Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sheena

prawdziwe życie Polaków/Polki/ na emigracji

Polecane posty

Gość Biały Niedzwiedź
Przy tym kursie już się nie opłaca wyjeżdżać w celach zarobkowych - chyba że inne motywy -> przygoda, język, uczelnia, małżonka/małżonek z obcego kraju. Odłożysz maks 30% więcej jak w Polsce, ale jak nie nie zamierzasz tam byc na stałe to beda to lata wyicete z zyciorysu. no i w Polsce możesz wziac kredyt i splacac a tam wynajmujesz wiec to zjada roznice w oszcednosciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam w usa
do "Wierz mi jeszcze 2 lata temu .." -dzieki za to co napisales..ja mam takie same odczucia tyle, ze tutaj..och jak nie wiemy co mamy w naszym kraju tak naprawde dopoki nie wyemigrujemy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodam 3 grosze
W życiu nie byłem za granicą!! Ale wiem jedno, że ludzie chcą iśc na łatwizne dlatego stąd wieja mając na ustach: bo tu sie nie da! Da się, mi się jeszcze nie udało, mam prace za 1200zł ale nie namęcze się tam i moge sie dalej kształcic, uczyc po pracy do woli. Wiem też i znam przykłądy ładnych paru osób że da się te 5 000zł miesięcznie zarobić, tylko trzeba pracować i chcieć, i schowac do szuflady gadanie: przecież mam dyplom uczelni wyższej to mi się nalezy! Czyżby to była pozostałośc po naszych rodzicach: Czy sie stoi czy sie leży xxx się nalezy? Trochę wiary w siebie :) Szczęśliwego nowego roku :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama za granica
do autorki wątku: wyjechałaś w koncu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LilyRose
Mnie rozwalastwiedzenie ''budowania malej polski'', po co wyjerzdzacie jak wam nie pasuje?! Siedzcie dalej w pl jak tak ja kochacie , jesli ktos przenosi sie do innego kraju to powinien sie z nim asymilowac. Zyje w uk juz 5 lat , fakt bylam loda jak przyjechalalam ale tobez znaczenia bo czasem nawet mlode osoby zamykaja sie w polskim ''getto'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KKKKKKKKKKKKKKKKK
Tradycyjnie jak zwykle Polacy potrafią tylko narzekać. Jak ciężko, jak brudno, jak źle, brak kultury. To po co siedzicie??? uciekajcie do Polski do kraju mlekiem i miodem płynącego. Ja mieszkam poza Londynem i jestem z tego zadowolony. Wkurza człowieka mentalność Polaków tylko krytyka tu źle, w Polsce źle. Wiem, że najlepiej jak by nie namęczyć się i mieć dużo pieniędzy. Kultura anglików jest różna na pewno są milsi niż Polacy. Chcesz wyjechać do UK? to dam ci dobrą radę nie ufaj głównie Polakom!!!!! Kultura angielska jest na pewno lepsza niż Polska, czyli brak tolerancji, zaściankowość i tylko skostniały katolicyzm. W UK obojętnie w jakim mieście masz różne kultury. Trzeba po prostu zaakceptować ludzi i żyć z nimi w spokoju. Nie tworzyć sobie Polski Bis jak większość Polaków to robi. Żyjesz w nim kraju to przejmuj jego kulturę. Anglicy nie interesują się tobą jakie masz poglądy, z kim śpisz dla nich to jest bez znaczenia. Mieszkam 300 km od Londynu i nie narzekam na dwie osoby wydaje koło 100 funtów jesli chodzi o jedzenie do tego jakieś pierdoły. Od sierpnia 2011 kiedy wyjechałem praktycznie wszystko na nowo kupiłem i to od sprzętu po ubrania wszystko markowe. Oczywiście zdarzają się śmieci na trawnikach, ale w Polsce też to było do tego w Polsce miałaś na każdym osiedlu wulgarne o zabarwieniu dyskryminacyjnym hasła. Wynajęcie domu?? aby wynająć coś super i w przystępnej cenie musisz pracować, mieć np opinię od poprzedniego najemcy. Wtedy idziesz do agencji i bez problemów ci szukają. Na początek musisz szukać na własną rękę, co jest trudne. Praca ja nie pracuje robi to mój partner, który zaczynał od pracy na taśmie po tak krótkim czasie jest menadżerem, ale trzeba chcieć i być komunikatywnym. Ja angielski słabo znam, ale uczę się do tego cały czas oglądam angielską tv co mi trochę daje. Nam starcza spokojnie na wydatki plus planujemy zmianę samochodu na większy. Przestrzegam przed zadawaniem się w Polakami szczególnie nie kupuj nic od nich bo dość, że przepłacisz to jeszcze cię oszukają. Rzadko spotka się Polaków uczciwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KKKKKKKKKKKKKKKKK
Co do mentalności ludzi zagranicą. Jest różna ja puki co nie zostałem wyśmiany czy poniżony. Jak nawet anglik mnie potrąci to przeprasza i uśmiecha się. Mieszkam w dzielnicy dość spokojnej, ale w centrum miasta gdzie moje drzwi i duże okno praktycznie jest przy chodniku. Jednak ludzie są na tyle kulturalni, że nie zaglądają ci w okno nie interesuje ich czy się kochasz czy chodzisz nago. W moim mieście większość sklepów jest przystosowana do ludzie niepełnosprawnych i to jest fajnie. Oczywiście są osoby którym nie wyszło w UK, czy w innej części świata i krytykują, że wolą Polskę mieć swój honor i być kimś niż tam sprzątać kible. Trochę mnie to bawi bo to typowe polskie myślenie, nie wyszło to trzeba skrytykować, zniechęcić. Co masz w Polsce ?? biede?? korupcje, pracę na zasadzie znajomości. W UK nie bierze się laptopów czy sprzętu RTV na kredyt jak w Polsce tu kupujesz za gotówkę. Jak by tak było super w Polsce to by ludzie nie uciekali na zachód!!!! Jednym wychodzi i osiągają sukces innym nie i klepią dalej biedę i życie od pierwszego do pierwszego. Jak wam tak źle w UK, USA czy w Irlandii to co tam jeszcze robicie????? dla czego nie jesteście w swojej kochanej ojczyźnie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LilyRose
Dodam jeszcze ze to polacy nie szanuja nikogo i zachowuja sie jak chamy,zadnego przepraszam, wrzeszcza ''kur**'' na ulicy , nie chca sie uczyc jezyka. I wy sie dziwicie ze anglicy wola sie trzymac z daleka ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LADRODER
Masz absolutną rację robienie sobie Polski Bis na emigracji to paranoja. Anglicy mają większy poziom kultury niż Polacy. Nie są tak zawistnym narodem jak w Polsce. Jak tylko wejdę na wp czy onet aby poczytać wiadomości i czytam podłe, zawistne komentarze to odechciewa mi się wracać do Polski. Oczywiście jestem za komentarzami dwóch autorów jak wam się nie podoba to drzwi i uciekać do Polski. Śmieszy mnie jak Polacy na zachodzie trzymają się tylko z Polakami, latają do PL sklepów lub wysiadują przed nimi. Najlepsze jest to jak ci co tu przyjadą i nic nie mieli w Polsce i naglę tu dzięki udają wielkie państwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
a co złego w tym, że są pewne produkty, które lubię sobie kupować w polskim sklepie? jak znajdę ekwiwalent w postaci produktu angielskiego w tej cenie to kupie angielski jestem też zdania, że warto kultywować tradycje polskie w obrębie swojej rodziny tez na obczyźnie przecież zwyczaje można łączyć no chyba ze ma się je gdzieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LADRODER
Nie mówię, że nie trzeba się łączyć, ale czasem to przesada jak Polacy żyją tylko z Polakami i tworzą coś w stylu Małej Polski. Denerwują mnie ciągłe narzekania Polaków jacy to Anglicy są źli, nie dobrzy itp. Polacy są jednym z najbardziej mściwych i zawistnych narodów. Dla mnie to jest chore jak ktoś emigruje do UK pierwszy raz nie mając tam rodziny i na dzień dobry wybiera Londyn i te narzekania jak drogo, jak ciężko, jak brudno itp. W Polsce macie takie duże standardy mieszkania??? jak wynajmujecie??? Meble późny gierek często też częściowo umeblowane. Anglicy, Niemcy jakoś nie emigrują na taką skale jak ludzie z byłego Bloku Wschodniego. Trzeba się cieszyć, że ma się tu lepiej niż w Polsce, ja wolę 100 razy swoje podatki dać na Królową, bo mam lekarza, ubezpieczenie i na więcej mogę sobie tu pozwolić niż w Polsce. Angielski rząd nie sprzedaje się jak Polski na prawo i lewo. W Polsce jak nie masz szerokich pleców, znajomości, rodziców z własną firmą to jest ci bardzo ciężko dojść do czegoś. Chyba, że jesteś bardzo zdolnym i masz 2 języki w Palcu, 24 lata i 5 letnie doświadczenie wtedy będziesz kimś. Najlepiej jest powiedzieć "wolę wrócić do Polski, bo tu mam wykształcenie i jestem kimś, a nie jak w UK sprzątam" jasne jesteś kimś, bo masz papierek i jesteś u siebie, ale nie masz kasy i pracy lub pracę za 1,500 gdzie przy życiu w dużym mieście z kosztem wynajęcia mieszkania, samochodu nie da się wyżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
ależ ja się absolutnie zgadzam, także wolę płacić moje podatki na królową i siedzieć sobie tutaj jednak, szczególnie na początku, w pracach "niższych" częściej poznaje się tych Anglików chamskich, dyskryminujących, upokarzających, takich, przez których wiele tutaj brzydnie i ma się dość mam tak u siebie w pracy (duży i sławny;p dom opieki;p:) atmosfera beznadziejna, codzienny manifest wyższości ze strony niedokształconych Anglików na pozycjach przykryty jakimś udawanym profesjonalizmem:) ale cóż, mam swój cele, a prace z czasem można zmieniać na lepsze:) już teraz nie oceniam całego kraju przez pryzmat małej grupy społecznej, której się w dupach poprzewracało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LADRODER
Tak zawsze będzie, są lepsi i gorsi. Nigdy nie będzie, że ludzie będą dla siebie super mili. Ja obserwuje anglików w sklepach np. w markecie są o wiele milsi i uprzejmi niż Polsce. Poza tym zawsze możesz pracę zmienić, nawet jak dostaniesz zasiłek to masz konkretne pieniądze, a jak państwo dopłaci ci do mieszkania masz czas na szukanie czegoś lepszego. Pamiętam moje zetknięcie się z pracą w fabryce, płakałem. Teraz po 5 miesiącach to ja pilnuje anglików. UK to mieszanka różnych kultur, i trzeba to zaakceptować. Tu w porównaniu do Polski żyje się o niebo lepiej, ale są i tacy co powiedzą, że jest źle bo im nie wyszło i chcą zniechęcić innych. Oczywiście Anglicy lubią upić się szczególnie kobiety ale ja na to nie zwracam uwagi bo w PL miałem to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LilyRose
czy mogla by sie wypowiedziec ktoras z osop piszacych na poczatku, ktos popierajacy idee robienia drugiej polski? Po co wy to robicie, to nie ma nic spolnego z potrzywaniem tradycji, w uk zyja i mieszaja sie ludzie z calego swiata, oni potrafia sie przystosowac jednoczesnie zachowujac swoja kulture

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KKKKKKKKKKKKKKKKK
Dokładnie, ja byłem pod wrażeniem jak ludzie zachodu którzy tu żyją zachowują się w markecie lub na parkingu. Przepuszczanie się czekanie aż ktoś wyjdzie. Nie tak jak w Polsce każdy parkuje na swój stój. W UK jest masę różnych kultur. Każdy jest inny, ale ludzie dobrze na ulicy. Co do życia Anglików to nie żyją na pokaz. Jak przyjechałem byłem zaskoczony, że oka w salonie albo są całkowicie odkryte albo wiszą w nich coś na zasadzie prześcieradła lub żaluzji. Nie żyją jak w Polsce postaw się, a zastaw się. Ja nie znałem angielskiego więc razem z partnerem jak zakładaliśmy konto w banku to przebiegło to bez problemów, pracownik banku był na tyle miły, że starał się tak nawet ze mną porozumieć abym nie czuł się skrępowany. Do tego sam powiedział, że w Polsce to panuje raczej bieda. Jak Polakom jest tak źle bo brud, nie mili ludzie to niech poważnie wracają do Polski kraju gdzie każdy ma dobrze i żyje na poziomie. Przykładem Polskiego zakłamania jest program na TVN i sam TVN "Ugotowani" w Polsce wszyscy mieszkają w super domach, apartamentach. W UK w tym samym programie ludzie mieszkają normalnie, są bogaci i ludzie średniej klasy. Pokazywane jest to w sposób jak najbardziej normalny. W Polsce do tego srają przygotowują dania już tak wymyślne i nazwy dziwacze, że to śmieszy. Anglik przygotowuje potrawy mu bliskie, do tego w UK są angielskie sklepy, markety, bo tu kasa nie jest wyprowadzana gdzieś indziej. W Polsce mamy pełno marketów, big bordów, aptek, i wszystko jest wyprowadzane na zachód tak w Polsce robi rząd. Dla tego jest biednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
ale oni także podtrzymują swoją kulturę i tradycję na co dzień i od święta. nie ma w tym nic dziwnego. to kwestia przynależności oraz pewnej świadomości społecznej, której nie wyzbywasz się wraz z jednym wyjazdem za granicę swojego kraju ludzie emigrują zazwyczaj szukając czegoś lepszego w rożnym tego słowa znaczeniu. Nie znaczy to jednak, że mają obowiązek porzucać swoją rodzimą przynależność do grupy społecznej jaką jest naród. asymilacja z inną kulturą przebiega stopniowo i nie wyklucza kultu rodzimych tradycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melikaaaa1
Lekko nie jest. Nie da się tego ukryć. Jeśli dopada was jakieś przygnębienie , to warto pogadać o tym z psychologiem. Tutaj https://psychomedic.online jest namiar na klinikę, która oferuje wideokonsultacje. Warto z nich skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×