Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Juliab2

Zrób to sam

Polecane posty

Gość achaacha
Hej! własnie , całkiem przypadkiem trafiłam na te forum. świetny pomysł. ja pasjonuję się róznymi manualnymi pracami. chętnie bede zaglądać, podglądać i próbowac "przepisów". chetnie tez podzielę sie swoimi pomysłami. a tak zagaję świątecznie... może znacie "przepis" na bombki, które mozna zlepic jakąs masą( myslałam o takim kleju do tapet moze...hm....) i z tego zrobić kule, na która można przyklejac różńe cuuuda :) albo też spryskać brokatem...no nie wiem, na taki pomysł wpadłam :) pozdrawiam serdecznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się ze ktoś odwiedza forum ;] Kolejny przepis: Zakładka do książki: Potrzeba: wąska aksamitka ok 40cm i szersza wstążka atłasowa 20 cm, klej Vikol,Magic itp. fasolka pomalowana na złoto lub srebno Podwijamy końcówki aksamitki i wstążki pod spód i podklejamy. Nalepiamy węższą aksamitkę na szerszą, zostawiając z jednego końca wystające 3 cm, a z drugiego 2 cm. Doklejamy do tego fasolkę. I vła la! Pozostałą część aksamitki zakładajcie pod ostatnią stronę książki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dadziaa
mozesz podeslac mi zdjecia wszystkich twoich pomyslow na maila dadziaa@gmail.com sa rewelacyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blackeyesss
ja mam fajny pomysl xd na EKOLOGICZNE MYDŁO Dwa biale mydelka glicerynowe zetrzec na tarce. Wrzucic do metalowej miseczkii postawic na garnku z gotujaca sie woda by mydlo zmieklo. Do plynnego mydla wrzucic naturalne dodatki np. mak, platki owsiane, skórkę z pomarańczy, cynamon, suszoną lawendę itp. Masę przelozyc do foremek np. opakowan po jogurcie lub pojemniczkow na lod, w zaleznosci od formy jaka chcemy otrzymac. Ja robilam tak zeby mi wyszla kulka z tego i zawinelam folią przezroczystą, zawiazalam u góry, niezle się prezentowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggaaggaa
moja propozycja to pomaranczowe gwiazdki - po prostu obierasz pomarancze ze skorki (tak, zeby skorka miala jak najwieksza powierzchnie) i wycinasz z niej gwiazdki (nozykiem albo foremka) i suszysz - pieknie pachnie, oryginalnie wyglada i mozna z tym jeszcze pokombinowac - tzn. wsadzic w ladny woreczek (tiul?) i zawiazac kokardka, albo wsypac do koszyczka, albo porobic dziurki, przewlec wstazeczke i porozwieszac po domu itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno mnie nie nie było :/ Ponad rok. Nie mogłam po prostu znaleźć nigdzie tego tematu. W internecie znalazłam ciekawy pomysł na kulę : Będziesz potrzebować: - słoiczek po dżemiku lub pasztecie (najładniej wyglądają małe słoiczki) - silny klej np. Kropelka - gliceryna (do kupienia w aptece) - błyszczące gwiazdki lub brokat - małą figurkę-zabawkę najlepiej jakby to był Mikołaj, Aniołek:) Wykonanie: 1. myjemy starannie słoik oraz jego pokrywkę, starannie wycieramy do sucha 2. małą figurkę-zabawkę przyklejamy na pokrywce 3. napełniamy słoik gliceryną i wsypujemy do niego 3 łyżeczki brokatu lub/i gwiazdeczek. 4. mocno zakręcamy pokrywkę (można ją przykleić) Jeśli się teraz potrząśnie słoiczkiem to błyszczące drobinki wirują i opadają… A tak wygląda: http://magia-swiat.web21.pl/wp-content/uploads/2008/10/kot02.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja8504
hej Juliab2!! fjnie, że znalazłam już 2 'aktualne' forum:). Zastanawiam się, co własnoręcznie wykonać mojemu tacie na Gwiazdkę, pod choinkę.... Niestety, nic nie przychodzi mi do głowy....:/:/:/:/:/:/:/ Julia proszę, może masz jakiś pomysł co mogłabym zrobić własnoręcznie tacie?? Mam nadzieję, że coś poradzisz:):):) Ogólnie to ciekawy temat:):):) A może masz jeszcze jakieś pomysłuy oprócz tego co dla taty?? Dodam jeszcze, że nie mam talentu arrtystycznego...:( Jednak mam nadzieję, że coś mi się uda zdziałać:) I jeszcze jedno: dziewczyny, postarajcie się!! Może razem uda nam się wykonać piękne prezenty!!! Pozdrawiam:*:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślałam nad zrobieniem dla członków mojej rodziny: - Własnoręcznie zrobioną ramką - poduszeczkę do igieł. Napiszę np, \" Dla Babci \" \" Wesołych świąt ! \" Jakoś ozdobię - kupię świecę ale nie ozdobioną i nei lakierowaną, drutek wyryję na niej jakieś ładne ozdoby i napis. Tylko trzeba ostrożnie i spokojnie do tego podchodzić ;] Można potem złotym sprayem pomalować napisy :) albo całą świecę - Dla cioci wbiję goździki w pomarańcza oraz złotym sprayem przemaluję orzechy włoski, wbiję drut, zawiążę kokardę i będzie mieć \"bombkę\" -dla mamy, własnoręcznie zrobione mydełko Znalazłam na stronce ciekawy pomysł na mydełko : Takie mydełko ma właściwości złuszczające, nawilżające i zmiękczające. Może być ono piękną ozdobą łazienki lub ciekawie opakowane, doskonałym prezentem z okazji zbliżających się świąt.. 1. Potrzebne przybory: - waga kuchenna, - tarka do jarzyn, - 2 naczynia do kąpieli wodnej (większy i mniejszy garnek), - drewniana łyżka, - moździerz, - foremki na mydło, - kratka do suszenia mydła. 2. Potrzebne materiały: · 150g naturalnego białego mydła, · 50g miodu płynnego, · łyżeczka cynamonu (można dodać więcej), · 20g mączki z migdałów, · 20g oliwy z oliwek, · ok. 5 łyżek stołowych wody (wodę można dodać do rozpuszczanego mydła). 3. Jeśli nie mamy mączki z migdałów, w moździerzu tłuczemy na proszek, uprzednio obrane ze skóry, migdały.4. Odważamy 150g mydła... 5. ... i ucieramy je na tarce do jarzyn. 6. Utarte mydło... 7. ... przekładamy do naczynia, które następnie wstawiamy do większego z wodą i zaczynamy podgrzewać na wolnym ogniu. Można dolać niewielką ilość wody, aby mydło łatwiej się rozpuściło. Topiące się mydło należy cały czas mieszać. Temperatura wody nie może przekroczyć 70st.C – nie można dopuścić do jej wrzenia. 8. Przygotowane wcześniej składniki (miód, cynamon, oliwa, utarte migdały)... 9. ... dodajemy do rozpuszczanego mydła, nadal cały czas mieszając... 10. ... aż do dokładnego połączenia wszystkich składników. 11. Foremki smarujemy olejem (umożliwi to nam wyjęcie z nich stwardniałego mydła). Do tak przygotowanych foremek... 12. ... przekładamy gotową masę i odstawiamy do zastygnięcia w chłodne miejsce przynajmniej na pół godziny. 13. Zastygnięte mydło wyciągamy z foremek i odstawiamy je na kilka godzin na drewnianą kratkę do całkowitego wyschnięcia. 14. I to już koniec... Teraz już tylko możemy zapakować je komuś na prezent albo możemy postawić sobie mydełko w łazience i podziwiać, podziwiać, podziwiać..., albo rozkoszować się zapachem cynamonu w kąpieli. http://www.cafeart.pl/images/stories/miszmasz/mydelka/16.jpg http://www.cafeart.pl/images/stories/miszmasz/mydelka/zajawka_mydelka.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arletka jedna
wygląda jak jakieś mięso albo jakiś chlebek ;-) Ale ogólnie to fajny przepis, chyba się skuszę na takie robione mydełko. Nazwę je mydełko piękności. ;-) Takie mydełka z płatkami owsianymi są zazwyczaj drogie. A można przecież samemu wyczarować. szkoda że czasu mam tak niewiele. Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo pomysłów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam już 7 mydełek :) 2 są duże, kształt z pudełka po deserku a 5 są w foremkach : serduszka,gwiazdki,kwiatki,dzwonki itd :)) Są one małe i daje je przyjaciołom a duże które jeszcze zrobię dam rodzinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janaki
A jak zrobić ozdoby choinkowe z wysuszonych plasterków pomarańcza? Czy pomarańcze suszy się jakoś specyficznie? czy można nadać im jakis fantazyjny kształt? Jakie inne owoce nadają się do robienia ozdób? Dziękuje z góry za rady! J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila1260
Słuchaj,Janaki..Jedyne co możesz zrobić z pomarańczami,to je ususzyć:) Nie tylko pomarańcze ale i cyryny można ususzyć!Tylko że ona suszą się bardzo dłuugo..Jak się je już ususzy,to można wziąść rafię i przedziurawić plasterki tak,żeby powstała zawieszka..w ten sposób ususzone cytrusy będziesz mogła powiesić na choince:) Możesz także pozbierać szyszki(najlepiej małe) i kupić złoty lakier,oczywiście udekorować szyszki lakierem i powiesić,albo przykleić do choinki..do tego można by upiec z masy solnej ciasteczka..w zależności jaki chcesz mieć kolor możesz dodać do masy solnej np kakao,jeżeli chcesz by twoje zawieszki na choinkę były ciemniejsze(ciemniejsze ciestka z masy solnej pasowały by do szyszek i cytrusów na choince) możesz również dodać jakieś barwniki spożywcze np niebieski brązowy czerwony...Ciasteczka z masy solnej oczywiście nie służą do jedzenia(żeby komuś do głowy nie przyszło bo sobie zęby połamie :P) Ciasteczka można wyciąć foremkami do prawdziwych świątecznych ciasteczek..najładniej wyglądały by w postaci serduszek,gwiazdek lub dzwonków:D po wycięciu np.serduszek,należy zrobić w każdym z ciastek 1 dziurkę wielkości gumki z ołówka żeby można było po upieczeniu wsadzić tam rafię i zrobić kolejną zawieszkę :) Do tego dodać tylko lampki do koloru i choinka jak się patrzy :) mogłabyś jeszcze dodać jakieś kokardki np złote i wszystko było by ślicznie:) Pozdrawiam ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila1260
Cześć ja mam pomysł na bardzo ładny wazon: Potrzebne rzeczy: 1.np.butelka po winie lub po oliwie 2.Kłębek Nici(kolor i grubość według waszego uznania,im cieńsza,tym więcej roboty i gorzej to wyjdzie) polecam taką grubość nici,z jakiej robi się bransoletki z muliny 3.klej(najlepiej w sztyfcie) 4.Rafia(można kupić w kwiaciarni) i ususzony plasterek cytryny/pomarańczy Przygotowanie: Najpierw bierzemy butelkę po winie i odlepiamy z niej naklejkę(tak by szkło butelki było gładkie bez żadnego papieru) 2.Bierzemy nie za cienką nie za grubą nić i klej.Zaczynając od góry smarujemy klejem butelkę(nie całą!) i pomalutku nitka pod nitką owijamy dookoła butelki.. Kiedy wypełnimy poklejony obszar butelki nitką,znowu kleimy i znowu owijamy dalej i dalej i dalej tak,aby cała butelka była owinięta nicią... Na Naszą prawie gotową butelkę jeszcze ucinamy ok.10cm rafii i owijamy od razu pod zakrętką i zawiązujemy w supełek,a na nią przyklejamy najlepiej kropelką,wikolem lub "klejem w pistolecie" nie za wielką,nie za dużą ususzoną cytrynę Cóż,to na tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila1260
Znam na pamięć także przepis na ciasteczka,ale prawdziwe ;)) Ciasteczka cynamonowe/imbirowe: Składniki: 200g mąki pszennej, 1 łyżka mąki ziemniaczanej, 200g cukru pudru, pół łyżeczki proszku do pieczenia, 3 jajka, jedna łyżeczka cynamonu/imbiru Przygotowanie: Ucieramy jaja z cukrem na pulchną masę.Przesiewamy obie mąki,mieszamy z proszkiem do pieczenia oraz cynamonem lub imbirem i cały czas mieszając dodajemy do masy.Otrzymujemy dość rzadkie ciasto.Na blachę wysmarowaną tłuszczem nakładamy łyżką porcje ciasta,które rozlewają się w równe,okrągłe ciasteczka lub formujemy je w kształty wykrojone z ulubionych foremek.Odstawiamy je w ciepłe miejsce i pieczemy 7-10 minut w temperaturze 160 stopni. Ciasteczka na święta dodają uroku i po upieczeniu od razu są gotowe do zjedzenia :)) Można je również udekorować lub lepiej,poproście dzieci by je udekorowały z wami:D to świetna zabawa i odprężenie od tego świątecznego zapędu :)) A wystarczy tylko kupić posypki,lukier lub kolorowe lukrowe pisaki na ciastka z D.Oetker'a :) Życzę smacznego i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila1260
Znam także przepis na pyszne naleśniki :)) Naleśniki Suzette: 1.Składniki na ciasto: 300g mąki, 500ml mleka, 100ml soku pomarańczowego, pół paczki cukru waniliowego, 50g masła, jeden kieliszek wódki, słonina do smażenia, 2.Składniki na sos: 4 duże pomarańcze, 50g masła, 30g cukru pudru, 50g likieru pomarańczowego, 1 cytryna, Przygotowanie: Do mleka wsypujemy cukier,wbijamy jajka,miksujemy stopniowo dosypując przesianą mąkę,na koniec dodajemy alkohol i sok pomarańczowy.Ciasto mieszamy dokładnie i zostawiamy na 1 godzinę.Na rozgrzanej patelni posmarowanej słoniną smażymy bardzo cienkie naleśniki z obu stron.Cytrynę i pomarańcze obieramy ze skórki,oczyszczamy z błon i dokładnie rozgniatamy.W rondelku topimy łyżkę masła i,dodajemy cukier oraz sok z rozgniecionych cytrusów.Podgrzewamy aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji syropu.Dolewamy likier pomarańczowy i gotowe! Życzę smacznego i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinzessinJ
Potrzebne produkty: 1 metr wstążki zwykłą doniczka Kupiłam ceramiczną, zwykłą nie pomalowaną doniczkę ( 2 zł ) miałam gdzieś na szafce brata lakier srebny, spryskałam doniczkę gdy wyschła owinęłam zieloną wstążką. Doniczka wyszła bardzo ładna, przynajmniej mi się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulica
hej. a moze ktoras Kobietka wie jak sie robi takie gwiazdki choinkowe z wstazki. kiedys robilam je z babcia jak bylam mal a.. ale niestey przypomniec sobie nie moge. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia30516
Super te wszystkie pomysły są.! Napewno mi się przydadza. Ja mam taki zwykła butelke po sokach pomalowac na jakis ciemny kolor np. zielony. Mocnym klejem po wysknieciu farby poprzyklejac rózne ozdoby gawiazdki itp. Spryskac na koniec sprejem i obwiazac kokardka siwetny wazon lub kubek na długopisy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanillia
dobra to ja dorzucam parę pomysłów: Korale: kulki srebrne lub np korale przeźroczyste duże(1-2cm średnicy)-poza tym nadają się każde, które można pomalować pasek tkaniny cieńkiej półprzeźroczystej elastycznej 10cm na 1m pasek docinamy do rozmiaru kulek składamy na pół i zszywamy by powstał wąski rulon(tkaninę podczas zszywania naciągnijcie by czasem później ścieg wam nie pękł lub użyjcie nici elastycznych) obcinamy nadmiar materiału, przewracamy rulonik. Do niego wkładamy kulki i wiążemy supełki, zależnie czy to mają być gęste korale czy też takie luźniejsze to rozmieszczamy je wedle uznania (kulka zawsze musi być pomiędzy dwoma supełkami) można też dodać na wierzch parę korali z dużymi dziurami (korale przewiercamy maleńkim wiertłem na bardzo wolnych obrotach) wychodzą extra korale ale nie mam zdjęć ale można spotkać takie w sklepie. Poducha:) wersja 1 szyjemy poszewkę lub za grosze kupujemy jakąś jednolitą najlepiej by miała 60% sztucznego w składzie ale bawełna też może być drukujemy(na drukarce atramentowej) foto na papierze transwerowym (do kupienia na arkusze) wycinamy (zostawcie około 0,5cm białego od miejsca zadruku) wgrzewacie żelazkiem ozdabiacie wstążkami. Wersja druga to nadruk na tkaninie np satynie przygotowujecie przód w komputerze i wysyłacie do druku później zszywacie z tego jaśka (w razie problemów z projektem na komputerze piszcie na email). Piękna sprawa:0 Czekoladki: potrzebne są foremki np. literki (jeśli ktoś widział słodki telegram to wie o co chodzi) mogą byc to foremki do lodu, ciasta lub magnesy na lodówkę(usuwamy fr. plastiku w którym jest magnes) rozpuszczam czekoladę (najlepiej 3 rodzaje) w kąpieli wodnej (podgrzewamy czekoladę 2 razy-bo wtedy jest błyszcząca)napełniamy nimi formy wedle uznania(można zrobić literki z białej a później rękawem wypełnionym ciemną czekoladą nanieść fantazyjne wzory) Na arkuszu folii robimy ozdoby i wszystko zostawiamy w chłodnym miejscu. pudełko wykorzystujemy kartonik po czekoladkach lu jakiś podobny z wieczkiem) obklejamy tkaniną np. aksamitem, do środka wkładamy satynę lub bibułę białą układamy czekoladki w napis i dokładamy ozdoby. Zamykamy.Całość przewiązujemy wstążką Natala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanillia
zegar: tani budzik mały, okrągła płaska puszka, drut kilka metrów(dość sztywny ale żeby dało się go zgiąć) farba w sprayu srebrna, cyferki samoprzylepne, zdjęcia Z budzika wyciągamy mechanizm. Ściągamy wskazówki. Puszkę otwieramy z jednej, papierem ściernym spiłowujemy brzegi robimy dziurkę w dnie na środku, tak aby zmieścił się bolec na wskazówki. Nakłuwamy puszkę po bokach i wstawiamy tam kawałki drutu (koniec zaginamy i przyklejamy mocną taśmą lub klejem do metalu wewnątrz puszki)końce drutu wyginamy w duże spinacze ok. 3cm. Robimy zawieszkę (na skraju puszki robimy 2 dziurki i przeciągamy przez nie drut). Malujemy całość spray'em. Do środka puszki wkładamy mechanizm i z powrotem mocujemy wskazówki. Przyklejamy godziny. Na spinaczach przyczepiamy zdjęcia. (pomysł zaczerpnięty z DOMO) Piękna rama np. na lustro potrzebny bardzo gruby karton introligatorski, farba w sprayu kolor i metaliczna, lakier w sprayu błyszczący,nóż do tapet, klej do kartonu wybieramy motyw dość prosty i rozrysowujemy na kartonie następnie wycinamy go nożem tak aby się karton nie postrzępił. Przykładamy ramkę znów do kartonu i rysujemy motyw o 0,5 cm szerszy, wycinamy go. Dorysowujemy dodatkowe najcieńsze elementy. Układamy ramki warstwami od najszerszej do najcieńszej, sklejamy. Gdy wyschnie pryskamy farbą kolor. Po przeschnięciu nanosimy drugą metaliczną i trochę przecieramy szmatką. Całość konserwujemy lakierem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gossip234
ja też lubię robić różne przedmioty własnoręcznie wszystkie pomysł i zdjęcia wstawiam na gossip234.pinger.pl zapraszam serdecznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złośnica401
Dziewczyny a ma ktoś "przepis" na mydło ręcznej roboty? Chciałabym zrobić siostrze prezent, ale nigdzie nie mogę znaleźć potrzebnych informacji. Wszędzie mi podają jakieś odczynniki chemiczne, a ja bym chciała jak najprostszą metodą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnielaMericzi
Hey ostatnio sporo czasu spędzam przed komputerem... natykam się na wiele ciekawych pomysłów które pobudzają moją wyobraźnie i podsuwają wiele nowych pomysłów... sporo tego na stronach z dopiskiem ----> art. Oprócz tego multum innych stron po drodze wpada mi w ręce...np. jak w prosty sposób dowiedzieć się ile czasu jeszcze mamy na te nasze twórcze pomysły możecie to sprawdzić tutaj ----> http://postlinknews.com/349news.php Czasem nasze twórcze pomysły trafiają tylko do bliskich znajomych, albo co gorsza do szafek i to na samo dno... Może najwyższa pora aby ujrzały światło dzienne ??? A może akurat wpadną komuś w oko i świt stanie dla nas otworem. Więc ile Ci jeszcze na to czasu zostało ;-) ----> http://postlinknews.com/349news.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kassandra96
Jeżeli chodzi o rzeczy typu "zrób to sam" niestety nigdy nie mialam manualnych zdolnosci :( Zawsze podobala mi sie kreatywnosc osob ktore ozdabiaja swoje ubrania lub przerabiaja je na cos innego. Swego czasu gdy jeszcze mialam na to wieksza " zajawke" korzystalam z hafciarni "Ślęzak" która to ułatwiała mi zadanie. Wybierałam sobie co konkretnie chce zrobić ze spodniami czy koszulką i dostawał to zrobione w pełni profesjonalnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skocznazabka
@Kassandra96 Zupełnie tak samo jak ja :D Może podasz jakieś konkretne namiary na tą hafciarnie ?Mam kilka rzeczy z których można by było zrobić jeszcze użytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×