Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

miniu zrobisz jak chcesz ale ja bym sie klocila... naprawde... po to nie jest kwestia 1-2 zl tylko jakies 10 zl na puszce (nie wiem jak teraz nutramigen cenowo bo my mamy isomil-jest duzo tanszy o polowe mniej wiecej a jeszcze z recepta na 50% to juz wogole grosze wychodza)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny szok dziś na żadną plaże w Gdańsku nie można było się dostać. Szukaliśmy dobrą godzinę gdzie by tu poleżeć na słoneczku i znaleźliśmy wreszcie na naj węższej plaży w gdańsku kawałek miejsca. Jest tylu turystów że nie da rady palca włożyć. Olek na plaży na poczatku był bardzo grzeczny leżał bez pieluchy na golasa w cieniu i strasznie głośno rozmawiał z nami, troszkę poleżała na brzuszku poraczkował swoim sposobem i potem się zaczeło dostał kolkę :( noszenie błaganie głaskanie nic nie pomagało cycek butla herbatka no kompletnie nic wreszcie postanowiliśmy że nie bedziemy się dłużej męczyć i zabraliśmy sie spowrotem jak już wracaliśmy wszytsko ustało i postanowiliśmy pojechać jeszcze na jarmark do męża braci bo ni stoją na starociach ale tam też dugo nie posiedzieliśmy i przed 18 byliśmy już w domu. Jesteśmy wypompowanie tą pogodą a Olek szaleje od 14 nie śpi ale widze już oznaki zmęczenia w jego oczkach o 19 go myjemy tak więc zbieram sie do przyżądzania jemu kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu a jak mam sie kłucic?? co mam jej powiedziec ze żądam ?? zwłaszcza ze nie musiała mi mowic a sama zaproponowala zebym poszla do alergologa to moze bedzie mogła mi dawac recepty na 50% znizki .. Wiesz po Borysku nie widac ze ma alergie wiec ona nie moze tego stwierdzic - ja tez mysle ze nie ma ale na wszelki wypadek pójdę o tego alergologa . A powiedz mi Lilke karmisz juz mlekiem czy jeszcze cyckiem?? Bo napisalas ze kupujesz dla niej mleko i nie wiem czy dobrze zrozumialam :D Emilka a moze Olek zle reaguje na takie wyprawy?? Podobno dzieci kolkowe nie lubia zmian rytmu dnia - ja widze po swoim ze jak cos idzie nie tak jak zwykle to jest bardziej marudny i płaczliwy :( dziewczyny jestem padnieta - nie wiem czy to po tym nowym mleku czy ma poprostu gorsze dni ale placze mi przy jedzeniu ma problemy z zasnieciem - strasznie niespokojny jest od wczoraj :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze zapomniałam wam napisac ze Borysław juz próbuje chwytac zabawki :) jeszcze do niedawna udezał w nie piąstkami a dzis zauwazylam ze rozdziawił palce i probował chwycic :D och jaka jestem dumna z mojego Misia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mini ja karmie na razie tylko cyckiem ale lepiej zeby bylo mleko w domu bo jak nie daj boze sie rozchoruje i bede miala goraczke wyzsza niz 39 st albo jak bede musiala gdzies pilnie wyjsc to co??? rozne sa przypadki wiec niech sobie stoi w szafce... na razie karmie tylko cyckiem bo po 1 nie musze dokarmiac bo mam mleko a po 2 moja lila nie tknie butli... a co do lekarki to nie wiem moze pogadaj z nia... nie wiem nasciemniaj ze masz ciezka sytuacje materialna i wogole a na wizyte do alergologa sie dlugo czeka... no nie wiem na litosc ja wez... w sumie to co jej zalezy postawic to P przeciez nie ona za ta znizke placi tylko nfz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam wam napisac ze moja lila przestala plakac a zaczela krzyczec jak jej sie cos nie podoba a wlasciwie to piszczec i to tak ze az mi w uszach swidruje... a skad wiem ze to nie placz??? bo nie przybiera barwy czerwonej jak podczas placzu tylko ma normalny kolor i po prostu buzie drze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINI, jezu, mało sie nie posikałam ze śmiechu. szkoda, że n ie mam głośników. Muszę jutro Olce pokazać. EMILKO, to Olek juz w spacerówce jeździ??? Ty chyba znow schudłaś, co?? Ja też chcę schudnąć, buuuu. ASIU, oj, też bym sie do jakiegos spa wybrała, żeby inni wokoł mnei poskakali. Tylko kasyyyyyyy mi szkoda trochę. ANIU, ale Ci zazdroszcze tego ogródka. My dziś zaliczyłyśmy plac zabwa i wizytę u moich rodziców. upał straszliwy. Lenia anioł. Wyjęłam jej dzis już nosidło z wóżka, za ciasno sie zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU, Lena dokładnei wczoraj zaczęła sie głośno śmiać. Super uczucie. Borys pewnie miał problemy po tym wierceniu, moze sie przestraszył hałasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi he he niezłe a z dzwiekiem jeszcze lepsze :D Bardzo mozliwe ze to po tym wierceniu moje dzieciatko jest takie niespokojne - bo dzis juz wydaje mi sie spokojniejszy - ale przedwczesna moja radość bo za chwilkę idziemy pobrac mu krew i nie sadze zeby do wieczora byl taki radosny i usmiechniety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Tak Kiwi Olek zaczoł jeździć w spacerówce bo z gondoli zaczeły mu nogi wystawać Oelk ma już prawie 68cm to już spory kawałek mężczyzny. a wogóle jak jeździł w gondoli to wiecej go miąłam na rekach niż w niej a w spacerówce chociaż podziwia świat. Dziś Oelk ładnei pospał chociaż jeszcze budzimy sie w nocy na cycka. Nie pamiętam czy to ty Asiu zaproponowałaś karmienie przemienne raz cycek raz butla powiem jedno ten sposób bardzo mi sie spodobał, Oelk jest najedzony i zadowolony. Dziś kupujemy mleko dla dzieci od 4 miesiąca życia - bebiko 2. Używiliśmy bebilon ale on nam jakoś śmierdział sorki za określenie ale Olek nie chciął wogóle go pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMILKO, i Olek nie płacze ani nie zsuwa sie w spacerówce? Bo ja myślę, zeby Lenię za meisiąc też na spacerówkę wrzucić. Na razie jeździ na leżąco, buźką do mnie. Na szczęście chce w wózku leżeć. My za miesiąc też na Bebiko 2 przechodzimy. I jakieś słoiczki już się zaczną:) Ty Emiklo, dajesz juz jakieś słoiczki? Której firmy? Bo ja sie właśnie zastanawiam, ale chyba Bobovitę będę kupować. zobaczymy. MNIU, może cos mi umknęło, ale po co robisz wyniki Borysowi? Przez te kupki? Dzis Lenia ładnei noc przespała, od 21 do 8.30. Za to mamy wesoło starszą córunią. Obudziła sie w nocy na kaszkę i kaszki nei dostała. Od razu ryk wielki. Ale musimy ją odzwyczaić. Łóżko zalane, a wysadzana była 2 razy przed snem, potem o 23.30 i 00.30. Jak isęo budziła o 3 to łózko zlane. ale za to od 3.30 do 8.30 nic nie posikała juz potem. Musimy wyczuć, o której o na tak sika w nocy. ale chyba coś ok. 2-2.30 w nocy. Ciężko z tym nocnym wstawaniem. Zaraz spadamy na lody do sąsidniego miasteczka:) Czemu u nas nei ma takiej super lodziarni jak tam? Kupiłam sobie dzis krótkie dżinsowe spodenki. Na wyjazdy. W mieście chyba nadal sie nei odważę ich założyć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi Olek nie zsuwa sie ani nie płacze ładne sobie siedzi i jest grzeczniutki. Tak zaczeliśmy dawać słoiczki, jabuszko i marchewkę i dziś po raz pierwszy za zgodą pediatry dostał zupke jarzynową. Kupujemy słoiczki gerbera, hippa i chcemy spróbowac też bobovity. Narazie mamy malutki zapas różnych słoiczków w lodówce. No i mamy także soczek jabłkowy ale tego Olkowi jeszce nie podałam chociaż dostaliśmy zgodę żeby spróbować. Uciekmay na spacerek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! Po malej przerwie ale pogodna wspaniala i spedzalismy cale dnie na dworku a to na dzialce u mojej mamci a to u pawla siostry i tak jakos nie bylo czasu na kafe zajrzec ale juz sie poprawiam:) :) Tak wogole to jestem starsznie szczesliwa bo kupilismy sobie nowe autko:)bardzo mi sie podoba ale nie powiem po kieszeni nas szarpnelo niezle:p no ale teraz mamy dwa i wreszcie ja moge sobie z natalka jezdzic a nie wszedzie na piszo bo maz zawsze zabieral... Zdjecia podochodzily do mnie dziekuje! super !!! Dzisiaj tez u mnie pieknie no ale dalam sobie spokoj bo goroaczka i nie chcialo mi sie nigdzie isc pojdziemy jak maz z pracu wroci... Ciesze sei ze moj Pawel jest w domu ale teraz musze obiady gotowac:) heheh a wczesniej to do mamci chodzilam... no nic cos z a cos lece zrobic mojemu misiowi schabowe miesko juz sie odmrozilo... to papapa :* :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kiwi owszem badanie krwi potrzebne mi do alergologa a wizyte mam w piatek super ze tak szybko sie udalo zalatwic :) A samo pobieranie krwi porazka - Borys byl super grzeczny - nawet sie usmiechał do pielegniarki do czasu he he . Samo pobieranie trwało z 5 minut :( wiecej krwi bylo na niej i na Borysie niz w próbówce - nastepnym razem chyba sama to w domu zrobie :O Kiwi to masz z Olga przezycia - Lenka juz ładnie przesypia nocki to Starsza Ci teraz spac nie daje - czyzby pozazdrosciła siostrze ;) A u mnie dzis wielkie pranie :D dobrze ze Borysek dzis grzeczny - tylko strasznie malo spi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka ale z Twojego Olka duzy chlopak - i jaki fajny Miś w tych spodniach z lapkami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Ale dzisiaj mielismy przeżycie :(:(:(przyjechała siostra ze szwagrem,siedzielismy sobie wszyscy na ogródku i sie opalaliśmy,a Mikus sobie grzecznie spał,w pewnym momencie się obudził i podszedzł do Niego szwagier i zaczał Go zabawiać i odganiać pszczoły,osy pełno teraz tego jest i wyobrazcie sobie ,ze jedna z nich użadliła Mikusia w paluszek:(:(:( Dziewczyny nie wyobrazacie sobie jak Mały zaczął plakać,nie mogłam Go uspokoić ,paluszek zrobił się cały czerwony,bolał Go ,a ja płakałam razem z Nim. Mąż zadzwonił do przychodni co robić,pd razu kazali nam jechcać do szpitala. Lekarka przyszła natychmiast(tyle dobrze)obejrzala i powiedzial,że całe szczęście to nic poważnego,paluszek mu nie spuchł,tylko czerwony mial,kazała posmarować fenistilem. Oj mówię wam co my przeżylismy,biedaczek tak bardzo płakał. Całe szczęście teraz juz spi,paluszek jest normalny,nie spuchniety. Poza tym zobaczyła tą wysypkę ,otarcia na łokciach,pod kolankami poleciłi,żeby narazie kupic jakąść maść typy oilatum i płyn taki , Kupilismy i wykapalismy Miuknia w tym i nasmarowałam Go,ale strasznie jest czerwony. Kurcze niewykluczone,ze to AZS może być,aha no i przez tydz.mam nie spozywać nabiału,zobaczymy czy zejdzie(OBYYYY) Jestem dzisiaj bardzo zmęczona tym dniem i zestresowana,wiec uciekam juz. Miłej nocki dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIU, ałe szczęście, że Mikuś nie uczulony na jad pszczółó i os. Rany, dobrze, że lekarka szybko zareagowała. Wobrażam sobioe, jak musieliście sie wystraszyć. MINIU, śliczne, artystyczne zdjecia. Najbardziej podoba mi sie Borys z tatą na kocyku. Na jakis konkurs wyślij, bo świetne jest. Lenia dziś szybko poszła spać. O 20.40. Ciekawe, do której jutro pośpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PINIU, gratuluję autka! My też od niedawna mamy nowe i bardzo jesteśmy zadowoleni,bo już nie ciśniemy się ta kbardzo i bagażnik większy:) Ty nas kochana zaniedbujesz. Rzadko bywasz na kafe:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu co za przeżycie, ja tez bym ryczała jak bóbr. U nas sąsiadka ma tyle kwiatów na balkonie że szok i odrazu u nas w mieszkaniu pojawiły sie osy, koszmar z 5 wczoraj wyrzuciłam z domu. Miniu oczywiście że zdjęcia piękne, zdjęcie ze śliną rewelacyjne nam udało się tez zrobić takie zdjęcie Olkowi :) Piniu Kiwi my tez od niedawna mamy nowy samochód bo mieliśmy golfa a w nim byśmy soę nie pomieścili z maluchem, no ale na sam koniec jak juz myśleliśmy o sprzedaży golfa mąż nie fortunie hamował i wpadł na słup sprzedaliśmy go jako uszkodzony. Asiu ty jesteś szczęsciara nie dość ze karmisz nadal piersia to ci dziecko przesypia całe nocki. Olek się chyba przyzwyczaił do nocnego wstawania i o 2 się budzi. Mimo że zmieniliśmy podawanie mleka na noc, teraz dostaje kaszkę troszeczkę gęstsza jest i miała zaspakajać głód do rana - al emoje dziecko chyab już sie przyzwyczaiło. Pozatym u nas znowu skwar, dziś jedziemy do rodziców na obiadek będzie zupka owocowa i naleśniki z dżemem :). które sama zrobię:) AAA no i mamy zmiany planów odnośnie chrzcin, niestety chrzciny jednak będą w kościele - przemyśleliśmy wszystko i doszliśmy do wniosku że jest to tak bardzo piękny sakrament że musi być zrobiony w tradycyjny sposób. A obiadek bedzie dnia następnego na działce. Tak wiec 8 sierpnia o godzinie 18 Olek będzie chrzczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! KIWI---juz sie naprawiam!!! Nie pisalam wam ze w sobote mialam urodziny bo 26 lipca sie urodzilam:) i dlatego mnie nie bylo bo maz mi niespodzianke przyszykowal takie przyjecie no a prezentem wlasnie dla mnie bylo autko:) bo to bedzie moje a maz drugim bedzie jezdzil nie mam zdjecia jeszcze mojego auteczka ale moge wam link z allegro przeslac jaka mam teraz fure i panisko jestem heheh nie no zartuje przyda mi sie aueteczko bo z mala bede sie mogla dalej ruszyc! http://www.moto.allegro.pl/item403937851_vw_bora_1_9_tdi_00_elektryka_idealna_perelka_.html To takie jest to auteczko, jak kiedys sobie gdzies zrobie zdjecie to wam wysle, bo to tylko przyklad nie kupowalismy z allegro tylko od goscia z warszawy ale jest takie samo tez granatowe, tylko troche inne w srodku bo ja mam tapicerke czarna nie szara ale to drobiazg. ANIU---cale szczescie ze to nic powaznego i ze wszystko dobrze sie skonczylo, juz czuje siebie w takiej sytuacji ale bym panikowala i sie darla znam siebie ja bardzo panikuje... iesze sie ze jest wszytko dobrze!!!! moze kup moskitiere ja kupilam i jak mala spi to zawsze ja zakladam. Oki zmykam zajrze wieczorkiem teraz ide pakowac mala bo na dzialeczke o 11 idziemy to papapap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)wpadłam się przywitać,bo my też zaraz jedziemy do babci na obiadek,pózniej na miasto zobaczyc łóżeczka turystyczne. Rano bylismy na pobraniu krwi z Mikołajkiem,który był bardzo dzielny,minimalnie zapłakał jak Pani Go ukłuła w paluszek. PINIU-no,no,no autko super:):):):) Extra. No i spóznione ,ale szczere życzenia:) Wszystkiego naj,naj:) MINIU-świetne zdjecia,tak jak Kiwi pisze ,to z mężem superowe:) U Nas nocka przespana,bałam sie ,ze może Go bolec paluszek ,ale wszystko było w porządku. Teraz sobie misio lezy i rozmawia z lewkiem. To uciekam,szykujemy sie powoli. Mąz ma urlop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas nocka też przespana. Lenia zasnęła przed 21 sama w łóżeczku. Normalneio w szoku jestem, bo Olka za nic sama nie chcicała zasypiać. Zupełnie mam różne dzieciaki:D Pobudka o 7.30 i dalej śpi. Odstawiłam juz ją od cycka i teraz mam problemem z prawym cyckiem, bo nim częściej karmilam. Pokarm mam w nim nadal, troszkę sobie odciagam, ale nadal jest. PINIU, jak u Ciebie zniknął? Coś robiłaś? PINIU, WSZYSTKIEGO NAJ< NAJ< NAJ 🌼 Autko super. Ma gest Twój mąż. To teraz będziesz bardziej samodzielna. My mamy jedno i nam wystarczy w sumie. I tak koszty utrzymania auta są ogromne, przynajmneij naszego, głównie autocasco. ANIU< to dobrze, ż nockam ineła spokojnie. Paluszek juz pewnie Mikusia nie boli. EMILKO, na Mazurach też pełno os. Normalnie kosmos. Siedzieliśmy przy stoliku, a osy na jedzeniu, wpadały do picia. Trzeba byłociągle yuważać, zeby sie napoju z osą w srodku nie napić. Za to zero komarów. U nas cieplutko dzis, ale chyba nie ma upału. Zupka ugotowana, starsze dziecie szaleje na balkonie. Niedługo będziemy sie zbierać na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMILKO, nie wiem do kiedy dzieci moga jeść w nocy, ale dobrzeby było, żeby Olek sie nie przyzwyczajał do jedzenia jedynie z braku laku. Miałam to samo z Olką i teraz problemy, bo budzi sie z przyzywczajenia, a nie głodu. Dziecko ponad 3letnei. Ryk w nocy na cały blok, bo zaczęliśmy jej odmawiać nocnej kaszki. Musi sie w końcu nauczyć jeść kaszke rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko u nas wcale juz nie jest tak kolorowo bo lilka zaczela sie budzic tak ok 4 rano wiec chyba po prostu ma coraz wieksze zapotrzebowanie na jedzenie... moze jej juz cycek nie starcza??? we wrzesniu bede na szczepieniu to zapytam lekarki czy nie zaczac juz czegos wprowadzac a przez sierpien to sie jakos przemecze i bede jej ta piers w nocy podawac... piniu wszystkiego naj naj naj... dziewczyny dzieciaczki super... ja tez musze mala chyba juz powoli przesadzac do spacerowki lile bo mi wyrosla juz z gondoli... ledwo sie miesci a gondole mamy 76 cm dlugosci wiec calkiem spora... poza tym cos mi sie wydaje ze mala ostatnio zle zmierzyli bo wg. moich pomiarow ona ma teraz 67cm... tym bardziej ze ubranka 68 sa takie bardzo akurat a niekture nawet za male i w zasadzie to najlepszy jest rozmiar 74... smieszne to bo wg rozmiarowki angielskich firm (next np.) to jest rozmiar 6-9 m-cy... ale mam wielkoludke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu jezu - wspulczuje - ale musialas miec stracha :O A powiedz jak pobieralli wam krew u Mikusia?? sprawnie poszło czy tak paprała sie jak z moim Boryskiem?? Kiwi tylko pozazdroscic takiej spokojnej Lenki - jak ja bym chciala zeby mój Borysek juz tak ladnie spał :D a on dzis o 4 jedzonko o 5 pobudka i zabawa :( ech ranna ptaszyna z niego niestety rodzice raczej nie bardzo ;) Pinia no to ładny prezencik :) Emilka a z nocnym karmieniem to chyba mozna dopóki ząbki nie zaczna rosnąc bo potem to jest ryzyko próchnicy - no chyba ze bedziesz po kazdym nocnym posilku mu myła :) A Borys chyba zrobil kupe :P idę mu zmienic pieluchę :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU, na te rozmiary to chyba nie ma co patrzeć. Lenia też nosi 3-6 miesiecy, typowe 68. W wieku pół roku to pewnie będzie 80 nosiła. Nie wiem, co oni na tych metkach wypisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam problem: czy na wczasach Olka powinna spać bez pieluchy czy wyjatkowo na te okazję w pielusze? Jak b edzie bez pieluchy, to zaleje ludziom pościel. Nie wiem. Czy te 3 dni w pieluche nei zaszkodzą w jej daslsszej nauce spania bez pieluszki? Ale sie, zamotałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi ja bym jednak byla konsekwentna i nie zakladala pieluchy... lepiej niech spi na jakiejs ceratce i podkladzie np... no moja lila tez zapewne na pol roku bedzie nosic 80 bo juz teraz nosi 74...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czywiscie ze zrobil :) zółciutką jak kaczuszka :D - jejku jak sie strasznie ciesze - a dzis mialam problem z kupnem mleka :O nie chcieli mi soprzedac bez recepty dobrze ze udalo mi sie dostac do lekarza to mi wypisala na jedną puszkę zeby mi do piatku wystarczyła bo ide do alergologa - nie chce chwalic dnia ale odkad pije to melko to spokojniejszy sie zrobił :) Kiwi to masz dylemat - nie mam pojecia co powinnas zrobic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×