Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Pati 24

czym żywić małego kotka

Polecane posty

Gość Pati 24

ma 3 miesiace, moge mu juz zaczac podawac normalny pokarm?tzn to co ja jem czyli mieso, wedliny, ryby, nabial?do tej pory karmilam go kocia karma ale to za duzy wydatek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarno to widze
A co to za kot?Tyrys?Że ta karma niby tak drogo wychodzi:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati 24
Normalny kot.Ale miesiecznie przeliczyla, ze na karmy wydaje 150 zl, to chyba przesada jak na kota.Sama tyle przejadam w miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kota nie powinno sie karmić tym co jesz. Szczególnie takiego malucha. Kup sucha karmę, przeciez to maleństwo je bardzo mało (wiem bo mam 3 miesięczna kotkę:D). Możesz dać jajko na twrdo posiekane, troszkę, wątróbke ugotowana, czasem surowego mięsa. Wszystko w małych ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakim cudem wydajesz na 3 m kociaka 150 zł???? Ja na 3 koty, w tym 2 dorosle razem ze żwirem wydaję około 100 zł... czasem mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj tez ma 3 ale on nei wie co to male ilosci :O a je gotowy pokarm ale miedzy posilkami podjada wszystko co wlezie :) oty wiedza co dla nich dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati 24
On suchej karmy nie je, kupilam mu taka specjalana dla juniora i lezy w szafce i usycha bo za nic sie jej nie czepi.Kupuje mu whiskas dla juniora dania w saszetkach, jedna saszetka kosztuje 1.70 zł a on przez dzień zjada takie 3.Niby mowia, ze nie mozna karmic zwyklym jedzeniem ale jakos na wsi ludzie kotow whiskasami nie karmia a chodza zdrowe i zadbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kavi:D No ja mam sajgon jak tylko cos wyladuje na stole... Mała chyc i juz mordka w jedzeniu.. obojetne co to jest.. zgroza.. bo duże koty lezą za nia sprawdzić:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meduzaa
Bo wydajecie na whiskasy i inne swiństwa- to się nie dziwię. Mój kot jak miał 4 miesi ące to wpierdalał takie ilości jedzenia, że w szoku byłam- codziennie coś musiałam kupowa ć mu, a wcale go nie przekarmiałam- po prostu miał taki spust, dużo latała, brykał to i ogromny apetyt miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup mu dobra sucha karme
na wage taki kociag je ok 40 gramow dobrej karmy dziennie co daje ci ok 1,2 kg na miesiac kilogram dobrej karmy kosztuje ok 30 zl wiec wyjdzie ci ok 36 zl miesiecznie na karme dbra tzn np royal canin, eukanuba, iams, oczywiscie to musi byc karma dla kociat nie probuj tego z tanimi karmami typu whiskas czy kitikat bo to samo gowno i zaglodzisz kota do tego mozesz 2-3 razy w tygodniu dac mu np troche gotowanej watrobki, serduszek kurzych, albo innego gotowanego mieska tym sposobem za ok 60 zl miesiecznie masz super zywienie kota:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati 24
jezeli je 3 razy dziennie saszetke po 1.70 to wychodzi 5 zł na dzień co miesięcznie daje 150 zł? a do tego jeszcze dochodzi żwirek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup mu dobra sucha karme
no to kiepsko go zywisz tak na prawde chociaz drogo:( a co do tych wedlin i tego co ty jesz...to sie nie nadaje dla kota szczegolnie malego kot potrzebuje znacznie wiecej bialka i tluszczu w porownaniu z dieta czlowieka a w puszkach i saszetkach jest pelno chemii a malo wartosciowych skladnikow pamietaj ze im gorsza karma tym wiecej kot musi jej zjesc no i oczywiscie im gorzej karmisz tym czesciej ladujesz u weterynarza (a to juz jest solidny wydatek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati 24
Ale on nie je suchej karmy, woli ta wiglotna, przepada za daniami z whiskasa.A sucha karme kupilam mu wlasnie eukanuba i teraz lezy i sie marnuje bo kot za nic w swiecie nie ma zamiaru jej skosztowac:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama zatroskana
Jak najbardziej dawaj kotkowi to, co sama jesz, a raczej, co Ci zostanie na talerzu i bez przesady! Do miski 2 razy dziennie wlewaj góra 100 gram mleka (nie z lodówki) a o resztę kotek sam sobie niech powalczy :) mam na mysli, ze co nieco zdarzy sie mu skraść ze stoła, to się nie złość. :) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meduzaa
Ja swojego karmiłam saszetkami, gotowałam mu ryż z marchewką na miękką papkę plus puree ziemniaczane oczywście bez soli i teraz zwierzak je i takie rzeczy bo go przywyczaiłam do smaku warzyw, rosołku się napije, makaron zje, czasem ciut wędliny chudej, żółtko jajka. Mój mały oprócz karmy jadł takie rzeczy- oczywście mocno rozgotowane, a suchej nie ruszył bo myślał, że to do bawienia:) Spróbuj mo że mu takie papki robić- mięso, ryż, marchewka- wiem, że to trzeba gotowa ć, ale jak ugotujesz wi ęcej to masz na parę dni i wtedy mniej karmy zużyjesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja gotowe jedzenie kupuje nie ze zdrowo tylko po prostu bo tak wygodniej, ale moj zna juz dzwiek otwiernej lodowki i ZAWSZE jak slyszy to jest pierwszy - starszy kot to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati 24
To co ja mam zrobić?Wolalabym zeby jadl sucha karme i od czasu do czasu dostawal cos ekstra jakies danie sheba czy inny bajer ale on sie tak przyzwyczail, byl tak karmiony zanim go przygarnelam do siebie tylko troche tanszym szajsem niz whiskas.Co mam zrobic zeby zacza jesc sucha karme?Ja juz tyle zarcia wyrzucilam bezdopmnym kotom bo on jest strasznie wybredny.Natomiast zauwazylam, ze z checia by jadl to co ja, bo zawsze jak cos jem to juz sie zjawia kolo talerza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam swoje koty karmie ludzkim jedzeniem +myszy, ptaki, gady, owady, które same upolują, ale ja na wsi mieszkam i faktycznie jest tak jak mówisz, że tu kotom nikt specjalnych karm nie kupuje, a one zdrowe są i szczęśliwe, bo wolne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gasssa
bedzie dobry z zurawinami, tylko musisz porzadnie obrac z futra bo mimo, ze taki maly moga byc jakies zarazki podsmarz na oliwie z oliwek, dodaj zurawin, troche posol i gotowe uwaga - danie dla jednej osoby - nie zapraszaj nikogo bo sie osmieszysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meduzaa
kup mu serduszek- 5 zł za kilogram dodaj ryż, marchewkę, albo puree i masz danie. Ja tak gotowa łam- miałam na kilka dni-tylko gotuj to na bardzo miękką papkę. Ja wła snie takie gotowałam plus dokupowałam puszki takie lepsze z animondy np, ale wtedy taka puszka starczyła na dwa dni np. Ja swojego przywczaiłam do smaku gotowanych warzyw, ziemniaków, czasem żóltko jajka. A co do suchej karmy się nie martw- mój niedawno załpał, że to do jedzenia a nie do turlania po mieszkaniu|:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup mu dobra sucha karme
do whiskasa jest dodawane mnosto chemii polepszaczy smaku i najprawdopodobniej substancji uzalezniajacych:O nie ma wiekszego bledu niz zywienie kota tym gownem-zreszta zobacz na sklad, prawie wszystko to soja ktorej kot w duzym stopniu nie jest w stanie strawic do suchej karmy mozesz sprobowac przyzwyczajac dajac na nia odrobine tunczyka w oleju-moje tak byly przyzwyczajane i teraz bardzo lubia sucha karme-czasem nawet wola chrupki niz miesko:) a i nie radze dawac mleka (co do doradza mama zatroskana-ona chyba w zyciu kota nie miala ani u weterynarza nie byla bo nie ma pojecia o kociej diecie:O) wiekszosc kotow jest uczulona na krowie mleko i pozniej ma rozwolnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama zatroskana
nie chce - nie martw się, z głodu nie umrze, przegłodzi się, sapomni smak drogiego karmienia :P kocham kotki i źle bym nie poradziła nikomu ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meduzaa
Nie martw się- każduy kot ma smaki, m ój jak miał 3 miechy to już nie lubił nic co jest z kurczakiem, musisz testować różne karmy. Mój np whiskasa nie znosił, ale jak czuł kitekata to mruczał ze szczęścia. Uwielbia mi podkadać zupy z talerza, swojego czasu lubił chleb:) Spróbuj te serduszka z ryżem - jest sznasa, że jak kot polubi, to będzie trochę zapchany. Ja też nie zawszę kupuję tylko animondę- bo wiadomo jak bywa z kasą na koniec miesi ąca. Po prostu go przywczaj do róznego jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup mu dobra sucha karme
no faktycznie zle nie radzisz:O glodzic malego kota moze chyba tylko ostatni debil nie wiesz ze male koty nie moga miec przerw w zywieniu wiekszych niz doba bo pozniej moga miec problemy zdrowotne przez cale zycie?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama zatroskana
pleciesz! nikt mu nie każde nie jeść dobe wcześniej się skusi na to, co bedzie na misce, albo pokradnie ze stołu.... kocia mamą jestem od dziecka! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup mu dobra sucha karme
a i ten pomysl z serduszkami i ryzem oraz warzywami jest bardzo dobry-z tym ze oczywiscie ma byc przewaga serduszek z warzyw najlepsza jest marchewka mozesz to zmiksowac, wpakowac do malych sloiczkow i zagotowac-wtedy masz cos lepszego niz puszki znacznie taniej, a taka karme mozna dlugo przechowywac z tym ze musisz do tego dodwac kotu preparaty witaminowe zeby nie mial brakow w diecie drugim sposobem na przyzwczajenie kota do chrupek jest podawanie ich namoczonych w rosolku (oczywicie naturalnym a nie z kostki!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup mu dobra sucha karme
mama zatroskana-brak mi slow po prostu.... i ty sie nazywasz kocia mama? polecam doksztalcenie sie w wiedzy o kotach-w internecie jest mnostwo informacji no i wizyta u weta w sprawie zywienia kotow-bo jesli masz swoje to robisz im krzywde:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meduzaa
oczywiście że serduszek ma być najwięcej, ja właśnie dodawałam marchewkę- NO I NIE SOLIŁAM. Gotowałam , miałam na 3 dni plus karma z puszki i jakoś szło:) Plus mleko ( dla kotów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati 24
Mleka mu nie daje, zamiast tego kefir lun jogurt naturalny, wczesniej kupowalam mu mleko whiskas ale bez przesadu, mala buteleczka 200ml 6 zł:o Chcialabym wlasnie karmic go dobra sucha karma a do tego raz dziennie jakis posilek miesny typu watrobka, serca czy rybka, ale on nie chce jesc suchej karmy i w tym tkwi prpblem:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gasssa
trzeba osolic -inaczej bedzie za slodki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×