Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Katrinne

Wojna i pokój

Polecane posty

Oglądał ktoś film? Pięknie go zrobili. Zasłużone były te owacje w Cannes...ale i tak nie wybaczę Tołstojowi, że uśmiercił Bolkonskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tołstoj
za to niezdecydowanie mu się należało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie to był koszmar do sześcianu :( Sześć pięter niżej od Bondarczuka - fatalna, brzydka Rostowa w niemieckim typie, niezgodności fabuły i wizerunku bohaterów, tandetne zakończenie :( Błędy kostiumologiczne, źle zrobione mundury i broń, sceny batalistyczne zaaranżowane przy udziale czterdziestu statystów, bardzo nieudolnie i niechlujnie rozmnożonych komputerowo - przy takim ogromnym nakładzie środków nie można było zrobić tego na dobrym poziomie? :( Dawno nie widziałam tak marnej batalistyki. Bitwa pod Austerlitz LATEM?! Szkoda gadać :( polecam książkę i film Bondarczuka, można go dostać na płytach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może dla kogoś kto nie zna książki, Rosji ani historii i odbiera film na poziomie ekranizacji Jane Austen, film wizualnie jest atrakcyjny. Ot, ładny romansik. Ale jeśli oceniać od strony poziomu, wierności fabuły i realiów, wygląda to niestety bardzo ubogo. Wersja z Audrey Hepburn była cieniutka. Ale to już jest po prostu bardzo długi klip. Przepraszam osoby, którym się podobało, mam nadzieję, ze nikogo nie uraziłam. Ja też lubię romansidła, ale jestem przeciwniczką mieszania "Piratów z Karaibów" z największym eposem historycznym Tołstoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×