Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Princpolo

Owoce morza--przepis

Polecane posty

Potrzebuje ciekawego przepsu z wykorzystaniem owoców morza.Morze to być sałatka,coś na ciepło itd.Wiem,wiem na googlach pełno ich ale ja chce coś sprawdzonego i pewnego że się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdzona sałatka z kreweteczkami drobnymi: -krewetki -sałata lodowa -pomidorek -sos whisky hellmans palce lizać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepis na zupke z krabami nawet moje 3 letnie dziecko ja lubi noga z kurczka pora i pietruszka korzen i tylko na tym robimy wywar ( pory i pietruszki na oko by mialo smak ja kroje biala czesc pory i taka wieksza pietruszke) taki rosolek jak juz kurczak miekki kraby kroimy drobno ( ja kupuje mrozone) i wsypujemy do zupki pieprz ziarenka smaku wg uznania podawac z ryzowym makaronem lub makaronem z bambusa ewentualnie posyrac tartym zoltym serem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolunia88
jesli chodzi o mrozone owoce morza(osmiorniczki,kalamary, mule itp) to po rozmrozeniu wrzucam na patelnie z oliwa, cebulka i czosnkiem- dodaje pomidory z puszki, ew koncentrat pomidorowy i zielona pietruszke ; podaje z ryzem jeszcze probowalam z sosem slodko-kwasnym i tez jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam pytanie
jak ty kroisz kraby????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupuje surumi krabowe i kroje jak leci bez roznicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolunia88
sory, myslalam ze to topik o owocach morza.....paluszki krabowe nimi nie sa, a prawdziwych krabow sie nie kroi, tylko zgniata szczypcami i ew uzywa sie widelczyka z 2 zebami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam pytanie
ale surilmi to ryba o smakau kraba a nie kra kraby najleosze sa baturalne gotowane w bulione ale trzeba liec szcyzpce do lamania skorupki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślałam że paluszki krabowe zaliczamy do owoców morza :) he he he .Ale jeśli ktoś ma przepis na surimi (sałątke)to czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolunia88
jeszcze raz sie wpisze :) na 100% nie jestem pewna ale paluszki surimi nie sa ryba tylko maczka rybna z zelatyna i zapachem krabowym+ substancjami koloryzujacymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robię sałatkę z paluszkow krabowych, rzodkiewki, pekinki - wszystko pokroić, zalewam jogurtem z wyciśniętym czosnkiem lub zmieszanym z majonezem i doprawiam:) a na ciepło to 2 mniejsze cukinie podsmażam na oliwie, do tego jedna malutka ostra papryczka i krewetki najlepiej tygrysie, ale mogą też być koktajlowe, wszystko poddusić i doprawić i podaję z tagiatelle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalmary smazone
kalamry pierścienie osuszamy. mieszamy mąkę kukurydzianą sól i pieprz (musi być pikantne), otaczamy w tym kalamry, wrzucamy na mocno rozgrzany tłuszcz na patelni, dość sporo, smażymy krótko na złoto, wyrzucamy na ręcnzik papierowy, żeby odsączuć tłuszcz, skrapiamy sokiem z cytryny i już. Pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupa: na oliwie z oliwek (nie za duzo oliwy) podsmazam lekko cebule, filety rybne i krewetki (dodaje w tej kolejnosci), dodaje soku z cytryny (sporo, zupa musi miec specyficzny, nieco kwasny smak), zalewam woda, sole, powoli gotuje, dodaje koncentrat pomidorowy i ryz, mozna dodac chili jak ktos lubi ostrzejsze. Jezeli masz dostep do swiezych malz w skorupkach to mozna z nich zrobic ekspresowa szybka przekaske: malze dokladnie umyc z wierzchu, te otwarte wyrzucic. W garnku roztopic maslo czosnkowe, lub maslo z dodatkiem czosnku i soli, dodac troche wody, zeby sie zrobil taki rosolkowy sos czosnkowy. Do gotujacego sie sosu wrzucic malze, poczekac az sie otworza i gotowe. Te, ktore sie nie otworzyly same - wyrzucic. Palce lizac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam pytanie
paluszki krabowe to mieso ryb, rozdrobnione, oczyszczone zazelatynowane, sprasowane, aromatyzowne i barwione;) pryznmniej tak jest napisane na opakowaniu moze istnieja tez takie z maczki ryvbnej, ale ja jeszcze na takie nie wpadlam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj z przepisów, to raczej nie jestem najlepsza, ale muszę przyznać się do tego, że uwielbiam owoce morza praktycznie w każdej postaci. Kto nie spróbował, to nie wie co traci. Przede wszystkim źródło witamin i mikroelementów, które zawierają owoce morza, no a po drugie są po prostu smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salatka z surimi i krewetkami
1 opakowani surimi 1 opakowanie krewetek koktajlowych w zalewie 1 puszka kukurydzy 1-2 ogorki wezowe 3-4 ziemniaki 3-4 jajka jogurt naturalny+majonez bialy pipeprz,sol ziemiaki gotujemy na pol miekko (jak do salatki warzywnej).ogorek,jajka i ziemniaki kroimy w kostke.krewetki na pol,paluszki krabowe na krazki (niezbytk cienkie.wrzucamy wszystko do miski,dodajemy kukurydze.przyprawiamy.zalewamy sosem z jogurtu z dodatkiem majonezu.chlodzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sumi jesli miałabym polecac też fajne miejsce jesli chodzi o wszelkiego rodzaju jedzenie owocow morza i najlepsze ich przygotowanie to polecam w Krakowie restauracje Duży Pokój. Z pewnościa będzie Wam smakowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis na Jajecznica z krewetkami czas: 10 minut liczba porcji: 2 Składniki 5 jajek 250 g krewetek pół pęczka szczypiorku 2 łyżki masła 1/2 łyżeczki pieprzu 1/2 łyżeczki soli lub do smaku 1 łyżka mleka (opcja!) Moje porady jak kupować jaja jak kupować krewetki Jajecznica przepis Krok 1 Roztapiam masło, wrzucam krewetki i podsmażam, doprawiam pieprzem, a potem solą, jak są już ładnie różowe, to wrzucam jaja i mieszam. Jajecznica przepis Krok 2 Jak jajecznica zaczyna się ścinać, to dodaję mleko (opcjonalnie) oraz posiekany szczypiorek na sam koniec. Mieszam, nakładam i podaję ze szczypiorkiem. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lubicie owoce morza ? Ale jesli nie potraficie ich odpowiednio przygotować w domowym zciszu to polecam ta restauracje w Krakowie http://corleone.krakow.pl Jest pysznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie, jesli chodzi o restauracj Corleone to macie racje ze tutaj na pewno zawsze mozna liczyć na pyszne jedzenie i carpaccio z ośmiornicy i ravioli to moje ulubione danie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zagadzam sie jesli chodzi własnie o restauracje Corleone. Dla mne to numer jeden również jesli chodzi o takie nowe i dobre smaki potraw w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba macie racje, jesli juz to warto wybrać soe do dobrej restauracji i tam posmakowac prawdziwych i dobrych smaków, chociazby własnie makaronu z owocami morza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pyszne owoce morza ostatnio jadlam w Antich Caffe, w Warszawie. Jest to wloska restauracja, serwuja nieziemskie owoce. Polecam, smaczne i niedrogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie racje, jak już jesc coś dobrego to własnie w Magnesie. Jest pysznie, zdrowo i naprawde warto jest poznawać nowe smaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Swietnie przyprawiaja. Krewetki sa najlepsze w Antich, restauracja klimatyczna i przytulna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!! won spamerskie kuuuvuurwy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×