Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadowa mama

dysplazja bioderek-PODUSZKA FREJKI

Polecane posty

dziękuję za komplement.. ani się obejrzysz, a Twoja niunia będzie zdrowiutka, urośnie i zacznie pyskować tak jak moja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie by było, gdyby ten topik nie zdechł, jak większość krótkotrwałych tematów tutaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa mama
juz sie moge doczekać az Ewlcia podrosnie ;-) jak zacznie despecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja gasi mnie na każdym kroku... Proszę ją o coś, a ona na to niezmiennie: \"Nie mogę!\".. Po pięciu minutach przekomarzania dziecko radośnie stwierdza:\" Mogę, mogę!\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa mama
Laski dzieki wam wielkie za wszystko ale musze znikac bo mam klientke do baleyage.Jutro napewno sie odezwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo! Czytalam Wasze wypowiedzi i my tez przez to niestety przeszlismy. Zauwazylam, ze ostatnio problemy z bioerkami ma coraz wiecej noworodkow. moja dzidzia tez byla ulozona do konca posladkowo a do tego wazyla 3950 i niestety skonczylysmy cesarka. W trzeciej dobie po pordzie lekarz zrobil nam w szpitali w ramach badania oboweiazkowego USG i powiedzial ze zaraz po wyjsciu ze szpitala musze koniecznie zglosic sie do ortopedy bo obydwa biodra nie sa w porzadku a lewe jest w bardzo zlym stanie, ale chociaz w tym samym szpitalu jest klinika dla dzieci to niestety nie zajmuja sie takimi \"rzeczami\" jak to okreslil. W poniedzialek wyszlysmy ze szpitala we wtorek zrobilam termin i dostalam go niestety dopiero za tydzien. U lekarza bylysmy 13 dnia zycia mojej coreczki i okazalo sie ze lewa kosc biodrowa jest krotko przed wypadnieciem z panewki. Od razu dostalysmy takie plastikowe spodnie na szelkach i musielismy w napieciu czekac tydzien, pani doktor powiedziala, ze jesli przez tydzien nie wypadnie to jestesmy za wielka gora i juz nic gorszego nie moze sie stac, a jesli niestety bedzie gorzej to czeka nas gips albo operacja. Po tygodniu odetchnelismy bo okazalo sie ze mamy szcsescie w nieszczesciu nie wypadlo!! A po 13 tygodniach i co 2 tygodniowych kontrolach pozbylysmy sie spodni zaliczylysmy 3 rozmiary. Najgorsze bylo to, ze nasza corka jadla 12 razy na dobe bo miescilo jej sie w zoladeczku niewiele mleka a to co wypila jeszcze ulewala. Nie moglismy jej w ogole klasc na brzuch i bardzo rzadko zdejmowac spodnie i nie ubierac na nie rzadnych ubran. Najgorsze bylo to ze na dworze byly upaly, a spodnie byly niestety plastikowe i strasznie bylo w nich goraco caly czas mokre body i cale zaparowane byly od srodka. Ale kiedy po 13 tygodniu krotko przed chrztem uslyszalam pani corka nie potrzebuje wiecej spodni az mi lzy polecialy. za dwa miesiace prosze do kontroli. A wieczorem jakiez rozczarowanie moja corka nie umiala zasnac!!! Nogi trzymala w podobnej p[ozycji i widac bylo ze czegos jej brakuje, ale po kilku dniach wszystko wrocilo do normy. zaczela jesc normalne porcje 5 razy dziennie bez ulewania.W pazdzierniku bylysmy na kontroli i mamy sie teraz zglossic dopiero za rok, na przeswietlenie.A pierwszw slowa jakie uslyszelismy od dwoch lekarzy brzmialy krytyczny stan. TAKZE GLOWA DO GORY TRZYMAM KCIUKI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa mama
Isia23 pozdrpwienia dla całej twojej rodzinki i mocne całuski dla twojego skarba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa mama
Exilia 28 dzieki za wsparcie mam nadzieje ze u nas niebawem bedzie wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa mama
właśnie Ewelcie wykąpaliśmy i pospała nam prawie 4 godzinki ;-))) zobaczymy jaką nockę prześpimy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej- tylko sie wypowiem i znikam - warto te poduchy zakładac i męczyc dzieci. Sama miałam poduche od maleńkości i to taka ze spałamw wózku rozkraczona a teraz ma 25 lat i biegam w mini na szpilkach- wiec warto. trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe jak ma mama Ewelci na imię.. PS. Zaczernij nicka jeśli chcesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa mama
mała jest wykąpana i lezy sobie grzecznie od czasu do czasu sobie pomruczy pod noskiem :-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo napisałam posta i go wcięło... jak ma na imię mama Ewelci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa mama
Właśnie a tak apropo to mam na imię Aneta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa mama
a może ci podać mój numer gg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw sie
dzień dobry ,jak dzisiaj Ewelinka i jak noc? Lepiej już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa mama
Dzień dobry dzisiaj Ewelinka jest grzeczna śmieje się,gaworzy jak na codzień.A nocka była spokojna ;-)).Już zawiesiła broń ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw sie
to dzielna dziewczynka i chyba bardzo grzeczna,skoro po jednym dniu dała za wygraną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
listopadowa mamo- dawaj gg :D i w ogóle całuski dla małej i 🌻 dla czytających i piszących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa mama
numer na gg;8774717

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Capriii
WItam U mnie podobnie z diagnozą, nasza Pani Pediatra skierowałą małą dopiero jak miala 2 miesiace do ortopedy, od 2 miesiaca zaczelismy szerokie pieluchowanie, wczesniej nikt nam o tym nic nie mówił. Po wizycie u ortopedy skierowanie na USG, w efekcie USG zrobiono dopiero w 3 miesiacu, okazalo sie ze ma dysplazję, kazano nam szeroko pieluchowac i klasc na brzuszek. Kontrola za miesiac, po wizycie kontrolnej zalecono zakup Frejki, szerokie pieluchowanie pomoglo tylko troche... Podobno wada nie jest duza, lecz serce mi pekało gdy widzialam małą w tym okropnym czymś. Drugi dzien ma frejke, do tego jeszcze wychodzace ząbki. Masakra :-(((((( Jest nam bardzo ciezko, a szczegolnie mi matce. Mam ochotę nabluzgac i wyrzucic wszystko w twarz szanownej doktor D, bo to dzieki niej nasza coreczka musi przechodzic takie katorgi. Modle sie codziennie aby Frejka pomogla i zeby mogla szybko ją odstawic. :-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corne76
Witajcie dziewczyny...Moja mała Saskia też ma dysplazje...Zdiagnozowaną w 2 tyg życia...CC+ułożenie pośladkowe.Dysplazja IIIa.Zalecenie: 20 godzin dziennie.Mam pytanie: czy ściągałyście swoich pociechom rozwórkę do karmienia? Moja mała lepiej odbija bez rozwórki :( Sama nie wiem czy dobrze robię ściągając ją na ten czas...Ogólnie poczucie u mnie kiepskie...Jakoś ciężko mi wierzyć że wszystko się ułoży...Stale myślę,ze robię coś źle...Pozdrawiam Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie moja mała też ma dysplazje lewe biodroIII/IV a prawe IIIC tak było 2 lutego, wykeryto ją od razu po urodzeniui zrobiono usg i zawołano ortopede. po 3 miesiącach noszenia mała ma lewe biodroIIC a prawe jest ok. ja małej zakładałam szyne non stop przez dwa miesiące a teraz praktycznie tylko do spania, bo inny lekarz poradziłmi żebym nie zakładała jej małej non stop bo mała może póżniej m,ieć przykurcze mięśni i to jest dopiero bolesne że lepiej tego uniknąć i nosić miesiąc dlużej tą szyne słyszałam też że szyna koszli jest o wiele skuteczniejsz niż poduszka frejki, dlatego jak by mi lekarz ją zalecił to i tak bym zakładała tą szyne jedna z dziewczyn pisała że była na wyciągu w szpitalu to jaką twoje dziecko miało wade?? corne 76 a jak tam twoja mała długo leczyłyście ten stopień dysplazji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esoes
Witam, mam pytanie .. nasza mała ma 7tyg i w zeszlym tygodniu zalecono nam frejke. Wszystko fajnie ladnie - na wkladzie z przescieradla wszystko grało. Założylismy dzis ten twardy wklad (kazano nam wlozyc po 3 dniach) i chce się upewnić czy to normalne, że jedna nóżka wystaje bardziej spod poduszki ? w sensie nozki ma podciągnięte ale jedna nóżka układa się zupełnie inaczej niż druga . Czy to normalne ? Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała ma 6 tygodni
Mam ten sam kłopot co Pani wyżej. Dysplazja lewek nóżki IIA - pieluszkowanie przez 7 dni (do dziś). Dziś założyliśmy poduszkę Frejki i widać dużą różnicę w układaniu się nóżek- lewa jest wyżej i bardziej *****iwa. Na kolejną wizytę jesteśmy umówieni za 10 dni. Często umawia nas ten lekarz. Doradźcie co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć jestem tu nowa i troche zielona moja mała na kontroli w poradni preluksacyjnej dostała ta poduszke frejka ma 2 miesice ile moze potrwac leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×