Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość haniaaaaaa

jak nauczyć dwulatka robienia kupy do nocnika?

Polecane posty

Gość haniaaaaaa

robi tylko siusiu ale też nie zawsze. chciałabym już go odzwyczaić od pampersów ale cienko to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DomiS
moze byc trudno . ja swojego synka nauczylam korzystac z nocnika gdy mial 19 miesiecy. po prostu lapalam siusiu az zaskoczyl i zaczol sam wolac za kazdym razem jak nam sie udalo bilam mu wielkie brawa i kazdy z domownikow tez , bardzo mu sie to spodobalo i zaczal sam wolac . z kupka bylo podobnie, niechetnie chcial usiasc na nocnik by ja zrobic ale jak widzialam ze mu sie chce i zaczol robic szybko go posadzilam na nocnikmi ciut sie udalo zrobic oczywiscie maly stawial male popry:). ale gdy zrobil pokazalam mu ni powiedzialam ze to ee i bilam brawa ito podzialalo , maly zaskoczyl z dnia na dzien i teraz majac 24 miesiace nie mamy problemu z nocnikiem. zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u u nas tez calkiem calkiem sie nameczylam ale to zalezy czy sieboi i czy poprostu nie chce?moje kiedys robily kupkezawsze na nocnik i w pewnym momencie bunt i od nowa siadalam spiewalysmy i bajki ogladalysmy oczywiscie gdy zauwazylam ze chce sie kupke i w koncu po tym i pobrawach bo to najwazniejsze udalo sie i robia same wolaja ida gatki sciagaja i robia.a z sikaniem ile ja sie rajstopek napralam i przez 1,5 tygodnia na dwor nie wychodzilam i icie ograniczylam ale widzisz u mnie blizniaki i jedna od razu zalapala a druga oj ze 2 tygodnie.dzieci sa rozne i roznie to przyjmuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ma 17 miesiecy i od miesiaca robi juz kazda kupke do nocnika a od tygodnia zaczela wolac tez sisi ..w dzien i robi siusiu .. tylko w nocy normalnie w pampersa ..:) Kiedy zobaczysz ze dziecko juz zaczyna robic kupke .. szybko sadzaj na nocnik .. to jest taki moment ze juz musi zrobic i nie da sie tego zatzymac . nauczy sie bardzo szybko .. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonik
mam ten sam problem z sikaniem jako tako kupy nie chce od razu dostaje zaparcia i po 3 ,4 dniach zrobi w pieluche jak mu na noc założe.już raz 2 miesiące uczyłam go na nocnik na początku czasem zawołał ale przeważnie po czasie potem nie wołał wcale i dostał awersji nie chciał usiąść.zrobiłam mu przerwę bo ciągle musiałam mu dawac leki na rozwolnienie.po miesiącu jest to samo nawet gogzej bo za nic nie chce wolać sadzam go co 40 min i tak zsika się nie raz w majtki.nie mam już pomysłów jak to rozwiazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja tez miała taki okres ze siusiu robiła a kupy wcale, robiła właśnie wieczorem jak już założona miała pieluche na noc. Z czasem jej przeszło, zaczeła wołać kupke, myśle że duzo cierpliwości i ciągłe mówienie ze nieładnie w majtki że do nocniczka trzeba, no i wielkie święto jak juz do nocnika sie uda a niedługo nie bedziesz mieć problemu. U mnie córka wręcz płakała żeby jej założyć majtki jak chciało jej się kupe a jeszcze ciepło było że na golaska latała. Teraz ma 2 lata i 3 miesiące i już nie mamy problemu:) U mnie duzo tez pomogło wspólne wylewanie z nocniczka, spuszczanie wody i zabawa w jest-nie ma:) U

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek robił regularnie kupke co rano na nocniczek ale od ok m-ca \"cofnał\" sie w rozwoju -mysle ze przez to iz rano w mieszkaniu jest chłodno-i chyba to mu sie nie podoba-sika czesto i duzo wiec tego sie jeszcze nie nauczył na nocnik-mam nadzieje ze wiosna i lato bedzie odpowiednim momentem na nauke-mniej rozbierania etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haniaaaaaa-to trudne ale sadzac dwulatka co 15min.na nocniku DO ZNUDZENIA az "cos"zrobi...Jak zrobi to bic brawo chwalic chwalic i jeszcze raz chwalic!jest to meczace i troche trwa ale efekty sa.Mowi ci to stary pedagog i rodzic...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×