Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewusza

Kto miał badanie USG w 6 tygodniu??? pliiis odezwijcie sie

Polecane posty

Gość w nic nie wierze
gratuluje, nie którzy nie mają takiego szczęścia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno wszystko będzie dobrze - czasami trzeba troszkę poczekać, a szczęście samo przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też miałam już usg
Ja miałam pierwsze usg w 6 tyg. i 1 dzień ( wg. rozmiaru pęcherzyka i zarodka ) i było wyraźnie widać pęcherzyk i 4 mm zarodek. Pulsowanie zarodka wskazywało na to, że już bije serduszko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam pierwsze USG w 2-3 tygodniu od zapłodnienia. Wyraźnie na zdjęciu widać ciałko żółte i zarodek (ok1-2mm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Niestety moja ciąża przebiegała nieprawidłowo już od 4 tygodnia. Początkowo Lekarz twierdził, że płód jest mały ale dawał mi nadzieję.... Podczas 2 wizyty ( byl to 6 tydzień) dowiedziałam się, iż moje dziecko niema tętna. Zostałam skierowana do szpitala a następnie po weryfikacji, wysłano mnie na zabieg. Usg w 6 tygodniu ciąży jest bardzo ważne, ponieważ w tym okresie pojawia się tętno, także łatwiej jest wykryć wszelkie nieprawidłowości. Życzę powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga1233
Ja pierwsze usg miałam w 5 tc i widać było jajo płodowe bez zarodka Tak sie martwiłam bo mi lekarka powiedziała żeby sie na poronienie przygotować :/ zmieniłam lekarza i wczoraj byłam kolejny raz i wszystko było widać. 6 tydzień 1 dzień fasolek duży 6,4mm i serduszko było widać :D odetchnęłam z ulga. Teraz tylko trzeba o siebie dbać :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzwudziestoszesciolatka
Drogie kobietki:) Wiem z własnego doświadczenia, że latanie po lekarzach na USG w pierwszych tygodniach ciąży może napędzić sporego stracha...przez lekarzy, którzy, uważają, że jak coś nie jest książkowe, to nic z tego nie będzie. 1 ciążę poroniłam (obumarła, zabieg w 12tc), obecnie jestem w ciąży ponownie:))))) Nie liczę tygodni- jak ktoś mnie zapyta, który to, to muszę się zastanowić (mhm to może być 10tc). Byłam na 1 USG w 5-6tc, był pęcherzyk i ciałko ż. ale zarodka brak, kobitka robiąca badanie powiedziała, że przy nieregular. miesiączkach może być jeszcze za wcześnie. Lekarka, która obejrzała zdjęcie do mnie: uuu z tego pewnie nic nie będzie...jak będzie Pani krwawić, to Pani przyjdzie....Ponowiłam badanie za tydzień (6-7tc) Usłyszałam, że wszystko ok, tętno jest a ciąża może być młodsza. Teraz po prostu czekam na kolejne USG i staram się myśleć pozytywnie, że wszystko będzie dobrze:) Także drogie ciążówki, trzymajmy nerwy na wodzy i dajmy rosnąć maluszkom zamiast martwić się, że w 6tc nie ma jeszcze serduszka. To natura a nie lekarze tworzy w nas nowe życie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam robione USG na początku 6 tygodnia, i było widać ciałko żółte i zarodek, ale nie było jeszcze słychać serca, potem byłam na USG w 8 tyg i serce już było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
także uważam, że wysyłanie kobiet na zabieg w 6 tyg bo nie słychać jeszcze serca to gruba przesada! Być może wiele prawidłowo rozwijających się ciąż zostało w ten sposób usuniętych. U mnie w 6 tyg nie było słychać serca, ale się tym nie przejęłam poszłam dwa tyg później i serce już pięknie biło. Jakbym posłuchała niektórych lekarzy to już bym usunęła zdrową ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzwudziestoszesciolatka
masz rację, zabieg w 6tyg. to przegięcie. Pierwszy raz o tym słyszę. Ja zabieg miałam zrobiony, kiedy było już naprawdę wiadomo, że nic z tego nie będzie (w 11-12tc serce powinno bić i koniec). Nie można we wszystkim wierzyć lekarzom. Jestem zdania, że jeżeli można, to lepiej za często do nich nie chodzić. Jeszcze się trafi na takiego, który poza formułkami w książkach o ciąży nie potrafi sklecić zdania i jeszcze się upiera, że jest źle a może być po prostu za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bylam w gabinecie http://gabinetginekologicznybialystok.pl/ w 6 tyg i wszystko bylo w porzadku jak na tamten czas. nie pamietam czy bylo serduszko widoczne, ale to lekarz powinien CI powiedziec czy wszystko jest okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka

Ja przez cała ciążę robiłam badania usg i chodziłam do ginekologa w placówce Prima Med w Krakowie przy ul. Cieszyńska 16   Mogę ich jak najbardziej polecić bo maja bardzo dobrego ginekologa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×