Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rak55

1,5 roczne dziecko i karmienie

Polecane posty

Prosze, doradzcie mi czym karmic 1,5 rocznego malucha. Nie chce mleka, nie rusza warzyw, pluje kaszką. Najchętniej zjada chcleb, jogurty, ziemniaki, wszelkiego rodzaju serki. Ale moim zdaniem powinnien jeśc bardziej urozmaicone posiłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic chyba nie poradzisz :) Widać dziecko ma wygurowany przełyk :D A tak na serio mój synek też nie przepadał za kaszką,mleko pije raz dziennie(2 lata).Co do warzyw może zrób pire(nie wiem jak to się pisze),pokombinuj z gotowanymi lub na surowo.Usiądź w pokoju z męzem i z dzieckiem i bawcie się wspólne jedzenie warzyw może to będzie jakaś zachęta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje ma 19 miesiecy i najchetniej wcina serki danio(wszelki jogurty) i banany,jablko.pomarancz.z zup EWENTUALNIE rosol.pomidorowa.nie wiem co wymyslac i tez sie martwie ze cos jest nie tak>czasami ma dobry dzien i zjada porzadny obiad ,podwieczorek,,,ale zadko,dobrze ze rano pije mleko (180ml) i na noc.tez prosze o rady :) a moze to chwilowe?pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam ze jak cos jest zmiksowane(wszelkie pire) to nie ruszy bo brzydki kolor.kolor kakao tez jej sie nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takaONA26----kochana nie masz co się martwić :) Widocznie takie ma gusty smakowe,grunt że nie chodzi głodna.Ja akurat nie mam takich problemów bo mój synek je wsyztskie owoce,warzywa,mięso,zupy itd itp ale są momenty że jednego dnia zje naprawde mnustwo jedzenia ze boje się by czasem sie nie rozchorował a czasami są takie dni że zje tylko jogurt,poskubie zupy i na ta tym koniec.Grunt to nie zmuszać dziecka bo to wcale nie rpozyniesie skutku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wam. Jak był mniejszy to jadł wszyskie zupki i drugie dania ze słoiczków bez żadnych problemów. Teraz wybiera to co ma jeść, jak dam mu to czego nie chce zaciska usta i nie ma mocnych. Ogólnie ma dobry apetyt, ale ja obawiam się żeby nie brakowało mu potrzebnych do prawidłowego rozwoju i wzrostu składników odzywczych. Próbuję przemycic warzywa, np. robie mu jajecznice z pomidorami, do twarozku dodaję szczypior, ścieram marchewke, ale to sa małe ilości i nie zawsze na takie oszustwo daje sie nabrac. Wypluwa, mówi be i niesie to do kosza na smieci. Takaona, widze że mamy podobne problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój półtoraroczny synek też najchętniej jadłby zupy i wszystkiego rodzaju serki, jogurty, deserki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za pocieszenie Princpolo :) ale i tak Ci zazdroszcze ze twoj synek wcina takie różności :) ale te dzieciaki cwane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×