Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

Dziękuję Miniu napewno wypróbuje masaż jutro, Olek już umyty i śpi. Mieliśmy mały wypadeczek podczas jedzenia i musieliśmy Olka szybciej wymyć i położyc spać. Poprostu jadł bez pampersa tylko w pieluszce i zesrał się nie dość że na siebie to i ja cała w gównie byłam:) dotego sie żygał się na mnie i na koniec podczas wycierania zsikał. Rewelacja hihihihihihi. cały dzien dziś u nas pochmurnie ale nie pada, chmury sa takie jak by miała zaraz być ulewa ale jakos nie pada. Bałam się strasznie że jak wyjde na sapcer z Olkei to nas dorwie deszcz ale naszczęście nic nie padało. oki zwiewam ścielić łóżko bo ja już wykompana i jakiś filmik sobie obejrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jednak jak mąż wrócił z prcy zaliczylismy spacerek. Mikołajek wykąpany i najedzony już spi ,obok mnie na kanapie. Następne jedzonko przed 23 i mam nadzieję,żę znowu mi pośpi do 5. Ja też uciekam już się kąpać,papatki i spokjnej nocki życzę Wam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMILKO, moja Lena też dzis taka obsraniucha. Ubabrała sie znów po same pachy. MINIU, nie wchodza mi te artykuły. O czym są? PINIU, Natusia juz trzyma zabwki w ręku? Jej, ale fajnie. Lenka na razie do zabawek gada i sie śmieje. A Natusia malutka, bo Ty i maż chyba nie strasznie wysocy, co? U mnie Olga poszła w tatuisa, a Lenka zobaczymy. Takim wysokim to też niedobrze. Moja starsza córka ma 3.5 roku a ciuchy jej kupuję na 6-7 lat. Dzis moje dziecię, jak zasnęło wczoraj o 21 to obudziło się dopiero 6.30. Rekord!!! Cały dzie w sumei też przespała, może to przez pogodę. Starsza za to dokazuje za dwie na placu zabaw. Nie nadążam za nią. Wysłałam Wam zdjecia Olki w kostiumie. Kurcze, trochę oprzyciasny, a kupiłam 122/128 ( na 7 letnie dziecko:)). ANIU, dzięki za info. Trochę sie wkurzyliśmy, bo do jednej z kwater w Jastarni pisaliśmy maila i zero odzewu. Do drugiej mąż próbował sie dodzwonić i nikt nie odbiera. W dupie turystów maja czy co? EMILKO, o co chodzi z tym basenem, czemu nie możesz pływać? Co do bara, bara, o co chodzi z ta psychiką, bo nie kumam. No bo w sumie po cc to jest lżej, tak mi sie wydaje. I po każdym kolejnym porodzie jest lepiej:D Przynajmniej u mnie. Lenia, podobnie jak Natalka, zasypia sama, najczęsciej w leżaczku. Leży sobie, pogada i zasypia. Wieczorem często zasypia przy cycku. Na rękach sporadycznie, bo juz jej tak nie nosimy. Błogosławię lezaczek, super potrzebna rzecz. Spadam, do jutra. Oby nei padało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Dziś Olek spał nawet dobrze ale co dwie godziny cycka miał w buzi, na noc znowu nie chciał mleka z butelki, dziewczyny o co chodzi??? Dziś zobaczyłam że z jednej piersi leci mi sama woda a nie mleko, dopiero jak woda sie skończy pojawia się mleko :( nie wiem o co chodzi. Kiwi co do bara bara, wspominałam Wam że przy naturalnym porodzie ścianki macicy nie chciały się rozejść i że były bardzo twarde (dlatego też miałam cc) a więc teraz jest bardzo podobnie tylko tym raze coś próbuje wejść z nie wyjść :)hihihiihi i mamy mały problem, bo na pocżatku boli ale potem już jest oki. Lekarz powiedziął że to psychicznie jestem zablokowana i że mam sie rozluźnić i dobrze podniecić i wtedy bedzie wszystko oki. Ola Pięnie wygląda w stroju kąpielowym, to już duża kobitka :) Olek nie bedzie wysoki mam prawie 170 a mąż 175. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNKI MAM PROBLEM A NAJBARDZIEJ KIERUJE TO PYTANIE DO Asi!!!!!!!!!!! Ty kiedys mowilas ze mialas na piersi taki guzek i okazalo sie ze to powiekszony gruczol mlekowy tak???? porsze napisz bo wiem ze kiedys pisalas ze trzeba masowac czy cos w tym rodzaju Dzisiaj obudzilam sie i tak mnie piers bolala ze szok wyczulam pod placem taki wzgorek cos jakby guzek zaraz prawie na sutku ale troszke pod nim i jak troche pomasowalam i sciagnelelam laktatore to duzo sie zmiejszyl prawie nie wyeczuwalny ale jednak jest nie wiem co robic!!!!!!!! Martwie sie plissss pomozcie ASIU wiem ze ty cos kiedys o tym pisalas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, moja Lenia znów dzis aniołeczek. Zasnęła wczoraj o 22, obudziła się o 6.30, tetaz znów śpi. PINIU, nie panikuj. Jak sie zmniejszył, to na pewno zaczopowany gruczoł był . EMILKO, a probowaliście żelui nawilżającego? Deszcz, ze spaceru nici. Pakuje dzieci w samochód i jadę do mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMILKO, ta woda z piersi to nic złego. Najpierw leci woda, bo dzidzia musi sie napić, a potem białe mleczko, aby mogła sie najeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi żele oczywiście bez nich ani rusz. Nie pomaga nic muszę się odstresować poprostu.:) Piniu to napewno zaczopowane mleko, nie denerwuj się ja też mam takie gruczoły ale jak Olek weżmie pierś do buzi to zniikają w mgnieniu oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piniu nie boj nic to napewno mleczko sie gromadzi... zaobserwuj czy znow sie bedzie powiekszac... jak tak to znow potraktuj laktatorem... a jak to nic nie da to zrob tak: wez cieply prysznic tak zeby ogrzac dobrze piersi... ten prysznic powinien byc taki intensywny zeby masowal ta piers... pozniej sprobuj odciagnac mleko a na koniec przyloz zimne liscie salaty stluczone tluczkiem tak zeby sok puszczaly... taki oklad z lisci na jakies 30 minut... powinno pomoc... a u mojej lilki szaleju ciag dalszy... jejku ale ona niespokojnie spi... no ale jak patrzylam na te skoki rozwojowe to by sie zgadzalo ze to od tego... najgorsze jest to ze mi sie budzi w nocy a na cycku to by caly czas wisiala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a emilko ta woda z piersi to tak jak kiwi napisala piciu dla olka wiec nic sie nie martw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borys tez ostatnio cos znowu niespokojny - wczoraj strasznie plakał przy kpieli :( a spi mi juz w sumie ladnie bo tak od 21-22 do 4 rano potem jedzonko i niestety tylko godzinka snu i tak przed 6 sie budzi :( gotowy do zabawy a zasypiac w ciagu dnia mu tez ciężko wybudza sie co chwilke zanim głeboko usnie - Normalne jest to ze sie wybudza - tylko gorzej z tym ze nie potrawfi sie sam uspokoic i usnac - takze uusypianie traw okolo 30 minut ... Piniu mi ginka jak byłam na wizycie przepisała tabsy na zatrzymanie laktacji - moze poprosisz swoja - ja nie skorzystałam bo mi mleko ladnie wyplywalo z piersi i nie robily sie zatory - ale Tobie moze sie przydac Emilka - w nocy tez Ci sie budzi co 2 godziny?? Moze on nie jest glodny tylko sie tak przyzwyczaił - spróbuj go przytulic ale zamiast piersi podac mu smoczek ( jesli niedawno jadl ) moze ma tylko potrzebe ssania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi sliczny ten strój - a Olga rzeczywiscie duza dziewczynka - ale co sie martwisz może modelka zostanie dziewczyny wychodzicie juz gdzies bez dzieci?? Bo ja jak narazie byłam tylko u gina :O troche juz mam ochote odsapnac a z drugiej strony jakos nie wyobrazam sobie jeszcze go zostawic chocby na godzinkę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Kiwi liniki nie wchodza bo musisz je najpierw skopiowac a potem wymazac pauze która sie pojawia przed przecinkiem - Niestety nie da sie poprawnie go wkleic bo kafeteria sama jakos dodaje tą pauze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz dobrze:) UFFF Faktycznie to mleko bylo sciagnelam laktatorem i po grudce ani sladu ufff cieszez sie bo juz mialam zmartwienie!!! Dziewczynki tak apropo to kiedy robicie chcrzciny?? bo nic nie mowi zadna z Was??? ja robie 28 wrzesien lokal juz zamowiony bedzie 25 osob i szarpnie nas to ponad 2000tys no i w kosciele tez bylam. Fotografa mam juz obczajonego musze tylko isc sie zapisac i kamerzysta tez juz nagrany wiec tylko zostaje fryzjer ale z tym wlanie mam problem bo bylam dzisiaj u mojej fryzjerki zawsze mnie czesala i nie bylo problemu z niedziela ale teraz powiedziala ze mnie nie uczesze bo jej sie nie oplaca w niedziele tylko dla mnie przyjechac wrrr mam nerwy przeciez musze jakos wygladac na zdjeciach no nic mam jeszcze jedna fryzjerke pogadam z nia 9 sierpnia bo ide na wesele i wlasnie ta dryga bedzie mnie czesac bo ta pierwsza miala tylko wolne o 10.00 a dziekuje od 10.00 do 17.00 wyfryzowala latac po domu i jeszcze przy dziecku wszytko zrobic to dopero bym pieknie wygladala. No nic uciekam ciesze sie ze z ta piersia jest oki a no i wlasnie KIWI naprawde modelka ci w domku rosnie chyba musisz zaczac sie bac jak podrosnie to bedziesz miala urwanie glowy z chlopakami:) ASIU---dziekuje za szczegulowa instrukcje na sczzescie nie trzebabylo ale moze na przyszlosc sie przyda!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) My dzisiaj bylismy na szczepieniach,Mikołajek zniósł je bardzo dzielnie,płakał tylko przy wkłuciu i potem jeszcze przez chwileczkę,ale po wyjściu z przychodni już się uspokoił. Teraz sobie smacznie śpi:) Mój synek waży już 6730:)kawał chłopa.;) Poza tym dostalismy skierowanie na morfologię,bo wykonuje ją się w 4mc. Dostalismy również skierowanie do chirurga,bo Mikuś ma przyrosniety języczek i trzeba mu przyciąć wędzidełko,ale to trwa moment. ok resztę opiszę pózniej ,bo mi płacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już,Mikuś głodny był:) KIWI-Olga śliczna jak zawsze i tak jak pisze MINIA będzie najwyżej modelką:) Mój Mikołajek ,też będzie wysoki ,ale to po męzu,bo On jest wysoki. Już teraz ubranka na 68 są czasami przymaławe:Dzalezy jaki producent. PINIU-fiu ,fiu kamerzysta :)my kamerzysty nie bierzemy,ale zdjęcia raczej tak,musimy przejść sie po fotografach i zobaczyć jak to wygląda. Wstępnie chrzciny mamy ustalone na 24 sierpnia,na początku sierpnia mamy przyjść i ustalić szczegóły z Księdzem. Chrzciny robimy w domku,zastanawialismy się nad lokalem, ale wtedy wyszło nam 30 osób,bo jak się prosi wszystkich to nie mozna o nikim zapomnieć.Doszlismy do wniosku ,że to za dużo ludzi i koszty tez nie małe(ok. 3tys)dlatego zapraszamy tylko najbliższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu to podciecie więzadełka jest konieczne?? Co mówiła lekarka?? i z jakiego powodu ma odbyc sie ten zabieg ?? No i kawał chłopa juz niego - wrzucila bys jakies zdjecia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj Borys jadł ostatnio o 14:30 i jak o 16go wzielam na spacer tak spi do teraz i nie wiem czy mam go wybudzac czy jak ?? Boje sie ze w nocy mi nie bedzie chciał spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka My dizs u teściów byliśmy, Olek jest już umyty i własnie zasypia u tatki na rączkach. Teraz mam sterte prasowania tak wiec zabieram się za chwilkę do roboty. Już myślałm że ta mleka już nie mam i leci mi sama woda. Miniu tak Olek się budzi w nocy co dwie godziny, dziś spróbuje dać mu poprostu smoka albo troszkę herbatki i zobaczymy czy bedzie wtedy płakał. Jak do tej pory to nie wyszłam bez dziecka nigdy chyba dla mnie to jest jeszcze za wcześnie, nie wypobrażam sobie tak jak ty Miniu zostawić Oleczka chociaż na godzinę. Piniu co do chrzcin to moi rodzice załatwili z księdzem chrzest na działce, specjalnie dla Olka ksiądz przyjedzie i odbędzie się uroczystość na powietrzu. będą tylko najbliżsi i będzie to albo 10 sierpnia albo 17. Wszytsko bedziemyu miec dogadane do końca miesiaca. Oh zapomniałam Wam powiedzieć że jedziemy znowu na wesele tym razem do mojego kuzyna do Nowego Miasta Lubawskiego. Olek pierwszy raz bedzie na weselichu. Oki spadam prasować buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka ale super pomysł z tymi chrzcinami :) śliczna z pewnoscią bedzie uroczystośc - tylko żeby pogoda wam sie udała !!! A Borysek sam sie obudził o 19 :) juz wykąpany i tez go własnie tatuś usypia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniu wedzidelko to jest prosty szybki nieskomplikowany i nie bardzo bolesny zabieg... jak ja lezalam po porodzie to synkowi takiej dziewczyny co lezala ze mna na sali podcinali wedzidelko i wrocil z zabiegowego po jakis 15 minutach nawet nie placzac... a wedzidelko podcina sie z roznych powodow... po pierwsze moze to powodowac problemy z karmieniem piersia (dziecko moze nie umiec zlapac piersi- u ani naszczescie tego problemu nie ma), po drugie moze to powodowac w wieku pozniejszym wady wymowy gdyz jezyk jest za mocno przytwierdzony i uniemozliwia to dobra jego ruchomosc... napewno sa jeszcze inne przyczyny ale w tej chwili jakos wylecialo mi z glowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany, jak leje. Dziś na szczęscie sie wypogodzilo i poszłam z dziecwczynami na spacer i do riodziców piechotą. Ale jutro biore auto, bo wybieram sie do Pepco. EMILKO, świetny pomysł z tymi chrzcinami na działeczce. Oryginalnie. Trzymam kciuki, zeby sie Olek tak częśto nie budził w nocy i zebyś sie wyspała. A w nocy karmisz butlą czy cyckiem? Moze głodny jest? PINIU, my cghyab tez bedziemy robić we wrześniu. Planowaliśmy na sierpień, ale na ten urlop chcemy jechać. U Ciebie to fest przygotowania. My nie bierzemy kamerzysty, do fotografa pojedziemy zrobic fotki, a w czasie uroczystosci ktos bedzie z rodziny cykał zdjecia. Przyjęcie zrobimy w jakiejs restauracji pewnie. Będą nas rodzice, chrzestni z osobami towarzyszącymi. Kameralnie. MINIU, jesli to nei tajemnica, czy Wy też chrzcicie Borysa? Wspominałaś kiedyś, że nie obchodzisz świąt, więc tak pytam. Ja wychodzę czasem sama, czy to z koleżanką, czy na zakupy. Muszę sie odstresować, odreagować siedzenie w domu. Biorę wtedy samochód, bo moze to dziwne,ale bardzo uspokaja i odstresowuje mnie jazda samochodem przy fajnej muzyczce:D Ostatnio namiętnie słucham Feela jak jadę. Nie są to długie wyjscia, maks. 2-2.5h. Z dziećmi zostaje wtedy mąż, czaem mama. Raz też została tesciowa, jak poszłam na policję za meża mandat placić. Jutro właśnie wybieram się do Pepco, może jakieś fajne ciuszki dla dzieci będą. ANIU, Mikołaj już bardzo duży,rety. Lenia pewnie troche ponad 5kg wazy. A gdzie jest dokładnie to wędzidełko? Bo ja w dzieciństwie miałam wycinany taki fald skóry między przednimi górnymi zębami a wargą. To jest wędzidełko? ASIU< bardzo fachowych porad udzielasz:) Ciekawe, jak minie nocka. Z zaśni ęciem kłopoytu nie było. Oby me dziecie dotrwało do 6.30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU, otworzyłam w koncu linki. Straszne te kolki muszą być. Moje dzieci szczęśliwe ominęło to paskudztwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze tyle sie napisalam i mi wcielo wszystko a wiec jeszcze raz... jakos spac nie moge dlatego pisze o takiej dziwnej porze... kiwi hehe na cos sie wkoncu przydaly wyklady z logopedii na studiach... to co ty mialas operowane to tez wedzidelko ale wargi gornej... jest jeszcze wedzidelko wargi dolnej (w tym samym miejscu co gornej tylko na dole) i to wedzidelko o ktorym ania pisala wedzidelko podjezykowe ktore laczy jezyk ze szczeka i jest pod jezykiem... hehe ja do tej pory wyszlam bez malej 2 razy... do pobliskiego sklepu na 15 minut... na dluzej bym sie nie odwazyla tym bardziej ze lila antybutelkowa jest... jesli chodzi o chrzest to my chcemy chrzcic mala dopiero na zime a najlepiej to na swieta bozego narodzenia... jutro (a wlasciwie to juz dzis) jest rocznica smierci mojej bliskiej kolezanki wiec sie na cmentarz pewnie wybiore... a wiece ze w zeszlym roku o tej porze nasze maluszki byly wlasnie poczynane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wyszło szydło z worka!!!!!!!!! Wasze dzieciaczki rzuciły chyba urok i na Olka - chociaż nie jest marudny ale w nocy postanowił że nie da spać rodzicom i o 2 w nocy się obudził i śmiał się i gadał i wywijał nóżkami i wogóle wariował. Z mężem strasznie byliśmy zmęczeni i nie mieliśmy siły z nim walczyć. Połżyliśmu Olka między nas my spaliśmy a on szalał nawet przy wyłączonym świetle. Po godzinie już ni wytrzymałam i włożyłam mu siłą cycka do buzi przyssał się i za chwikę była uż cisza. Wstałam o 6 Olek znowu gada i się śmieje, A ja zmęczona, śpiaca. Dobrze że mój brat przyjechał i zajmie sie chwilke Olkiem hmmmm chyba się prześpie. Kiwi Olka karmię w nocy tylko cyckiem. Dziś zasnoł o 20:30 wstał na cycka dopiero o 1:45 potem o 3 (ta godzina była wymuszona:)), i potem o 6. jak by nie było dziś wariactwa to może i by się obudził o 4 :). Dziś mam pierwsze spotkanie wspólnoty, ja nie ide z Olkiem bede siedzeić w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! To widze ze ja druga z koleji robie chrzciny! Ja wlasnie chyba dzisiaj pojde zamowic tego fotografa bo jak juz wam pisalam ze mam problem z fryzjerem moja ta co zawsze mnie czesala i nie bylo problemu z niedziela to nie chce a do tej drugiej ide dopiero 9 sierpnia wiec nie wiem czy to nie bedzie zbyt pozno. Tak szczerze wolalabym jednak w niedziele te zdjecia ehhh nerwy mam no nic dzisiaj pojde to sie wywiem co i jak! No kamerzyste zamawiamy do kosciola juz na imprezce go nie bedzie no bo co tu kamerowac jak ludzie jedza?? no chyba ze jakies tance beda:) hehe ale to jak cos to mamy kamere to mojej siostry syn nas pokameruje a najwyzej jak fajnie wyjdzie to sie da do zmontowania! MINIU---wlasnie jak to u ciebie jest?? chrzcicie Borysa czy nie.. jezeli to dla ciebie nie problem to jakiego jestes wyznania?? bo szczerze myslalam ze w kazdej wierze obchodzi sie swieta i inne uroczystosci tylko w innych terminach ale widac sie mylilam nie znam sie na tym zabardzo :) ANIU---i jak to z Toba?? mialas zdjecia slac i co:P Moja Niunka spi ale az sie dziwie bo byl pora jej karmienia no nic poczekam az sie obudzi nie bede jej specjalnie budzic jak zglodnieje to sama sie obudzi:) hehe Zmykam mam troche do zrobienia wieczorkiem zajrza papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mój Borysek dzis marudny - chyba go brzuszek boli :( A jesli chodzi o chrzest to rzeczywiscie nie chrzcimy - jak juz wam pisalam nie jestesmy z mężem katolikami - co nie oznacza ze musimy byc jakiegos innego wyznania :) Poprostu od kilku lat nie uczestniczymy w życiu kosciola ot co ... A wczoraj i my mielismy maly wypadek z kupką :D he he Borys uwielbia robic kupy jak je alebo jak go przebieram :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×