Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Cierpiącaa

Boli mnie ucho

Polecane posty

Gość Konstancja_01_sas
nie wolno ignorować żadnego bólu. sama się przejechalam na takim zachowaniu. olewałam własne zdrowie i póxcniej o malo co bym go całkowicie nei straciła. z problemami laryngologicznymi ja zawsze chodze do la vida, przychodni w lodzi, bo mieszkam pod lodzia i mam tam blisko, a poza tym lubie te przychodnie bo sa naprawde dobrzy specjlaisci i nei ma milionowej kolejki i czekania nie wiadomo ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reniaczek9812
Może po prostu jest zatkane tez czasem właśnie może boleć przez takie coś. Moja siostra miała właśnie taki problem z uchem bolało ją nikt nie wiedział czemu a się okazało że było zatkane po prostu. Tutaj macie jak odetkać ucho https://adamed.expert/zatkane-ucho-sposoby-na-zatkane-uszy/ można się zapoznać a jak nic nie da to jak najszybciej do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosć997
Witam wszystkich, przeczytalam wasze wpisy i kazdy wysyla do lekarza z czym sie zgadzam, ale co zrobic w przypadku jak moj , gdy wlasnie przekroczylam liczbe 20 laryngologow w czasie juz prawie roku -bo niestety gdy mialam zapaleniemucha ktore objelo polowe twarzy nikt z laryngologow nie przepisal antybiotyku bo twierdzili ze nic nie widza, dzieki bogu sasiadka dala antybiotyk potem kolezanka i bol ograniczyl sie do ucha , gdy kolejny laryngolog stwierdzil juz ze na skutek zapalenia ktore musialam miec wciagnelo mi bebenek i widac kosteczki -nadal nic nie pomogl jedynie ibuorom zatoki i krople do nosa na sterydach. Ucho boli mnie nadal okropnie sterydy przepisywane pomagaja na chwile i nadal laryngolodzy nie reaguja. Mam prośę wszyscy ktorzy przeszli przez takie pieklo i zrobili tu wpisy niech napisza co im wreszcie pomoglo , widze tu wpisy juz od ponad 6 lat jak sobie poradziliscie z tym uchem co wam wreszcie pomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szter 33
Moim zdaniem klimatyzator typu split jest lepszy do domku, koszt założenia takiej klimatyzacji może jest większy lecz można precyzyjnie dobrać moc urządzenia do powierchni domu, agregat klimatyzacji zawsze montowany jest na zewnątrz budynku, sprawdź parametry tej klimatyzacji i zobacz, ja czekam aż mi przywiozą fujitsu http://www.mirtor.com.pl/klimatyzacja-torun/ z sensorem podczerwieni który steruje klimą i kieruje strumień powietrza na ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może odpowiedź o rok za późno ale..... Mnie na zapalenie i ból ucha pomógł wkładany do ucha ząbek czosnku, przekrojony na pół żeby uwolniły się z niego soki. Oczywiście na tyle duży, żeby nie zaklinował się w uchu i można było go swobodnie wyjąć. Trzymałam go tak długo, aż usłyszałam charakterystyczne pukanie w uchu, a z ucha zaczęła wydostawać się wydzielina. Ból ustał. Działo się to jak zwykle w nocy więc szansa na pójście do lekarza była marna. Rano poszłam do laryngologa, który przepisał mi kropelki z antybiotykiem i sam antybiotyk oraz krople do nosa, ale nie skorzystałam z żadnego przepisanego leku, ponieważ czosnek na tyle pomógł, że nie było potrzeby używania żadnego z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy nie wkładałabym sobie niczego do ucha, a już na pewno czosnku, którego nawet nie jem. Ja bym zapisała się do laryngologa. Jeśli miałabym działać na własną rękę to wybrałabym fonix, ponieważ jest lekiem i ma odpowiednio przebadany skład. Krople do uszy są bezpieczniejszym rozwiązaniem niż czosnek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używałam fonixa, kiedy byłam przeziębiona i katar zaatakował moje uszy. Tak mnie bolały, że bez leku bym nie wytrzymała. Mocno przeziębiłam zatoki i katar długo schodził. Podrażniał i uszy i gardło. Trzeba było płukać gardło minimum trzy razy dziennie. Z uszami poszło najszybciej i najskuteczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TomekGro
Przede wszystkim idź do lekarza aby zdiagnozował źródło bólu. Na sam ból możesz wziąć Gardan, jest silny ale bezpieczny. Możesz go kupić bez recepty, nie jest drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też korzystała z fonixa. Dostanie się do lekarza pod koniec roku kalendarzowego pograniczy z cudem. Myślę, że przy pierwszych objawach trzeba jak najszybciej reagować i nie dopuszczać do infekcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina

Sardyn ma rację, trzeba szybko reagować, bo może się skończyć na antybiotykach, albo wycieku z ucha takiej dziwnej mazi. Raz chorowałam na ucha i nie było w tym nic przyjemnego a prywatny laryngolog do najtańszych nie należał. Teraz zareagowałabym pierwszego dnia i kupiła lek przeciwbólowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryna44

ból ucha to coś najgorszego co może być. ostatnio też mnie dopadł ale na szczęście szybko sobie z nim poradziłam. kupiłam w aptece spray Fonix, taki w czerwonym opakowaniu i po kilku psiknięciach do ucha ból odpuścił. czułam wtedy ogromną ulgę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alann

Ja nawet byłam umówiona do laryngologa, ale w sumie fonix tak szybko pomógł, że mogłam zrezygnować z prywatnej wizyty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila45

Kurcze, dziewczyny myślałam, że on jest na receptę a można go dostać bez problemu w każdej aptece. Ale ulga, bo w święt trudno szukać lekarza, którzy podpowie co kupić na bolące uszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manii

bez recepty najlepsze krople lix, tylko one wsród tych bez recepty mają lidokainę która działa przeciwbólowo jak mnie ucho bolało po koncercie to szybko dały ulgę, też nieźle s ię sprawdzją na przytkane ucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikta

brałam lix po wakacjach, na których nabawiłam się zapalenia ucha chyba przez to, że dostała się do niego woda z bakteriami i była tam przez kilka dni, co spowodowało infekcję. krople mi pomogły z tym problemem i bardzo uśmierzyły ból :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość velika

a co z domowymi sposobami na ból ucha? typu wata w uchu? słyszałam o wstrzykiwaniu sobie wody zeby ucho przepłukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rdarea

nie jestem przekonana do takich domowych sposobów, myśl ze można sobie więcej krzywdy niż pożytku zrobić,  a już wstrzykiwanie wody to w ogóle bezsens. LEpiej tak jak dziewczyny piszą kup sobie lix, po dniu, dwóch ból powinien minąć, a jak się długo utrzymuje to pora odwiedzić laryngologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×