Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fiziak150

CUKRZYCA w CIĄŻY - groźna????

Polecane posty

Gość angelika889
Witam wszystkie przyszłe mamy! Jestem studentką położnictwa i zbieram materiały do pracy magisterskiej na temat, jakości życia kobiety ciężarnej z cukrzycą. Dlatego zwracam się do Pań z ogromną prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety. W szpitalach w moim mieście nie jestem w stanie zebrać wystarczającej ilości ankiet do przeprowadzenia badań, dlatego bardzo liczę na Pań pomoc. Z góry dziękuję za poświęcony mi czas i każdą wypełnioną ankietę. Wszystkim słodkim mamom życzę mnóstwo zdrowia, spokojnego ukończenia ciąży i samych radości :) Link do ankiety http://moje-ankiety.pl/respond-38771.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cukrzyca ,przynajmniej ciążowa nie kontrolowana-może nieść za sobą złe skutki dla dziecka.Ja miałam wykrytą w 25 tyg,byłam na lekach,kontrole lekarza,poród przebiegł ciężko, bo był indukowany,syn 3450,9/10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdychaj Sukissimo a nie Psy mnożyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ważnie żeby dzieciaczek był zdrowy pamiętaj Pokalana Ściewo-Polko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w 31 tc, cukrzycę stwierdzono w 24 tc. prowadzę dietę i mierzę cukeir 6 razy dziennie. mam w lodówce insulinę w razie "W".. leżałam tydzień na oddziale diabetologicznym bo mimo diety cukier skakał.. nie może przekroczyć 120 godzinę po posiłku.. ja nie miewałam więcej jak 170 ale za to w międzyczasie zdarzały mi się niedocukrzenia czyli cukier spadał poniżej 60 i miałam zawroty głowy.. w tej chwili już jest dobrze.. dzidzi waży 1500 gram póki co a ja od dwóch i pół miesiąca nie przytyłam nic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aurelia74
Ogolnie to niebezpieczna sprawa, najwazniejsze to przestrzegac diety, mierzyc poziom cukru i jesli to konieczne brac leki lub insuline..J a zaraz po porodzie zmierzylam cukier i mialam w normie, jednak cały czas jestem pod kontrolą lekarzy, śledzę na bieżąco szugarfrik.pl , chodzę na spotkania chorych na cukrzycę, wspieram ich, ale i sama jak zajdzie potrzeba otrzymuje wsparcie. Istnieje ryzyko, że cukrzyca znowu wystąpi jak będę starsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Witam, pierwszy pomiar glukozy na czczo wyszedl mi 98, jako ze to wynik nieprawidłowy po nim p. doktor zleciła krzywą, w ktorej glukoza na czczo wynosiła 101, po 75g glukozy po 1 h 88, a po dwóch godzinach 101, i znowu wynik na czczo nieprawidłowy. Wprowadziłam diete oraz powtórzyłam badania i glukoza na czczo wyszla 106. Czy jest to duza nieprawidłowość? Czy powinnam sie zaczac zamartwiać? Dodam, ze wszystkie badania wykonywałam jeszcze w I trymestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×