Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

Hehehe Ewitap jasne :D Postaram się chociaż najczęściej szlag mnie trafia :D LadyMia włosami się nie przejmuj, ja prawie od poczatku ciąży zaczęłam wyglądać jak małpka, nie no żartuję, ale włosów na brzuchu mam dużo, moja koleżanka w ciąży też :D. ja używam teraz balsamu Dove summer glow, i powiem ci że jestem zadowolona. Mam ten do jasnej karnacji. Skóra nabrała bardziej naturalnej barwy. Wcześniej miałam Nivea, ale nie dawał takich ekfektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela8208
Cześć dziewczyny.Miło spotkać mamy które będą rodzić w tym samym miesiącu.Ja mam termin na 20 sierpnia już nie moge sie doczekać. W poniedziałek byliśmy na usg z dzidzią wszystko ok tylko nie było widać płci.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mam pytanie czy jak robilyscie usg polowkowe to czy lekarz ogladal serduszko dzidzi pokazywal wam cztery komory tetnice i aorte czy tylko stwierdzil ze serce obecne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilka, mój lekarz oglądał dokładnie całe serduszko, pokazywał nam przedsionki, komory, tetnice, aorte, każdy narząd dokładnie ogladał, mierzył obwód główki, długość kości udowej i ważył maluszka pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justnko1234 w ktorym tyg to robil ?, bo ja mialam to robione w 19 tyg i dzidza sie mocna ruszala i lekarz nie zrobil wszystkich zdjec i teraz ide za 2 tyg i sie troszke martwie ufff zawsze cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Wróciłam właśnie, zmokłam jak kura, bleee. Ewela8208 cześć :) Gratuluję zdrowego maleństwa. :). Vanilka ja jak miałam robione usg genetyczne, to sprawdzał wszystko, komory itd. Do tego przepływ krwi i inne rzeczy. Miałam robione w 19 tygodniu. Nic się nie martw, wszystko pewnie dlatego, że maluszek skakał i nie można bvyło zobaczyć wszystkiego dokładnie. uszy do góry, za dwa tygodnie na pewno wszystko się wyjaśni :). Dziewczyny będziecie kupować laktator? właśnie się zastanawiam, ale to pewnie i tak po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. U mnie tez ponuro i deszczowo:( blee, ja chce ciepelko. Co do brzucha, to kreski nie mam, ale za to moj pepek odstaje jak taki kikutek. Nawet przez ubranie widac. Rozstepow na brzuchu nie mam (jeszcze) ale moje cycki wygladaja tragicznie, mimo ze sie smaruje(jak nie zapomne). No ale tez poszly mi o pare rozmaiarow. Ja na badania, m.in glukoze wybierm sie w przyszlym tygodniu. A tak wogole to jakas oslabiona chyba jestem, bo w nocy krew z nosa mi leciala(tak troszke). Ale wiecie co? Sierpien juz blizej jak dalej:) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja będę oczko dlatego ponieważ wracam po macierzyńskim do pracy i będę nosić do żłobka odciągnięty pokarm a jak będę w domu to będę karmić piersią.Już tak robiłam przy Emilce i udało mi się ją karmić do ponad 2 lat.Kupię Avent isis.Bo wcześniej miałam jakiś beznadziejny i musiałam się długo mordować ale się zawzięłam i ją karmiłam. Mnie też twardnieje brzucho ale nie jakoś tragicznie zresztą to normalne o ile nie przypomina bolesnych skurczów.Na razie nie zwolniłam ani trochę tempa życia.Pracować będę do końca czerwca a w pracy nie ma czasu na powolne działanie.W domu przy dwójce zresztą też nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do laktatora to myslalam nad tym. Ale chyba reczny, bo jest duza roznica w cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie ja chyba też kupię ten ręczny laktator bo różnica jest ogromna. A też będe chciała wrócić na uczelnię i wtedy mąż będzie zostawał, albo niania, a jeśli będe mogła to chciałabym własnym mlekiem karmić maleństwo. A Karusia Aventis Isis, to jest elektryczny. Właśnie się boję, że ręcznym będzie się trzeba namęczyć. Gimelka nawet nie mów, bo ja już zeszłam poniżej 100 dzisiaj mam 99 dni do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokoko, troszke ciezko sie nie martwic -- maja wlsnie powtorzyc te badanie a ja juz bym chciala wiedziec ze wszystko w normie a to jeszcze 2 tyg ohhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, malo piszeale czytam was na bierzeco :-) ja nadal latam z mezem i zlatwiam papiery na auto musze bo jest na mnie a jak wracamy popolidniu do domu to padam ze zmeczenia i na nic nie mam juz sily...ja na glukoze wybieram sie w piatek.. o do dolegliwosci to jest mi poprostu coraz ciezej haha i placki coraz czesciej mi okuczaja a jak dluzej poleze na plecach to czuje sie jakby mi ktos 100kg polozyl na brzuch i uciskal krzyz i to boli.. moja mala chyba coraz wikasza dzis tak szalala ze czulam ja az z tylu w okolicy nerek hahaa co bedzie pozniej :-) ostatanio spotklam ciotke i tez powiedziala ze wygladam na chlopca, haha dwoch lekarzy mowilo ze bedzie dziewczynka, na 4d sama widzialam ze nic nie ma pomiedzy nozkami ale wszyscy mowia ze wygladam na chlopca juz sama niewiem maz sie smieje ze moze malenstwu sie co spodwinelo i jeszcze bedzie synek :-))) haha pozyjemy zobaczymy oczko ja krechy na brzuchu nie mam a pepek w normie, a co do wozkow bylam wczoraj w sklepie i znowu ogladalam boldera patrzylam tez na coneco puierre cardin i troche mnie kusi bo jest tanszy od boldera o jakies 600zl hmmm sama nie wiem maz mowi ze mamy jeszcze czas dobra ja narazie uciekam, pozdrawiam was kochane no i oczywiscie wasze maluszki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa mam ten laktator avent isis jest reczny ale podobno bardzo dobry dostalam od szwagirki musze dokupic tylko jakies nowe gumki i butelke a co do "spaecjalnego traktowania ciezarnych" to masakra, czekalam ostatnio na meza u dentysty na poczekalni bylo duszno goraco i brak wolnych miejsc na krzeselkach siedzialo kilku starszych pan i panow jeden rozsiadl sie jak pan na 2 miejscah beszczelnie patrzyli na mnie i na brzuch ale zadne z nich nie wpadlo na pomysl zeby ustapuc miejsca ja prawie zemdlalam z duchoty ale co tam, poprostu tragedia a oni od nas mlodych wymagaja szacunku tylko ja pytam w zamian za co???!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny u nas jest to samo z chamstwem i nie ustępowaniem miejsc!3dni temu byłam na cytologii i była ogromna kolejka,nie dosc ze zadna z pan nie ustapiła mi kolejki mimo ze było na drzwiach napisane ze ciezarne wchodza bez kolejki,to jeszcze zadna z pan w wieku 20-30 nie zeszłam z krzesła mimo ze widac moja ciąze baaardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha jakie macie imiona wybrane bo u nas zalkepany jest dla synka Bartuś a dla córci Natalia,jak wam sie podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobię chyba wyrwę kręgosłup. Dramat. Tak mnie boli, jak siąde inaczej to też, coś okropnego. Co do szacunku. Hmm dzisiaj się ostałam w tramwaju, bo wszyscy udają, ze nie widzą. Miły pan mnie popchnął jak wsiadałam do tramwaju, bo mu się śpieszyło do miejsca. Stałam obok niego nie puścił mnie, Dopiero jak przyszła jakaś starsza pani to zaczął cos tam bredzić do niej, że czekał aż ktoś starszy przyjdzie. A co mi tam. Jak trzeba to będe stała, nie będe się upominać, bo po co robić afery. szkoda nerwów. Kieydś byłam świadkiem jak starsza pani, skomentowała młodą dziewczynę w ciąży, bardzo zaawansowanej, że jak się w tym wieku puszczała to niech stoi. Moje maleństwo będzie się nazywało Mikołaj, a twoje imiona też bardzo ładne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilka nie martw się na pewno wszystko jest dobrze, a lekarz wie najlepiej jakie badania trzeba przeprowadzić, ja miałam to robione w 22 tygodniu a z tego co mi mówił to takie badania robi się pomiędzy 20 a 24 tyg, teraz pójdziesz i na pewno przebada twojego maluszka dokładnie, trzymaj się ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie🌼 Ruch na topiku wiec staram sie czytac na biezaco jak zwykl e z reszta:D Oczko____do 30 tyg bo dziecko ma juz duze szanse w razie porodu na pelne zdrowie, nie wiem czy Wy ale ja wciaz mam lek tego II trym:( Vanilka____ja bylam na poczatku 21tc i mam powtorzyc jeszcze raz za miesiac badanie serduszka, bo wparwdzie serce jest ladnie zbudowane czterojamowe, ladnie parcuje, ale pani doktor nie mogla zobaczyc wyraznie tetnic dlatego kazala powtorzyc badanie, teraz ide 7 maja, w 19 tc chyba jest za wczesnie zeby wszystko wyraznie zobaczyc, dlatego nie martw sie kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualizacja tebelki: NICK..........WIEK......MiASTO..........OST. @.......TERMIN PORODU...PŁEĆ Marzka.......24.......Warszawa........11.10...........17 .07.08 .....Dziewczynka Karusia1978......29...Kraków...........24.10.2008......2 4.07.2008...Dziewczynka Viola27.......27.......Żory...............18.10......24. 07.08r dziewczynka cocaina83....24.......Wrocław..........24.11.......27.0 7. 2008 okokokokokokoko ...22...Kraków......18.10.........28.07.2008.....Chłopiec anabanana1983.. 24 ..ok.Nowej Soli.. 24.10 ......01.08.2008....Dziewczynka moniś.........27........Poznań......... 26.10..........1.08.08....chłopiec Avinion.......29........Kraków...........26.10.......... 02.08.2008 annas1987.....21.......Słupsk...........???????......... .04.08.2008 ?????? Kasia 77.......31.......ok W-wy..........30.10......05.08.2008.chłopiec Gimelka......22........lubuskie............????......... ..5 -10.08.08.....Chłopiec malir..........27........3miasto...........hmm.......... 06.0 8.08 BUDGIE.......30.......Wrocław..........28.10..........7. 08.2008 chłopiec anqa81….....26….....Zamość…....... ...01.11......... 07.08.2008 arvena4.....26........UK/Basingstoke...05.11..........08 .0 8.08 kala82........25.......Poznań............. ???? .............9.08.08 pola82........25......ok/Jeleniej Góry....3.11........10.08.2008 evak..........32......ok/Trójmiasta.... .03.11.......10.08.2008 anula28.......28.......Wałbrzych.........8.11........15. 08.2008 Katee........20........Radom..............9.11........16 .08.2008 mmała3......35........Bydgoszcz........09.11.......16.08 .08...dziewczynka mama_dzidka...30......Gorlice .........10.11........17.08.08 izagiersz....29........Sochaczew........13.11......19 .08.2008 Evi_22........22.......ok.Bydgoszczy...16.11.........2o .08.08 ewitap........28......Hiszpania..........12.11........20 .08.08..chłopiec eudaiomonia__22__katowice___18.11.07___20.08.08(z USG) vanilka80.....27.............................15.11...... ...22.08.08 Szylusia......28.......Gdańsk.............19.11........2 2.08.2008...DZIEWCZYNKA Justyska1234...30...Wrocław.......15.11...22.0 8.2008 CHłOPIEC LadyMia......26.......Kraków...........16.11..........22 .08.2008...dziewczynka Neluś82......25.......Poznań............. ??? .......... 23.08.2008córeczka dwie_kreseczki..24...Gorzów Wlkp....20.11........24.08.2008 Aniunia00.....24.......Tarnów............17.11.......... 24.08.08 chłopiec ewcia73.......34.......Wrocław..........17.11.......24 .08.2008 malolepsza...33.......kuj-pom............20.11.......... 26.08.08 ekinio.........29........W-wa............. 20.11.......27.08.08 Gunia222.....22........ok.Kielc...........20.11.......27 .08.2008 kotkaaaa....25...Wawa...18.11...27.08.2008.Chłopiec i dziewczynka izulka81......27.......Łódź................20.11........ .27.08.2008 mata78.......29.......Łapy................21.11......... 28.08.2008 ngLka.........26.........???.................22.11...... ....29.08.208 esab..........25.......Września...........17.11......... . 29.08.08 Carmelina.....32..... Warszawa.........28.10..........? Ola8509.......22.......Łódź...............29.10......... .? sikorka112...32.......Szczecin..........01.11..........? czekająca na cud Sylwia 23.Ełk - Gdańsk...4.11......? Sylwik2630....26.......Den..Haag........27.11.........?J ulka...........24.......Londyn............9.12...........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kosmata_Panika
lepiej późno niż wcale..znalazłam wątek i się dopisuję termin 5.08.08, 100% Chłopiec :) ciąża pierwsza, trochę kłopotów zdrowotnych za nami i kosmata panika na ramieniu czy dalej będzie wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosmata Panika, witaj :D Zapraszam do zapisania się do tabelki. Oczywiście lepiej późno niż wcale, Mam nadzieję, że się wciągniesz do naszego topiku :) Malolepszaa co do tego 30 tygodnia, to mogłabym się spierać. Np między 32-33 tygodniem źle rodzić, ponieważ występuje duże ryzyko uszkodzenia mózgu i powikłań typu wodogłowie. Prawda taka kochana, że nasze dzieciaczki wyjdą sobie w terminie calutkie i zdrowe. I nie ma się co zastanawiać i dumać. Od 25 tygodnia maluszek ma szanse przeżyć poza mamą także to już jest szansa dla niego :). Nie myśl tyle nad tym bo można oszaleć. Ja dzisiaj mam trochę lepszy dzień. Kupiłam sobie fruktozę, więc w końcu herbata i kawa będą słodkie :) no i mogę sama desery sobie przygotowywać :). Mam też wafelki i czekoladę, także nie ma dramatu :). A teraz wcinam na deser sałatkę z owoców :). Byłam rano zrobic te badania. Zapłaciłam w sumie 32 zł za morfologię i próby wątrobowe, wieczorem będe miała wyniki na necie. Kurczę pani w zabiegowym zrobila mi tak paskudne ukłucie, że normalnie wylazła mi na wierzch żyła i zrobiło się zgrubienie a dookoła siniak. Ehhh. A mówiłam jej nie w tą rękę, bo tak się robi :D W Krakowie znów piekna pogoda, aż chce się coś robić :). Trochę smutno bo męża w weekend nie będzie, ale może ja zabiorę się za dalszą część pracy magisterskiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez się ciesze że tu jestem:) jeszcze nie prześledziłam całego wątku (i nawet nie wiem czy dam rady-164 strony to jednak wyzwanie :-P Strasznie mi dobrze na sercu jak pomyślę że tyle tu Was zdąża w ten sam czasookres zostania mamą. Do tej pory za dużo musiałam znosić sama-miło będzie się z Wami podzielić. Pytanie do wszystkich z Krakowa: gdzie zamierzacie rodzić? Ja mam najbliżej do kopernika ale mordercze opowieści które krążą na temat tamtego miejsca trochę mnie przerażają. Chociaż z drugiej strony w każdym szpitalu taka historia się znajdzie. Biorę też pod uwagę Narutowicza i może Żeromskiego. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam w Krakowie, ale mam rodzić będe w innym mieście. Jeszcze jak rozważałam poród w Krakowie to myślałam o Rydygierze i o Ujastku. Nic się nie martw mysle, że dziewczyny wybaczą nie czytanie całego wątku :D Myślę, że się połapiesz :). Co do dpisania się do tabelki to po prostu ją skopiuj i dodaj siebie pod spodem i wyslij :). Właśnie mam już wyniki, skonsultowane, wszystko jest w porządku, nawet te płytki mi spadły o ponad 100 :). Także jest nieźle :). Jaką ja mam nieziemską ochotę na krupnik dzisiaj :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×