Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciotka-mala

zawstydzenie u 5 miesięcznego dziecka?

Polecane posty

Gość ciotka-mala

Mój brat ma synka. Ma ok 5 miesięcy. Fajny chłopak już z niego. Jest ale jedno nurtujące mnie pytanie. Czasem gdy się do niego mówi to ma dziwny odruch. Uśmiecha się (to akyrat normalne) :) i zakrywa rączkami twarz jednocześnie kuląc się tak jakby się zawstydzał. Dośc często to mu się zdarza. Chciałam zapytac czy to normalne? W rodzinie mamy kilku nieśmiałych osobników np mnie ;) więc mam nadzieje że on tego nie odziedziczył? Jak myślicie? Pytam doświadczonych mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciotka-mala
No co ?? Nikt nie wie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oglądałam program, w którym pzredstawiane były badania, gdzie wykryto, ze dziecko od 2 bodajże roku swojego życia odczywa wstyd, dlatego, ze dopiero wtedy zyskuje samoświadomość. Może pomyliłam się i to był anwet 3 rok życia a można to sprawdzić w ten sposób, czy dziecko w lustrze poznaje że to jest ono, czyy myśli że to ktoś obcy i szuka za tym lutrem drugiego dziecka. W Twoim przypadku myślę, ze to za wcześnie na wstyd. Raczej odruch bezwarunkowy, bo nawet nie nabyty :) Pewien styl, bycia, tak smao jak uśmiechania się pzrecież dziedziczymy po naszych rodzicach itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajajja
aha... dzięki... Czy;li narazie nie ma co sie martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×