Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ratunkuuu

KADRY i PŁACE - pomocy ...

Polecane posty

Gość ratunkuuu

Czy jest ktos kto sie zna na tych wszystkich kadrach, placach i ZUS-ach. W firmie mojej mamy zajmowala sie tym znajoma, ale teraz bedzie to moj obowiazek i im bardziej sie zaglebiam tym widze wiecej bledow po znajomej. kto mi pomoze to wyprostowac ? POMOCY problemow jest baaaardzo duzo, ale miedzy innymi, jest Pan ktory pracuje na 1/4 etatu u Nas na 3/4 w drugiej firmie 1. czy w liscie plac uwzgledniam cale koszty uzyskania przychodu czy 1/4 tych kosztow ? 2. co z kwota wolna? 3. z tego co widze po koncie firmowym skladki do US byly placone bez wiekszej regularnosci, raz wcale, w innym miesiacu jakies przedplaty (narazie nie wiem skad sie wziely te kwoty), jak to wyprostowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze, ja się na tym nie znam, bo w mojej firmie takimi rzeczami zajmuje się biuro rachunkowe http://www.delta.waw.pl/. Ale poszukaj w internecie, albo w jakichś książkach, rozporządzeniach aktualnych, na pewno znajdziesz jakieś odpowiedzi. Ewentualnie podpytaj jakichś znajomych, może jacyś ich znajomi mają doswiadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Z 1/4, bo przecież tyle on zarabia (jego miesięczna pensję dzielisz na 4). 2. Z tego co mi wiadomo, to chyba 3000 zł. 3. Możliwe, że były płacone ratami. Jeśli z czymś zalegacie, to US na pewno się o to upomni :) Poza tym zawsze możesz u nich spytać. Porad udzielają bezpłatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawdę macie mądre głowy ;) Ja nie mam zupełnie podejścia do takich spraw, dlatego wolę oddać to w ręce biura rachunkowego http://www.compo-system.pl/, przynajmniej mam pewność, że wszystko jest pod kontrolą, bo zajmują się tym specjlaiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×