Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

Gość ViolaŚląsk
Witam!!!ja tez mam termin na 2 sierpnia 2008 ale niestety nie czuje jeszcze ruchów,może dlatego ze to dopiero 16tydz i pierwsza ciąża wiec pewnie jeszcze za wcześnie ,ale juz się nie moge doczekać kiedy je poczuje:)Pozdrowionka dla wszystkich przyszych mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ViolaŚląsk
sorki pomyłka mi się 15 tc zaczął,u Was ładna pogoda a u mnie słoneczko ale bardzo zimny wiatr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też lipcówka
Gabi ma rację !!! Ja mam termin na koniec lipca i to dopiero 15 tydzień ciąży!!! Ja na ruchy muszę poczekać jeszcze minimum 2 tygodnie więc pomyślcie co piszecie.... Oczywiście,życzę Wam żebyście jak najszybciej poczuły swoje dzieciątka, ale bez przesady....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gimelka
hej. z tym bulgotaniem w brzuchu cos jest. Moj mezus ja sie tuli do brzuszka i "rozmawia" z dzidzia to mowi ze slyszy jak ona mu odpowiada bulgotaniem. a co do mdlosci to czytalam ze dobre sa migdaly. sama jadlam. U mnie tez ladna pogoda dzisiaj wiec chyba wezme siostrzenca i tez sie pojde przejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ViolaŚląsk
też lipcówka ale wiesz u każdego jest to indywidualna sprawa a dziewczyny które już rodziły to szybciej czuja ruchy w kolejnych ciążach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo lubię jak ktoś tak ciągle ekspercko wypowiada się, że to nie możliwe, że coś czuję, no bo czemu człowiek miał by sie cieszyc? :-) Ach... Tak samo jak moja teściowa ;-) U mnie też cudnie, także też ide na spacer tylko nie mam kogo zabrać :-( może porzycze psa od sąsaiadów ;-). Tak naprawdę to najchętniej bym pojeździła na rowerze, no ale z tym chyba muszę poczekać. Pozdrawiam was dzieczyny i życze miłych spacerów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście pożyczę ale ze mnie analfabetka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ViolaŚląsk
Może zazdroszczą że inne kobiety już czują i się cieszą a one nie hehe,na każdego przyjdzie czas:)Ale wam zazdroszcze tej pogody;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki, u mnie tez piekna pogoda doslownie WIOSNA bylam rano na spacerze z psem no poprostu przepieknie slonko swieci :)))) hmm ja jestem w 14tc i jeszcze nic nie czuje, to moja pierwsza ciaza wiec cierpliwie czekam ale szczerze mowiac nie moge sie juz doczekac ruchow malenstwa i dozego brzuszka. Dzis znowu snilo mi sie malenstwo, snilo mi sie ze juz urodzilam haha tak sie juz nie moge doczekac ale mysle ze nie jestem jedyna Milego dnia i wielkiego slonka na niebie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ViolaŚląsk
anabanana1983 witaj:) mi tez sie czasami tak śni hehe,ja tez czekam na te ruchy mam nadzieje ze juz niedlugo:):)to też bedzie moje pierwsze dziecko .Pozdrowionka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ViolaŚląsk
Dziewczyny was też tak kość ogonowa boli bo mnie to strasznie jak dlugo siedze albo w nocy jak za dlugo śpie na plecach katastrofa mam nadzieje że to minie heh:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chciaslam was urazic :) ja wiem ze wy lepiej czujecie to co czujecie :D ale nie pamietam na której to stronie było , pisała jedna z was ze jak chce wstac z łózka to musi ją maz za rekę podnosic :D:D:D,, no juz bez przesady mile panie , rozumiem mozna juz cos czuc ( choc dla mnie to za wczesnie jak na pierwsze ciąże) ale zeby juz z łózka nie mozna wstac , to co wy bidne latem z duzymi brzuszkami poczniecie to tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ViolaŚląsk
Wiesz nie każdy jest szczupły i nie każdej kobiecie brzuch w ciąży tak samo rośnie więc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gimelka
ale nudy dzisiaj. nie bylam na spacerku. siedzialalam na allegro. czekam na meza az z pracy wroci. dobrze ze to juz niedlugo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ViolaŚląsk
nudy są i u mnie,zaraz ide się położyć chyba bo nie ma co robic hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszcie się dziewczyny błogim spokojem, już nie długo będziecie wspominać z rozrzewnieniem takie momenty ;-). Spacerek już za mną, jak wam się nudzi to wkleję wam fajnego linka do poczytania: http://pokluda.net/manuals/jnth.pdf Czasem nie działa dobrze najlepiej zapisać na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj gabi gabi
uparta jesteś:O Karusia1978 jest w ciąży z 3-cim dzieckiem więc bądź łaskawa i "nie ucz ojca dzieci robić";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmała3
mam pytanie,jutro ide na usg wczesnego wykrywanie wad płodu/14 tydzien/.czytałam,ze niektóre z was miały juz robione to badanie.jak ono wyglada?czy to jest badanie na tej samej zasadzie co zwyklłe usg,czy moze inaczej? byłabym wdzieczna za odpowiedz,po prostu zapytałam sie zapytac o to mojej ginekolog,a nie chce jzu do niej wydzwaniac w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmała3
heheh,zapomniałam sie zapytac...oczywiscie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badanie wykonywane jest aparatem USG tak samo jak zwykłe kontrolne, u mnie było dopochwowe, tylko że trochę dłuższe bo lekarz mierzy obwód główki, przezierność karkową, sprawdza czy jest ciągłość kręgosłupa, czy półkule mózgu sa podzielone, tyle pamiętam z mojego, ale chyba raczej nic więcej nie było. Fajne to badanie bo pierwszy raz oglądałam dzidziusia tak dokładnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabi-> ja wczoraj wieczorem też wstać nie mogłam bo mnie taka migrena dopadła, że kołysało mnie z lewej do prawej jak po pijaku. Do słabeuszy nie należę, jestem dość wysportowana, różne dłuższe i krótsze, piesze i rowerowe wyprawy mam za sobą, więc miętka nie jestem ;-), ale czasem są takie dni, że nic nie mogę zrobić. Decyzyjność też mi spadła, sama nie wiem czego chcę, wcześniej było wręcz odwrotnie, na początku mnie to denerwowało, ale teraz przyjęłam, że tak jest. Każda czuje się tak jak się czuje i trudno tu mówić o przesadzie, a jeśli w dodatku ma się opiekuńczego męża to co to szkodzi? Trzeba korzystać ;-) bez najmniejszych wyrzutów sumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabi o co ci dziewczyno chodzi? O tą pomoc z wstawianiem to prosiłam ja męża. Nie mogę po prostu. Siedzisz we mnie, że wiesz co czuje inna osoba? Masz jakiś problem? Wogóle, co to jest za wcinanie się w topiki, które was nie dotyczą. Czy ja siedzę na lipcówkach, wrześniówkach czy jeszcze innych i dokazuje? Nudzi wam się na waszych? A z kręgosłupem miałam zawsze problemy, a teraz mi się nasiliły. A co pocznę, najwyżej nie będe się kładła. Poza tym niech cię o to głowa nie boli. Wogóle po co ja to tłumacze, zaraz przyjdzie następna, która twierdzi, że wie lepiej. Też lipcówka, to że jedna nie czuje to nie znaczy, że inna czuć musi. Poza tym kto do jasnej cholery napisał, że to na pewno ruchy dziecka? Podświadomość też płata różne, figle. Piszę więc jeszcze raz, nikt nie mówi o pewności, a jednynie domysłach lub spostrzeżeniach:) O co wam chodzi? Nie znoszę, jak każdy mierzy innych swoją miarą. Dajcie spokój. Viola gratuluję, zaczernij sobie nicka. I zapraszam, do dopisania się do tabelki. Ja też już po zakupach i spacerze, zmęczona jestem jak fix. idę zaraz spać pewnie :D Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beznadziejne babska
Nudzi wam sie na waszych topikach? Nie macie co robic, ze sie wpychacie dziewczynom i siejecie zamet, denerwujac je. Sio na wlasne topiki zajmowac sie wlasna ciaza i wlasnymi dziecmi i tam dokazywac, a nie tutaj. sio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie sio wszystkim, którzy denerwują kobiety w ciąży, wyśmiewają, a także tym, którzy za wszelką cenę jak teściowa z kawałów muszą wcisnąć swoje trzy grosze!!! ;-) To prawdziwy postulat bez ironii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki, Jak wiecie bylam u lekarza - wszystko jest w porzadku - musze brac witaminki aaa i hemoglobina w gornej granicy ( w normie ) ale na granicy anemii. Co ma w sobie duzo zelaza ? Jestem w trakcie poszukiwania stonki o zelazie jak znajdziecie jakas fajna to poprosze. za 4 tyg maja znow mi krew pobierac a wiec zobaczymy czy witaminki i zdrowe odzywanie pomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na temat żelaza dowiedziałam się ostatnio tyle że w prawdzie jest go dużo w szpinaku ale jest na innym stopniu utlenienia niż przyswajalny przez ludzki organizm, a może powinnaś wybrać się do dietetyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żelaza ma dużo wątróbka, kaszanka, fasola i chyba buraki oraz marchew. Mam skłonności do anemii i zawsze mama we mnie te świństwa wpychała... Ciekawe jak mi wyszły badania, no ale za tydzień już się okaże bo kolejna wizyta u lekarza mnie czeka. A jutro ostatni egzamin na uczelni, a ja zamiast się uczyć to przy kompie siedze:-] ale mi się nic nie chce, jakieś problemy z koncentracją mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no właśnie z wątróbką podobno trzeba uważać w ciąży, tylko juz nie pamiętam dokładnie dlaczego. Chyba jest to związane z dużą ilością witaminy A, ale mogę się mylić, bo już jakiś czas temu u dietetyka byłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to dobrze, bo za wątróbka nie przepadam. A to witamina A w jakiś sposób szkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze no właśnie nie pamiętam za bardzo dlaczego, ale strasznie mi kładł do głowy aby nie jeść wątróbki, ja bardzo lubię taki domowej roboty pasztet dlatego żałuję. Próbowałam coś sensownego znaleźć w necie, ale jak zwykle albo straszenie typu wady płodu albo, że nie ma się czym przejmować. przykro mi, że nie mogę podać konkretów :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×