Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość może doradzicie .....

najpierw ślub cywilny, potem kościelny

Polecane posty

Gość może doradzicie .....

Witajcie :) Planujemy z moim mężczyzną ślub :) Chcemy, by odbył się jak najszybciej, dlatego pomyśleliśmy o cywilnym (mniej zachodu, żadnych nauk przedmałżeńskich, itd.). Problem w tym, że nasze rodziny są bardzo wierzące i marzą o ślubie kościelnym swoich dzieci (czyli mnie i mojego chłopaka). Wymyśliliśmy, że weźmieny ślub cywilny w pierwszym możliwym terminie, a za kilka miesięcy/lat dopiero kościelny. Czy któraś z Was też miała dwa śluby? Jak to wyglądało? Interesuje mnie dosłownie wszystko, np. czy po każdym ślubie robiłyście wesele, itd. Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może doradzicie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak miałam. cywilny w sierpniu - z innych powodów, kościelny w przyszłym roku. Na cywilnym byliśmy tylko z rodzicami, którzy także nam świadkowali, potem mieliśmy przyjęcie niespodziankę od siostry, a tak nic mieliśmy nie robić. Na kościelnym będą najbliżsi i będzie obiad weselny. Dla znajomych imprezka później. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może doradzicie .....
dziękuję Ci bardzo za wypowiedź :) 🌻 My planujemy osobne wesele dla rodziny i imprezę dla znajomych, ale nie wiemy, kiedy by było lepiej je wyprawić, po cywilnym, czy po kościelnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zależy już od Was. My z różnych względów braliśmy teraz cywilny i z róznych względów teraz nie było wielu osób. Dla mnie cywilny jest ważniejszy, bo każdy ślub w końcu jest przed Bogiem, a i tak sami sobie go udzielamy, nieprawdaż? u mnie właśnie po kościelnym będzie obiad dla rodziny i imprezka dla znajomych. Możecie teraz zaprosić kogo chcecie i wyprawić wesele, a kościelny bardziej kameralnie, albo odwrotnie, albo po 1 i drugim wesele. To już Wasza inwencja twórcza:) życzę powodzenia!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może doradzicie .....
masz zupełną rację :) dziękuję i życzę Tobie szczęścia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja też się wypowiem
to już wasza decyzja i wasz wybór. Moi znajomi wzięli ślub cywilny a potem miał być kościelny. Potem urodziło się im dziecko, dokańczali budowędomu (i nadaldokańczają)i o ślubie kościelnymjuż nie mówią. Moim zdaniem ślub kościelny najlepiej wziąćkrótko po cywilnym bo po paru latach to już są inne sprawy i problemy i na załatwianie kościelnego już się po porostu nie chce. Ale oczywiście jeżli kościelny nie ma dla Was znaczenia to przecież wcale nie musicie go brać. Moi rodzice mieli tylko cywilny i przeżyli razem 28 lat. Kiedyś jak ślub to tylko kościelny a teraz czasy się zmieniły i nikogo już nie dziwi, że ludzie biorą tylko cywilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a oto streszczenia
ja miałam podobnie jak u rainbowki; prawie wszystkie szczegóły tak samo, tyle że u nas było 1,5 roku różnicy między cywilem a kościelnym; i było super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja juz po cywilnym
koscielny w przyszlym roku cywilny wzilam teraz bo mieszkamy za granica i w sumie mnie formalnosci bedziemy mieli do zaltwiani przed koscielnym, teraz mozemy sie zajac tylko organizacja slubu i wesela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. My mieslimy cywilny w 2004 na przyszly rok mamy koscielny. Po cywilnym zrobilismy male przyjecie w domu ...nie wiem o co tobie konretnie chodzi ...ale kiedys tab bylo ze zawsze byl pierwszy cywilny a pozniej koscielny ....dla nas bylo bardzo fajnie ....:) Zycze powodzenia i daj znac kiedy Twoj wymarzony dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Iza!:) inny nick ponownie?:) jak tam przygotowania do ślubu? pisałam do CIebie na gg kiedyś, ale tylko mąż był Pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×