Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość language practice

Czy mowic do dziecka w innym jezyku

Polecane posty

miracle - a teraz ma 4 lata i do szkoly - po prostu rewelacyjna opcja skoro nadal nie mowo po angielsku :O u nas Mieszko mowi w obu jezykach, z tym ze po pl super biegle, po ang - mniej, moim zdaniem dlatego ze sie wstydzi. pierwsze 9 mcy spedzil w PL, potem UK, Mowilismy do niego tylko po pl, bo to ma byc jego pierwszy jezyk, no i rzecz jasna akcent - jak mial 17 mcy poszedl do angielskiej childminder i wtedy zaczal byc \"wystawiony\" na ang. Dopiero zaczynal wtedy mowic po polsku. A Mayka jest wystawiona od razu na oba jezyki, teraz mnie sie czesto zdarza mowic do niej po ang i czytam jej ksiazeczki po ang, no ale co z tego wyniknie to sie okaze Zgadzam sie z tym co ktos napisal wczesniej - jak mieszkasz w UK/USA to mow po polsku, bo potem beda problemy. Jak w PL, mow po ang, czym skorupka za mlodu itd... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipka_
_Miracle_ ----- tak uwazam ze powinna isc do przedszkola angielskiego tak zrobili wlasne moi znajomi nie dali dziecka do pierwszego lepszego przedszkola tylko wybrali takie gdzie jedna z pan mowila po polsku ( i chociaz nie mogla sie poslugiwac tym jezykiem przy wszstkich dzieciach to powiedziala ze jezeli nie bedzie czegos rozumiala to ona jej pomoze) i minelo niewiele czasu a dziewczynka mowi biegle po angielsku jezeli teoi znajomi zamiarzaja tam zostac na stale to gdzie to dziecko pojdzie do szkoly ? tez do polskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mowic mowi i jeszcze raz mowic! jestem tego zywym przykladem. Mamie po latach akcent sie \'spolszcyl\' mimo ze nauczycielka ang, a ja teraz mieszkam w UK i nawijam dalej z akcentem amerykanskim (no moze nie jakims jezykiem czysto techniczno-akedemicko -jakistam). Zostaje to co sie slyszalo w dziecinstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkkkkk
Autorko, proste pytanie, czy angielski oprócz tego, że bedziesz robiła CPE był kiedykolwiek językiem twojej codziennej, naturalnej komunikacji, mieszkałaś kiedyś w kraju anglojęzycznym? Bo jak odpowiedź brzmi: nie to sobie kobito daj spokój. Możesz UCZYć dziecko co najwyżej, ale taki z ciebie native speaker co żaden. Jak to sobie wyobrażasz? Zdaniami z dialogów z podręcznika? Znasz język jakim mówi się do dziecka? Swobodny, natualny, ze wszystkimi niuansami? Potrafisz się w nim oddać każdy sens, uczucie, emocje? Bo jak nie, to jak ty sobie wyobrażasz relację z dzieckiem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miracle - obawiam sie ze teraz bedzie jej jesczze trudniej :( tzn pprzy zalozeniu , ze przez te dwa lata nic nie zrobili zeby sie oswoila.... A w wiekszosci przedszkoli angielskich jest opcja chodzenia z dzieckiem przez kilka dni, wlasnie zeby sie oswoilo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mIracle - problem jest taki, ze ona jest juz w tym kraju, i jakos musi sie w nim odnalezc! Wtedy poszla do przedszkola i nie rozumiala, teraz pojdzie do szkoly (wiek szkolny: 4 lata) i nie dosc ze nie rozumie, to jesczez musi sie uczyc w tym jezyku! A ruszja z nauka z kopyta, wlasnie sie dowiedzialam. Myslisz ze jej bedzie latwo teraz???? Ja akurat postaralam sie zeyby dziecko zaczelo osluchiwac sie z ang wczesniej, rozumiem - nie kazdy ma taka mozliwosc, ale wyslanie po prostu do przedszkola polskiego to nie jest wyjscie! Trzeba dziecko zaczac uczyc jezyka, a nie chowac glowe w piasek....Bo robi sie mu jesczze wieksza krzywde....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipka_
_Miracle_ --- do szkoly idzie JUZ za rok ! nawet jak sie nauczy jezyka to i tak bedzie dla niej szokiem przebywanie wsrod ludzi ktorzy nie mowia po polsku tylko plynnie posluguja sie angielszczyzna uzywajac skrotow myslowych itd. wtedy dopiero bedzie rzucona na gleboka wode w domu nigdy nie nauczysz sie jezyka w takim stopniu jak bedac wsrod ludzi biegle sie nim poslugujacym a ze szkoly juz nie bedzie mogla zrezygnowac i niewiem czy w ten sposob rodzice zaoszczedzili jej stresu i ulatwili wdrazanie sie w nowa sytuacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość language practice
no coz samo to ze zdaje sie CPE (fakt nie mam jeszcze papieru ale watpie zeby oblala) mowi o tym ze sie mowi biegle po angielsku. Mieszkalam w UK i mialam stycznosc z normalna rozmowa i mysle ze radze sobie calkiem niezle. Poza tym moje nauki nie skonczac sie na mowieniu do dziecka. Bede mu puszczac bajki angielskie. chce zeby ogladalo polowe polskich, polowe angielskich. Piosenki po angielsku itd. Wtedy sie nauczy mowic lepeiej ode mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×