Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hmmbumtarara

Czy to bałwochwalstwo?

Polecane posty

Gość Hmmbumtarara

Czy święcie w kościele katolickim i pomysł, by z papieża zrobić swiętego to bałwochwalstwo, skoro czytam w ST: Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8oddechów
Hmmm zginiemy marnie, zakopani w kościele :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8oddechów
Diabły! Szatany! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A kto w KK
stawia świętych na równi z Bogiem? Chyba tylko ten kto nie ma zielonego pojęcia o co chodzi, a się wypowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmmbumtarara
No tak, ale jest napisane, że nie wolno robic obrazu i oddawac czci. A jak masz w domu obrazek Swietej Teresy i klekasz przed nia i sie modlisz i prosisz o łaskę, to zdaje sie nei wolno... Wolno jedynie przez Chrystusa? Dziwne to wszystko w KK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A kto w KK
wiesza obrazek na ścianie i się do niego modli, prosi obrazek o łaskę? Chyba tylko ten kto nie ma zielonego pojęcia o co chodzi, a się wypowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frywolna Józia
Też nie brzmi dobrze, żegnajcie horoskopy w Tinie :O Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich. Ja jestem Pan, Bóg wasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cieekawaa
Jacys ortodoksyjni katolicy siedzą w moderatorni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Itaka
Dnia 25.10.2007 o 17:20, Gość Hmmbumtarara napisał:

No tak, ale jest napisane, że nie wolno robic obrazu i oddawac czci. A jak masz w domu obrazek Swietej Teresy i klekasz przed nia i sie modlisz i prosisz o łaskę, to zdaje sie nei wolno... Wolno jedynie przez Chrystusa? Dziwne to wszystko w KK

Najpierw pomyśl o tym ile to procent ludzi tworzy figurę lub maluję św obraz?  Otóż statystycznie maluję obrazy świętych 1 na 10 000. A rzeźbi figury  1 na 100 000 ludzi. Dlaczego więc tyle pada tu oskarżeń o tworzenie figur, skoro tu na forum nie wiem czy wchodzi pisać choć jeden rzeźbiarz?

Po drugie znam ludzi,  którzy klękają przed figurą świętej, ale nigdy nie mówią do niej boginio, ani nie zamierzają tej figurze służyć. Proszą tylko osobę, którą ten obraz lub figura przedstawia o przekazanie do nieba prośby w ważnej sprawie. Ale realizację tej prośby oczekują od Boga, a nie od tej figury.

 

Tu masz przykład małżeństwa , gdzie kobieta doznaję od 20 lat objawień i widzi Matkę Najświętszą, która objawia się przed swoją figurą.. Popatrz na tych ludzi i krótką relacje z lat ich młodości, czy widzisz w tej Giannie Sullivan jakieś oszustwo?

https://www.youtube.com/watch?v=ZWeyHfbs67w

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość Itaka napisał:

 No tak, ale jest napisane, że nie wolno robic obrazu i oddawac czci. A jak masz w domu obrazek Swietej Teresy i klekasz przed nia i sie modlisz i prosisz o łaskę, to zdaje sie nei wolno... Wolno jedynie przez Chrystusa? Dziwne to wszystko w KK

 

 

 

 

i już się zaczyna..śpiewka Jehowach..w piśmie św..jest napisane..miłość z miłości będziesz sadzona..nie z obrazów...czy obraz czy nie...to jest gu...ważne...tylko czy masz w sercu miłość...a aaaa powiedz skąd jesteś bo mi taki Jehowa z Kostrzyna robił wkładkę do komina i nie oddal 1600 zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Itaka

to pisała gość Hmmbumtarara , ja tylko odpowiadałem na jej post ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×