Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pleśniaweczka

Pleśniawki - czym leczycie?

Polecane posty

Gość Pleśniaweczka

Dziś przyuważyłam na dziąsełkach córki białe plamki - najpewniej pleśniawki. Poradzicie jakiś środek, który może pomóc? Mam nadzieję, że te preparaty są bez recepty, wolałabym nie ciągać maluszka po przychodniach, gdzie tylko może złapać katar czy inną anginę ;) Aha - i czy trzeba "odkażać" brodawki z tych grzybków? Na zdrowy chłopski rozum tak - ale czym? Będę wdzięczna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena 81
Kup gęcjanę i pędzluj małej w buźce i sutki 2-3 razy, często wyparzaj smoczki jeśli ssie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my stosowalismy aphtin i zeszło dosyć szybko. Zresztą aphtin dobrze jest stosować profilaktycznie, przed karmieniem smarować brodawki albo smoczek:) Jest bez recepty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pleśniaweczka
O gencjanie wspominała mi mama, ale jakoś mam opory przed wysmarowaniem całych brodawek tym fioletowym czymś :) Fajniutko, że są skuteczne preparaty bez recepty. 🌼 Aphtin to jakiś preparat w płynie do pędzlowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pocierałam małej te pleśniawki gazikiem, dosyć mocno wtedy szybciej schodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostalam nystatyne i mialąm malej dawac na smoczek, ale nie uzylysmy ani razu. jak miala w szpitalu plesniawki to tez jej smarowali nystatyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pleśniaweczka
Masz na myśli taki gazik jałowy z apteki? Dziękuję za pomoc, będę wiedziała co mężowi na listę wpisać :) P.S. Po ilu dniach się tego pozbyliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie tak. Z tego co pamiętam to walczyliśmy dobry tydzień, tylko że moja miała tego naprawdę sporo. Te pleśniawki pojawiły się koło 2-go miesiąca i na szczęście już nie wróciły po tej kuracji, ale tak jak pisałam przynajmniej raz dziennie profilaktycznie mała dostawała dawkę albo na smoczku albo na brodawce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pleśniaweczka
Hym... Aphtin to środek odkażający, nystatyna to antybiotyk, chyba rozsądniej będzie zacząć od łagodniejszego, z pozoru przynajmniej, Aphtinu. BTW: Nystatyna jest raczej na receptę, więc póki co odpada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×