Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

EMILKO, jak sobie poradziłaś sama z Olkiem i wszystkimi manelami? Bo ja lanuję ściągnąć teściową, tylko mam problem, bo ona sie boi ze mna samochodem jechać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kIWI JAK JA WYGLĄDAŁAM, OBŁADOWANA BAMBETLAMI:) SPOCIŁAM SIE PRZEJŚCIEM OD KLATKI DO SAMOCHODU:), fOTELIK ZAMONTOWALAM NA PRZEDNIM FOTELU YŁEM DO JAZDY, STYŁU LEŻAŁĄ GONDOLA A W BAGAŻNIKU WÓZEK. pOJECHAŁAM DIO PRACY WSZYSCY MNIE TAK MIŁO PRZYWITALI I TYLKO PYTALI KIEDY WRACAM. POTEM PROMEM PRZEJECHAŁAM DO MOJEJ MAMKI TAM POSIEDZIAŁAM 1,5 GODZ I POTEM DO TESCIOWEJ. Z MĘŻEM POMOGLIŚMY WYPICOWAĆ OJCA POKÓJ NASPRZĄTAŁAM SIE ŻE ETRAZ NIC MI SIĘ JUŻ NIECHCE. OLEK ZACHOWYWAŁ SIĘ BARDZO GRZECZNIE, NIE MARUZIŁ TROSZKE POPŁAKIWAŁ ALE BYŁ I TAK KOCHANY. śCIĄGAJ TEŚCIOWĄ NIECH POMAGA, JA NI MOGŁAM PROSIĆ O POMOC BO TEŚCIOWA W PRACY A MOJA MAMA ZROBIŁA W WEKEND SZPAGAT - POŚLIZGNEŁA SIĘ I MA KRWIAKA NA UDZIE I BARDZO SILNE STŁUCZENIE. ANIU PO DZISIEJSZYM DNIU NIE MAM SI NAS AKOWAC I JUTRO TEZ MI SIE NIE UDA BO TEŚĆ MA IMIENINY I ROBI MAŁA IMPREZKE. ZACZNE W PIATEK Z RANA. A CO DO DIETY TO POWOI ZACZYNAM JEŚĆ RÓŻNE RZYCZY JAK NARAZIE WPROWADZIĄŁM OWOCE. BOJE SIE ZE JAK ZJEM COS ZŁEGO TO OLEK DOSTANEI KOLEK. pADAM IDE SPAĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :D Maly spi :D a ja ma chwilkę dla siebie .. dzis w nocy mały obudzil sie tylko dwa razy o 24:30 i o 4:30 :D a potem pospal prawie do 8 A u nas deszcz spadł w nocy i troche powietrze sie oczysciło - wreszcie jest czym oddychac :D Jutro mały konczy 6 tyg a ja zakanczam połóg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale mi firma zrobila prezent Dostałam wyprawkę dwie wielkie paczki pieluch 3 i 4 pełno kosmetyków i grzechotkę oraz sliczną pluszowa zabawkę :D ale supeeeeeeeer niespodzianka i list z gratulacjami Ale mi milo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini to masz fajną firmę u mnie nikt nawet nioe przyszedł zobaczyć, za to ja dwa razy już u nich byłam:P) Z dzisiejszej nocy nic nie pamiętam taka byłam zmęczona nie wiem kiedy mąż mi włożył Olka do łóżka i od któej z nami spał.Dobrze żemu nic nie zrobiłam jak spał obok mnie. Byłam okropnie zmęczona pospałąm do 7 ale to nie była pora na wstanie nakarmiłam Olka i poszliśmy spać i spaliśmy do 10:30 no teraz czuję się że jestem na siłach zacząć nowy dzień. Oluś leży na macie a ja jem śniadanie potem ubieranie się i spacerek zastanawiam się czy odrazu nie popędzić na imprezkę imienninową do teścia, po co siedzieć w domu. Olek w dalszym ciągu ma katar :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już po wizycie u ortopedy. Matko, co tam sie działo przed rejestracją. Najgorsze, że pełno było babć i dziadków, którzy chcialie sie zarejestrowac, mimo e dzis jest dzień na przyjmowanie dzieci. Na szczęście spotkaliśmy znajomą, która była wcześniej w kolejce i nam zarejestrowała Lenkę. Tak to nie wiem, czy w ogóle byśmy się dostali. Lekarz zbadał bioderka i zrobił też ich usg. wszystko ok, kontrola za 2 miesiące.Dzis jeszcze usg Olki, a ta nie chce jechać:( MINIU, ale Ci firma prezent zrobiła, kurczę. Bardzo miło:) EMILKO, to udanej imprezki!!!! Mnie czeka zaraz sprzątanie chałupy. Ale mi sie nie chce. Dzis chociaz Lenka ładnie posała, o d 21.30 do 4.30, pot6em juz poszła od naszego łoża. A ja dzis mam prawy cycek ardzo nabrzmiay, bo wczoraj w dzień piersią karmilam i od razu wiecej pokarmu sie wyprodukaowało. Dobra, idę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi szalejesz z ta piersia... jeszcze sie tak skonczy ze calkiem na piers przejdziesz... miniu mily prezent... emilko a nie wiesz ze leczony katar trwa 7 dni a nie leczony tydzien??? nie martw sie przejdzie olkowi napewno tylko szkoda go bo pewnie sie meczy przy jedzeniu... a ja cierpie dalej... ja chce zeby mi juz skora zeszla to bym miala swiety spokoj... kiwi to fakt ja mam bardzo delikatna skore a do tego jasna karnacje i mnie slonce nie opala a parzy i to zawsze... opalic to ja sie moge na solarium tylko a na sloncu to zawsze poparzona jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U Nas nocka też minęła bez zarzutów:D Mikus poszedł spać o 23 obudził się o 4 potem o 6 potem troszkę pomarudził ,ale usnał przed 8 i pospaliśmy do 11:) Teraz leży sobie koło mnie i próbuje Go zabawić grzechotką. Nas dzisiaj czeka wizyta u lekarza z wynikami,potem jedziemy na kolację do mojej mamy. MINIU-super firma:)bardzo miło z Ich strony:) EMILKO-rownież życzę udanej imprezki:) KIWI-to TY z dziewczynkami też dzisiaj zalatana jesteś:)powodzenia na usg. Idę pobawić się trochę z synkiem .to narazie papaa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi super że wsztsko wporząsiu z Lenką i jej bioderkami. A Ole moze przekonaj że jak pójdziecie do lekarza i pan doktor zrobi co musi to potem pójdziecie na pyszne lody. i tak jak pisała Asia może zostanie tylk pierś :). Weisz jakie to udogodninie, wyjmujesz kiedy chcesz jak dziecko jest głodne i nie musisz wstawać żeby zrobić butle. Powodzenia w podróży z dzieciaczkami. Asiu faktycznie z tym katarem jest tak jak piszesz:) jedzenie wygląda tak że chwilkę popije mleczka odciąga głowe w drugą stronę powdycha powietrza i tak w kółko. Tak jak najadał sie w przeciągu 10 do 15 minut to teraz karmienie trwa nawet do 30 minut. A ty smaruj sie co 2 godziny jakimś dobrze natłuszczonym kremem, nie bedzie piec a z czerwonego zrobi się brązik. Ja teżmam strasznei wrazliwą skórę, opalam się na czerwono - parzy mnie strasznie słońce, a po jakimś tyg po smarowaniu co chwilka oparzenie staje się brązowe i nawet skóra nie schodzi. Ale moja opalenizna teraz wygląda jak bym była brudna:) Aniu trzymam kciuki za Mikusia żeby lekarz potwierdził że nic jemu nie jest, że to duzy i zdrowy chopiec. Kupiłąm grzechotk taką na tym starodawny Olek nie moze przestac sie na nię patrzeć. Fajnioe że nasze dzieciaczki już patrzą na wszytsko i starają się utrzymać wzrok dłużej nić minute. Miniu a jak u ciebie z karmieniem??? Podajesz tylko butle??? czy dajesz jeszcze cycka??? Oki lece myć włosy bo Olek zasnoł a trzeba sie wypindrzyć na imprezkę. Postaram się porobić zdjecia żeby pokazać jak wyglądałąm:). Noi oczywiscie Olek waży już 5800 i mierzy 62cm. Zmieniła ise nie do poznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY DZIS POPRZYMIERZAŁAM SPODNIE PRZED CIĄŻY I WIECIE ŻE SIE DOPINAM!!!!!!!!!!!!!!!!!! HURAHURA HURA HURA JESZCZE SIĘ FAŁDKI ROZLEWAJĄ NA BOKI ALE GRUNT ŻE DOPINAM, PO URLOPIE JAK WRÓCĘ MAM NADZIEJE ŻE FAŁDKI POWOLI BĘDA MNIEJSZE!!!!!!!!!!! BOŻE JAKA JESTEM SZCZĘŚLIWA, DAWNO TAKA NIE BYŁAM!!!! OPRÓCZ oLUSIA OCZYWIŚCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMILKO, cieszę sie razem z Tobą. Jak to zrobiłaś???? Bo9 ja nie chudnę, a żadnych tabletek jeść nie mogę, bo karmię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na amą [pioerś jednak sie nie zdecyduję. Moje dziecko zdecydowanie bardziej najada sie butelką, a pierś to taki uspokajacz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kIWI NIE MAM ZIELONEGO POJĘCIA JAK TO ZROBIŁAM :) MOŻE TA MOJA DIETA ZACZEŁA DZIAŁAĆ :) NIE WIEM, ŻADNYCH TABLETEK NIE JEM BO TEŻ KARMIĘ. Z TĄ BUTELKĄ TO PRAWDA. OKI ZACZYNAM SIĘ MALOWAĆ BO OLEK SIE BUDZI A JA JESZCZE NIE OPORZĄDZONA DO KOŃCA:) HIHIHIHIHI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki! Z gory przepraszam za zaniedbanie!!! Ale my cale dnie na dzialce spedzamy! Sluchajcie moja Natalka od 3 dni przesypia cale noce jak idzie spac o 20.00 to sie budzi o 5.00 je i spi do 8.00 pewnie jakby chodzila spac o 22.00 lub 23.00 to by do 7.00 spokojnie pospala ale ja wole jak ona idzie o 20.00 bo wtedy cos zrobie bo jak caly dzien na dzialce jestem to w domu nie mam kiedy cokolwiek ruszyc a nie bede malej kisila w domu jak mam okazje spedzac z nia dzionki na dzileczce:D Dziewczynki normalnie nie chce zapeszac TFU TFU TFU ale moje dziecko jest takie grzeczne wiecie co ona jeszcze migdy nie plalaka tak na powaznie czasem miaknie ale to tak sporadzycznie ze szok moja tata mowi ze az dziw zeby dziecko wogole nie plakalo... ona potrafi 4 godzinki lezec w wozku i nie spac i caly czas gadac albo sie patrzec na listki od czeresni bo zawsze pod drzewkiem ja stawiam zeby w cieniku byla mowie Wam...no i je co 4 godziny a kiedys to pobila rekord nie jadla 6 godzin i spala sobie smacznie wiec jej nie budzilam bo polozna powiedziala zeby na zadanie karmic i wiecie co jak sie obudzila to sie jeszcze smiala ja jej zmienilam pampersa i potem karmilam i tylko z jednej piersi zjadla druga jej dalam ale nie chciala.... mowie wam zero klopotu z nia mam ale wsumie dobrze bo jakby mi marudkowala a ja sama to bym sie wykonczyla... MINIU---ja kape mala sama jak skonczyla 2 tygodnie tylko raz mi siostra pomogla i jak Maz mial wolne to ja trzymal a potem ja sama sprobowalam i juz zawsze sama kape... A wiecie co?? moja natusia miala debiut kapala sie z tatusiem w duuuzej wannie przesle wam zdjecia pozniej...tata najpierw umyl sie porzdanie pod prysznicem takim mydelkiem dla dzieci potem nalal wody do wanny polozyl na sobie gabke i Natusie na niej a ona tak nagami machala mowie Wam poprostu cudo... jak tylko skonczy 3 miesiace jedziemy z nia na basen wiem ze juz wczesniej mozna ale ja chce pozekac do tych 3 miesiecy ciekawe czy jej sie spodoba juz kupialm taka specjalna pieluszke do basenu i jedziemy:) Ale Wam sie rozpislaam:) jeju lece troche odpoczne sobie dzisiaj nie poszlam na dzialke bo mam lenia a natusia spi sobie jak Aniuoleczek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi na opaleniznie porobily sie bable z woda... to sobie wyobrazcie jak sie zjaralam a smaruje sie na zmiane panthenolem i oliwka malej (wkoncu sie na cos przydala bo mala ma uczulenie na kosmetyki wszystkie)... emilko mi skora zejdzie na bank bo mi skora schodzi tyle razy ile sie opale wiec tego lata jeszcze pare razy mi zejdze... a czy zrobie sie brazowa??? no coz tego nie wiem bo czesto zostaje czerwona az mi opalenizna nie zejdzie... taka mam niefajna ta skore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam doła :( kurcze czemu moje dziecko tak placze - i z usypianiem tez są coraz to wieksze problemy :(:( po kapieli zasnoł na 20 minut po czym sie wybudzil i przez godzine na zmiane zasypiał i płakał :( jestem beznadziejna :( ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniu kochana dasz rade!!! to jest kolka Olek tez tak miał, niestety nic na to nie pomaga przytul go i rytmicznie chodź po domu naprawde to pomaaga. trzymaj sie my z meżem przez to przeszliśmy i Wiem co to kolka tak wiec nie denerwuj się tylko wytrzymaj już niedługo będzie koniec. Jesteś najlepszą mamą na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieczyny tak Wam współczuję tych kolek,nie wiem co to znaczy bo mój MIkuś nie ma tfu,tfu. MINIU-a Ty się nie dołuj!!!!!masz zakaz,co to w ogóle za hasło ,że jesteś beznadziejna.Wszystkie jesteśmy dobrymi matkami i dopiero uczymy się tej roli i jeszcze nie raz każda z Nas będzie miała kryzys,że nie będzie umiała pomóc dziecku, oh gdyby człowiek rodził się od razu z umiejętnościa mówienia wszystko byłoby lepsze i prostsze.Bęzie dobrze:) PINIU-no,no :)6h bez jedzenie to bardzo długo,mój Mały to woła o pierś nawe co 1h czasami :D tylko,że ja Go nie dopajam na samej piersi jest i może po prostu chce mu się pić. Cieszę się,że masz tak grzeczniutką córeczkę i w ogóle jak juz pisałam podziwiam Cię ,że sama dajesz sobie świetnie radę:) My po wizycie u lekarza,wszystko w porządeczku:) Mały ma trochę obnizone napięcie mięsniowe,preferuje bardziej prawą stronę ,ale większośc dzieci tak ma i rodzice nawet tego nie zauważają,sami bysmy o tym nie wiedzieli gdyby Nam nie pokazałą na Małym,mamy Go tylko więcej układać na lewym boku i pokazała Nam jak Go nosić.Wszystko ma mu się z wiekiem unormować i ten przełyk też. Poza tym bardzo ładnie przybiera na wadze juz 6100 :)obwód główki 41cm.Cieszymy się,żę wszystko w porządku kamień spadł Nam z serca:) KIWI-a co u Was?jak po badaniu usg? Lecę się myć,bo padnięta jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos mi kafe kiepsko chodzi... widze ze kogos tu dopadl baby blues... mini to normalne ze masz dola... hormony jeszcze buzuja i takie obnizki nastrojow to norma... ja pamietam jak marcin byl maly to co 2 dzien ryczalam i twierdzilam ze jestem najgorsza matka na swiecie... teraz jakos juz tak nie mam ale to pewnie dlatego ze juz sie troche pewniej czuje jako mama... sprobuj kupic kropelki na kolki np. bobotic albo espumisan i mu daj... a nuz to faktycznie sa kolki a kropelki mu powinny pomoc... napewno nie zaszkodza... nie zalamuj sie bedzie coraz lepiej... z nosa juz mi skora zeszla... po 2 dniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU, jak Borysek? Długo miał kolkę? ASia dobrze radzi. zaopatrz się w kropelki na kolkę, a pewno pomogą. I nie gadaj głupot, że jesteś złą mamą, oo nie. Głowa do góry, z kazdym dniem będzie lepiej. Ja tez się tym pocieszam, jak Lena ma gorszy dzień i jest niespokojna. ANIU, oj, to dobre, że z Mikusiem wszystko w porządku. Olce usg też nic nie wykazało. Była bardzo grzeczna, a jak zeszła z kozetki o poweidziała, że fajnie było. Chyba lekarka przesadza. Mama moja mwiła, że ja bardo długo sikałam w nocy, więc pewnie po mnie to ma:D Fajną stronke znalazłam: http://mamaczytata.pl/ Spadam, musze jeszcze papieruy oporządkować po dzisiejszym zabieganym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PINIU, Natalka jest po prostu bombowa z tym spaniem. 6h w dzień. Fiu, fiu! ASIU, współczuję bąbli:( Nieźle sie przypiekłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU---kochana nie martw sie bedzie dobrze...za nic na swiecie nie wolno Ci myslec ze jestes beznadziejna lub cos w tym stylu masz prawo nie wiedziec wielu rzezcy to twoje pierwsze dziecko...napewno dasz sobie rade zobaczysz...pdawaj moze Bosyskowi PLANTEX to tez na kolki moze pomoc... nie poddawaj sie bedzie dobrze jestemy z TOBA!!!!! KIWI---ciesze sie ze z bioderkami twojej Lenki ok...mu niestety jeszcze ok pol miesiaca musiamy sie meczyc z ta wielgasna pielucha miedzy nogami wrrr zla jestem bo takie upaly ale nic nie poradze oby bylo juz teraz oki nie chce jej cale lato pieluchowac!!!! ASIU---wspolczuje tych poparzen slonecznych niestetey nie wiem co to znaczy ja mam ogolie ciemniejsza karnacje i zawsze opalam sie na brazowo odrazu nigdy mi skora jeszcze nie schodzila... A tak apropo dziewczynki mowie wam ja jestem juz taka czekoladka ze zok nawet ostatanio mnie kobitka w sklepie dzieciecym zaczepila i powiedziala ze slicznie jestem opalona a wiecie co!!!! ja wogole nie siedze na sloncu tylko w cieniu i jakos tak mnie lapie ale to pewnie dlatego ze cale dnie na dzialeczce daja swoje zawsze gdzies sie przez to slonko przewine... ANIU---zazdroszcze ze wszytko super z MIKUSIEM a raczej bardzo sie ciesze ja bym tez chciala byc po tym kolejnym szczepieniu no i zeby te bioderka bylo oki!!!!!! Oki zmykam buziaczki mamusie dzisiaj maz wraca JUPI!!!!:D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis lenia slicznie spala. od 21.30 do 5 bez budzenia. oby tak dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Przesłąłąm Wam nasze zdjecia, imieninki się udały, chciaż małyu zaczoł koło 20 już marudzić i zaczeliśmy sie zbierać. usnoł nam w samochodzie Olek i postanowiliśmy że już nie bedziemy go myć bo aż było nam przykro go budzić. teraz czekam aż się obudzi nakarmię go a potem przemyję gąbką bio idziemy do lekarza. Zobaczymy czy dziś go zaszczepi. mam nadzieje bo przecie zjutro wyjeżdzamy na urlop. Ale przed wyjazdem idziemy jeszcze na festyn z okazji dnia stoczniowca organizowany przed Gdańska Stocznie Remontową ja pracuję w jednej ze spółek. Na takim festynie jest zarąbiście jest bardzo dużo różnych rzeczy dla dzieci: Ø Zamek do skakania, zjeżdżalnia duża, zjeżdżalnia mała i basen chiński Ø Terenowe samochodziki elektryczne Ø Mini ciuchcia na szynach Ø Plac zabaw, statek piracki z małą zjeżdżalnią Ø Karuzele Ø Zestaw zabaw i konkursów (malowanie, rysowanie i wycinanie) Ø Konkursy plastyczne tematycznie związane z morzem i stocznią Ø Stanowiska do gier i zabaw zręcznościowych Ø Malowanie buzi i kolorowe tatuaże Kiwi jak nie masz co robić w sobote to zabieraj męża i dzieciaki i wpaadnij FESTYN ODBĘDZIE SIĘ 28.06.2008 NA STADIONIE MRKS W GDAŃSKU, PRZY UL.ZAŁOGOWEJ 1 W GODZINACH OD 1100 DO 1800 ty jako jedyna najbliżej mieszkasz. Wszytsko jest za free oprócz jedzenia i picia. Gra muzyczka różne zespoły i wogóle jest fajnie. W zeszłym roku zaszalałam i pomalowłąm sobie twarz i przebrałąm sie za kangura i z bratem szaleliśmy na ringu :). oki jak wróće od lekazra to się jeszcze odezwe. Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorwał mnie deszcz na dworzu znalazłam jakiś kąt żeby sięukryć i naszczęscie mnie nie zmoczyło. Olek dziś został zaszczepiony nareszcie. Pani lekarka powiedziała żeby skończyć lekarstwa i będzie juz dobrze. Za 6 tyg następne szczepieni. Ale u nas teraz burza jest a jak leje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOOO widzę dziewczyny że wy dziś na spacerkach i działęczkach siedzicie, Kiwi dziś jeździ samochodem z dzieciaczkami mamnadzieje że wszytsko sie udało. A u mnie leje i leje i raz jeszcze leje. A jutro wyjazd :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strasznie wam dziewczyny kochane dziekuje za słowa otuchy :D Najgorsze uczucie jakie znam to bezradność - strasznie dziala na mnie przygnębiająco :O A maly chyba kolek nie ma tzn nie wyglada mi to do konca na kolke - nie ma np wzdetego brzuszka ... Pinia moj maly od jak mial trzy tyg to przesypiał 6 godzin ale w nocy. - Teraz mu sie juz troche zapsuło :D a w ciągu dnia to w sumie, tyle spi :D:D Fajnie masz z ta Natalką - bedzie z niej napewno pogodna dziewczynka :) u nas tez lalo i burza była a teraz znowu upal i duchota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala mi wczoraj caly dzien na cycku wisiala i tak mi laktacje pobudzila ze ja dzis z kwadratowymi cyckami chodze... mala nie nadaza jesc tyle tego jest... caly zlobek bym wykarmila... chyba sobie bede musiala odciagnac bo zastoju dostane... a nie lubie odciagac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×