Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sroshka

Schlecker - praca

Polecane posty

Gość gość
Powinnaś mieć trzy miesięczne wypowiedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te kary to nie jest propaganda to prawda. Jak chcecie to mogę wysłać wam ksero mojego wymierzenia kary za to że miałam nie do końca opróżniony magazyn i za to że nie informowałam o tym jakie nowe konkurencję się u nas otwierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sorry ale za to że nie informowałaś ich o nowej konkurencji to nie powód do wymierzenia kary pienieżnej...to jest wbrew Kodeksowi Pracy, możesz to zgłosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
firma ma problemy finansowe i teraz jak każdemu dowalą po 300 zł kary pieniężnej to będą mieli na zaległe faktury....SUPER ZŁOTY INTERES!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak fundusz socjalny zabrali reklama też sporo kosztowała więc pora nam dobrać się do kiszeni jak sama nazwa wskazuje MAGAZYN jest to pomieszczenie gdzie składa się towar to nie Ciebie należy ukarać lecz tego mądrale co nam tyle tego napchał na magazyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sratatata, najpierw magazyn ma być opróżniony na cacy a teraz mail, że za mało jest na magazynie, oni w tej firmie chyba: 1. są w stanie upojenia alkoholowego; 2. są w stanie upojenia narkotycznego; 3. chorują na jakieś paranoje, schizofrenie lub inne choroby psychiczne; 4. bawią się w kierowanie firmą; 5. urwali się z choinki... nosz ja już nie mogę, chyba se będę zabierać do pracy coś na wzmocnienie, bo tylko szaleniec taki jak oni zrozumie o co w tym wszystkim chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli dostałaś tak wysoka karę pienieżną za nie informowanie o powstałej konkurencji co nie jest podsawą do wymierzenia takiej kary sprawę masz wygrana idż do radcy prawnego firma będzie słynna nie tylko w reklamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość 20.07 bardzo szybko się dowiedziałaś,bo my o niby przenosinach dowiedziałyśmy się 2 dni przed zamknięciem sklepu.Z jakiego jesteś regionu?Czy sklep był w galerii POLO-MARKETU?Nas oczywiście nigdzie nie przeniesiono.Już nie pracujemy w tej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze- pod żadnym pozorem nie podpisujcie tego typu "kar", podpisanie to przyznanie się do winy, a jeśli nie podpiszecie to musicie wysłać do Krakowa uzasadnienie waszego sprzeciwu co do zastosowanej "kary" i jej zasadności w konkretnym przypadku. No sorry ale często tak jest że nędzna kierowniczyna działa sobie samowolnie a góra nic o tym nie wie, góra a nie ich szef D.B. To jest klika, która wzięła sobie za punkt "honoru" aby pod pozorem wprowadzenia ładu i porządku gnębić, zastraszać i odbierać nieraz ciężko zapracowane pieniądze. Nie potrafili zrobić super przewrotu w firmie, nie ma super obiecywanych zysków dla prezesa to teraz się na nas mszczą za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się koleżanko młode wilczki chciały zawojować lecz spaliło na panewco to trzeba straszyć kto wymyślił takie obroty jak tylko nas przejeli spadamy w dół biorą wszysko za co im płaca stendy półkowe prasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dowiedziałam się o "najprowdopodobnym" zamknięciu sklepu od wynajmującego, który dostał maila od firmy, że będzie sklep do końca czerwca. Jesteśmy z regionu wschód, dzięki bardzo za informację iż powinnam otrzymać trzy miesięczne wypowiedzenie. Jestem bardzo ciekawa czy zjawi się w tym miesiącu moja łaskawa regionalna, bo jak ma zamiar pojawić się dopiero z informacją w czerwcu to narobię niezłego rabanu i w końcu zaczną przestrzegać kodeks pracy A najlepsze jest to,że wynajmujący już podejmuje jakieś negocjacje żeby komuś innemu wynająć pomieszczenie a my nawet o niczym nie miałyśmy bladego pojęcia super poszanowanie dla starych pracowników tylko pogratulować firmie A nawiasem mówiąc te ich reklamy to żenada bo jakoś nie widać pospolitego ruszenia na sklep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasz sklep nie mieści się w żadnym markecie działamy na rynku ale w naszej miejscowości jest baaardzo duuużo marketów i Rossman. Obecnie jeszcze Aldi powstaje może mnie też ukarzą,że nikogo nie poinformowałam to wtedy życzę im szczęścia bo nie mam się zamiaru tak łatwo się poddać i na pewno zgłoszę to tam gdzie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co zrobić jeśli podpisało się tą karę? można napisać wyjaśnienie że jednak się nie zgadzam? bo w sumie regionalna wykorzystała moją chwilę słabości i w sumie to wcisnęła mi tą karę do podpisu i nie miałam nic do gadania;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spróbuj, napisz ze w nerwach i strachu podpisałaś, ale dziś na zimno się z tym nie zgadzasz, co ci szkodzi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
licz sie tez ze Cie zwolnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość 23.07 regionalna raczej się nie pokaże.Nasza KR zadzwoniła do kier.sklepu i poinformowała ją ,że ma zacząć pakować towar,bo sklep jest przenoszony do innej miejscowości.To było jakieś 10 dni przed końcem miesiąca,bo 31 kończył się okres wypowiedzenia najmu lokalu.W naszym przypadku wypowiedział umowę polo-market.Czyli 3 miesiące wcześniej góra wiedziała ,że będzie zamknięcie.Teraz mamy ROSSMANA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas też było wszystko po kryjomu, dowiedziałyśmy się od wynajmującego, że się wynosimy a góra nie była łaskawa nas poinformować. Teraz jesteśmy w pasażu handlowym z Polo za ścianą więc świecimy pustakami w lokalu z horendalnym czynszem. Czekamy tylko na rozwój sytuacji ale po tej firmie jak widać wyżej, można się spodziewać wiele aczkolwiek niczego dobrego i uczciwego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My o zamknięciu też dowiedziałyśmy się od wynajmującego. Od Krakowa i regionalnej nic nie szło się dowiedzieć.Dopiero jakieś 3 tyg. przed zamknięciem regionalna poinformowała nas,że mamy zacząć się pakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też słyszałam że firma ma poważne kłopoty finansowe od regionalnej (jestesmy w dobrych stosunkach)i pomału zamykaja sklepy żeby nie płacić odpraw dlatego poleciła mi isc na l4 wtedy dostane odprawe jak firma ogłosi bankructwo ale to wszystko grubymi nićmi szyte wieć niewiem do konca kpomu ufac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dostałam 150zł kary i pracownice które mają premi 50zł też dostały po 150 zł kary . to bez sensu one nawet całego etatu nie maja i taka kara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak firma ma straszne kłopoty finansowe, jasne ciekawe z czego mają na reklamę i otwieranie nowych sklepów , baju baju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wiem tyle co ty nie mówie że tak jest moja regionalna mi mówiła ze jest masakra a na reklamy mamy inwestorów którzy sie wykruszaja bo widzą ,żę nic z tego nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sklep Ci zamkną to też dostaniesz odprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to skoro w kilku sklepach dziewczyny dostały karę to może oznaczać tylko jedno... firma szuka oszczędności;/ z tym, że w takim razie kary dawane są komu popadnie i mogłybyśmy zgłosić to gdzieś wyżej;/ ja jako kierownik dostałam dziś 250 zł kary a pracownice po 100 zł;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja proponuje złożyć zbiorową skargę na firmę gdzie popadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tak w ogóle to pracodawca może nałożyć karę pieniężną na pracownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W świetle art.108 § 2 Kp za nieprzestrzeganie przez pracownika przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy lub przepisów przeciwpożarowych, opuszczenie pracy bez usprawiedliwienia, stawienie się do pracy w stanie nietrzeźwości lub spożywanie alkoholu w czasie pracy - pracodawca może również stosować karę pieniężną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karę pieniężną można nałożyć w następujących przypadkach: za nieprzestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów przeciwpożarowych, opuszczenie pracy bez usprawiedliwienia stawienie się do pracy w stanie nietrzeźwości lub spożywanie alkoholu w czasie pracy. Kara pieniężna za jedno przekroczenie, jak i za każdy dzień nieusprawiedliwionej nieobecności, nie może być wyższa od jednodniowego wynagrodzenia pracownika. Jeżeli pracownik został ukarany kilkoma karami, łącznie kary pieniężne nie mogą przewyższać dziesiątej części wynagrodzenia przypadającego pracownikowi do wypłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No więc tak Was firma w chu.a robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ale może napiszecie wreszcie za co te kary bo nic nie wiadomo. A skoro zarabiam 690 to jak kara moze wyniesc 150?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×