Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sarkastyczna cyniczka

Wychowawczy - może ktoś wie?

Polecane posty

Wiem że było już dużo o urlopie wychowawczym, ale akurat nie znalazłam odpowiedzi na problem z moją sytuacją - chodzi konkretnie o zasiłek wychowawczy: Teoretycznie jest tak, że swoje dochody traktuję jako \"utracone\", więc liczę te męża i dzielę na 3 osoby (ja, mąż i dziecko). Ale - ja jestem zameldowana z rodzicami, a mąż oddzielnie. Co w takim układzie? No bo teoretycznie do osób wliczających się do gospodarstwa domowego powinnam zaliczyć osoby zameldowane ze mną, ale męża też. Czyli mam te dochody dzielić na nas + rodziców czy nie? To ważne dla mnie bo to może przeważyć o tym, czy dostanę zasiłek czy nie (większą szansę mam przy dzieleniu z rodzicami włącznie. Czy ktoś się orientuje jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmm
no to niech sie maz przemelduje albo Wy ale z tego co sie orientuje nie podaje sie meldunku a rodzina jest wasza 3ka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparat
Ale co maja do tego twoi rodzice?Rozliczasz sie z mężem......i tak samo składasz podanie o urlop z twoimi i męża dochodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm... --> przemeldowanie w żadną stronę nie wchodzi w grę. aparat --> rozliczanie się to zupełnie inna sprawa kaloszy. Rozliczasz się tylko z małżonkiem, ale jak zaczynają Ci liczyć czy Ci się należy cokolwiek, to wtedy się wszystkim przypomina że jeszcze ktoś jest z Tobą zameldowany i jego też trzeba prześwietlić. Na studiach miałam taki problem ze stypendium - ja mieszkałam blisko uczelni SAMA, ale ze względu na zameldowanie doliczyli mi dochody rodziców i obniżyli stawkę stypendialną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dochód dzielisz na siebie męża i dzieci tylko was sie bierze pod uwage a nie osoby zmaeldowane w mieszkaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mąz musi z meisca zameldowania wyciągnać zaswiadczenie że tam nie ubiegał sie o zasiłek rodiznny i dodatek do zasilku ztyt. przebywania na urlopie wychowawczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile na głowe
? przypuscmy ze sa 3 osoby. Jaki musi byc dochod netto na delikwenta aby dostac zasilek? pytam, bo sama bede tym zainteresowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobom przebywającym na urlopie, których dochód nie przekracza 504 zł netto na członka rodziny miesięcznie przysługuje wypłacany w ramach systemu świadczeń rodzinnych - dodatek z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym w wysokości 400 zł miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież chodzi o twoją rodzinę, a nią jest mąż i dziecko. Fakt, że mieszkasz z rodzicami nie musi oznaczać wspólnego budżetu domowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×