Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oonnkkakakaaaaa

2,5 roczne dziecko nic nie mówi...

Polecane posty

Gość oonnkkakakaaaaa

moj syn ma 2,5 roku i umie mowic tylko mama i lala, i to wszystko.. zaczynam sie martwic tym bardziej,ze inne dzieci w jego wieku skladaja juz normalnie wyrazy w zdania... jak jest z waszymi dziecmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oonnkkakakaaaaa
haha c0o to za pytanie czy to napewno chłopiec??? nie bylam jeszcze u zadnego lekarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko chłopcy tak mają
,może mieć i 3,5 i nie mówić ale zacznie,na pewno zacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2020
może jest skromny, skryty, małomówny, przemyśl, że może to występować bo posiada takie cechy charakteru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oonnkkakakaaaaa
:) mam nadzieje,ze wkrótce zacznie :) jak np.wychodze na dwor i moj synek pokazuje mi rozne rzeczy, i mowi yyyyy , zamiast słow zdań,to ludzie patrzą sie na niego jak na nienormalnego..ze jest taki duzy,a nie mowi..nie rozumiem takiego zachowania u ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz moje maja 2 latka i faktycznie skladaja juz powoli zdania ale szwagra dziecko ma 3 lata i prawie nic nie mowi naprawde sporadyczne slowa.mowi mama tata wiec to juz dobrze bo jakby nic nie mowil kompletnie to mogla bys sie martwic ze nie slyszy ale w tym przypadku idz do logopedy niech zobaczy co jest ale mi sie wydaje ze jemu nagle przyjdzie i sama bedziesz w szoku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, przepraszam, bo nie doczytałam, ze to syn:O Po prostu płeć mi się skojarzyła z tym, bo gdyby to była dziewczynka, byłoby gorzej..... Jak to: nie byłaś u żadnego lekarza? Nie zgłaszałaś tego zwykłemu lekarzowi rodzinnemu? Nie pytał się o takie podstawowe rzeczy????:O Wiesz, 2,5 roku to juz dużo, dziecko w wieku 3-4 lat nawet w przypadku zespołu Aspargera potrafi juz nadrabiac braki w mowie... A czy Twoje dziecko zachowuje się dziwnie,. inaczej niż inne dzieci? Bawi się z innymi? Interesuje się zabawkami? Co robi w ciągu dnia? Czy powtarza jakieś usłyszane odgłosy, dźwięki, powtarza coś, co usłyszy w telewizji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oonnkkakakaaaaa
kasia... wymienilas te cechy,ktore ja posiadam!!! wiec mozliwe,ze moj syn po mnie to odziedziczył..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onkaaaaa jesli twoj malytak reaguje to wydaje mi sie ze chce powiedziec ale manawal slow i nie wie jak.moze pobaw sie z nim w sylabizowanie dzieci lubia jak imsie poswieca uwage jak sie chwali i rozwija sie w ten sposob dziecko ale bron boze nie wymuszaj.bo sie przestraszy i nie bedzie chcial mowic pod naciskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oonnkkakakaaaaa
moj syn raczej stroni od innych dzieci ,od osób ktorych nie zna,.,bawi sie sam, autami,zabawkami.. bardzo chcialby mowic i duzo,ale nie potrafi..mowi tylko yyyyy jesli cos pokazuje, zauwazy, np.moja siostra ubrala moją kurtke,to moj synek przyszedl po mnie i mowi yyyyyy i pokazuje na siostre..jest naprawde mądry,ale raczej nie towarzyski. .lubi swoje towarzystwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniecznie idź do poradni, pracuję w przeszkolu, mamy spotkania z psychologami dzieciącymi,logopedami, normalnie rozwijające się dziecko powinno posługiwać się w wieku od 2o 3 lat: od 300 słow na początku do 1000 na k-c tego okresu, poradnia zaleci ci napewno tzw. kapiele słowne, cokolwiek byś nierobiła w towarzystwie dziecka, cały czas mów do niego i opisuj, kometuj, jak najwięcej. powodzenia. Koniecznie zasięgnij rady specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oonnkkakakaaaaa
nie wymuszam,nie nie.. oczywiscie zgadzam sie z wami,ze jesli rodzic nie jest duszą towarzystwa,to nie moge tego wymagac od dziecka..bo on tez nie bedzie takim.. jest zamkniety w sobie..byc moze lepiej bedzie jak pojdzie do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapytam,czy rozmawialas z nim,jak byl kilkumiesieczny,bo dzieci od nas sie ucza,przeciez sam sie nie nauczy.Napisz cos wiecej,czy poswiecasz mu duzo czasu na powtarzanie za Toba.Moja còrka i syn dwa slòwka mòwily na 5 miesiecy,a drugi syn dopiero na 7.Kazde dziecko jest inne.Moze potrzebuje jeszcze czasu,a moze ma jakis problem.A co pediatra na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmmm... no to moim zdaniem jest to dziwne nieco. Bo zazwyczaj w wieku 2-3 lat dziecko uczy się już, że jest oddzielnym człowiekiem i jest wtedy bardzo uparte, ciekawskie, wszędobylskie, ciągle robi coś na przekór rodzicom. I to jest normalne w tym wieku. Mój brat jako dziecko był bardzo nieśmiały i małomówny, ale w wieku 2-3 lat już mówił normalnie. Ja mówiłam jak jeszcze nie miałam roku i zostało mi to do dziś:P Myślę, ze powinnaś się wybrac do lekarza rodzinnego. Albo do neurologa. Bo byc może Twoje dziecko ma jakieś problemy rozwojowe, a im szybciej zaczniesz coś z tym robic, tym mniejsza będzie to dla niego strata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oonnkkakakaaaaa
anted22 dziekuje,napewno wybiore sie do lekarza.. ale jak lekarzowi rodzinnemu mowilam,to nie skomentowal tego,nie zalecil isc gdzies z tym dalej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konwalia dzieci za 5 miesiecy to napewno powtarzaja!przepraszam ale ostatnio babcia sie chwalila ze jej wnuczek 6 miesiecy mowil baba mama tata.dzieci mowia sobie co chca wyjdzie mama to wyjdzie a rozumieja dopiero pozniej.a od twojego onka nie wymagaj cudow.zobaczysz z dnia na dzien zacznie gadac ale u logopedy sie pojaw moze podpowie ci jakies fajne zabawy i sluch przy okazji zbadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oonnkkakakaaaaa
byłam u lekarza rodzinnego, stwierdzil,ze wszystko wporządku. . nie wiem czy poswiecam duzo czasu dziecku. .ale jestem cały czas w domu,nie pracuje, mieszkamy z rodzicami i ciagle kltos coś mowi.. hmm..no nie wiem ,musze rzeczywiscie wybrac sie do lekarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oonnkkakakaaaaa
słuch mial badany,wszystko jest wporzadku, dlatego chyba to tylko kwestia czasu jak zacznie cos mowic.. w lipcu 2008 bedzie mial 3lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droga Mamo!! dobrze że się pytasz i zainteresowałaś się tym :), wiesz czasami lekarze ogólni rodzinni mają ogólną wiedzę, swoje dzieci dawno odchowali i mogą to bagetalizować, my to spotkanie tez mieliśmy niedawno na początku roku szkolnego i powiem ci , że też się zdziwiłam. Czytaj mu też bajki :), nie martw się, wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulek_2222
ja mialam 4 latka gdy zaczełam mówić. Ale jak zaczelam to porządnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oonnkkakakaaaaa
ale najlepsze w tym jest to,ze jak mial rok to mowil duzo, mama baba tata, dziadzia,,i nagle przestał ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienia
Mój syn ma 18 miesięcy i też mało mówi (kilka słów) spędzam z nim dużo czasu,bawię się z nim,czytam-sama jestem gadułą Ja myślę ,że każde dziecko rozwija się swoim torem i gdy przyjdzie czas to zacznie mówić. Często się słyszy,że dziecko mało mówi do 3 r.ż a potem jak się rozkręci... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oonnkkakakaaaaa
anted22 zeby on tak chcial te bajki słuchac, ostatnio mu czytalam to piszczał, zeby tylko zakłocic moj głos, zebym przestala czytac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onka ty sie jak narazie nie wyglupiaj z neurologami jezu baby logopeda stwierdzi czy z dzieckiem jest problemi wtedy do innych bo po co od razu dziecku jakies rezonanse i inne badania robic i meczyc.nie jestes jedyna taka osoba ktora ma problem z mowieniem i tyle a robic juz problemy z lekarzami bo dziecko mowi 3 slowa?ale mowi i to sie liczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oonnkkakakaaaaa
no wlasnie,,potem sie rozkreci..wiec zobaczymy co to bedzie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oonnkkakakaaaaa
podniosłyscie mnie na duchu :) mam nadzieje,ze wkrótce wejde tu i napisze,ze to mała gaduła,pozdrawiam i dziekuje za komentarze i rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onka dzieci jak zaczynaja chodzic i rozwijac motorycznie sie to kosztem zaprzestania mowy.napewno zauwazylas ze jest zreczniejszy i wogole fizycznie lepiej wiec tu normalny przypadek dziecka normalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuutuuttttkk
tyna, dokladnie tak, jest bardzo ruchliwy.i zreczny niz wczesniej ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienia
Trzymaj się onka mam nadzieje, że nasze dzieci już niedl€go nas zagadają! :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×