Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

czesc dziewczyny, melduje ze zyje. a rok temu...ech..28.11 bedzie rok jak zobaczylam dwie kreski na tescie..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmy mają to do siebie , że tucz trwa okresloną ilość dni i jak rzeźnia się spoźnia albo nie zjechał im ubój wcześniejszy to na farmie dodają antybiole i inne pewnie trafiłaś na coś takiego...a odkłąda się ten cały sy w skórze...szczerze bleeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze wróciłam. Nie pada wieje, ale ludzie oczywiście z komentarzami, że jak można wychodzić w taką pogodę z dzieckiem. Byłam z nim w chyście. Spał grzecznie, było mu ciepło. Nie rozumiem ludzi. No i tak mnie wkurza, że się gapią. Pitole. Wcześniej mało w niej chodziłam, a teraz staje się wybawieniem od kilku dni. Widzę, że ktoś wkleił naszą tabelkę :). Miło zobaczyć :D Co wy baby jakąś panikę znów siejecie. Jeśli lekarz mówi, że jest ok. To znaczy, ze tak pewnie jest. Każde dziecko rośnie inaczej. Pamiętacie jak w ciąży się martwiłyśmy? Bo jedno było bardziej opóźnione, drugie większe. I widzicie dzieciaczki zdrowe. Pamiętajcie książki to jedno i normy, a życie to drugie. _Chimerka_ widzisz, jeden ma to drugi tamto :D. Ja mam grzecznego śpiocha ale leniucha :D. Po prostu Julka, ja myślę, że spokój przede wszystkim. Ja się denerwuje, tak samo jak podaniem jakiegokolwiek leku, ale bez przesady. Bromba, tam se to kolorwoe kwadraty, kółka trójkąt to się naciska, świeci i gra, lub świeci i wydaje pojedyunczy dzwięk. Pliszka :D Hehehehe Malir mleko ha, to jest mleko dla dzieci które mogą być alergikami, podaje się profilaktycznie od początku. Potem nie ma sensu. Poza tym dla alergików są inne mleka, np. bebilon pepti. A co do samopoczucia mamy butelkowej od samego poczatku dramat, dalej słysze bzdrury. Ogólnie chyba jestem wyrodna. Niektórzy dają mi to poznać: -mam nianię -nie karmię piersią -nie przegrzewam -chodzę z dzieckiem w chuście w taką pogodę -wychodzę z domu czasem -nie interesuje się wyłacznie kupami i pieluchami -można by było jeszcze kombinować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej baby normalnie sie popłakałam... Wysłałam meila bo skoro ciągne ten laktator i w ogóle . znalazłam poradnię laktacyjną w krakowie i napisałam meila . nawet nie liczyłam , że mi odpiszą :)))) patrzcie same. wklejam go w całości tylko zamiast nazwisk dam inicjały. Witam serdecznie, Z Pani listu wynika, ze jest Pani mocno zdeterminowana mamą :) rzadko zdarza się, żeby kobieta przeszła dwa razy zapalenie piersi i w dalszym ciągu chciała walczyć o naturalne karmienie. Nisko chylę więc czoła :-) . Napewno uda się Pani utrzymać laktację do stycznia. Oczywiście nie mogę obiecać, ze napewno uda nam się Nauczyć córeczkę ssać, ale jest to możliwe. Jak będzie Pani w Polsce proszę o kontakt a tym czasem przekażę Pani mail do naszej konsultantki laktacyjnej Magdaleny S. Być może juz teraz drogą mailową będziemy w stanie Pani pomóc. serdecznie pozdrawiam Anna P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba jestem jakąś hipokrytką z jednej strony to całe karmienie piersią i w ogóle wszystko do dupy, a z drugiej to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jooool babki,matko ile wy piszecie???!!!!!jeszcze nie zdazylam nadrobic od wczoraj.. dzis calydzien bylismy poza domem,na zakupach teraz mala dostala jabluszko zowocami lesnymi-nowoisc dla niej bardzo smakowalo i byl wrzask gdy sie skonczylo haha za niedlugo idziemy do kapieli umyje mala oddam tacie zeby ja poubieral a sama poleze w wannie... aaa zrobilam dzis drugoi test bo juz na calego sie wkrecilam ze jestem w ciazy ale ciazy niet i samanie wiem czy sie ciesze z tego faktu czynie...naoslode wsunelam juz prawie cala paczke wafelkow a maz znajac zycie przywiezeie zaraz cieple paczki z piekarnii... bosssse kiedy ja zgubie ten brzuszek jak ja pochlaniam slodycze z predkoscia swiat;la w przerazajacych ilosciach :-P no noic uciekam bo mnie dziecie wzywa aaa i wyjatkowo teraz nie jest na cycku hahahaha pozdrowiam i caluje was wszystkie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oko-> a bo tak ciągle mi się zsówa po tych centylach wagowo to troche panikuję te przyrost spadł przy rotawirusie i dalej się ten spadek utrzymuje a że mały ma nietolerancje laktozy to się zastanawiam czy przypadkem jeszcze te jego jelitka niendwyreże jak mu dam mleko modyfikwane. Mały prawdopodbnie nie ma alergii pokarmowej tylko nietolerancję dlatego bebilon pepeti jak i nutramigen to to samo co zwykłe mleko w naszym przypadku. nan ha ma za to lepsze prebiotyki chroniące przed biegunką a to istotne przy nietolerancji. Nan ha sensitive skolei nie ma wogóle laktozy więc teoretycznie to właśnie powinnam podawać. Chyba się w końcu skuszę i jedno nocne karmienie dam sztuczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wyrodności to u mnie jeszcze to że chcę wracać do pracy chociaz nie muszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na poprawę humorku hi hi
List blondynki do syna: Drogi Janku, piszę do Ciebie tych parę linijek, żebyś wiedział, że do Ciebie piszę. Jak ten list dostaniesz, to znaczy, że do Ciebie doszedł. Jak go nie dostaniesz, to mi daj znać, to go wyślę jeszcze raz. Piszę do Ciebie wolno, bo wiem, że nie potrafisz szybko czytać. Niedawno tata przeczytał w jakiejś gazecie, że najwięcej wypadków się zdarza kilometr od domu, więc przeprowadziliśmy się trochę dalej. Mieszkamy teraz w fajnej chałupce. Jest tu pralka, choć nie jestem pewna, czy się zepsuła. Wczoraj wrzuciłam do niej pranie, pociągnęłam za sznurek i pranie gdzieś wsiąkło. Ale przecież się z powodu tego nie powieszę . Pogoda nie jest najgorsza. W zeszłym tygodniu padało tylko dwa razy. Za pierwszym razem trzy dni a za drugim cztery. Co do kurtki, którą chciałeś. Wujek Piotr powiedział, że jak Ci ją poślę z guzikami, to będzie dużo kosztować, bo guziki są ciężkie. Dlatego oderwałam guziki i włożyłam do kieszeni. Tata dostał pracę. Jest dumny jak paw, bo ma pod sobą jakieś pięćset osób.Wysiewa trawę na cmentarzu. Twoja siostra Julka, która wyszła za mąż,w końcu urodziła. Nie znamy jeszcze płci, więc Ci nie powiem, czy jesteś wujkiem czy ciotką. Jak to będzie dziewczynka, Twoja siostra chce ją nazwać po mnie, ale to będzie dziwne - mówić na swoją córkę "mama".Gorzej jest z Twoim bratem, Markiem. Zamknął samochód i zostawił w środku kluczyki. Musiał iść do domu po drugi komplet, żeby nas wyciągnąć ze środka. Jak się będziesz widział z Gosią, pozdrów ją ode mnie a jeśli nie, to jej nic nie mów. Twoja mamusia Danusia. PS.Chciałam Ci włożyć do listu parę złotych,ale już zakleiłam kopertę.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry kochane list powyzej haha dobry :-) troche ndrobilam ale nie wszystko,matko co z tym miechem sam syf, mieszkam na wsi i myslalam ze tutaj wlasnie bede kupowala dla malej miecho odjakis poczciwych rolnmikow a tu klops... a sklepu eko niestety w poblizu nie ma... pliszka super ze tak ci odpowiedzieli tezmi sie lezkaw oku zakrecila... oko ty nie swiruj kazdaznas jest wyrodna matka bynajmniej tak jestesmy pstrzegane przez niemadrych ludzi... kurde no fajnie ze sie odezwalas :-) szylusia super ze juz jesres z nami dziewczyny nie swirujcie z tymi siatkami jak juz to chyba powiedziala bromba dzieci rosna w roznym tempie i po swojemu ine ma co porownywac je do innych! ja wlasnie dokarmiam mala i zaraz szykuje ja na spacer z tatusiem a ja zabieram sie za sprzatanie i gotowanie domowych obiadkow dla meza do pracy.. aaa moja maladzisspala od 22giej do 7.30 a potem jeszczedo 10.30!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! milego dnia!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez sie ten teks powyzej podobal- super! malir- ja bylam kilka tyg temu u dentystki ( kobieta) No i pyta co slychac itp mowie, ze mam male dziecko i po ciazy chce zeby sprawdzic. A ona do mnie- to dajemy słabsze znieczulenie skoro Pani karmi, dobrze? - Obojetnie, nie karmie piersia. - No jak to? Ja karmiłam syna poki roku nie skonczyl, dzis ma 23 lata i nigdy na nic chory nie byl! Tam sa przeciwciala... niech sie Pani nad tym zastanowi. ( no po tym tekscie juz sie zdrowo wkurwilam) Odpowiedzialam, ze ja w zyciu kropli mleka mojej matki nie wypilam i tez nie chorowalam, bylam moze przeziebiona 2 razy w zyciu. - ehhh moze dobre geny, ale piers to piers! Caly dzien mnie nosilo i nawet ryczalam jak glupia i meza z pracy do domu zawolalam :o Nie rozumiem, czemu ludzie sie interesuja czym ja karmie . Do dentyski rzecz jasna juz nie poszlam wiecej, zmienilam na innego- faceta :D A jeszcze kilka dni temu bylam w sklepie i ogladalam sloiczki dla dzieci, co tam maja. I babka oglada malego w wozku i mowi ojejku jaki pulchniutki. Czym go Pani karmi. Odpowiedzialam MLEKIEM ! Ale to prawda, moja mama po urodzeniu mnie miala komplikacje i miala operacje kilka dni po cesarce. Nie mogla karmic. I ja naprawde nie chorowalam ani jako dziecko ani pozniej. Natomiast mojego brata na cycu trzymala z rok i on jako dzieciak jak nie zapalenie oskrzeli to inne gowna mial non stop. Reguly nie ma. Mam nadzieje, ze moje dziecko tez chorowite nie bedzie. Wazne, ze jest szczesliwy i najedzony. Wczoraj tez mialam powazna rozmowe z mezem, mowilam, ze musi zwolnic tempo. Obiecal, ze w weekendy komputera juz nie wlaczy. Wieczorami tez. No zobaczymy... pliszka , mam cos dla Ciebie. Mnie laska z biura laktacyjnego wlasnie tak uczyla, obejrzyj soebie. Moze mala sie zassie. http://pl.youtube.com/watch?v=Ox8ht-EVnQA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i jeszcze wczoraj rozmawiam z tesciowa przez telefon i pyta co tam slychac itp i ja pozniej jakos mowie, ze moze za rok na wrzesnien jak maly bedzie mial roczek bede szukala niani lub zlobka bo chce isc na studia dalej. ona zamilka i powiedziala - no ja z kazdym dzieckiem siedzialam w domu 2 lata. Przeciez P dobrze zarabia, posiedz w domu z maluszkiem . Nie spiesz sie, jestes mlodziutka i masz czas na wszystko. i tez sie wkurwilam ostro czy ja temu dziecku krzywde robie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) Wiecie co ? Ja też karmie piersią i to od samego początku więc jak to możliwe, że moja mała mając 4 tygodnie przeszła infekcje górnych dróg oddechowych skoro mleko mamy chroni przed choróbskami?? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dla pocieszenia powiem Wam, że pierwszą córkę karmiłam rok i jak skończyła 2 lata zaczęła chorować więc nie wierzcie w to, że jak sie karmi piersia to dziecko nie choruje - BZDURA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale jak sie slyszy non stop, ze piers najlepsza to mozna sie niezle zdołowac :o I komentarze obcych ludzi, to jest to co mnie dobija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz przestalam myslec o karmieniu cycem, nawet sobie podpalac zaczelam wiec tym bardziej juz o tym nie mysle, zreszta mam nawrot grzybicy ;( wiec tym bardziej o tym nie ma mowy. Mialam z tym spokoj w ciazy, teraz znowu wrocilo ;( to chyba jakas hormonalna sprawa, nocami tak mnie swwdzi w okolicach pupci i malej ze zwariowac mozna ;( ide z tym do takiej starej ginekolog moze cos doradzi.Bo nic na to nie pomaga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde no ale cholerstwo Ci się przyplątało, współczuję! Ja nie miałam grzybicy ale koleżanka już od kilku lat ciągle z tym walczy, jak wyleczy to po jakimś czasie jest nawrót. Kurwicy dostaje! Może leki źle ginekolog jej dobiera? Niewiem. Julka musisz wpuszczać jednym uchem a drugim wypuszczać. Nie ma wyjścia. Każdy tylko mądrzyć się potrafi. Wczoraj trafiłam na stronkę poświęconą karmieniu piersią i gdybym nie karmiła cycem to bym się chyba załamała. Tam kobiety karmiące butlą są wręcz potępiane!!!! Szok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnaMambaxD to jest topik 2008 hehehe. poszukaj na 2009 :) Ale gratuluje :D Magdulka ja tez czytalam podobna strone i poczulam sie jakbym naprawde robila krzywde malemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba się wreszcie doczekamy sierpniówek 2009 :) :) Gratuluję serdecznie!!! Ja dokładnie rok temu dowiedziałam się,że noszę pod sercem moją kruszynkę :-) Ach, aż łezka mi się w oku zakręciła na samo wspomnienie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry koobietki:) Jejku no sorki za to pierśne karmienie jeszcze raz. Julka ja tez bym sie wkurwiła takim tekstem, najgorsze ze w większości z nas to że nie karmimy to nie jest nasz wybór, podejżewam , że gdymbym w ogóle nie miałą mleka to inaczej bym patrzyła na temat ale ja doje prawie 400 ml mlesia dziennie , więc to nie idzie o brak pokarmu tylko o to że małej nikt nie nauczył ssac, i w sumnie jak bede miała mleko w styczniu to sprobojemy. I tak ten skurwiały laktator jest moim najlepszym przyjacielem. ( mam go dosć) a nie chce się zasuszać no bo tego to bym sobie nie wybaczyła, że miałam jednak to mleko a odpuściłam . durna bestia, kwestia charakteru nie ma żeczy niemozliwych i kropka. kurde no---> stary gin może byc przestarzały.:) polecam Dr. Beate Ksibe, przyjmuje w skanmedzie na wrocławskiej. z czystym sumieniem chodze do niej odkąd pamiętam i wszystkie moje koleżanki i mamy koleżanki też.i nie jest to babochłop z rękami rze xnika ::))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka --dzieki za filmik, ale ja nie mam takisutków dłuuugich i tak spokojnego dziecka, po tygodniu karmieni a mała dostawała histerii jak tylko wyciagałam cyca az się trzęsła . u nas potrzeba kogos żeby siadł , pomógł , i wiedział o czym mowa., no nic zobaczymy . Tylko jeszcze zostaje pytanie jak nie wyjdzie to co? mga dolina? i w sumie sie zastanawiam czy jest to warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pliszka-> ja byłam w poradni laktacyjnej i rzeczywiście udało mi się małego przystawić do piersi bez nakładek, ale niestety ja mam jakieś takie dziwne piersi raz za twarde raz za miękkie i mały nie może sie dobrze przyssać więc dalej karmię z nakładkami, ale poradnia laktacyjna to fajna rzecz. Tylko nie rób tego błędu co ja nakarm troszczkę małą żeby nie była nerwowa :-), ja mojego pregłodziłam i był masakryczny krzyk ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ile waża wasze maluchy? moja ma 3,5 miecha i wazy 7 kg, czy to norma? podaje jej juz z mlekiem kaszki, tak po 2 lyzeczki, uwielbia je dziabong jeden ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malir--w styczniu ti Miśka bedzie miała 5 miechów, ja nawet nie wiem czy bedzie to warte zachodu , ale dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pliszka-> zawsze warto ja tam nie lubie mieć wrażenia że odpuściłam, że moze trzeba było sie postarać dlatego tak fisiuję z tym mlekiem modyfikowanym dla małego, ale juz nie daje rady psychicznie i fizycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość __chimerka__
Smiechu wart ten filmik, kurde. Wzieli babę z sutami do pasa i masz, tez mi sztuka. Na mnie mogliby pokazac albo na kims kto sutków w ogole nie ma jak ja. Dziołszki, nie wiem czemu się przejmujecie aluzjami do karmienia butlą. Ja walę takiego ignora, a tez pare osób juz cos komentowalo, ale to zdrowo pierdolę. Karmiłam małą cycem przez 6 tyg., potem mieszanie, teraz tylko sztucznie i odpukac mala jeszcze zadnego chorobska nie chwycila, a zarowno mąż i ja byliśmy solidnie przeziębieni. Mam takie pytanie, czy to zarcie w sloiczkach i mleko nr 2 wprowadzac od 4 miesiaca, czyli jak mala skonczy mi 3 miesiac i zacznie się czwarty, czy dopiero jak czwarty skonczy? Bylam wczoraj na szczepieniu u pediatry i zapomnialam sie o tyle rzeczy zapytac i ksiazki szczepien tez zapomnialam.. Dzis mam spotkanie klasowe z podstawowy! Pierdzielę tych ludzi 15 lat nie widzialam:) Mąż z Małą, a ja w tany;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×