Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

love Tito

Co przygotowujecie na Wigilie?

Polecane posty

U mnie jest: uszka z barszczem, pierogi z kapustą i grzybami, karp smażony, karp w galarecie, mintaj po grecku, sledziki po sułtańsku oraz karp w zalewie octowej, sałatka jarzynowa oraz z ananasem iporą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaas
ja nic moja wigilia bedzie utkana z moich lez bez Mamusi:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale narobiłaś mi smaku tym topikiem :) W tym roku zrobie barszczyk czerwony,będą uszka i pierogi, ryba po grecku, ryba z pieczarkami, karp smażony, sałatka śledziowa, krokiety, makówki lub kluski z makiem, kompot suszu, sernik, piernik i makowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia_be
u mnie zawsze jst jeszcze kompot z suszonych sliwek :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krokiety? bezmiesne? A z czego robisz? Bo kolacja powinna byc bezmiesna...jak czytam to mi slinka cieknie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja krokiety robie z kapustą i grzybami a niekiedy tylko z pieczarkami.U mnie na Wiglii nie ma mięsa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupup
Kiedy wy to wszystko jecie? My mamy zazwyczaj salatke, ryby po grecku, sernik i piernik i nie jestesmy w stanie tego zjesc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na takiej kolacji sie nie najada tylko probuje dan...Troszke sledzika,troszke salatki...A nie kopiec ziemnakow i pol kg.ryby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na pewno będzie: kapusta z grzybami, śledzie w oleju, sałatka jarzynowa, sledzie w jogurcie, barszcz czerwony, pierogi z kapustą i grzybami, karp smażony, karp zapiekany...a teściowa upiecze jakieś dobre ciasto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaas
Ale pamietajcie ze pelno rodzin bedzie co nie beda sie radowac,objadac i tak jak wy spedzac w milej atmoswerze swieta,momyslcie tez przez chwile o tych co zycie zabralo im bliskie osoby i ta wigilia nie bedzie radosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaaaaaaaaaaaas rozumiemy Twoj zal, ale my tu rozmawiamy co przygotujemy na kolacje, a nie kto sie bedzie cieszyl w te swieta, a kto nie...Mimo wszystko zycze Ci szczesliwych, udanych i pelnych milosci Swiat Bozego Narodzenia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja planuje jeszcze zrobic ryz z warzywami, ale nie wiem czy bedzie pasowal i do czego...Ale wszyscy w mojej rodzinie tak go uwielbiaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
upupupu-----U nas nie ma problemu z ejdzeniem.Nie żeby były głodomory ale sporo jest też ludzi. Poprostu przez Swięta jemy to samo + jakieś 2-3 potrawy mięsne.Zresztą jak zostają uszka,krokiety,pierogi czy też mięsko to mroze i będzie za pare dnia na obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Princpolo
a jak sie robi kluski z makiem? smakowicie brzmi:) zwlaszcza ze uwielbiam mak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapuśniak z grzybami z fasolą puree barszc z uszkami krokiety z grzybami i kapustą pierogi z grzybami i kapustą filet z sandacza smazony sola z folii karpia nie podaję bo kiegyś dławiłam się ością i nigdy więcej podstępnej ryby kutia mo0że zrobię jeszcze paszteciki z grzybkami I KUTIA!!! Ciast nie stawiam ale będzie piernik, wafle, keks...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka jedna
kotkka---> mielisz kuraka na miazgę, jak dorzucisz do masy trochę zmielonych orzechów włoskich, smak będzie intensywniejszy i nada pięknego kolorku. przyprawy koniecznie imbir, zapiekasz około 45 minut w temp.120 stopni--smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Princpolo -------Robi się to bardzo prosto :) Sparzony mak+ orzechy+rodzynki+miód razem mieszamy i łączymy z ugotowanym makaronem -u mnie zxawsze to jest makaron długi i szeroki :) Kotkaaa-----Ja umiem Tylko paszteciki z grzybami (ciasto półkruche) oraz drożdzowe jak się nie myle mówią na nie kapuśniaczki.Więc podam oba przepisy. Pasztecdiki z grzybami: ciasto-2 szklanki mąki,10 dag masła,2 żółtka,1 całe jajko,sól, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 2 łyżki śmietany. farsz- albo robie go z przedsmażonych lekko pieczarków lub ze suszonych grzybków.Mniej więcej daje 10 dag suszonych a pieczarek to zawsze na tak zwane oko,do tego cebula,łyżka oleju ,jedna bułka ,1,5 łyżki bułki tartej ,sól i pieprz Mąke mieszam z proszkiem do peiczenia,dodaje żółtka i cąłe jajko oraz śmietane,sól.Wszystko siekam nożem i wyrabiam.Wkładam do lodówki gdzieś na ok godzinke.Suszone grzyby mocze gdzieś ok 2 godzin i gotuje w tej samej wodzie co się moczyły do miękkości a jak są to pieczarki to smaże na masle pokrojone w kosteczke.Wywarze od grzybów (tym ugotowanym)mocze bułke a jak robie z pieczarek to mocze w mleku :) .Cebule smaże na oleju(pokroić w kosteczke).Grzyby suszone miele wraz z bułką,dodaje cebule,bułke tartą,sól i pieprz do smaku.Mieszam.Ciasto wqałkuje i robie z nich prostokąty ale nie duże by paszteciki były na jeden kęs.Ukladam na każdej porcji farsz i zwijam.Smaruje paszteciki roztrzepanym jajkiem by miały ładny kolorek po upiefczeniu,nakłuwam widelcem i pieke ok 15 minut w temp 200 stopni Drożdzowe: ciasto-3 szklanki mąki,20 g drożdzy,łyżeczka cukru ,2 łyżki masła, 250 ml mleka ,2 żółtka,szczypta soli nadzienie-1 kg kapusty białej ,łyżka mąki,cebula, 20 g suszonych grzybów,sól i pieprz kapuste szatkuje i zalewam wrzątkiem gotuje max 10 minut żeby była taka półmiękka,dobrze trzeba odcisnąć.Cebule ktoje w krązki i smaże,grzyby namaczam i gotuje w tej samej wodzie co sie moczyły.Kapuste i cebule rpzepuszczam przez maszyke,grzyby siekam,dodaje przyprawy do smaku. ciasto-robie rozczyn -letnie mleko+kilka łyzek mąki+cukru i drożdzy. To wszystko dobrze meiszam i odstawiam w ciepłe miejsce.Gdy rozczyn urośnie wlewam do miski z mąką i szczyptą soli,dodaje żółtka.Dobrze wyrabiam,pod koniec wyrabiania dolewam stopione i zimne masło.Wyrabiać trzeba tak długo aż bedzie odstawiać od ręki.Odstawiam w ciepłe miejsce by wyrosło(przykyć ściereczką)Póxniej już tylko wałkuje,kroje w paseczki a potem w prostokąty,układam farsz i zwijam ciasto dośc ciasno.Pieke 10-15 minut w termp 180 stopni,po tym czasie wyjmuje i szybko smaruje roztrzepanym jajem i znów wkladam do piekarnika na 15-20 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Princpolo
wielkie dzieki:) brzmi bardzo smakowicie, na pewno w tym roku wyprobuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie jemy karpia bo nikt go nie lubi. Za to moj tata robi pysznego łososia w cieście naleśnikowym. Pyycha :) Uwielbiam też sałatkę śledziową \"pod pierzynką\" - to mogę jeść przez całe święta na sniadanie, obiad i kolację ;) Krokiety z kapusta i grzybami, barszcz czerwony z uszkami, pierogi, sałatka jarzynowa, ryba po grecku (dorsz), pstrąg w galarecie. Z ciast to nie wiem co zrobię, ale chyba fale dunaju, piernik z bakaliami albo keks z nowego przepisu (nigdy nie robiłam) i sernik z brzoskwiniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak sie
robi kutię???nigdy nie jadłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola_xoxo
kutie to się chyba robi z pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×