Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PRZYROBASKA82

WIELKI WATEK NOWOROCZNYCH POSTANOWIEŃ DOTYCZĄCYCH URODY I ZDROWIA!PISZMY!

Polecane posty

piszmy co bedziemy robic od nowego roku by czuc sie lepiej i zdrowiej oraz atrakcyjniej . Piszmy tu o wszystkich naszych postanowieniach na nowy rok kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja postanowilam codzien jesc jabłuszka gdyż badania udowadniają ich zbawienny wplyw na raka i dzialanie przeciw rakowe. siemie tez bede pic gdyż mam refluks poza tym nie bede jesc juz niezdrowej margaryny a maslo ma witaminki przynajmniej . chce tez by włosy przestaly wypadac wiec bede trzec rzepe czarną z warzywniaka i nakladac sok z niej na włosy przed myciem na godzine .podobno efekt REWELACJA.jak cos sobie jeszcze przypomne to dopisze. moze wasze pomysly tez mnie zainspirują i je dodam do mych noworocznych postanowień postanowilam zapisac je na kafe gdyz codzien zagladam tutaj i bedzie mi ten watek przypominal o tym co musze robic bo ciezko jest dotrzymac tego co sie postanawia. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te cwiczenia tombaka na kręgosłup o których czesto piszecie tutaj są super.czyli rybka i karaluszek. i tylko dwie minuty dwa razy dziennie wiec nie potrzeba czasu wiele. a moja skolioza i lordoza w jedny jest straszna a ja nie cwicze ani nic..ech ..musze zacząć w koncu bo kiedys juz cwiczylam tego tombaka i efekt powalający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postanawiam nie wyciskać nic na twarzy, nie ruszać w ogóle-nie dotykać w ciągu dnia i nie bawić sie włosami, nie wyrywać, nie drapać skóry głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZYROBASKA82 > nie slyszalam nigdy o tych cwiczeniach tombaka, ale wlasnie zerknelam na google i szok, latwe a podobno sa efekty :) co do moich urodowych postanowien to: - cwiczyc regularnie, a nie \"jak mi sie przypomni\" - pic regularnie herbate zielona wlasciwie to chyba tyle, wiekszosc rzeczy juz wprowadzilam w zycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZYROBASKA82 > i co masz na mysli piszac \"efekt powalajacy\" :) najlepiej by bylo zeby sie kregoslup wyprostowal, ale wiem ze nie ma na co liczyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kelemntynka
A ja cwicze te cwiczenia na skolioze od roku Tombaka i mam juz kręgosłup prawie prosty a groziła mi operacja :( Tombak pisał ,że ten zestaw go uratował też przed operacją .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kelemntynka
Najlepsze ze ból zniknąl calkiem i pewnie o to chodziło autorce ,że efekt powalający. Mi ból zniknąl a to najwazniejsze. Kręgosłup sie wyprostował też bo sie nie garbie i lepiej sie mi oddycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurka wodna! czyli jak: karaluch to kladziemy sie na podlodze na plecach i przebieramy rekami i nogami jak robaki przewrocone na grzbiet? ;) a rybka to jak dokladnie? co robic z rekoma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc na jednym forum napisal
Od Michała Tombaka zaczerpnąłem dwa ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, które, sam to widzę po krótkim czasie od kiedy zacząłem je regularnie rano stosować, już mi sporo dają. 1. Karaluch Kładziemy się na ziemi, ręce i nogi wyciągamy do góry i przebieramy stopami i dłońmi, jakbyśmy byly małym karaluszkiem 2 MINUTY 2. Rybka 1 MINUTA Także się kładziemy, ale tym razem poruszamy się a'la ryba. Słyszałem kiedyś historię. że kobieta samą "rybką" wyleczyła bardzo poważne schorzenia kręgosłupa. Poruszałą się tak po całym mieszkaniu udając rybę na podłodze RANO I WECZOR SIE JE CWICZY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESZCZE ANGIELSKIEGO CHCE SIE NAUCZYĆ ) JAKBYM TAK OD STYCZNIA PO GODZINIE DZIENNIE poswiecala myslicie ze bylyby efekty? fajny jest kurs BBC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez to czytalam, ale chce sie dowiedziec dokladnie zeby zle nie robic bo po co robic cos co nie przynosi efektow, albo szkodzi :) czytalam ze w rybce reke pod glowe, ale nogami i tulowiem na raz ruszac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kelemntynka > jesli jeszcze tu zajrzysz, prosze napisz jak wykonywalas rybke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYBKA TOMBAKA WYGLADA TAK lezymy na podłodze i miednice i łokcie oraz nogi mocno przyciskamy do podłogi .nogi prosto i poruszamy sie na lewo i prawo jak płynąca rybka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYBKA pozycja wyjsciowa; lezymy na plecach i kladziemy donie na wysokosci 4 i 5 kegu szyjnego ,zginamy łokcie.calym cieżarem ciała przylegamy do podłogi ,nogi złączyć,palce nóg podciągamy w strone głowy i wszystkie wypuklosci ( potylica ,miednica,ramiona i łydki )wciskamy w podłoge wykonanie; w takiej pozycji rozpoczynamy szybkie wibracje-kolysanie ciala z prawej strony na lewą na podobienstwo szybko płynącej rybki wykonujemy cwiczenia rano i wieczorem po 1 minucie mimo swej prostoty usuwa wady kregoslupa to cwiczenia gdyż krego wchodzą na swe miejsce podczas niego i nie uciskaja na narzady co jest przyczyna wielu chorób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki za bledy ale tam mial obyc ze kladziemy dłonie na wysokosci kręgów a nie donie :) KARALUCH LEZYMY NA PODLODZE I NOGI RÓWNOLEGLE DO PODŁOGI i potrzasac rekami i nogami w tej pozycji jak karaluch przewrócony :)wykonujemy po 1-2 minuty rano i wieczor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ćwiczenia na regenerację kręgów szyjnych i oddychanie: a) siedząc na krześle unosić i opuszczać ramiona 10 razy; b) skłaniać głowę w prawo i w lewo (po l O razy), starając się dosięgnąć uchem ramienia; c) skłaniać głowę w tył i w przód (po 10 razy); d) obracać głowę na boki zgodnie ze wskazówkami zegara i w przeciwnym kierunku (po 10 razy); e) wyciągnąć ręce do przodu przed siebie, odwrócić dłonie równolegle do siebie, kręcić głową w lewo i w prawo (po 10 razy); f) podnieść ręce nad głową z dłońmi ułożonymi równolegle do siebie i obracać głowę w lewo i w prawo (po 5 razy); g) położyć ręce na ramionach. Łokcie odciągnąć do tyłu, wyobrażając sobie, że między łopatkami znajduje się jabłko, które chcemy ścisnąć. Odchylając łokcie do tyłu (jakby próbując ścisnąć jabłko) jednocześnie wyciągać w przód podbródek (tak, jak łabędź, wyciągający szyję). To ćwiczenie umożliwia rozluźnienie kręgów i mięśni szyi, co poprawia przypływ krwi do mózgu, normalizuje pracę układu nerwowego i trawiennego. Wykonywać rano i wieczorem po 3 minuty. h) siedząc na krześle położyć ręce na kolanach, zsunąć się na brzeg krzesła, zamknąć oczy i rozkołysać ciało w lewo i w prawo, jednocześnie w rytm kołysania wciągać i wypinać brzuch. POD ŻADNYM POZOREM NIE WYGINAMY GŁOWY DO TYŁU! to ostatni punkt tego zestawu cwiczen .to zestaw japonski i jesli ktos nie ma problemu z kregami szyjnymi moze ten zestaw omijac i robic tylko karalucha i rybke ale warto wszystko jako profilaktyke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ,że komuś pomoże ten zestaw ćwiczeń wiem ze wielu osobom pomogło więc zaczynam też cwiczyć od nowego roku już .:)kiedyś zaprzestałam z lenistwa.ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perfectIn2008
Hehe...a ja mam długą listę noworocznych postanowień:D Ale jesli chodzi o te dotyczące urody i zdrowia to tak a.) tak jak dog in the fog--->nie wyciskać nic na twarzy, od tego jest kosmetyczka:) b.)regularnie ćwiczyć jogę i biegać; c.)chodzić do fryzjera też regularnie d.)zdrowo się osżywiać- ograniczyć słodycze e.) to jedno z najważnieszych postanowień i chyba najtrudniejsze- pokonać chorobę-bulimie.... Ja osobiście trzymam za Was kciki, oby Nowy Rok był udany i pomyślny. Buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki wielkie!!! zaczne juz od dzisiaj, a postanowieniem noworocznym bedzie wytrwac i cwiczyc regularnie :) jeszcze mam 2 pytanka strony technicznej: przy rybce dlonie wkladamy pod szyje? przy karaluchu rownolegle do podlogi tzn jak ruszac? bo dla mnie rownolegle do podlogi to trzeba by bylo robic nozyce, a tak raczej sie karaluchy nie ruszaja? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma za co dziękować :) wiesz jesli chodzi o rybke to ręce nie mają byc na szyji tylko na wysokosci jej czyli tego 4 i 5 kręgu ale obok ..kurde ciezko mi to wytłumaczyc by bylo jasno ale mogą bycwg mnie na szyji tez bo liczy sie to zeby inne czesci ciala byly poprostu wbite w ziemie i zeby kregi nachodzily na swe miejsca calego kregosłupa a jesli chodzi o karaluszka to nie rozumiem włąsnie co tombak chce powiedziec przez to ze równolegle..ale niewazne juz jak te nogi maja byc potrzasane byle by byly potrząsane bo cwiczenie to symuluje wg niego bieg i bez obciazania stawów i miesni uaktywnia jakaś tam cyrkulacje krwi i bosko dziala na serce :) czyli najwazniejsze to potrzasac tymi konczynami podobnie jak karaluch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje slicznie i zabieram sie od dzis do pracy :) ps. fajna stopka, widze ze co chwile cos nowego dopisujesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dopisuje bo boje sie potem zapomne :)hehe Boze gdybym tylko mogla to wszystko zrealizowac i miec silną wole:) moze jak to spisałam tu to pomoże:) bo cele muszą być ponoć zapisywane by je realizowac :)to pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kklkl
a ja zaczne myć zęby w koncu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliona
oj mam pelno postanowien a jedno z nich to przestac skubac wlosy,bo jakis glupi nawyk ostatnio mam ze wyrywam sobie wlosy ktore dziwne sa,bo niektore mam takie jakby pofalowane smieszne-a nawyk jest bezsensowny ale rece mi czasem same tak ida

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapamiętasz
Ja mam takie postanowienia: - przez caly rok uzywac tylko naturalnych kosmetykow,zadnej chemii. - odzywiac sie zdrowiej,jesc wiecej warzyw i owocow a nie co popadnie. -i moze dolacze do tego te cwiczenia Tombaka, czy one pomagaja na skolioze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gfzie z
a gdzie znaleźćź opis tych ćwiczeń Tombaka? macie jakiś link? to i ja bym zczęła ćwiczytć bo też mam krzywy kręgosłup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×