Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plecionka 123

Urzad pracy-pytanie

Polecane posty

Gość plecionka 123

od jakiegos czasu jestem zarejestrowana w posredniaku(tylko ze wzgl.na ubezpieczenie),nie maja zadnych ofert dla mnie.. mam pytanie..co sie stanie jesli nie pojde w tym miesiacu po podpis?nie chce juz tam lazic,czy beda mnie "scigac",pytac o cokolwiek?pracy bede szukac bez nich...czy to oznacza ze zupelnie mnie skresla z ubezpieczenia? jesli kiedys bede chciala sie znow zarejestrowac to beda robic jakies trudnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1111111111111
skreślą cie na 3 miesiące i potem znowu będziesz mogła sie zapisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja ja
skreślą cie i nie będziesz mieć ubezpieczenia. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponoć jak się nie stawisz to cię wypisują ale ubezpieczenie płacą jeszcze miesiąc powypisaniu, tak mnie przynajmniej poinformowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1111111111111
ale czy warto tracic ubezpieczenie na te 3 mies ? chyba lepiej pójść po ten podpis :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1111111111111
żabuleńka- masz racje ubezpieczenie jest jeszcze ważne przez miesiąc od wyrejestrowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plecionka 123
nie chce juz tam lazic i stac prawie caly dzien w kolejce..czuje sie jak jakis nierob,mam dosc urzedu i ich zalosnej pracy...a prawda jest ze jeszcze miesiac po niestawieniu sie mam ubezpieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plecionka 123
ja i tak lecze sie prywatnie,tzn.dentysta,ginekolog...do innych lekarzy na szczescie nie chodze,powiedzcie mi szczerze,co mam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja ja
..a jak nagle bedziesz musiała pójśc do szpitala (np. wyrostek, złamana powaznie noga) to tez zapłacisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plecionka 123
wlasnie tego sie boje,ale mam dosc urzedu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdybyś miała ( nie daj Boże) wypadek, to za szpital nie dałabyś rady zapłacić a chyba znasz polską służbe zdrowia,. nie czaruj się w miesiąc nie znajdziesz pracy do której przyjmą cie bez okresu próbnego, a w tym czasie często nie zgłaszaja do ubezpieczenia ( nie wiem dlaczego, nie muszą?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1111111111111
no właśnie nie jestes w stanie przewidzieć czy nagle nie będziesz musiała pójść do szpitala a tam jakby Cię podliczyli to.... tak jest ważne miesiąc po wyrejestrowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plecionka 123
juz czasami mam dosc tego wszystkiego,po co tyle nauki,staran,a tam czuje sie jak nierob i glupiec wsrod tylku bezrobotnych...nie mam juz sil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja ja
..bardzo dużo osób, króre znam przechiodziło to. Studia, młody wiek, ambicje i ..stanie w kolejce w pośredniaku. Teraz mają się całkiem niexle a ten stan, był tylko przejściowy. więc nie zachowuj się jak rozkapryszona dziewczynka, (chyba, że stac cię na opłacanie z własnej kieszeni usług słuzbzy zdrowia). A propos opłacania dentysty i ginekologa. Kazdy (własciwie kazda) kobieta, którą znam chodzi prywatnie do dentysty i ginekologa. To akurat żaden wyczyn na miare bezrobotnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracy mozesz sobie szukac sama
a to raptem jeden dzien, a raczej godzina, przynajmniej u mnie umawiaja sie na godzine i przychodze i w zadej kolejce nie stoje. ewentualnie pare osob przede mna, ale nbajdluzej stalam moze z 7 min. a ubezpieczenie zawsze sie przydaje. ja lata nie bylam u lekarza a tu raptem okazala sie wizyta niezbedna, bo zachorowalam dosc mozno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plecionka 123
u nas nikt cie nie umawia na godzine,idziesz kiedy chcesz a zawsze czekasz 4-5 godzin...mam dosc,niedobrze sie robi,i juz mam dosc tego urzedu..niech sie dzieje co chce,nie jestem rozkapryszona dziewczynka,po prostu chce normalnie i godziwie zyc..czy to tak duzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to znajdz sobie sama prace i
zyj godziwie i normalnie. jak nie chcesz tam chodzic to nie choc, nikt ci nie karze. tylko nie wiem jak jeden dzien w urzedzie moze zmieniac normalnosc i godziwość zycia. chyba sie nie hańbisz ze tam idziesz? a jezeli tak to rezygnuj z ubezpieczenia i tyle. zarejestrowałas sie tam z wlasnej woli, nikt ci nawet nie wysyłał zaproszenia. to byl twoj wybor i teraz mozesz z tego zrezygnowc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plecionka 123
wlasnie zamierzam tak zrobic,rejestrujac sie tam nie wiedzialam ze wdepnelam w takie łajno:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli stanie się coś złego (tfu tfu, odpukać) to zawsze można podesłać kogoś żeby skoczył do ZUSu i opłacił składkę. Ja tak właśnie robiłam, bo wróciłam z zagranicy, nie miałam ubezpieczenia a czekało mnie pilne usunięcie woreczka żółciowego. Zawsze to taniej niż płacenie za operację i szpital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolna obserwatorka
Pytanie do Neit No właśnie ile kosztuje miesięcznie opłacenie składki zdrowotnej w zusie? Tez mam dośc pośredniaka nie po to uczyłam sie ,żeby teraz za grosze tyrac w nie swoim zawodzie Dodam ,że mam jeszcze dziecko to za nie dodatkowo płacie sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolna obserwatorka
ups ups

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak teraz bo to jakiś czas temu było. Za podstawowe ubezpieczenie płaciłam chyba coś koło 160 zł, ale nie dam sobie za to głowy uciąć, bo na prawdę nie pamiętam. Coś kojarzę pobyt w szpitalu itd by mnie wyniósł około 3000 więc różnica duża jest. Możesz zadzwonić do ZUSu i ich zapytać ile Cię to wyjdzie bez składki emerytalnej itd. Owszem na dłuższa metę może się nie opłaca, ja płaciłam dwa dni przed pójściem do szpitala. No chyba że nie daj Boże masz sytuację ze już muszą Cię kroić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plecionka 123
Neit-a to nie trzeba isc osobiscie sie zarejestrowac?pisalas ze mozna kogos podeslac jakby co,mozna tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plecionka 123
ups

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgkhsHSks
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie na odwrót
ale przecież to, że jesteś zarejestrowana w Urzędzie Pracy nie znaczy, że nie możesz na własną rękę szukać pracy! Co Ty, jesteś tam od iluś miesiecy zarejestrowana, i tylko czekasz aż jakąś robotę Ci znajdą, a sama niczego nie szukasz? Szaleństwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plecionka 123
szukam od miesiecy i nic na wlasna reke oczywiscie...jakbym miala liczyc na urzad pracy to juz dawno w zimie bym w skarpetkach chozila;) chodzi mi tylko o to cholerne ubezpieczenie.. jak gdzies chca mnie do pracy to albo "na czarno",albo na umowe o dzielo ,ktora tez daje wielkie g...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Może ktoś pomoże
Mam szansę na prace interwencyjne, załatwiłam już sobie pracodawce który mnie przyjmie a tu wczoraj dowiaduje się że UP nie ma funduszy i nie wiedzą kiedy będą. Myślę że wiedzą tylko nie chcą mi powiedzieć bo przecież pierszeństwo mają znajomi. Jak ja mam sie dowiedzieć kiedy będą? mam codziennie dzwonić i pytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×