Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mnmnmnmnmnmnmn

jak sie robi placki ziemniaczane?

Polecane posty

Gość mnmnmnmnmnmnmn

neich mi ktos napisze jak si erobi placki ziemniaczane wiem ze ziemnaiki , maka sol pieprz ale co jeszcze i ile czego??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też konsultantka
Ziemniaki utrzeć, dodać jajko, jak się lubi to poszatkowaną cebulkę w kosteczkę, sól, pieprz, mąka z łyżkę i finał. Można dodać przesmażony boczuś, ja lubię jeszcze dodać garść poszatkowanej kiszonej kapusty, dajmy na to na 0,5 litra ciasta ziemniaczanego.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plackowo ziemniakowo
zalezy jaka ilosc plackow chcesz zmontowac. generalnie - ziemniaki obrane scierasz na miazge, dodajesz: jajko, sol, pieprz, starta na miazge cebule i na koniec make - w zaleznosci od gatunku ziemniakow - tak, aby mialy konsystencje, ktora pozwoli Ci nakladac mase na patelnie lyzka - nie rozlewac i nie kroic - trudno mi to opisac. (mniej wiecej - na kg ziemniakow ok lyzki maki - ale roznie wychodzi). jak sie zorientujesz ze trudno Ci je smazyc bo ciasto wyszlo wodniste - dodaj maki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sie robi
ilosc skladnikow i przypraw zalezna jest od tego na ile osob je robisz i kto jaki smak lubi,ja tak srednio obieram caly garnek ziemniakow i ze 3 cebule... ziemniaki i cebule zetrzec na tarce (ja to wszystko przepuszczam przez sokownik,jest szybciej) nastepnie dodaje troszke soli,mieszam i chwilke czekam zeby nabralo smaku,nastepnie dodaje 2 jajka,mozesz tez jedno,troche maki,majeranku,pieprz do smaku to wszystko wymieszac i smazyc na oleju,oliwie czy co tam wolisz jak usmazysz ze 2 to sprobuj na smak i wtedy dowiesz sie czy moze dosolic czy dodac pieprzu czy co tam jeszcze chcesz na smak,w koncu kazdy ma swoj gust pozdrawiam i zycze owocnego kucharzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupa blada..............
moja rada: żółtko dodaj do ciasta a białko z jajka ubij na sztywno i przed samym smażeniem delikatnie wmieszaj w ciasto. placki wyjdą puszyste i bardzo chrupiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robie placki ziemniaczane na dwa sposoby. 1 tradycyjny: Ziemniaki, cebulę ścieram na drobnej tarce. Cebula -jedna główka. Potem dodaję jajko, mąkę sól pieprz. 2 sposób: Ziemniaki trę na grubej tarce. Dodaję starty na grubej tarce ser żółty, i startą na drobnej tarce cebulę i kilka ząbków czosnku. Daję jajko, mąkę, sól i pieprz. W obu przypadkach smażysz na złoto z obu stron. W tym drugim przypadku placki powinny być cieńsze, bo grubo starte ziemniaki dłużej się smażą. Można podawać ze śmietaną, z sosem lub same :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja je wlasnie zajadam
przed chwila skonczylam smazyc, wyszla cala sterta! ktos chętny?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala9
żalllllllllllll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ucieram potrzebną mi ilość
ziemniaków na tarce o średnich oczkach(małe wiórki) ucieram 1 sporą marchewkę na tej samej tarce,ucieram nieco żółtego sera,kroję spory pęczek szczypiorku,dodaję 2-2 jajka (dokładnie rozmącone,doprawiam solą i pieprzem i na patelnię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dowolna ilość ziemniaków(wg potrzeby), połowa starta na tarce o drobnych oczkach,połowa na średnich, duża cebula starta na drobnych oczkach,odlać wodę i tyle ile się zlało wody wlać mleka dodać ok.100 gram utartego na średniej tarce sera żółtego,sporo pokrojonego drobno szczypiorku,pół na pół mąki ziemniaczanej i razowe jajka 2-3 szt.w zależności od ilości ziemniaków,sól,pieprz do smaku.Smażyć na oleju,na złoty kolor z obu stron,usmażone układać na ręczniku papierowym i ręcznikiem okładając pozbywać się nadmiaru tłuszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×