trzeba sie umyć i ubrać i na spacer. MINIU to pewnie kolka jednak. EMILKO, mnei wypad autem z dziecmi czeka w piatek. Juz sie boje, bo z Lenka sama nei jezdzilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszlam wczoraj z kolezanka na placyk z dzieciakami i tak siedzialysmy sobie 4 godziny... tak sie spieklam na sloncu ze szok... wszystko mnie boli a wygladam jak indianin... dzieci nie bo mala w cieniu stala a malego nasmarowalam ale siebie nie... nie no stara a taka glupia... teraz sie dotknac nie moge bo umieram i wszystko mnie parzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też dzisiaj bite 4 h siedzieliśmy na dworze,mąż miał wolne więc super było.Dł€żej się nie dało taki upała u Nas.Mikołajek w samym bodziaku na ramiączkach był. Nie wiem czy Wasze dzieci w takie upały też cały czas śpią,bo mój Mały tak,nawet jak przyszliśmy do domu to może z 40 min.\'\'bawił\'\'się z mężem ,ale potem zaraz zasnął po cycu. Na wczorajszym usg nie było tak wesoło tzn.jak tam zajechaliśmy i czekalismy na Naszą kolej wszystko było ok,Mikuś był dzielny nie płakał,a był już bez jedzenia 3 h.dopiero jak weszlismy do gabinetu i Pani zrobiła mu to pierwsze usg na czczo,zaczął sie taki krzyk,że nie mogłam uspokoić Małego,zanosił mi się wręcz,nie chciał nawet cyca ,a musiałm Go nakarmić ,(bo jedno usg na czczo ,a drugie po jedzeniu),że kobita nawet wyszła z gabinetu .Noszenie na rękach przeze mnie i męża nic nie pomagało:(Dopiero po jakiś 15 min.się uspokił i mogłam Go nakarmić.Mikuś był głodny,zmęczony może lekarka głowicą najechała mu no coś :(i dlatego tak zareagował. Jutro idziemy z wynikami.ale z tego na ile Ona sie zna powiedziała,że nic się nie dzieje poważnego,że hmm mały ma tak jakby poszerzony przełyk ,ale to mu się unormuje z wiekeim i nie będzie żadnych komplikacji.Więcej dowiemy się jutro od specjalistki. MINIU-jak ten Borysek podobny di Ciebie:)i rzecywiście jednak minka na leżaczku jest powalająca:) EMILKO-oh wspólczuję Ci z tą dietą:(co Ty jadasz bidulko? Dzisiaj sroda to pewnie się już pakujesz:) KIWI-nie martw się ,że nie dasz rady z Lenka w samochodzie,dzieci przeważnie usypiaja w nim, moj mały tak ma wystarczy,że siądziemy do auta ujedziemy kilometr i Mikuś już spi.:) ASIU-mój mąż też jest taki \'\'mądry\'\'nigdy nie chce,żebym Go posmarowała olejkiem,bo nie lubi się kleić,a potem marudzi,że Go piecze i boli :D heheh. PINIU-Ty z natusią pewnie na działeczce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU< ale Borys to przystojaniak, kurczę. I jak ładnie juz podnosi główkę. Tak słodko śpi w chuście, jak aniołeczek:) ANIU, Mikuiś byl bardzo dzielny. Tyle wytrwać bez jedzenia. Lenka by dawno już ze 3 razy zjadła:D EMILKO< a ta ścisła dieta bardzo konieczna? Może już możesz wprowadzać nowe produkty? ASIU, mnie też pierwsze słońce nieźle spiekło. Ty masz chyba bardzo wrażliwą cerę, przynajmniej tak na zdjęciach wygląda, wiec krem musowo. PINIU, co na działeczce? Natusia pewnie grzeczniutka? Jutro wariacki dzień sie szykuje. Z Lena do ortopedy, z Olką na usg. W miedzyczasie mąż ma full spraw urzędowych do załatwienia z nowym autem. A mi może uda sie w ty, czssie sprzątnąć mieszkanie. Oj, jutro będziemy padnięci. Oby tylko dzieciaki były grzeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×