Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klara32

dekoracja wnętrz gdzie kupić takie powyginane gałązki do wazonu?

Polecane posty

Gość klara32

witam, nie wiem czy ktoś spotkał się z takim akcentem dekoracyjnym w pomieszczeniach -chodzi mi o takie suche, powyginane i pokręcone ciemne gałązki bez liści które świetnie prezentują się w wazonie przy nowoczesnym wystroju wnętrz. Co to właściwie za roślina? o co pytać w sklepie/kwiaciarni żeby się nie zbłaźnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiePodpiszeSieCzarnymNickiem
z tego, co się orientuję to wierzba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile masz lat
ja mam takie cos w ogrodku ale niewiem jak to sie nazywa. nie zblaznisz sie pytajac o takie drzewko w powywijanymi galazkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiePodpiszeSieCzarnymNickiem
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://oczarjk.pl/zdjecia/wierzba_mandzurska_salix_matsudana_tortuosa04.jpg&imgrefurl=http://oczarjk.pl/index.php%3Fact%3D91&h=360&w=480&sz=28&hl=pl&start=37&um=1&tbnid=fmwO8eCjrEY_eM:&tbnh=97&tbnw=129&prev=/images%3Fq%3Dwierzba%26start%3D20%26ndsp%3D20%26svnum%3D10%26um%3D1%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DN zobacz ostatnie zdjęcie-ja coś takiego mam na myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara32
dokładnie o to mi chodziło! (to a propos zdjęcia) nigdy nie widziałam czegoś takiego w kwiaciarni ale może warto popytać. teraz już wiem o co :) dzieki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lubie_żonatych
to jest wierzba mandżurska i można ja dostać w kwiaciarniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiePodpiszeSieCzarnymNickiem
Nie ma za co:) ja kupuję to na targu, nieraz stoją z tym babki albo są na stoiskach i różnymi krzewami itp. Ale pewnie w kwiaciarniach też to jest. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suche kupisz w sklepie ikea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
sieeeeeeeee to nazywa wierzba japonska albo jak tos tu podal mandzurska - rozejrzyj sie po okolicznych ogrodkach - dadza ci w prezenciie bo teraz sie obcina galazki zeby ladniej wygladalo drzewo w przyszlym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eseczka 123
Tak, to jest wierzba mandzurska. Ja ja kupilam tez na targu, ale w kwiaciarniach tez ja mozna dostac Sezon na te galazki jest w kwietniu, w okolicach swiat wielkanocnych Przynajmniej tak mnie poinformowala pania w kwiaciarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te gałąchy pokazane na zdjęciu to wierzba mandżurska, ale jest jeszcze jeden krzorek, na którym rosną takie piękne, japońskie w wyrazie wygibasy. Mianowicię jest to Leszczyna odmiany \"Contorta\". Tyz pikna :) Niestety, nie jest tak bajecznie łatwa do ukorzenienia jak wierzba, co oznacza, że trzeba ją kupić u szkółkarza, bo to krzew szczepiony. To uwaga dla osób, które chciałyby posiadać to dendrologiczne cudo we własnym ogrodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×