Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Arlletta222

23 tc, brak ruchów dziecka, czy mam się martwić?

Polecane posty

Gość Arlletta222

Jestem w 23 tc, mój maluszek przez ostatnie dni był bardzo aktywny ruszał się całe dnie a dzis nic, kompletnie nic, ani jednego ruchu.Strasznie się martwię czy z nim wszystko dobrze, mam już czarne myśli, proszę napiszcie czy też tak miałyście?Czy mam się martwić, czy może czasami tak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cccs
kiedys dziewczyna pisala o tym samym przekazuje co pordizla jej pracujaca na oddziale polozniczym kazala pobujac brzuchem, zeby dziecko obudzic chyba ujac go miedzy dlaonie i delikatnie pobujac wtedy wywiazala sie z tego wielka afera bo wszyscy sie wypowiadali poczekaj tu tez sie odezwa pogotowie mozna wzywac dopiero kiedy nie cuzjesz chyba 24 godziny ale kobiety ktore byl w ciazy na pewno zaraz ci pomoga pisze, zeby rozkrecici topik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cccs
i napsz jak dlgo ne cuzjesz tych ruchow ne wiem, czy mozesz bujac ale tak sie podobno budzi dzieci do ktg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arlletta222
Dziś ani jednego ruchu nie poczułam, ani po przebudzeniu ani w dalszej części dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cccs
co za ludzie ze nikt ci nic nie napisze ja nigyd nie bylam w ciazy, tylko cyzalam podbny temat zaraz ci zalatwie zeby ktos sie odezwal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiast siedzieć na forum
i się martwić lepiej przejdź się do szpiatala niech lekarz swierdzi czy wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arlletta222
dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arlletta222
dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Ty zawsze jesteś wesoła, aktywna i chce Ci się tańczyć:) Napewno nie. Tak samo jest z dzidzią. Może akurat ma lenia i nie kopie jakoś strasznie, ale rusza się napewno. A ponieważ to dopiero 23 tydzień ma w brzuszku jeszcze na tyle dużo miejsca, że mógł się przekręcić tak, że mimo, że się rusza to nie obija się o Ciebie:) Wiem bo miałam czasem takie same objawy i obawy, ale okazywało się na drugi dzień, że odbijał to sobie z nawiązką:) Teraz w 35 tygodniu niema dnia żeby się nie ruszał - niema chyba nawet godziny;) Na Twoim miejscu martwiłabym się dopiero gdy czas bez ruchów wydłuży się do kilku godzin - powiedzmy powyżej sześciu - choć to też może nic złego nie oznaczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cccs
arleta wklejam twoj topik na innych poczekaj zaraz wiecej osob poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co za różnica
przestań spamować!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cccs
wypad durnoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezeli to ponad 8 godzin
od ostatnich ruchow to jedz do szpitala czasami pomaga zjedzenie czegos slodkiego lub krotki spacer ale najlepiej poradzic sie lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co za różnica
Sama zrob wypad z innych topikow. Troche kultury jak ktos bedzie chcial pomoc to pomoze a ty nie musisz wrzucac tego linka wszedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Połóż ręcę po obu stronach brzucha i bez skrępowania i bojaźni pobujaj. Nie ma u Ciebie w brzuchu ani kantów, ani ostrzy ani powierzchni typu papier ścierny, WIĘC CO SIĘ MOŻE DZIDZI STAĆ?! NIC! Pobujasz ją tylko trochę bardziej niż zwykle buja się całymi dniami:) Tylko, że ja bym jeszcze go nie budziła i poczekała trochę dłużej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cccs
nie musze ale moge kobieta sie oi o zycie i zdrowie dziecka i nikomu w gadaniu o kolorach zabawek to nie zaszkodzi jesli tak jest chyba zupelnie niewrazliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej dmuchać na zimne.... Jeśli masz się stresowac co też nie dobrze wpływa na dziecko to lepiej odiwedzić już teraz lekarza.Będziesz spokojniejsza.Być może wszystko jest w porządku-maluszek śpi lub sobie leniuchuje ,ale przecież co byśmy nie napisali i tak nie dostaniesz od naszych rad ruchów :) Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zjedz coś słodkiego lub napij się soku i połóż się - powinno się dziecko ożywić i zacząc się wiercić- jesli to nie pomoże to jedź do szpitala - niech sprawdza, czy tylko maleństwo przekręciło się tak, ze go nie czujesz czy moze coś mu jest ;) Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak narazie to tylko My gadamy i dajemy rady a autorka topiku zapadła się. Już po kilka razy padły te same rady, więc może je wypróbuj i daj łaskawie znać czy się ruszyło czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elenasss
ja jestem w 24tc w 22tc czulam bardzo wyrazne ruchy, teraz juz az takie nie sa ale czuje ze cos tam kombinuje ta mała istotka, czasami sama pukam w brzuszeki pojakims czasie odpowiada lecz juz nie z taka sila,moze to dlatego ze jest mu coraz ciasniej? Chyba wybiore sie na usg w czwartek.... ❤️ 24tc ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze są ćwiczenia oddechowe ,,tzw przeponą,, wtedy dziecko się dotelnia najlepiej i u mnie zawsze powodowało ruchy dziecka ;-) Ale jeśli masz obawy to tylko iść do szpitala i tam Cię podłączą do aparatu - byłam raz ale okazało się , że wszystko jest ok ;-) Poprostu dzidzia miała taki dzień , że spała :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elenasss
jak oddychac przepona??? ❤️ 24tc ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arlletta22
Najadłam się słodyczy, położyłam na godzinkę na boku i nadal nic, zero kopniaczków:(pocieszam się tym, że byłam u lekarza tydzień temu, ja nieczułam wogóle ruszania się dzidzi, ale lekarka gdy mnie badała czuła bardzo wyrazne ruchy więc może teraz też tak jest że ja nie czuje a dzidzius się rusza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wez taxi i jedz do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pocieszę Cię, że moja mała też potrafiła nawet po 3 dni się nie ruszać... tzn. ona się ruszała, ale ja tego nie czułam, może czasem delikatne muśnięcie. Jeśli jednak naprawdę się boisz, a zapewne tak jest, to wybierz się na izbę przyjęć, bo do lekarza juz za późna pora, po co masz sie stresowac przez całą noc. A pukałaś do brzuszka, kołysałaś nim? Sok pomarańczowy jeszcze powinien pomóc, ale po prawdzie, to dzieciaczki lubią czasem poleniuchować w brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba położyć rękę na brzuchy i pomału wciągać powietrze nosem (poczujesz jak brzuch ci się wypełnia ;-) ) jak najdłużej , a potem pomału wydychać ustami . Tak przez parę minut - wtedy dziecko powinno zacząć się ruszać - w moim przypadku tak było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arlletta22
Poczułam ruchy, kamień z serca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mialam taki problem jak Ty,tyle ze ja urodzilam blizniaki.Tez caly dzien nie czulam ruchow i pojechalam do lekarza a on mi powiedzial ze dzidzie tak byly ulozone ze kopaly mnie w plecy i dlatego nic nie czulam. Ale widze ze juz jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×