Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość meg123

zespół cieśni nadgarstka w ciąży

Polecane posty

Gość Paula013
Ja też miałam w pierwszej ciąży. Przez 3 tyg miałam rękę w gipsie ponieważ miałam wręcz niedowład dłoni. Później miałam opaskę na nadgarstek. Wszystko znikło w dniu porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też się z tym zmagałam w ciąży, ale na szczęście trafiłam na dobrego specjalistę, dr. Jędrzeja Kosmowskiego. Przyjmuje w Poznaniu i naprawdę się zna, tak że polecam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara2345
Niestety też mnie to dopadlo. Noszę opaski na nadgarstkach i jest lepiej. Ale to lato dało mi w kość, bo przez te upały ręce były bardzo spuchnięte i ból był okropny. A najgorsze było to że przez te ręce miałam wypadek samochodowy. Chciałam skręcić a nie czułam kierownicy. I to tak nagle. Mam nadzieję że po porodzie się polepszyć. W każdym bądź razie na chwilę obecna za kierownice nie wsiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelam
jestem w 37 tyg ciąży, to moja trzecia ciąża, z tą przypadłością zmagam się od dwóch miesięcy, mam bardzo bolesne drętwienia rąk, zwłaszcza w nocy, w dzień też nie jest najlepiej, mam specjalne stabilizatory na noc, niestety nie działają, próbowałam już wszystkiego, robię specjalne ćwiczenia, schładzam w nocy ręce wodą. Mieszkam w Irlandii, kategorycznie odmówiono mi jakiegokolwiek zabiegu, mimo, że nieraz płaczę z bólu w nocy, zalecono paracetamol i to wszystko. Czytałam, że nieleczone prowadzi do uszkodzenia nerwu w ręce. Nie wyobrażam sobie, jak mam zajmować się dzieckiem po porodzie! Przecież to tak od razu podobno nie przechodzi! Więc dalej cierpię i nikt nie może lub nie chce mi pomóc, myślałam o akupunkturze, czy ktoś tego próbował w ciąży i czy pomogło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masażystkaAgnieszka
Polecam serię niezbyt długich drenaży limfatycznych.Jest to masaż bardzo delikatny, a prowadzony umiejętnie na nadgarstkach czy stopach/kostkach nie ma żadnego wpływu na przebieg ciąży i nie zagraża dziecku. Pomocne mogą być też ćwiczenia stawów nadgarstkowych. Dzięki drenażom obrzęki miałam znikome i żadnych problemów ze stawami rąk czy nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za poradę, spróbuję,czego tylko się da:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie tez z tego zespołu wyleczyli w klinikanadgarstka.pl to jest sprawdzona klinika, nie słyszałam złych opinii o nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też miałam ten problem, ale stabilizatory (opaski) bardzo mi pomogły. Kupowałam przez internet na stronie Mdh- mają bardzo dobry sprzęt do rehabilitacji (mój brat kupował u nich ortezę na nogę po wypadku), a do tego bardzo dobrze doradzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jak Wy dajecie radę tyle wytrzymać, ja mam ten problem od kilku dni tzn. opuchlizna i drętwienie towarzyszy mi juz jakis czas, ale nasiliło się ostatnio i z nocy na noc jest gorzej, drugą noc co chwilę wstaje bo z bolu nie jestem w stanie leżeć, na szczęscie to juz 38 tc. zmiana pozycji nie wiele daje po praktycznie mogę leżeć tylko na lewym boku, inaczej mam mroczki, robi mi sie słabo, tak czasami bywa, w pierwszej ciąży tez tak miałam, i to dosyc wczesniej bo juz od ok. 20 tc wchodzi leżenie tylko na lewym boku, te uciski... a teraz jeszcze te palce i ręka, dzisiaj rano miałam wrażenie jakby mi ktoś łamał kosteczki w palcach prawej ręki, przez ponad pół godz. nie mogłam jej wyprostować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem też w 38 tygodniu, w poprzedniej ciąży i w tej mam to samo, gdy ręka zdrętwieje pomaga strzepywanie ręki, zwieszanie jej na dół, nawet minimalna zmiana pozycji, mnie się lepiej śpi, gdy ręka jest trochę wyżej niż tułów, wtedy mniej puchnie- ja jestem obłożona poduchami i kombinuję, rano daj rękę pod zimną wodę, tez pomaga, na pocieszenie, po porodzie z każdym dniem będzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam wam Klinikę Nadgarstka. Mi bardzo pomogła z moim problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość 2016.05.30 - widocznie nie jest taż tak źle, bo jesteś w drugiej ciąży, bo ja jak cierpiałam w pierwszej to już nawet o drugiej nie pomyślałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny pomaga kinesiology taping czyli oklejanie rąk plastrami przez rehabilitanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogolnie rzecz biorąc, pomoc od takich ludzi jak klinika nadgarstka, może być w tym przypadku nieoceniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ma podobny problem. Jestem w 29 tc. Drętwienie palców u mnie pojawilo się już w 21 tyg ciąży, ale najgorsze jest to, co mi się wczoraj wydarzyło. Pojawił się okropny ból rąk, nie do zniesienia, taki przeszywający, trochę trudny do opisania, najpierw ręka lewa, od nadgarstka aż do pachy i nawet odczułam ból w klatce piersiowej, potem w nocy ten sam ból zaatakował ręke prawą i cały czas boli. Najgorsze, że nie wiem co to jest, czy to normalne i czy mam się martwić. Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmagam się z tym już od miesiąca i jeszcze jeden przede mną, to dopiero 35 tydzień. Z zcn miałam juz do czynienia przed ciążą ale lekarz rodzinny stwierdził, że to raczej "od kręgosłupa" bo i ten mam w złym stanie i nie skierował mnie wtedy do neurologa. teraz boli nie do wytrzymania! Ból budzi mnie co chwila także w nocy śpię tylko 3-4 godziny na dobę. Boję się że jak tak dalej pójdzie przez ten miesiąc to będę tak wyczerpana, że nawet sił na poród zabraknie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mam te dolegliwosc od tygodnia. Wczesniej dretwienia zdarzaly sie tylko w nocy gdy za dlugo spalam na jednym boku.Teraz bola mnie palce u rak caly czas, mam takie wrazenie jakby rozsadzalo je od srodka.A nie sa jakos bardzo opuchniete.Nie bylam z tym u zadnego neurologa ale sadzac z opisow w necie musze miec zcn.Jestem w 35 tyg.ciazy.W dwoch pierwszych ciazach nic takiego mi nie dolegalo.No ale od poltora roku wiem ze mam dyskotpatie szyjna czyli ucisk kregow na rdzen kregowy i mysle ze to dolozylo swoje.A wykryta zostala bo zaczely mi mrowiec i dretwiec rece przy pochylaniu czy pisaniu. Takze nie zaszkodzi po odchowaniu niemowlaczkow sprawdzic czy z odcinkiem szyjnym kregoslupa nie macie problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam! Przez dwa ostatnie miesiace strasznie dretwialy mi palce u rak, szczegolnie rano po przebudzeniu, byly sztywne i trudno bylo mi je rozruszac no i troche mnie bolaly. Ale sie przestraszylam. Zaczęłam się leczyć w Klinice Nadgarstka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i pomaga ten zabieg? rozne slyszalam opinie/ mialas t? jakie objawy? mi oprocz dretwienia bolu nadgarstka porannej sztywnosci dolaczylo sie przeskakiwanie w nadgarstku(chyba jakiegosc sciegna) przy zaciskaniu piesci. musze zrobic emg. boje sie. u mnie zcn spowodowany jest chyba pogrubieniem pochewek sciegnistych w dloni i nadgarstkach. ostatnio sporo przesilalam dlonie i sie doigralam smutas.gif może warto byłoby iść do Kliniki Nadgarstka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podnoszę temat. Jestem w 34 tyg ciąży. Od ok. 3-4 tygodni mam problemy ze snem właśnie przez drętwienie dłoni. Ostatnio się pogarsza - ból potrafi promieniować do łokcia i ramienia, odczuwam też drętwienie dłoni w ciągu dnia. Jestem osobą manualną i cały czas mam ręce w ruchu - boli szczególnie prawa dłoń. Zcn wiąże z zatrzymaniem wody w organizmie oraz z jakimś problemem w obrębie kręgosłupa. Napewno czeka mnie wizyta u neurologa - wolałabym jednak najpierw popróbować tych metod, które wypisały tu dziewczyny czyli odrzucić sól, pić wodę i herbatę z pokrzywy, ćwiczyć odcinek szyjny kręgosłupa oraz nosić stabilizatory nadgarstka. Obawiam się tylko trwałego uszkodzenia nerwu ... Czy któraś z Was mi a jeszcze jakiś pomysł? (Potas mam ok, sód minimalnie poniżej normy, magnez w normie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycja

Właśnie słyszałam o tej metodzie. Podobno jest bardzo skuteczna. Nie ma co decydować się na jakieś nacinanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Watpie. Raczej tylko leczenie operacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×