Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fibusia

powiedzcie mi czy bardzo boli jak dziecko przechodzi przez...

Polecane posty

przez \"otwór\"? kanal rodny? czy jak juz wychodzi na swiat? jesli chodzi o samo wyjscie to nie boli (przynajmniej u mnie) ale czuje sie duzyyy opór. jak juz przejdzie glowka to reszta wyskoczy jak maselko. u mnie była dodatkowa atrakcja bo mała miala zgięta rączke w łokciu ulozona przy główce i na raz przeciskala główke i ręczke. moze dlatego potem poczulam taaaaką ulgę :) skurcze bolały bardziej, a najbradziej szycie bez znieczulenia ale na takie \"przyjemnosci\" trafiaja tylko wybrańcy wiec tym sie nie stresuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak - powinnaś o wiele bardziej bać się skurczy :) Przechodzenie dziecka przez kanał rodny (połączone ze skurczami partymi) mnie nie bolało w ogóle. Jest to chwila potężnego wysiłku, w dodatku ma się świadomość że za chwile będzie po wszystkim, więc poziom adrenaliny jest na maksa ;) i nie czuje sie bólu lub czuje się go słabiej. Mnie najbardziej bolała ostatnia godzina przed porodem, ale da się wytrzymać :) Nie zakładaj z góry że będzie koszmarnie, po co się nakręcać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też najbardziej bałam się przechodzenia dziecka przez kanał rodny, ale to była duża ulga w porównaniu ze skurczami. Czułam, jak dziecko mocno napiera i mnie rozpiera ;), choc to już było prawie że spijanie śmietanki po całonocnym trudzie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bola tylko skurcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skurcze bola cholernie a jak mlody juz wychodzil na swiat i w pzerwie miedzy skurczami jego glowka byla juz prwie na wierzchu czulam jak by mnie ktos tam rozrywal :O ale to byl pikus w porownaniu do bolu przed sama akcja porodowa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×