Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

MINIU-Mikuś tez ma takie kropeczki na całej prawie,że klatce piersiowej troszkę na rączkach i nóżkach. Też nie mam pojęcia co to jest:(stosowałam właśnie fenistil kropelki i troszkę mu zeszło,jednak nie do końca:( Pewnie to jest jakaś alergia ,tylko na co?:bo ja już sama nie wiem. Ja w końcu kupiłam bluzkę i spódnicę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja lila wlasnie od jakis 10 minut konsumuje hustwake... zrobilam jej zdjecia bo smiesznie wyglada to wam przesle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu lilka śliznie wygląda pożerając huśtawke:) heheheheh Oh dziś w nocy jestem znó nie wyspana, Olek chyba ma skok rozwojowy bo nie możliwe żeby tak ciągle jadł w nocy. Słuchajcie poszedł spać o 19:30 zjadł 180 ml kaszki gęstej o 23 już się orzebudził i był głodny potem o 4 i znów głodny i za każdym razem zjadał kaszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilko a duzo w nocy tej kaszki zjadł Olek?? mój Borys chyba tez ma skok :O dzis pobudka na smoka byla srednio co pół godziny ...a o 5:30 juz skonczył sie wypoczynek nocny :) asiu - Lilka jest słodka, czyżby przymierzała sie do zabków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ile u was jest stopni???? W Gdańsku jest 14 stopni, wczoraj nie byłam z Olkiem na spacerze ale dziś to obowiązkowo muszę iść. Ile sie chodzi minut wteyd z takimi małymi dzieciaczkami?, przy takich stopniach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mini chyba to jeszcze nie zeby... emilko chodzi sie ile sie chce... nawet caly dzien jak chcesz... dopiero jak jest temp. -10stopni to sie nie chodzi ale to z takimi calkiem malymi a nasze jak bedzie taka temperatura juz beda calkiem spore wiec tez na chwile na snieg mozna wyjsc... byle nie za dlugo... a do tej temp. to ile chcesz mozesz chodzic tylko oczywiscie odpowiednio olka ubierz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU, i jak z tymi krostkami? Borys dostał je po zjedzeniu słoiczka? Sorki, jesli coś przeoczyłam. Z tego co piszesz, to wygląda to na alergię. Ja bym poszła do lekarza. Zupki i deserki daję miedzy posilkami, bo Lena po zjedzeniu taiego obiadku i tak za niedługi czas głodna. Ale lepuiej byłoby dawać zamiast mleka. ASIU, a nie masz zamontowanej spirali? Bo wtedy moga być taie obfite okresy. Jeśli nie, to ja bym poszła do lekarza sie upewnić, czy wszystko ok. Ja miałam normalny okres, nie mam spirali i nie jem pigułek;) Lila przesłodka, widać, ze posmakowała jej huśtawka. ANIU, prawo jazdy fajna rzecz. Deszcz nie deszcz bierzesz auto i jedziesz, nie jesteś od nikogo zależna. może uda Ci sie na wychowawczym zrobić? EMILKO, na spacer możesz wychodzic dowolnie przez cały rok. No chyba, że mrozy siarczyste, to wtedy nie. Grunt, żeby ubrać dziecko odpowiednio do pogody. Nawet w desscz zalecają wychodzić, no ale taka pogoda raczej nie nastraja do spacerów. Olek to maly głodomór:) Lenia u nas zawzięcie zajmuje sie swoimi stókami, spodobały jej sie. Olga postęp, bo już mniej marudzi. Pani na zebraniu mówiła, że juz mneij placze, na leżakowaniu nie śpi, ale pokojnei lezy. Bawi sie z dziećmi, tylko nei chce nic jeść. Moje dziecko będzie już sie uvzyć angielskiego (2 razy w tyg. po 20minut) i tańców (zajęcia dodatkowe). Szybko zaczyna sie etraz w przedszkolu edukacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U Nas też zimno:( buu czuć już jesień. W ogóle za oknem przed 20 jest juz ciemno:( Eh:( My dzisiaj do siostry na lasagne jedziemy:) ASIU-fajowa jest Lilianka,na tym ostatnim zdjęciu widać,że chyba zauważyła ,że Jej robią zdjęcia:) Mikołajek lezy w łóżeczku mam nadzieję,że uśnie na trochę,zeby nie był marudny po południu. Jej ,ale akrobacje wyczynia w tym łóżeczku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi to super wiadomosc ze Olga stopniowo zaczyna przekonywac sie do przedszkola :) Nie wiem do konca co z tymi krostkami ? dzis nie byłam u lekarza bo wydawało mi sie ze ma ich mniej , niestety tylko mi sie wydawalo :( zobaczymy jak sie sytuacja wyklaruje do poniedziałku - na razie bede go myc całego w emolium, on ma dzialanie tez przeciwswiadowe ... No Emilko to Olek ma rzeczywiscie spory apetycik :D Jesli chodzi o spacerki to ja zdecydowanie wole taka pogode ,Zreszta czytałam ze jedynym przeciwwskazaniem do spacerów jest, nie tak jak dziewczyny pisaly, duzy mróz a wysoka temperatura ... wiec spaceruj śmiało ... my dzis prawie dwie godzinki jezdzilismy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co mój Borys dzis zrobil - podciagałam go do siadu a ten siup i stanoł na nózkach :O ....nie powazny jest zupelnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU- a tam nie poważny :Dpo prostu mały akrobata:)mój Mały też takie kombinacje czasami wyprawia,że szok. MINIU ja Mikołajka kapię w oilatum tylko,ze teraz mi się skończył i kupiłam balneum,emolium to mam krem do ciała smaruję mu klatkę piersową. Ja na początku myślałam,że jest uczulony ma mleko krowie,ale odstawiłam te produkty i też miał krostki,tzn.raz ma ładną skórkę raz nie:( Próbuję obserwować i mniej więcej analizować jaka może byc przyczyna uczulenia,ale nic z tego nie wynika. Czytałam w jakiejs gazecie dziecięcej, że juz niemowlętom i w każdym labolatorium wykonuje się testy z krwi ,aby dowiedzieć się co uczula malca,bada się wtedy tzw.swoiste IgE czyli przeciwciala wytworzone przez organizm przeciwko konkretnym alergenom. Ile w tym prawdy jest ,to sama nie wiem. Chyba będę musiała podzwonić po labolatoriach i popytać o te testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam ze spacerku koszmar strasznie zimno i strasznie wiało olek nie schodził mi z rąk płakał bo przeszkadzął mu wiatr. tak wiec po godzinie wróciłam do domu. Teraz śpi zobaczymy jak długo :) Olek także przy ciągnięciu za rączki do siadu wstaje juz na płaskie nóżki, i potrafi chwilkę na nich stać dopóki sam nie usiądzie. Ale bardzo żadko z nim tak robię bo boję się skrzywienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borysa wysypalo straszliwie :( pobiegłam wiec do lekarza i przepisał mi oczywiscie fenistil - chyba nie ma innego leku :P odstawiamy na razie marchew i kleik :( jak myslicie kleik moze powodowac uczulenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu ja miałam skierowanie na testy w zwiazku z podejzeniem alergi na bialko krowie nie zrobiłam ich bo jak sie okazało wystarczyło zmienic mleko na bebiko :) Emilko no Borys tez nie lubi jak mu dmucha w buzie :) kiedys mu dmuchlam delikatnie suszarką to tak strasznie głęboko zaczoł oddychac jakby nie mógł złapac powietrza :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jej dziewczynki znowu nawalam nie wiem jak to robicie ale ja jakos nie mam na nic czasu i sliy:( chyba po ciazy mi sie tak porpbilo wrrr. Maz pojechal zostawial mi tyle sprzatania ze szok... ale na szczescie juz wszytko ogarnelam zostala mi jego szafa bo takim misz-masz zobil wyjezdzajac ze hej a nie chce potem wszytkiego prasowoac na nowo wiec juz bede dobraz zona i wysprztam! Zaraz wam wysle nowe fotki. Tzn wszytkie aktualne zdjecia natlaki na bobasach ale wysle Wam zdjecie pzaurkow i tego co natalce kupilam ostatnio. Mam tez nowe obrazy na scianie taki tryptyk 3 obrazki tworza calosc dlugo na to polowalam i sie udalo :D Pozatym bylam wczoraj w takim centrum handlowym i zaszalam kupilam sobie czarne spodnie cos jak rurki ale nie do konca bo ja az takich bardzo waskich nie lubie, takie botki wypatrzymal jak mowili na mtv w programie o modzie i akurat takie znalazlam:P, pozatym kupilam taki cos jak rzakiet ale troche cieplejszy taka kurteczka, bluzke w kratke bo teraz bedzie na jesien kratka modna podobno tak mowia wiec kupilam, i spodnie 3/4 taki z satyny na wyjscie. zaraz porobie fotki to wam wszytko wysle. KIWI---moja natalak tez je obiadki miedzy posilkami i zaraz glodna wiec to nie jest zamiast jednego posilku przynajmniej u nas. Oki ide robic fotki to buziaczki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piniu ciuszki cudne, a ty świetnie wyglądasz w tych rybaczkach nawet mój mąż powiedział wowowoow!!! hihihihihi Miniu kurcze ale ci się przytrafiło ale zobaczysz po fenistylu w poniedziałek bedzie już dobrze. Dobrze że poszłaś do lekarza :) Olek już umyty je mleczko a zaraz pozegnamy sie z nim bo miejmy nadzieje szybko zasnie.Dziś wieczór dla rodziców. Kawunia z serniczkiem potem gorąca kąpiel i kto wie może jakies igraszki :) hehehehehhe Tak więc dziś już zmykam papaptki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU, a moze ta alergia to nie od jedzenia? No bo marchewka to chyba nie uczula. Może kleik? A lekarz co mówił? EMILKO, u nas też strasznie zimno. dziś wybylam z Leną na 2h spacer, ja zmarzłam straszliwie, a ona gorąc jak piecyk. widac, dobre ma krążenie. Spała prawie cały spacer. Olga dziś juz lepiej w przedszkolu, aczkolwiek dalej nie je. jedyne co je w przedszkolu to chrupki czekolwadowe bez mleka. I herbatki popije. Ale i tak postęp jest. PINIU, ale sie obkupiłaś. ćhyba w totka wygraliście:) Zarz lukne na fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi no własnie jak juz miala bym na cos stawiac to kleik - choc nie wiem czy ryz moze uczulac ?? Bo on niespokojny byl juz wczesniej zanim podałam marchew - a lekarz, nie wie , osłuchowo jest w porządku wiec moze to ten wirus co go Olek, Emilki miał Kazala mi narazie odstawic marchewke i jak juz mu zejdzie wysypka to wprowadzic marchew innej firmy Emilka no to bardzo przyjemnego wieczoru życzę :D:D:D Pinia mój mąz za to jak zobaczył Twoje pazurki to powiedział ... o boże mogła by grac w horrorze :P :D:D ale on jest zwolennikiem zwykłych bezbarwnych paznokci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piniu botki fajne bardzo... juz w zeszlym roku chcialam sobie takie kupic ale one sa wsuwane a ja mam bardzo wysokie podbicie i wchodza mi tylko do polowy... kurcze... jakby mi sie udalo znalezc takie na suwak to by bylo super ale szukalam szukalam i nie moglam znalezc... moze w tym roku cos takiego znajde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mialam jeszcze napisac kiwi... no wkoncu sie olga przyzwyczaja... luzik kochana juz sie nie przejmuj, jeszcze z tydzien dwa i nie bedziesz jej mogla z przedszkola sila wyciagnac... a spirali jeszcze nie mam... wiec nie wiem czemu leci tak... poczekam jeszcze ze 2 dni i jak dalej bedzie tak leciec to faktycznie pojde do lekarza... jeszcze sobie tlumacze ze to pierwszy okres po porodzie to sie moga dziwne rzeczy dziac... a tak poza tym dziewczynki zauwazylam ze wasze dzieciaczki sie rozwijaja w zastraszajaco szybkim tepie... sami rekordzisci u nas na topiku... moja lila taka szybka nie jest (marcin byl szybszy w rozwoju motorycznym)... ona sie rozwija przecietnie calkiem wiec nie ma jakis ciekawych osiagniec na koncie... ale zaczyna juz gaworzyc tak doroslej czyli baba blabla bibi didi i takie tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PINIU, no, no, niezłe ciuszki. I jaka Ty szczuplutka:) Natalcia też ślicznie będzie ubrana. Te pazurki to żelowe? Ile placisz? Bo ja chyba też sobie fundne paznokietki, tylko nie wiem, czy akryle czy zele. Żeli jeszcze nigdy nie robiłam. ASIU, powiem Ci, że Lenka też rozwija się wolniej niż Olga. Jest też znacznie spokojniejsza. I też bym powiedziała, że całkiem przecietne ma osiągnięcia jak na swój wiek. MINIU, kurczę, ale co właściwie w tym kleiku ma uczulić? Ryż? SDama juz nie wiem. Nie słyszałam, zeby ryz uczulał. Ciekwae, czy minie jakzmienisz słoiczek? Jakiej firmy dawałas? Lena na szczęscie niealergiczna, ale ma wrażliwą skórę, którą trzeba regularnie natłuszczać, żeby byla gładka. EMILKO, szalejesz:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PINIA, super ten tryptyk. Bardzo ożywia pokój. W małym czy w duzym powiesiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! dziekuje za komplementy:) bardzo mi milo:) KIWI---co do pazurkow to sa zelowe, a co do obrazu to powiesilam w duzym pokoju bo wsumie z mysla do tego pokoju kupowalam a te co mialam wczesniej tez wisza w duzym na drugiej scianie . EMILKO---dziekuje Twojemu mezowi tez:) bardzo to mile:) naprawde ASIU---wlasnie nie widzialam takich botkow na suwak ale moze sie uda pewnie w Warszawie znajdziesz tam jest mnustwo sklepow i to jeszcze jakisch (ehhh rozmarzylam sie) chyba pojade do brata i wyskocze do galerii mokotow albo zlotych tarasow tam jest tyle sklepow no i duzo sklepow dzieciaczkowch a ja caly czas szukam dla natalki jakiesc fajnej krteczki bo juz takie spodnie na zime na szelki mam wiec zostaje jakas kurteczka cieplusia!!! MINI---to mi twoj maz powiedzial:) ale nie przejmuje sie tym wlasnie te paznokscie co mam etraz strasznie mi sie podobaja jeszcze takich slicznych nie mialam i wlasnie ten kolor jest dla mnie przecudny!!! oki zmykam papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piniu jak bedziesz sie do warszawy wybierac to koniecznie daj znac to na jakas kawke skoczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PINIU-no,no tyle rzeczy nakupowałaś:)wszystko bardzo ładne:) Butki świetne rzeczywiście takie do \'\'latania\'\' KIWI-no widzisz:)bardzo się cieszę,że z Olgą coraz mniej problemów. Tak sobie myślę,ze moze też zdecydowałabym się na takie paznokietki:)za tydzień chrzciny więć byłoby super tylko,że ja nigdy nie miałam i sama nie wiem,które lepsze akrylowe czy żelowe? PINIU i czy boli potem ich zciaganie?:):Pmoże głupie pytanie hhee i co ile tak mniej więcej sie uzupełnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrócilismy ze spaceru - ale ziąb - ręce mi zgrabiały - nastepnym razem musze koniecznie wziąsc rekawiczki :D Kiwi dawalam sok marchwiowy z hippa - teraz ugotuje mu marchewke z działki zobaczymy jak na nia zareaguje - ale i tak nie wierze ze to moze byc uczulenie od marchwi Pinia i bardzo dobrze - moim męzem nie ma sie co przejmowac on ma takie poczucie humoru :P Kiedys zadzwonil do mnie i sie pyta - co robisz? - ja mu na to - a maluje sie - a on- tak, a na jaki kolor :D:D:D Rozwalil mnie tym zupełnie :D Mnie najbardziej podobały sie na Twoich paznokciach te pomaranczowe kwiatuszki co kiedys miałas - były sliczne takie strasznie dziewczęce i wiosenne ... Emilka jak tam wieczor?? Borys wlasnie lezy na macie i kreci sie w kółko :D strasznie sie przy tym złoszcząc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu - Borys jest świenie rozwinięty ruchowo ale np śmiac sie zaczoł duzo pózniej niz inni - kazde dziecko wybiera sobie dziedzine w której sie cwiczy :P Lilka pewnie bedzie mała gaduła i szybko zacznie mówic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×