Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dementia

Alzheimer

Polecane posty

Topic dla osób mających styczność z chorymi. Moja babcia prawopodobnie ma Alzheimera,problemy z rozpoznawaniem ludzi i generalnie jest przestraszona. rozwój choroby nastąpił gdy zamieszkała z nią osoba z rodziny która miała się nią opiekować a krzyczy na nią, stresuje ją , nie pozwala mi pomagać babci bo twierdzi że musi sobie sama radzić. A ja nie wiem jak mogę zadziałać....Muszę częściej odwiedzać ten dom i wyprowadzać babcię na spacery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Babcia mojego męża chorowała na to. Nie poznawała nikogo, pytała np. \"co to za obcy się po domu kręcą\" (na wnuki), albo \"zrób coś pić panu, taka jesteś niegościnna... i zapłać mu\" (do córki o zięciu, który coś tam robił w ogrodzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xdjviodjfmodmdkonv
A jakie leki stosujecie? Donepezil czy riwastygminę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xdjviodjfmodmdkonv
sorry byłem nieścisły, Cogiton to właśnie donepezil (podobnie jak Aricept i Yasnal) a Risset to rispolept - ale to już lek przeciw omamom, głownie dla schizofreników, zapytajcie jeszcze lekarza o Exelon (riwastygminę) i Axurę (memantynę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xdjviodjfmodmdkonv
Z Pharmindexu i od znajomej mgr farmacji, żaden ze mnie znawca. A lekarza mozecie jeszcze zapytać o podawanie babci witaminy E ( tokovit) bo obiło mi się o oczy, że ma działanie wspomagające w Alzh. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babcia mojego meza własnie pojechała do senatotium jest juz naprawde zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×