Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MaMani

ile moze stac w lodówce zupa dla dziecka?

Polecane posty

moze stac 48 godzin czy tylko 24 godziny? te sloiczkowe moga stac 48 godzin a taka domowej roboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpowiadam
3 dni max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć. no właśnie MaMani. nie wiem ale ja sama nie lubię jeść tego co stoi trzy dni. dziecku najwyżej na drugi dzień mogę podać to co gotowałam dzień wcześniej ale na trzeci to nie bardzo. jeszcze zależy jaka to potrawa. wiem że może by nie zaszkodziła ale jakoś tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic co dlugo stoi pierwszej
swiezosci nie jest... Gluie pytanie ;) A Ty sama jakasz takie 3 dniowe? My to wyjadamy tylko tak po swietach, bo szkoda. Ale takie kilkudniowe to juz nie to samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ugotuje rosól to jemy do 2 dni a na trzeci robie z niego pomidorową, ale my jestesmy dorosli i nic nam nie bedzie. zastanawiam sie ile moze stac taka dla dziecka. Te sloiczkowe mogą stac 48 godziin- przynajmniej tak napisano na etykiecie, a taka domowa ile? tak zeby nie zaszkodzila? Zazwyczaj gotuje malej na dwa dni ale ostatnio mi sie za duzo ugotowalo i sie zastanawiam czy jej dac czy wywalic i zrobic nową. Jakby jej mialo zaszkodzic to wole wywalic bo 2 marchewki nie sa warte tego zeby malą bolal brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko jest smaczniejsze
swieze :D Czy to dla dziecka, czy dla doroslego... Bez znaczenia czy ma zaszkodzic czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszędzie piszą,że wolno gotować na 3 dni i to napewno dziecku nie zaszkodzi. To znaczy podajesz w dzień ugotowania i jeszcze potem w następnym i następnym. Oczywiście jeśli dodajesz śmietanę czy masło to tylko do porcji na dany dzień - bo mogłoby się popsuć. Można też podawać w dniu zrobienia i na drugi dzień a na trzeci dzień mrozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko jest smaczniejsze świeże??? - to co powiesz o bigosie, serniku, pierniku itp - niektóre potrawy zyskują na dłuższym przechowywaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrażkaX
W życiu bym nie zjadła zupy po 3 dniach - fuuuj! Lekarz po takim czasie się kłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×