Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Cierpiącaa

Boli mnie ucho

Polecane posty

Gość Cierpiącaa

nie mogę ruszyć głową, ratunku :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskooookaa22
hmm... jeżeli nie możesz ruszyć głową(!) to do laryngologa marsz! bo jeżeli tylko Ciebie kłuje ucho i jest dosyć ciepłe, to po Otinum krople do apteki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskooookaa22
aha i załóż czapkę, przepaskę na uszy(taką ciepłą:P ) albo chociaż watę w ucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cierpiącaa
dzięki za rady, mam nadzieję, że ulży mi po tych kroplach. Ten ból jest bardzo dziwny, po przytrafia mi się zawsze jak zasnę na tym uchu, nie wiem, czy wytwarza się w nim jakieś ciśnienie, parę razy pomogło mi ssanie cukierka, a dzisiaj ten ból trzyma mnie na baczność, jak trochę przekręcę głowę to czuję blokadę w tym uchu no i oczywiście boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do lekarza marsz !!!!!! Zabiedbanie objawów związnych z chorobami uszu może prowadzić do głuchoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od bólu ucha mogą brać się też bóle głowy/zębów. rzeczywiście do lekarza, ale dobrego. bo ja chyba trafiam na sfrustrowanych ignorantów :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cierpiącaa
przeszło mi jak ręką odjął, to jakiś nietypowy ból ucha, po prostu jakby coś w środku wróciło na swoje miejsce i natychmiast przestaje boleć. Ale w krople i olejek kamforowy się zaopatrzę na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cierpiącaa
wtedy pomogło a dzisiaj znowu musiałam na nim spać bo boli i to coraz bardziej, mam wrażenie, że to ucho jest większe od mojej głowy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rumjanek
być może zalega jeszcze woskowina, dlatego zakropl ucho otinum i po kilku godzinach namydl ucho wewnątrz i wlej dłonią ciepłą wodę i kręć przytkaną dłonią małżowinę uszną, by dokumentnie rozpuścić i wymyć wodkowinę. Po tym przyłóż słuchawkę psysznica do ucha i wypłucz wodkowinę. Po strząśnięciu głową powinnaś poczuć odetkanie uszu. To samo robi laryngolog, tylko, że używa dużej strzykawki i płucze ucho pod dużym ciśnieniem wody. Po tym zabiegu idź na kontrolę do laryngologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rumjanek
cyt.: nauzykaa od bólu ucha mogą brać się też bóle głowy/zębów. rzeczywiście do lekarza, ale dobrego. bo ja chyba trafiam na sfrustrowanych ignorantów nemo me impune lacessit Komentarz: Do kogo ta mowa? Trafiasz na ignorantów lekarzy czy PT Forumowiczów. Coś mi się wydaje, że powiedziałaś co wiedziałaś, prawda? W związku z tym polecam Ci rumjanek, heyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cierpiącaa
miałam pare dni spokoju a dzisiaj znowu obudziłam się z bólem ucha :( byłam u lekarza, nic tam niepokojącego nie zauważył, łykałam profilaktycznie antybiotyk ale jak widać nie pomogło :( Czy ktoś z was świecował kiedyś uszy? Może ten zabieg będzie pomocny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość an39
Mnie boli ucho od ponad dwóch tygodni byłam u laryngologa powiedział że mam zapalenie ucha zewnętrznego. Najpierw bolała mnie żuchwa potem zaczęło ucho i czułam jakby coś się będzie po nim lało. Dostałam antybiotyk Augmentin.Łykałałam 7 dni. Nic nie pomogło. Próbowałam sie dostać do laryngologa ale nie było numerków internista zmienił mi antybiotyk na inny. Łykałam 7 dni nic nie pomogło tylko nabawiłam sie drożdżycy.Przdwczoraj poszłam prywatnie do laryngologa.Powiedziała że w uchu to nic nie ma że wg niej to porażenie nerwu. Dostałam witaminę B forte.Dziś kuje mnie jak diabli. Mam w uchu wilgotno i wysięk. Już sama nie wiem co mam o tym myśleć. Wydałam 200 zł a ucho boli.Kurcze może ktoś wie czy przy zapaleniu nerwu może być wysięk z ucha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinka87aaaaa
hej, ja polecam zawnąc do waty taki kwiatek, zelony co jak sie porusza to smierdzi strasznie, my9u mnie w domu gadją nań fieronik! naprawde polecam, jedyma metoda jaka działa na moje uszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bioly
Czesc mnie tez boli ucho i przy okazji zęby, byłem juz u paru lekarzy ale oni nic nie stwierdzili, pomuzcie jak temu zaradzic. Bardzo prosze o odpowiedz na emial. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może to nie to
A ja wam coś powiem. Ciągle bolały mnie uszy, lekarze twierdzili, że jestem zdrowa. Kiedyś zaczęły mnie boleć zęby, cała szczęka i uszy, nie mogłam wytrzymać, zrobiłam prześwietlenie szczęki i okazało się, że mam obie dolne ósemki wrośnięte w poprzek dziąsła. Z zewnątrz nic nie było widać. Po usunięciu ósemek i doleczeniu zatok bóle uszu minęły raz na zawsze. Może zamiast do laryngologa trzeba się wybrać do stomatologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość święta prawda
Właśnie ja też tak miałam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie ja tez
bodzio ! a czy masz wyciek z uszów lub szumy uszne ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bodzio1013
nie mam szumów usznych ani wycieków,tylko pokompieli bardzo mnie swędzą uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie ja też
To masz grzybice uszów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość electra2006
słuchajcie ja sie lecze juz od woch lat na ucho, najpierw powiedzial mi laryngolog ze to woda naleciala-no to zaczelam zakrywac uszy,nie plywam nad jeziorem,ale dalej nic poszlam ostatnio i powiedzial ze to uczulenie,od dwoch lat jem tabletki smaruje mascia-ta sama i nic;/ ;/ nie wiem co sie dzieje;/ najpierw swiedzi potem wycieka cos takiego hmmm jakas woda a potem sie robi gulka w uchu i od tego cale ucho puchnie i boli,szczeka oczywiscie cała przy tym tez boli-ledwo jem ale jak biore te tabletki bo one tez dzialaja przeciwbolowo to przechodzi po tygodniu cale zapalenie ucha,bo bez tabletek to przechodzi na drugie. mowie wam masakra tak od dwoch lat chodze raz z jednym uchem raz z drugim;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość electra2006
do BODZIO1013 mam podobnie tylko ze glowa mnie przy tym nie boli,ale mowie ci dobrze ze jest lato to nie zatykam uszu bo jak jest jakis wiatr to ja zatykam uszy watą;/ nie mam sie jak dostac do innego laryngologa bo wszedzie kolejki po trzy miesiace;/ masakra pierwszy raz jak zachorowalam to prawie trzy tygodnie i tez powiedzial ze to świąd to swędzenie i zeby wodą utlenioną ucho przemywać jak swędzi i to działa;] ale potem jak już puchnie i ropa sie zbiera to nic innego jak te lekarstwo na wate i zatykam;/ moze ktos mial podobny problem i sie leczy gdzies to niech mi cos doradzi;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fugas
Cze electra2006 ja mam ten sam problem. Odezwij się czy jesteś obecna dalej na forum, jeśli tak to się rozpiszę, pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewax100
Mnie ucho nie boli ale mam szum w uchu.Czy to możliwe ze szum może być od wyrastajacych ósemek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawlikowski41
Mam okropny problem z zatkanym ucham od kilku dni dziwnie sie czulem a dzis po kapieli bummm zatkane na amen mieszkam na wyspach wiec szczerze mowiac to bedzie moja pierwsza wizyta z takim problemem u lekarza a z doswiadczenia wiem ze tutaj na wszystko przepisuja "aspirynke" itp. itd. - generalnie jezeli pan/pani laryngolog pomoze mi jakims magiczym sposobem odrazu pdziele sie informacja z wami wszystkimi - probowalem sposobow domowych jest tylko gorzej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko sie dowiecie
Wszystkim co niewiedzą co zrobić polecam poczytac sobie skutki z niewyleczonego ucha na forum"szumy głowy ,uszu itd.powodzenia zycze może sie przekonacie że nie warto sobie tego bagatelizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fugas
Ja miałem problem z uchem przez prawie pół roku. Wydaje mi się, że ten problem już się zakończył. Próbowałem wszystkiego od olejku kamforowego po antybiotyki i gruszkę i nic nie pomagało. Aż w końcu któregoś pięknego dnia cała zalegająca woskowina wydostała się z ucha i problem z uchem się zakończył. Wniosek - brać na zmianę różne antybiotyki i czekać cierpliwe aż woskowina wydostanie się na zewnątrz. PS. Pradopodobnie nie wolno ucha myć podczas prysznica, a po skończonym prysznicu powinno się ucho osuszyć suszarką wtedy jest szansa, że osuszona woskowina łatwiej wydostanie się na zewnątrz. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tobi
Mnie dziś zaczęło bolec ucho nie wiem od czego a boli jak nie powiem co. Mama dala mi jakis lisc ale to chyba jakis bubel bo nie przestaje. W sobote czyscilem uszy i zatkalo mi sie jedno ale te drugie i nie wiem co jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×