Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MIAXIA

czy ktoś może załozył własną gazetę lokalną

Polecane posty

Gość MIAXIA
nie rozumiem...? dlaczego?...jeśli wiekszośc drogich rzeczy robi sie samemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIAXIA
mamy juz kosztorys i to tak wyglada...to nie bedzie jakas wilka gazeta o ogolnopolskim zasiegu...tylko lokalna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIAXIA
i mamy wlasny lokal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak przepraszam żeście to policzyli???? A drukarnia? Papier? Grafik, skład, łamanie? Za 1500 zł to nic nie wydasz, daj spokój. Chyba nie znacie cen w drukarniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1500 zł :D dobre dobre - pracowałem trochę w poligrafii i w tej cenie to może skład będziecie mieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym policzył to tak: przede wszystkim reklamy czyli albo samemu latać albo zatrudnić kogoś kto to pozyska. Przynajmniej 1000 trzeba mu zapłacić więc drugie tyle kosztów. Dajmy na to 2000. Grafik - 2000 (jak się zgodzi) - 4000 - ktos do składu tekstu i nie amator - 2000 - teraz drukarnia :) Czyli naświetlanie płyt, wywoływanie, druk offsetowy, falcowanie itd.... W zależności od sztuk ale chyba nie dużo więc powiedzmy 5000?? Czykli 11000 na prawdę baaaaaaardzo optymistycznie :) Bardzo bardzo bo nie znajdziesz ludzi co za 1000 będą tą robotę robić bo gdzie inddziej pójdą za dwa razy tyle z otwartymi rękoma. Mnie się wydaje osobiście że koszt to przynajmniej 20-30 tys. Chyba ze to ma byc nakład kilkuset egz po kilka stron tekstu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fakt, ostatnio bywam rzadziej... i rzadziej sie odzywam bo zalew głupoty mnie poraża:P Ale jednak bywam. Najczęściej na zyciu uczuciowym:D Co do drukarni róznie bywa, drukowalam gazetę 10 tys/78 str/8str kolor za 16 tys zł. Wiadomo jak jest mały nakład to jest drożej, część kosztów mozna obnizyć rzecz jasna. Nie mniej nadal są to koszty spore, a powodzenie... cóż wątpliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIAXIA
no faktycznie chyba rozmawiamy nie z tej samej pólki ....ale mamy juz oferty z drukarni i wasze ceny z kosmosu....moze rozsądni jestescie ale chyba na warszawe i wydajac Gazete Wyborczą ...do zobaczenia .....z ludzmi ,ktorzy rozpoczynaja maly biznes a nie pseudospecjalisci , ktorzy wtopili duza kase ...pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxia, ja nie powiedziałam że wtopiłam. Moja gazeta (ostatnia) ukazywała się 5 lat. A drukowalam w Kielcach w Poligrafii. Nie znasz sie na tym biznesie a jednak zaprzeczasz faktom. Aha.. wydawalam też książki i naprawde znam rynek i drukarnie. I znam rynek czytelniczy, kiedys robilam specjalne badania. Chcesz.. wydaj. Ale nie mów mi ze za 1500 zł. Na moje oko.. czarno białe, powiedzmy 16 stron format A-4... nakład hmmmm.. 1000 egzemplarzy to jak obetniesz wszystko... to jakieś 4 tys zł. Drukowalam plakat A-4, kolor 1500 sztuk, tylko druk.. faktura 2156zł (z Vatem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe - obraził się :) To podaj cennik tej drukarni :) ilośc kolorów, jaki format, jaka cena, ile przygotowanie filmów, ile samo przygotowanie do druku itd.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIAXIA
no to policz sobie naklad 1000 egzemplarzy , czarno bialy offset, 8 stron A4.....NIE WYCHODZI TAK DUZO...moze przy wydawaniu nastepnej gazety polecę Ci nasze drukarnie ..moze nie wtopisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To poleć jeszcze tego darmowego dtp\'owca i korektora. Legalny soft do składu tej gazety też masz za free? Czy ryzykujesz na piratach? Swoją drogą - za ile zamierzasz sprzedawać numer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIAXIA nie denereuj się
Tych dwoje wszystko tu krytykują, jak leci. I co bardzo ciekawe, nigdy, a to przenigdy nie udzielili żadnej rzeczowej porady. Tylko "nie, to jest głupie, nie wyjdzie ci itd itd itd". Bardzo życzliwe towarzystwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha.. i chcesz sprzedawać czarno-białą offsetową gazetkę? A kto to kupi???? Teraz jest ważny kolor i bajer, pomysł. Ale ok... próbujcie:) PS Drugi raz powtarzam, ze nie wtopiłam, czytaj ze zrozumieniem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaką rzeczową porade mozna udzielić?? Jak zdobyc reklame? Czy jak sprzedać??? Pytała jak to wyglada. Napisałam. Nie wierzy?? Jej problem. Fakt.. zapomnialam o programach.. a z tego co wiem to quark kosztuje trochę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie - jak udzielić dobrej rady komuś kto się z motyką na słońce porywa? Jak dla mnie takie otrzeźwienie to też dobra rada w sumie. Mamy jej pisać że wszystko będzie dobrze? ja jej życzę jak najlepiej, ale nie wierzę że to się może udać. NIKT nie zapłaci za reklamę w gazetce która ma kilka stron i to w czerni na kiepskim papierze - takie są niestety realia. też siedziałam w poligrafii i wiem jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIAXIA nie denereuj się
A choćby i takie porady. Też by się przydały. A nie zaraz - nie wypali, wtopisz i tomu podobne. MOże jakby dziewczyna zobaczyła szczegóły, to i sama doszła do tych samych wniosków, ale nie czułaby się zdołowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybacz, ale zdobywanie reklam to wyzsza szkola jazdy i NIE da się poradzić. Nikt jej nie da reklamy do miesięcznika czarno-białego i to do nowego tytułu. Jak sprzedać? O tak małym nakładzie... to trudne. Musi podpisać umowę z jakims kolporterem. Inaczej sie nie da. Ja jestem realistką, bo znam sie a ona nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIAXIA
ok...już rozumiem ..dobrało się dwóch "fachowców" uczuciowo nieszczęśliwych ,którzy próbuja sie wyładować na forum...no cóż i taka forma ekspresji jest dobra...mogę sprobowac to zrozumieć ..powodzenia w życiu prywatnym...może to troche was zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O LITOŚCI
skąd wzieło sie tych dwóch...chyba z bajki "o dwóch takich...."lepiej przerzućcie sie na inne forum...może do DOBIJAJĄCYCH I NIESZCZĘŚLIWYCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK, wiedząca wszystko. :P:P W takim razie sie nie wypowiadam. Życzę szczęścia. PS Życie uczuciowe posiadam i to udane:P:P:P Uprzedzam kąśliwe uwagi: siedzę na kafe bo chłop spi:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miaxia - rozbroił mnie Twój tekst. Przede wszystkim to Ty się zachowujesz jak osoba niedojrzała emocjonalnie. Ktoś Ci napisał jak wyglądają realia, a Ty bierzesz to do siebie i na odlew obrażasz :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prasa - druk
Wydawałem, przez pewien czas czasopismo ogólnopolskie. To droga pod górkę i tylko wkładasz do biznesu. Zyski ze sprzedazy nie pokrywają nawet kosztów drukarni przy nakładzie 2-3tys. Było to pismo hobbystyczne któego sprzedaż w EMPIKu, kolporterze i franpressie średnio nie przekraczała 50%. Ale to i tak niezły wynik jak na nowość. Posrednicy zabierają z tego około 40% .Reklam miałem niewiele, a bez reklamy żadne pismo się nie utrzyma! Musiało by kosztować chyba z 20zł przy niewielkiej objętości. Moje pismo było drukowane w pełnym kolorze - na kredzie, składalismy je sami w programie Corel. Sam zbierałem i pisałem większość materiałów i fotografii, wydatki ograniczyłem tylko do niezbędnego minimum ale i tak się nie udało. Wtopiłem kilkadziesiąt tysięcy... Pomagałem też w rozruchu lokalnego pisma ogłoszeniowego. Ukazało się chyba 4 numery i wydawca dał sobie z tym spokój. Wpływy symboliczne w porównaniu do kosztów, a nakład był nawet spory bo 12 tys. Znam kilka innych przypadków i mogę powiedzieć, ze wydawanie prasy to zabawa dla bogatych. Pozostałem blisko tej branzy bo jestem przedstawicielem duzej drukarni i wiem co nieco jak wygląda ta działka. Ogólnie wejść na rynek jest bardzo trudno. Jak chcesz jakieś szczegóły to pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpisuję się pod tym
Gazeta - to zabawa dla bogatych, którzy nawet na początku nie liczą sie z kosztami, tylko sami wykładają grubą kasę na reklamę SWOJEJ gazety. Popatrz na wielkich potentatów wydawniczych. Masz dużo kasy - masz zyski. Wkładasz mało kasy - upadasz. Nic do końca nie da się przewidzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×