Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość najlepsza jest

POCHWICA - która miała, jak wyleczyła? POMOCY x

Polecane posty

Gość najlepsza jest

Prawdopodobnie dopadła mnie pochwica. Jestem tym faktem tak sfrustrowana, nie mogę kochać się z moim mężczyzną. Nawet tamponów przestałam uzywać bo czułam tylko ból. Jutro dzwonie i rejestruję sie do ginekologa, ale moze któraś z was też przez to przechodziła i może podnieść mnie na duchu? Podobno jest to wyleczalne prawie w 100% ale potrzebuje wsparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepsza jest
zadna z was sie z tym nie spotkała? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na to nie gin
tylko psycholog, bo to schorzenie na tle nerwowym, trzeba sie wyluzowac ewentualnie brac coś na uspokojenie, jakas psychoterapia itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na to nie gin
ginh nie pomoże bo on leczy schorzenia somatyczne czyli dotyczące ciała a nie psychiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na to nie gin
Pochwica jest zaburzeniem, które jak się szacuje dotyczy 2% populacji kobiet. Objawem pochwicy jest skurcz mięśni otaczających pochwę, co powoduje zamknięcie wejścia do pochwy. Wprowadzenie członka do pochwy jest niemożliwe lub bolesne. Skurcze mięśni są spastyczne, odruchowe, niezależne od woli. Pochwica jest jedną z przyczyn nieskonsumowanego małżeństwa (matrimonium non consumatum). Jakie są przyczyny pochwicy? Przyczynami zamknięcia wejścia do pochwy są biologiczne i patofizjologiczne zmiany w narządach płciowych. Najczęstsze z nich to: gruba błona dziewicza, patologiczne zmiany w zewnętrznych narządach płciowych (owrzodzenia, otarcia, przeczulica) oraz zmiany zanikowe w pochwie, stany zapalne Pochwica może być spowodowana również czynnikami psychicznymi: Podłożem psychogennym skurcz mięśni otaczających pochwę wywołany lękiem przed defloracją, ciążą, stosunkiem, mężczyznami. Przyczyną skurczu mięśni może być zaburzenie identyfikacji z rolą kobiecą, osobowość niedojrzała, zaburzone relacje partnerskie, doświadczenie seksualnej przemocy, wykorzystania. Ponadto: zaburzenia osobowości, konfliktowe relacje z ojcem negatywne postawy wobec mężczyzn, nieśmiałość partnera, postrzeganie partnera jako mało męskiego Leczenie pochwicy: 1. Farmakoterapia zawiera leki rozkurczowe, przeciwbólowe i przeciwlękowe. 2. Metody chirurgiczne np. defloracja w znieczuleniu 3. Trening funkcjonalny – polega na edukacji seksualnej ( >uczenie się kontrolowania kurczliwości mięśni pochwy >kontrolowana penetracja pochwy palcem >kontrolowana penetracja pochwy rozszerzaczami o coraz większych rozmiarach >kontrolowana penetracja pochwy członkiem. Skuteczność metody ocenia się na 94%. ). Ponadto stosowana jest psychoterapia i desensybilizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepsza jest
tak wiem, wyczytalam wszystko o pochwicy do ginekologa idę bo biore tabsy i zastanawiam sie czy zrobić sobie przerwę i on mi pomoze stwierdzic czy faktycznie dopadła mnie pochwica wiem, ze leczenie musi odbywac sie u sexuologa albo psychologa ale nie wiem czy jest płatne, na czym dokładnie polega, jak długo trwa dlatego pytam na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na to nie gin
Moze to nie pochwica a zwykły ból wywołany jakimś stanem zapalnym, nadżerką, grzybicą ? Jesteś nadal dziewicą czy już po defloracji ? Może masz jakaś nietypową błonę dziewiczą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepsza jest
nie jestem dziewicą, nie podejrzewam u siebie zadnego stanu zapalnego, grzybice przechodzilam ale sie wyleczylam po to własnie ide do gina aby się upewnicy czy mam słuszność twierdząc, ze to własnie pochwica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziaaaax
Pochwica to dysfunkcja seksualna polegająca na niezależnym od woli skurczu mięśni wokół wejścia do pochwy, co może powodować zamknięcie wejścia i niemożność odbycia stosunku płciowego, gdyż powoduje silny ból przy wprowadzaniu prącia do pochwy. Podobny ból pojawia się przy próbie wprowadzenia tamponu czy palca. ICD-10 Pochwica nieorganiczna Kod ICD-10F52.5 DSM IV Pochwica nie wynikająca z ogólnego stanu zdrowia Kod DSM IV306.51 Psychogenna pochwica, powodująca bolesność, jest zazwyczaj związana z reakcją obronną, wynikającą z niejasności nastawienia emocjonalnego do partnera, bądź z lęków seksualnych kobiety. Bywa także reakcją powstającą w okolicznościach nie sprzyjających współżyciu seksualnemu - związanych z zagrożeniem, narażeniem na wstyd itp. Powtarzające się skurcze pochwy, mimo chęci podjęcia współżycia i niezależne od okoliczności, bywają wyuczoną reakcją obronną uwarunkowaną wcześniejszymi traumatycznymi doświadczeniami. Pochwica jest uleczalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
https://www.womentc.com/ - naprawde najlepsze miejsce ktore leczy pochwice. tez to mialam, ale pozbylam sie dzieki temu miejscu. Obejrzyj sobie filmiki na youtubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam wizyte u seksuologa. Mi polecil cwiczenia z poszerzaczami pochwy. Cierpliwosc jest najwazniejsza. Nie wolno zniechecac sie po nieudanych probach, a mize byc ich kilkanascie. Postawa partnera tez jest wazna. Mi sie udalo. Po pierwszym cwiczeniu uplynelo 3 mies jak nam sie udalo. Jestem przeszczesliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja też mam pochwice  od dwóch lat jestem mężatką astosunku nie miałam . Operacyjnie miałam usuwana blone bo taka gruba była , może jakieś leki rozkurczowe by przepisał ginekolog A tozszerzacze dobry pomysl sama stosuje natazie bez efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×