Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jaśnie Pani

Chrzest - ile dałyście księdzu...?

Polecane posty

Gość u nas
tez 100,ale przy chrzcie blizniakow mielismy 50% zniżki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bo chrzest nie kosztuje, tylko właśnie \"co łaska\" - ksiądz nie ma prawa żądać pieniędzy za chrzest... a u nas z tego co wiem, \"co łaska\" dają stówę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z jakich miast wy jestescie ze tak duzo dajecie????? 100zl w życiu bym nie dala za chrzest!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze wy to przynajmniej wiecie ile dac my z mezem zastanawiamy sie czy w ogole nam dziecko ochrzcza bo nie mamy slubu koscielnego:(choc znajac moj ciety jezyk...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my też nie mamy kościelnego i ochrzcił dziecko,choć obiecalismy ze wezmiemy koscielny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana - ksiądz nie ma prawa odmowić dziecku chrztu. My tez nie mamy koscielnego i ksiądz ani pisnął (zreszta spróbowałby ;) Prawo koscielne mówi, że rodzice bez sakramentu mogą ochrzcic dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chrzest nie kosztuje, dlatego nasz ksiądz życzy sobie z tej okazji \"co łaska\" na cele kościoła, mówi o tym wprost na konferencji przed chrztem. Ale wiem, że w niektórych parafiach są niemalże oficjalne cenniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dalismy jakos 200zł,aLE ksiądz nie omieszkał zaznaczyc, że inni dają więcej....Miasto Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wasza wina
Chrzest nie kosztuje nic! To wy same uczycie ksiezy ze sie cos daje! To samo robicie dajac w lape pielegniarkom i lekarzom! Nigdy w polsce dobrze nie bedzie jesli nadal bedziecie tak robic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wasza wina
Tez bym dala 20 zl! To prawie tyle co za prad:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ratujcie
A ja bym nawet dała tysiac gdyby był taki wymóg...któras pisze,że nie dałaby stówy.To znaczy,że bys nie ochrzciła gdyby był cennik?U mnie jest co łaska,my dalismy stówe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama777
50 zł,ale dawałam to "co łaska" z zaciśniętymi zębami- i jak zobaczył ile, to stwierdził,że skąpstwo też czasami jest grzechem :) księża to darmozjady !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie dałam nic ani przy jednym ani przy drugim nic nie chcieli :) rzuciłam więcej na tacę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nic nie płaciłam. Do tego społeczność kościoła zorganizowała po chrzcie dla rodziny poczęstunek ( kawa, herbata , ciastka ) dla rodziny i przyjaciół, którzy byli obecni na ceremonii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeeeee
co łaska my dalismy 200 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 200zł katowice
u mneiw parafii wisi cennik "usług" za zapowiedzi slubu musialam dac i ja i moj maz po 50zl obowiazkowo wg cennika i sie okazalo ze chyba za malo dalismy bo wcale nei wisialy w kosciele ani nei byly czytane tylko dostalismy pieczatke :> slub wyceniony jest na min 300zl a chrzest na 200, co do slubu to za te 300zl nie ma organisty i dywanu, ani ozdobnych kzresel bo o kwiatach nie wspomne, a na chrzcie jeszce nei amm doswiadczenia, niestety co parafia to obyczaj :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady b
co to za czas pokazuje przeciez dopiero 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witkacy8
"ratujcie A ja bym nawet dała tysiac gdyby był taki wymóg...któras pisze,że nie dałaby stówy.To znaczy,że bys nie ochrzciła gdyby był cennik?U mnie jest co łaska,my dalismy stówe. " A ja bym w życiu tyle nie dał. Jak masz kasy i nie masz co z nią robić to wal im ile chcesz. Jesli ksiądz chciałby więcej niż 100 zł to odwracam się i idę do innej parafii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczoraj juz wuszedl taki topik
wiec napisze raz jeszcze u mnie w parafi jest cennik chrzest 100zl z problemami bo tez nie mamy koscielnego a slub jek to powiedzial proboszcz " w 1000zl powinnismy sie zmiescic" wiec mu powiedzialam ze jak bedzie tanie to wezmiemy :-D bo poki co to za drogo chcewiec zaczol nas od pogan wyzywac, niech se mowi co chce wisi mi to, za drogo jak dla mnie przez takiego barana czlowiek nie moze przed oltarzem przysiegi zlozyc no sorki nie wiem czy podzielacie moje zdanie ale powtorze dla mnie za drogo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkgkjhlhjk
nie ma ustalonej kwoty , jest co łaska , nawet 0 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×