Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

MINIU- dzięki bardzo :) ja właśnie też robię tak jak Ty Boryskowi 150,180 ml mleka plus kaszka do tego. Mikołajek zjada ją czasami o 10 na zmianę z jakimś deserkiem,a zawsze na kolację,czyli teraz jak ostawię Małego to po prostu ,codziennie będę mu dawała,rano ,na kolację i może gdzieś koło 15-16,no zobaczę ja to wyjdzie w \'\'praniu\'\'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wsyslałam Wam zdjecia. Roboty mam od zaj...a, za przeproszeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej ANIU----moja natalka je 2 razy mleko po 150ml jadla po 180ml ale teraz kiepsko zjada i zawsze zostawia wiec 150ml 2 razy dziennie i na noc przed snem dostaje kaszke 180ml taka gesta jej robie ( daje na 180ml wody 6 miarek od mleka kaszki mleczno ryzowej i do tego dosypuje dwie miarki od mleka samej ryzowej wtedy jest gesta i Natalka chetnie je napewno chetniej niz samo mleko) MINIU---wozek fajny choc malo do lezenia sie rozklada ale jest ok. tak jak mowi ANIA podejrzewam ze jak dzieci zaczna chodzic to nie bardzo we wozeczku usiedza weiec nie ma co jakis drogasnych kupowac. Moja Natalka ja zawsze grzeczna to na spacerze po pol godzinie zaczyna sie buntowac:( nie chce jechac w wozku wiec nie wiem jak to bedzie pozniej:( KIWI---to dobrze ze imprezka sie udala. Olga pieknie pozowala do zdjec mala pannica:) mialas wyslac fotki na maila i co?? ja nie dostalam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala mie wlasnie meczy zeby ja na rece wziac... stoi obok mnie w chodziku wyciaga rece do mnie i skrzeczy... smiesznie to wyglada.... musze jakies nowe zdjecia dzieciom porobic to wysle... nie robilam dlugo bo chodza zasmarkani wiec niezbyt atrakcyjnie jak do zdjecia... aniu ja tez nadal jeszcze piers podaje ale lilka mi sie w nocy nie budzi juz na szczescie... podobno dzieci ktore w dzien wiecej jedza (czyt. sa karmione sztucznie) lepiej sypiaja w nocy... u nas karmienie wyglada tak: 8 rano piers, 11 kasza na 180ml nutramigenu (wczesniej zjadala na 210ml ale odkad jest chora to cos apetytu nie ma), ok 14 daje zupke,ok 17 deserek, ok 20 kasza na 18 ml nutramigenu i ok 22-23 (jak juz sama sie klade) piers... u nas juz jest luzik ze spaniem w nocy bo ja mala nauczylam smoczka ssac... zajelo mi to chyba z miesiac albo i dluzej ale teraz jak sie nawet w nocy przebudzi to daje smoka i spi dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Asiu , Borys ostatnio tez wymusza branie na rece ... włazi na mnie i podnosi dupkę zebym wstała he he .. a jak nie chce to krzyczy na mnie i sie złosci - ma charakter nie powiem ... KIwi spoko impreza i jaki tort :) zamawialas czy piekłaś ?? A TY chuda jak patyk ... Zdjęcia robione przez Olge super , ma podobny \"styl \" do mojego :D:D:D także bardzo mnie sie podobały :) Przekaż jej słowa uznania od ciotki mini :P Piniu - Borys natomiast na spacerach przewaznie spi , dlatego jeszcze do konca nie jestem przekonana do tego wózka , chciała bym go na żywo obejżeć i zobaczyc czy ta pozycja półleżąca bedzie sie nadawc ... choc kto wie moze na wiosne , jak nie bedzie taki opatulony to bedzie bardziej aktywny na spacerach :) Aniu powodzenia w odstawianiu :) ... ... wczoraj oglądałam sobie bawiącego sie Borysa i wiecie co on robi ??? Ma takie niskie pudełko plastikowe odwrócone do góry dnem i na nim kładzie sobie klocka takiego małego i nim pstryka po tym pudełku... naciska na brzeg klocka a on skacze jak żabka strasznie sie przy tym tłuczac :D:D:D nie wiem jak on sobie to wykombinował :) i miałam sie juz dawno was zapytac czy wasze dzieciaczki spią w jednej pozycji ? Borys ostatnio jak sie wierci to obraca sie na brzuch a potem mu ciężko odwrócic sie z powrotem . czasami zasypia tak dziwnie , klęczy a buzie ma na materacu :)i tak smiesznie to wygląda ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU, Borys to niezły jest, skubany. Bawić sie juz tak klockami, cwaniak mały. Charakterny. Co do wózka, to ja bym jednak wolała cos bardziej obudowanego i na większych kołach, ale moze na żywo ten wózek nie wygląda źle, nie wiem. PINIU, mówisz, że Natalka nie chce w wózku siedzieć? Spodobło jej sie chodzenie:) U nas w sumie z Olg a problermu nie było, bo leniwa jest dosyć i w wózku lubiła jeżdxć. Tylko ze została z niego wygoniona po ukończeniu 2 lat, bo za duza juz była wagowo i zaczęłA PIECHTĄ ZASUWAĆ. Lena na razie jeżdzi spokojnie w wózeczku, zobaczymy jak dalej, ASIU, jak dzieci, juz zdrowe? Prześlij też swoje zdjecia,bardzo dawno swoich nei wysyłałaś, jak wyglądasz. U nas tatuś puchnie z dumy. Lena spokojna bestia, ale charakter się szykuje. Uparta, Jarek dumny, bo to po nim:D wszystko na spokojnie, ale konsekwentnie do celu. Ale dziś mam dzień, jezuuuu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylismy dzis na spacerku .. patrzyłam na wózki ale w sklepie w którym byłam nie mieli ani jednego wózka który chciałam zobaczyc :( nie oddajemy jednak naszego wózka :(:(:( juz nie ma dla kogo :(:(:( smutno mi jak diabli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJKA MAMY DWIE DOLNE JEDYNECZKI, DZIŚ MĄŻ WYBADAŁ ŻE WYSZŁY. nARESZCIE oLEK WCZORAJ BYŁ TAK BARDZO MARUDNY I DZIŚ JEST PIĘKNY SKUTEK:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU---Co sie stalo?????????????? EM ILKO---gratulacje ja u nas juz widze ze lada chwila przebije sie kolejny zabek:) ASIU----heheh to niezle Ty nauczylas ssac Like smoczka a ja proboje oduczyc ja ssania w nocy w dzien wogole nie dostaje ale za to w nocy wlasnie jak sie przebudzi to domaga sie smoczka i tez daje i spi ale od 2 dni probuje ja oduczyc wczraj zasnela ladnie bez smoczka i do 3.00 spala bez niego dopiero o 3.00 jej dalam. dzisiaj tez bez smoczka zasnela wiec zobaczymy jak bedzie pozniej, wole ja juz oduczyc tymbardziej ze wiem iz go nie potrzebuje bo w dzien nawet o nim nie pomysli nigdy jej nie daje ani w domu ani na specerach wogole ale te nocki no nic moze nam sie uda:) Oki zmykam ps. reedsika sbie pije jakos mnie naszlo:P to papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis Dzień Babci. Jutro Dziadka:)) Me dzecie już szykuje laurki i lecimy po polłudniu do dziadkow. W pracy roboty full, a spać sie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w maju tego roku miał przyjsc na swiat kuzyn Boryska :( niestety przyszedł duzo za wczesnie ... Emilko gratulacje dla Olka , to pewnie z tego powodu miał biegunkę ...eee to moze Borysowi tez idą :D:D:D bo on tez ma :D:D:D Piniu jak oduczyłaś Natalke od smoka ?? ciężko było ?? Borys tez tylko jak spi to ssie Kiwi my juz laurki zrobione mamy i juz rozdane :D:D dla Babć kartka z odbita rączką Boryska dla Dziadków ze stópką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU, bardzo mi przykro.Jak sie czują rodzice? To pierwsze dzeicko, wyczekane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam :) Dzięki za info w sprawie żywienia Waszych dzieci :) MINIU- przykro mi bardzo z powodu kuzynka Boryska :(:( EMILKO-gratki dla Olka :) My też dzisiaj jedziemy do moich dziadków z okazji ich święta,wieczorem schodzimy do teściów,to ich pierwsze święto,a jutro do mojej mamy :) Trzymajta się narazie babki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borys dzis w nocy bardzo ładnie spał , czasami tylko popłakiwał ale zaraz usypiał na nowo :) tylko martwi mnie to ze wędruje po całym łóżku ... co sie przebudze w nocy i patrze na niego to on w połowie łózka leży na kołdrze brzuszkiem w dół ... śmiejemy sie z Mackiem ze jak żul wygląda , tam gdzie padł tam zasnoł ;) no ale boje sie ze mi chłopak zmarznie jak tak bedzie wyłaził .... ... szukam jakiś fajnych , smakowitych przepisów dla niemowlaków ... moze macie jakies sprawdzone ?? aaa Piniu wiesz co ostatnio robie ? zamias kisielu podaje Borysowi taki mus jabłkowy - gotuje jabłka tak jak do kisielu i juz nie dodaje mąki tylko takie rozdrobnione daje ... dziś mu rozpackałam widelcem zobaczymy co on na to , i moze by cynamonu troche dodac ?? hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU-ja też szukam właśnie jakiś przepisów dla Mikusia,narazie gotuję mu zupki i nawet,nawet je zjada,może jeszcze nie tak łądnie jak te słoiczkowe,ale powoli przekonuje się do nich. Powiedz mi czy Ty Boryskowi już wszystkie warzywa do zupki dajesz? Ostatnio zastanawiałam się czy mogę mu ugotować makaron np.świderki i polać masełkiem ? hmm,chyba można ? Aaa i Mikołaj ostatnio robi zielone kupki,możliwe ,że od mleka modyf. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu ze względu na wysypkę wycofałam wszystkie warzywa z menu Borysa i wprowadzałam od nowa ... na razie je marchew, ziemniaka , pietruszkę, buraka, fasolkę szparagową i soczewicę , pomidory na chwilę odstwiłam ... mysle ze makaron z masełkiem to całkiem niezła mysl :) tylko czy Mikuś pogryzie ?? a moze do tego mus z brokuła ...mniam , sama bym zjadła :) Borys poradził sobie z jabłkiem rozgniecionym a nie zmiksowanym :D:D:D puki co mam jeszcze warzywa eko ale niekiedy dokupuje .. ale jest róznica... marchew mojej mamy w lodówce mięknie po dwóch tyg a ze sklepu po dwóch dniach :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu jesli chodzi o zielone kupki to moze byc od mleka jak i od wszystkiego innego ... jesli jest chwilowe to to jest normalne no i zalezy tez czy są bardzo zielone , smierdzące i np z elementami sluzu... a jakie mleko podajesz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej , MINIU- całe szczęście te zielone kupki ,to był jednorazowy wybryk :) Mleko podaje przeważnie Nan,a na wieczór dostałam kiedyś z ankiet Bebilon Dobra Noc. Ja fasolki szparagowej jeszcze nie podawałam,zresztą mam jeszcze od siebie z lata z ogródka zamrożoną i chyba nastepnym razem ugotuję Mikusiowi. Jeszcze buraczka muszę Mu ugotować :). Hhehe,oj pogryzie ,pogryzie ;P ;) czasmi daję daję Mu z zupy mieli i mieli ,aż w końcu zje :) Zresztą On mam już 6 zębów więc ma czym ;) Wczoraj natomiast dałam Mu do rączki biszkopta i całego sobie wsadził do buzi ech :D i też pogryzł i zjadł :) Bardzo fajna stronka zaraz luknę na nią :) Mnie już chyba dzisiaj nie będzie ,bo jedziemy do mojej mamy i wracamy chyba w sobotę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej a gdzie wszyscy ?? za chwilkę napisze wiecej ... puki co dziecie mnie wzywa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dzis przygotowania do jutrzejszych urodzin... musze jechac kupic tort i prezent i inne drobiazgi... niestety marcin nie bedzie mial w tym roku niespodzianki jesli chodzi o prezent bo musze jechac z nim bo go nie mam z kim zostawic... poza tym jakos nie wiem co mu kupic bo on nic nie chce... fajne dziecko mam co??? on nie chce prezentow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej MINIU---tez tak robie:) z tymi jablkami czasem kisielek a czasem wlasnie taki mus. Dodaje do tego biszkopty takie nieslodzone dla diabetykow one sie nazywaja wroclawskie bo takich zwyklych nie che dawac ale oczywiscie mozna i zywkle biszkopciki tez dac:) i Natalka wsowa jak szalona:) Bardzo mi przykro z powodu kuzyna Boryska nawet nie chce sobie tego wyobrazic poprostu to jakis koszmar dla rodzicow musi byc :( ehhh dlaczego to zycie takie niesparwiedliwe musi byc :( ale fajne te przepisy. wlasnie mam zamiar wprowadzic kasze jaglana. a dzisiaj na obiad Natalka ma rybe ciekawe czy zje ostanio jej nie smakowala:( Oki lece maz ma wpasc bo z pracy na chwilke sie wyrwal to lecec do pozniej papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu - tylko pogratulowac syna :) mam nadzieje ze Borysław tez bedzie takim mądrym dzieckiem :D:D masz juz pomysł na prezent ?? Aniu MIkuś to normalnie rekordzista jesl chodzi o ząbki :D robiłas mu juz makaron ?? dziwczyny jakie dermo- kosmetyki dla dzieci polecacie ?? musze cos kupic Borysowi... wczoraj dostałam próbki emolium i nawet są spoko , dzis skóra o niebo lepsza .... Byłam wczoraj u dermatologa i ona nie ma wątpliwosci ze te zmiany sa skazowe :( i wg. niej nie musi byc to wcale mleko moze to byc np nadmiar białka za jednym zamachem ... zmiany sa bardzo małe :) smiała sie ze niektóre mamy nawet tego nie zauwazają ,za co plus dla mnie :P dostał maści i kazała myc go w specjalistycznych kosmetykach ... wiem ze ten temat juz był tysiące razy ale ja juz nie pamietam co polecałyscie ... no i kąpie go co drugi dzien , na przemian z szybkim prysznicem pupy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piniu - dobry pomysł z tymi biszkoptami , ja na razie boje sie wprowadzic bo nie wiem jak Borys zareaguje na jajka ... jak robisz rybę ?? kupujesz fileta mrozonego czy swieżą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szok normalnie moja lila ma dwa zeby na dole... nie da sobie pogrzebac w buzi wiec nie wiedzialam... dopiero jak sie rozdarla bo chciala na rece to w tej rozdziawionej buzi przyuwarzylam... zastanawiam sie czy na dole tez ma ale nie daje sobie palca do buzi wsadzic... mini dla mnie emolium smierdzi spalonym olejem... tzn. smierdzi dopiero po wysmarowaniu tym dziecka albo po kapieli w tym smierdzi skora takim olejem przepalonym i wlosy... najlepszy jest oilatum ale drogi cholernie... oilan jest tez ok i w miare przystepna cena... ja jeszcze uzywam takich kosmetykow z serii iwostin... szczegolnie taka emulsja do ciala do cery bardzo suchej jest fajna... smaruje jej po kapieli cialko i ma takie fajne mieciutkie... o taka: http://www.dobrykrem.pl/product_info.php/products_id/225 a prezent nie mam pojecia jaki mu kupic... pojde z nim to moze jak go zmusze to sobie cos wybierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów wariatkowo dzis. Lenia dzis uklękła w łóżeczku przy szczebelkach. Lada moment satnie. Pierwsza zauważyła Olga i od razu tate zawołała, żeby zovaczył, co jej siostra zrobiła. A ja tego nei widzialam.... bo w pracy siedzę:(( MINIU, ja z Emolium nie byłam zadowolona. Polecam Oillan lub Oilatum. Lecę dalej pracowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MNIU, plus wszsytko sensitive, proszki do prania, częstsze natluszczanie, takie tam ASIU, mala cwaniara z lilki, tak zęby przed mamą schowac. Lena na razie ma 5 zębów, nowych nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu mnie sie własnie spodobał zapach emolium :P dam sie jednak przekonac doswiadczonym mamom i kupie olilatum albo oillam :) potrzebuje olejek do kąpieli + jakis balsam nawilżająco , natłuszczający .... lekarka jeszcze polecała firme atopic czy cos takiego ... ... ej to tylko my zostalismy bezzębni :( GRatulacje dla Lilki i Lenki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×