Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

wlasnie u mojej kolezanki tez na poczatku gin robila tylko dopochwowo pozniej juz przez brzuszek.ja jeszcze zadnej lini nie mam. karro jesli zaklimatyzowalas sie w szwecji tak wiec nie bedzie problemu w stanach zobaczysz no i najwazniejsze ze nie bedziesz tam sama ale z mezem i dzieciatkiem :) jesli chodzi o opieke lekarska tutaj to nie narzekam narazie ale kolezanka mi mowila ze w szpitalu jest super ze dbaja o o mame i w szpitalu ucza jak podchodic do dzidziusia kapac itp. a zdziwilo mnie to ze jak mama urodzi to jej przynosza tort malenstwu prezent jakies balsamiki itp no i kazdy gratuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jak fajnie..tort i prezenciki.. :) tylko pozazdroscic Tu w Szwecji jak zajdziesz w ciaze to pierwsz wizyta jest dopiero pod koniec 3go miesiaca (!), nastepna w piatym.. tutaj nie wspomagaja ciazy przez pierwsze 3 miesiace w ogole jakby cos sie dzialo.. Ja pierwszy raz dzidzie widzialam w Polsce w 7 tygodniu, dostalam tez luteine przez pierwsze 3 mies bo wczesniej stracilam 2 ciaze.. a tu polozna wywrocila na to oczami i powiedziala ze oni podaja progesteron tylko po in vitro.. Dzieki Bogu za tego polskiego lekarza :) a teraz oprocz do poloznej chodze tez prywatnie do lekarza raz w miesiacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale super pogoda - plus 16 stopni :)!!!! Lecę na spacerek, póki jest słoneczko :)))))). Przy takiej pogodzie, to od razu żyć się chce. Zaczęłam sobie szukać zajęć z aqua aerobiku. Super by było, jak bym mogła na takie chodzić. Ale powoli, spokojnie, zacznę od spacerku ;). Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja przyjaciolka jest teraz gdzies w 10 tyg ciazy mieszka w usa i lekarz wyznaczyl jej pierwsza wizyte dopiero teraz.dla mnie to jest troche dziwne bo w polsce czy tu jak kobieta dowiaduje sie ze jest w ciazy to i zaraz jest u lekarza a tam ona zadzwonila ze chce umowic sie na wizyte bo robila test i wyszedli jej pozytywny to lekarz zapisal ja dopiero na teraz bo powiedzial ze wczesniej na usg nie mozna tam czegos odczytac czy cos takiego.i bidulka musiala czekac tyle czasu aby pojsc na pierwsza wizyte a to juz jest jej druga ciaza i mowila ze z pierwsza bylo to samo. u mnie tez jest dzis cieplutko 17 stopni ubiore sie i lece na spacerek moze w lesie natne jakis galazek na stroiki wielkanocne bo musze sobie i tesciowej cos wymyslec (a tak poza tym to florystyka to moja pasja :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszcze wam pogody, u mnie 6 stopni i leje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziewczynku wrocilam ze spacerku :) 1,5 h spacerowania po lesie.teraz siedze z kawusia i zaraz polece pod prysznic. u mnie dzis jest tak cieplo ze chodzilam bez kurtki tylko w bluzie :) no a od jutra do piatku bedziemy mieli goscia w domu teraz to dopiero bede spacerowala.znajomy wyjezdza jutro na urlop i nie ma z kim psa zostawic a ze ja kocham pieski to postanowilam pomoc i wziac go do domu na ten czas :) mam tylko nadzieje ze piesek nie bedzie tesknil za bardzo i bedzie grzeczny ;) ale piesek mnie dobrze zna bo prawie codziennie razem spacerujemy (ja z jego pania )i piesek mnie lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kasinska:) Rzeczywiście zrobiłam sobie mały odwyk komputerowo-internetowy :P Moja przyjaciółka wyjechała z mężem i córeczką do Włoch na narty, więc ja zamieszkałam w ich domu z ich kotem :) Było całkiem fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze wlasnie skasowalam to co napisalam wrrrrrrrrrrrrrr... to teraz w skrocie bylam w h&m i c&A i nie wiem kto te ciazowe ciuchy nosi straszne widzialam w orsayu takie normalne tuniki ale powinny byc dobre musze tylko wybrac sie na przymiarki a co ze spodniami? na ciazowe jeszcze za wczesnie wiec bedzie problem a gdzie wy mamusie sie ubieracie moze jakies zdjecia ciuszkow? kupilam wczoraj krem fissam przeciw rozstepom i chyba bedzie dobry choc zapach nie do konca mi pasuje ale jest wydajny tlusty ale ladnie sie wchlania i nawilza wczesniej mialam pharmaceris ale jest malo wydajny i skora w polowie dnia nie byla dobrze nawilzona choc pieknie pachnie pozdrawiam 🌼13 tydzien i 2 dzien 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja chcialam kupic jakis krem na brzuszek ale u mnie na wsi nie ma :) musze do miasta jechac teraz brzuszek oliwka smaruje, chce kupic ten fissan bo z tego co pamietam to kilka z was go ma. Milej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie, zawsze miałam dużą różnicę między biodrami i talią, większą niż zazwyczaj w ubrankach, które można kupić w sklepach. Więc większość spódniczek mam dopasowanych w biodrach, no a w talii często większe lub mniejsze zakładki, a część po prostu tak mi się raczej na biodrach trzymała, niżej. Dzisiaj wyciągnęłam z szafy jedną taką spódniczkę i jest super - teraz trzyma mi się idealnie na moim powiększonym brzuszku ;). Ojej, od tej dużej dawki powietrza i dzisiejszego spaceru, jakoś tak mi się oczka same zaczynają zamykać ;)... ale żeby już o 20? Przecież to skandal ;). Dobrej nocki, dziewczyny :)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, jeszcze jedno! Znalazłam dzisiaj w takiej 'ciążowej' książeczce opis 3 ćwiczeń co by nasze biusty były jędrne. Jutro może je tu wrzucę, sama na pewno zamierzam praktykować, w końcu trza dbać o swoje piersi, zwłaszcza, że maluchy mogą mocno je nadwerężyć. Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam juz jedna pare ciazowych spodni, dzinsy z taka guma u gory. Mam niestety takie wzdecia :( ze zwykle spodnie mnie uwieraja w brzuch. A te wygladaja na zwykle dzinsy ale jakie wygodne :) A poza tym to trudny okres jesli chodzi o ciuchy, bo te zwykle zaczynaja uwierac w brzusio a ciazowe jeszcze za duze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No moje Panie! W końcu nadrobiłam moje zaległości w czytaniu i widzę, że sporo tu się działo! Witam nowe Wrześnióweczki 🌼 Cieszę się, że u Was wszystko jest na dobrej drodze i że Wasze Maludy rosną zdrowo. MaMani - dobrze że Filipowi nic się nie stało - mam nadzieję, że jak dostaniecie wycenę szkody z PZU to będzie tam co innego niż to co powiedział Wam ten durny gościu :( Co prawda już prawie 3 miesiące nie ma mnie w pracy, ale o ile dobrze pamiętam, to powinniście dostać ofertę od jakiejś firmy zajmującej się handlem samochodami lub skupem aut powypadkowych. Powinna być tam wycena samochodu sprzed wypadku oraz jego wartość po wypadku. Jeśli możesz to napisz jakie to auto i który rocznik....... Jeśli chodzi o picie płynów w ciągu dnia........ to nie idzie mi zbyt dobrze :( Może wypijam litr......... czasem może więcej. Na pewno jak mam czyjeś towarzystwo to wypijam więcej. Lubię mleko i piję kakao :P Ogólnie staram sie jak mogę Na ostatniej wizycie miałam więcej o 1,6 kg czyli to już 2,5 kg od początku. Moja lekarka bardzo ze mnie zadowolona, bo w końcu przybieram na wadze :) Dziewczyny w poczekalni jak mnie zobaczyły to powiedziały że wyglądam tak samo jak 3 tygodnie wcześniej..... i kazały mi \"nastroszyć\" trochę sweterek żeby było widać że mam brzuszek...... hihi Ostatnio jem sporo :) - podam Wam przykładowe menu dzienne 3 kanapki z szynka i serem żółtym. Jogurt. Mała miseczka makaronu z kurczakiem i warzywami. Zupa gulaszowa. Jajecznica z 3 jajek z kanapką. Ziemniaki, surówka, szwajcar. W międzyczasie jakiś banan, wafelek....... Potrafię tak jeść i jeść a to wszystko przez to, że wszelkie dolegliwości mi minęły i mogę przesiadywać w kuchni i tworzyć.......... U mnie już 15 tydzień i nie wiem czy to moja wyobraźnia, ale chyba czuję jak Dawidek (mam nadzieję, że Dawidek) się porusza :):):):) To chyba wszystko na razie :) Jakby co to jeszcze dopiszę - miłego wieczorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz czytalam wlasnie o wadze w ciazy i przerazaja mnie te kg 20 i wiecej nie wyobrazam sobie siebie + 20kg jak bylam w 7 tyg to wazylam 50,7kg teraz na poczatku 13 tyg 51,8 ale w cienkich spodniach i bluzce wiec przytylam 1 kg a myslalam ze moze nawet schudlam... narazie mam apetyt i wcinam dziasiaj np 1 bulke z szynka kawalek 2kawalki sernika filet z ryby i ryz z warzywami taka wieksza porcje a wieczorkiem ok kg winogrona i jeszcze troche ryzu z warzywami i szczerze mowiac jestem glodna ale juz o tej porze musze wytrzymac.... moze macie jakas rozpiske ile kiedy trzeba przytyc ale wg kalkulatora wagi to powinnam w 9 mc warzyc 65.7 !!!! a teraz to juz ok 54... moze bedziemy podawac kto ile kg przytyl od pocztku ciazy bedziemy sie jakos kontrolowaly.... pozdrawiam goraco i dobranoc🌼 🌼13 tydzien i 2 dni 🌼 ❤️ 7 tydzien ........50,7kg ❤️ 13tydzien........51,7kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) Po pierwsze witam nowe wrzesnioweczki :) Byłam wczoraj na usg :) malenstwo ma 6.5 cm :) wszystko jest w porzadku nosek widoczny przeziernosc karkowa 1.7mm. serduszko uderza 161 u/min :) malenstwo pomachalo do tatusia i siostrzyczki hihi bo zuzia razem z nami chodzi na usg :) i najprawdopodobniej to kolejna corcia bo lekarz powiedzial ze widzi buleczke ale jak to bywa wszystko sie moze zmienic :) zobaczymy za 2 miesiace na polowkowym :) mam 10 zdjec jak tylko je zeskanuje to wrzuce linkana forum :) a teraz znikam bo jestem okropnie glodna hihi :) a i mam pytanko gdzie u was umiejscowione jest lozysko bo u mnie na przedniej scianie musze uwazac zeby sie w brzusia nie walnac zeby sie lozysko nie odkleilo. z zuzia w ciazy mialam na tylniej czyli od strony kregoslupa wiec sie tak nie balam :/ milego dzionka dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) Po pierwsze witam nowe wrzesnioweczki :) Byłam wczoraj na usg :) malenstwo ma 6.5 cm :) wszystko jest w porzadku nosek widoczny przeziernosc karkowa 1.7mm. serduszko uderza 161 u/min :) malenstwo pomachalo do tatusia i siostrzyczki hihi bo zuzia razem z nami chodzi na usg :) i najprawdopodobniej to kolejna corcia bo lekarz powiedzial ze widzi buleczke ale jak to bywa wszystko sie moze zmienic :) zobaczymy za 2 miesiace na polowkowym :) mam 10 zdjec jak tylko je zeskanuje to wrzuce linkana forum :) a teraz znikam bo jestem okropnie glodna hihi :) a i mam pytanko gdzie u was umiejscowione jest lozysko bo u mnie na przedniej scianie musze uwazac zeby sie w brzusia nie walnac zeby sie lozysko nie odkleilo. z zuzia w ciazy mialam na tylniej czyli od strony kregoslupa wiec sie tak nie balam :/ milego dzionka dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! A propos wagi : Zalecane przyrosty masy ciała w ciąży w zależności od BMI przed ciążą. (BMI = masa ciała w kg / wzrost w metrach do kwadratu ) BMI przed ciążą: 29,0 Przyrost masy ciała w ciąży: I, II i III trymestr - > 6,0 kg Ja ważyłam na pierwszej wizycie (ok. 6 tygodnia?) 62,5 kg (przy czym normalnie powinnam ok 60 kg, max 61), potem przybyło mi 0,5 kg, czyli moja waga = 63 kg, a na ostatniej wizycie, w piątek 14.03 (12 tyg. 6 dni?) znów 62,5. Czyli teoretycznie tak jak bym w ogóle nie przytyła w I trymestrze, ale w porównaniu z ' normalną' wagą jestem con. 1,5 kg do przodu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, wcięło mi połowę posta...Próbuję raz jeszcze Witam! A propos wagi : Zalecane przyrosty masy ciała w ciąży w zależności od BMI przed ciążą. (BMI = masa ciała w kg / wzrost w metrach do kwadratu ) BMI przed ciążą:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalecane przyrosty masy ciała w ciąży w zależności od BMI przed ciążą. (BMI = masa ciała w kg / wzrost w metrach do kwadratu ) BMI przed ciążą: 29,0 Przyrost masy ciała w ciąży: I, II i III trymestr - > 6,0 kg Ja ważyłam na pierwszej wizycie (ok. 6 tygodnia?) 62,5 kg (przy czym normalnie powinnam ok 60 kg, max 61), potem przybyło mi 0,5 kg, czyli moja waga = 63 kg, a na ostatniej wizycie, w piątek 14.03 (12 tyg. 6 dni?) znów 62,5. Czyli teoretycznie tak jak bym w ogóle nie przytyła w I trymestrze, ale w porównaniu z ' normalną' wagą jestem con. 1,5 kg do przodu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewczyny! Ale tu u Was milo, wszyscy witaja nowe wrzesniowki, dzieki :) Jesli chodzi o przyrost wagi to ja w pierwszym trymestrze przytylam zdecydowanie za duzo, bo az 5 kg :( Przez pierwsze 3 miesiace chodzilam jak zombie, bylam straasznie zmeczona, tylko bym spala..i choc przed ciaza bylam aktywna w pierwszym trymestrze nie mialam sily sie zwlec z kanapy (no oprocz pracy i uczelni oczywiscie) A do tego nigdy nie mialam mdlosci i ani razu nie wymiotowalam, tak ze przytylo mi sie.. Teraz wrocila mi energia i chec do zycia, ruszam sie wiecej wiec mam nadzieje ze i waga sie ustabilizuje! Caluski i zycze udanej niedzieli :) ps Kamcia ale masz sliczna core !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrrr BMI przed ciążą poniżej 19,8 I trymestr : 2,3 kg II, III trymestr - 0,5 kg/ tydzień I, II i III trymestr - 12,5 do 18,0 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BMI przed ciążą19,8 - 26,0 I trymestr - 1,6 kg II i III trymestr - 0,4 kg/tydzień I, II i III trymestr - 11,5 do 16 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BMI przed ciążą 26,1 - 29,0 I trymestr - 0,9 kg II, III trymestr - 0,3 kg / tydzień I, II i III trymestr - 7,0 do 11,5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mnie Kasinska załamałaś :(:(:(:(:(:( Mam BMI 19,05 i jestem w grupie która najwięcej przytyje buuuuuu Na razie nie wyglądam jak pulpecik tylko mam ładnie zaokrąglony brzuszek - w końcu widać że to ciąża :) Mam tylko nadzieję że nie będę wyglądać jak słonica......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to chyba nie przytyłam właśnie dzięki temu, że siedzę w domu :). Normalnie to zawsze w pracy wcinałam croissanta (a czasem i dwa ;)) na śniadanie, a teraz nie chce mi się rano zrywać, żeby lecieć do sklepu po rogaliki. No i słodyczy praktycznie nie jem, a przed ciążą wręcz przeciwnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze znalazłam w innej książeczce coś takiego, jak \'przeciętny przyrost wagi\' z podziałem ile na co: Dodatkowa krew 1,3 kg Piersi 0,4 kg Macica 1,0 kg Płód 3,4 kg Łożysko 0,7 kg Płyn owodniowy 0,8 kg Tłuszcz 3,5 kg Zatrzymana w org. woda 1,5 kg (może jej nawet być 4,5 kg) ____________________________________ Razem 12,6 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow, Kamcia, super - dużo fotek :)! Widzę, że badania były robione w luxmedzie. Mogę zapytać z jakiego miasta jesteś? Bo jeśli z Warszawy, to bardzo by mnie interesowała opinia na temat Twojego lekarza.Gdzieś pod koniec czerwca wracam do Polski i będę musiała tam sobie znaleźć kogoś do prowadzenia ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×