Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość heroes

??????

Polecane posty

Gość heroes

Mam pytanie czy torbiel moe "dac" sam o sobie znac i jakie sa jego objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola87
Torbiele są najczęściej występującym rodzajem łagodnego nowotworu. Mogą występować w każdym miejscu organizmu i nie są wcale "przywilejem" kobiet: torbiel nie jest niczym innym jak zamkniętą jamą wypełnioną płynem. Staje się ona "torbielą czynnościową", jeżeli w jakimś stopniu partycypuje w czynności jajnika, np. torbiel pęcherzykowa lub torbiel ciałka żółtego. W jajowodzie torbieli prawie się nie spotyka. Odwrotnie w przypadku jajników, gdzie torbiele występują najczęściej w otoczce tego narządu. Czasami rosną na swoistym "pniu", tworząc wówczas w obrazie ultrasonograficznym charakterystyczny obraz „wyrostków". Problemem może być każda, nawet pojedyncza torbiel, jeżeli zawiera litą tkankę (gruczolako-torbielak). Taka torbiel nie zanika samoistnie i może przekształcić się w złośliwy nowotwór jajnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola87
Zwykle są wielkości orzecha, ale czasem bywają większe od pomarańczy. Podobnie jak mięśniaki macicy, torbiele mogą się umiejscowić wewnątrz jajnika, w jego ścianie lub na zewnątrz (wtedy trzymają się jajnika cienką szypułą). Torbiele jajników zwykle nie powodują dolegliwości, dlatego dowiadujesz się o nich podczas kontrolnego badania USG. Dopiero gdy są bardzo duże, możesz mieć np. bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, często oddawać mocz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppppppp
Przedłużające się miesiączki oraz ból podczas stosunków -ja miałam takie bojawy przy torbieli 4 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przedłużające się
? to znaczy jak długie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppppppp
Miałam prawie 7 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przedłużające się
ja mam taki okres zawsze i to jest normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×