Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanie do mam

Niemowlęce i dziecięce ubranka, co z nimi robicie gdy dziecko...

Polecane posty

Gość pytanie do mam

...z nich już wyrośnie?? Odkładacie dla drugiego dziecka (lub kolejnego) czy oddajecie jakiemuś dziecku z rodziny?? Pytam o to ponieważ spodziewam sie pierwszego dziecka i pewna osoba z dalszej rodziny tez. Różnica między naszymi dziecmi będzie wynosiła ok 3 m. I może się zdarzyć taka sytuacja, ze zostanę poproszona o te ubranka z których moje dziecko wyrosło. W przyszłości chciałabym mieć 2 dziecko. Czy któraś z mam miała taką sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mialam ale u mnie zwyczaj \"odkladania\" mama odkladalą ciocie odkladaly i w efekcie daly mi cale pudlo starych do niczego nie przydatnych ciuchów :-/ jesli chcesz dziecko w najblizszym czasie to powiedz otwarcie ze bedziecie sie niedlugo starac o 2 dziecko i zostawiasz sobie ubranka... ale jesli planujesz za 4-5 lat albo wiecej to oddaj... zostaniesz z torba \"niemodnych\" ubran Bo niestety ale na ubranka niemowlece tez jest moda :) dawniej byly koszylki batystowe wiazane a teraz kto by to ubieral i prasowal?? Tak samo pewnie za kilka lat wymysla jakies nowe ciuchy... zalezy tez jaka jest sytuacja materialna w waszej rodzinie bo ciuszki mozna sprzedac na allegro i miec na nowe- wieksze ciuszki dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannggeellaa
Możesz jej pożyczyć i zaznaczyć, żeby oddała kiedy dziecko wyrośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do mam
Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część oddałam(potrzebującej mamie tu na kafe).......część sprzedałam na allegro.U mnie w rodzinie niema żadnego malucha młodszego od mojej córki więc nie miałam komu sprezentować.Trzeciego dziecka nie planuje więc część rzeczy wystawiam na allegro.Za to co sprzedam kupie coś innego małej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym nie pozyczala. albo bym dala albo nie, bo niestety dzieci to dzieci i nigdy niewiadomo co sie z ubrankami stanie... moze sie okazac ze polowa \"pozyczonych\" nie bedzie sie nadawala nawet na szmaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja oddaję - szwagier spodziewa się dziecka... dla pocieszenia powiem, że 3 mce to tak niewielka różnica, że może się okazać po krótkim czasie, że nie będziesz musiała nic oddawać, bo nie będzie sensu... znajomi mają syna starszego od naszego o 4,5, w tej chwili mały ma niecałe 6m i już na wielkość są praktycznie tacy sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do mam
Różne są mamy. Jak się coś dostanie za darmo to się tego nie szanuje przeważnie. A jak trzeba wszystko samemu kupić, to się to szanuje i o to dba. Trochę mnie wkurzają takie kobiety które idą na łatwizne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie do mam jest w tym duzo prawdy... ale z 2 strony to wiesz przy dziecku nie trudno o plamy, a to pampers nie wytrzyma , a to jakas mascia sie pobrudzi, oliwką... albo mleko kapnie... Niektore plamy ciezko ejst sprać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śpioszki , body , pajacyki raczej nie ulegają zbytno modzie.Ja 10 lat przechowywałam ciuszki po synu ( myślałam że 2 dziecko będzie dużo wcześniej) i....wszystko przydało się , podomu na codzień chyba nie ma znaczenie czy założę modne śpioszki. Nie musiałam tych podstawowych rzeczy na początek kupować i..... za to mogę kupić śliczne sukienusie dla córeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do mam
Dopiero się przekonam jak jest z kupkami i plamami i już nie mogę się doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rita moja siostra urodzila sie 12 lat temu i niemialą ani jednego pajacyka. spioszki i owszem ale ani jednego pajacyka i ani jednego body, za to kaftaniki spioszki i koszulki batystowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja te ladniejsze zostawiam dla siostry albo siostry mojego chlopaka jak trafi mi sie lub im chlopak, a body spiochy itp porozdawalam kolezance albo kuzyce mojego chlopaka. w prawdzie jej urodzila sie coreczka ale niektore body i spiochy wygladaly uniwersalnie :P nie da sie z reszta wszystkiego odlozyc, za duzo miejsca zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te do 3 m-cy możesz spokojnie pożyczyć, dziecko tak szybko z nich wyrośnie, że nie zdąży zniszczyć, a i zupek się w tym wieku nie jada, tak, że nie będzie problemu z zaplamieniem. Po 3 m-cach pewno będą mniej więcej jednakowego wzrostu, tak, że problem ci odpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja Wam powiem jak to u nas wyglądało :) z Magdą poznałam się pół jak Jaś miał pół roku. Ona ma synka który jest o rok starszy od mojego Jasia i tak przez kolejne pół roku ona dawała mi używane spodenki po Stasiu, mój Jaś je \"dochodził po domku\" i wiadomo że po 2 dziecku to te ubranka były bardziej zużyte, dlatego ja Magdzie oddawałam ubranka po Jasiu ale takie które kupowaliśmy Jasiowi nowe czyli wychodziło na to samo zużycie - w rozliczeniu jeden do jednego, lub Magda dawała mi np 2 koszulki używane po Stasiu a ja Stasiowi kupowałam jedną nową. a że obie gustujemy w H&M więc nie było problemu - przez pierwszy rok to maluch tak szybko rośnie że nawet te używane nie były zniszczone, a po2 to nie było problemuz tym czy będzie pasować czy nie. My z góry tak sobie ustaliłyśmy aby potem nie było nieporozumień - dla nas to było najlepsze rozwiązanie. dziś Staś ma 2,5 roczku, Jaś 1,5 i obaj noszą te same ubranka 86-92 a my z Madzią razem buszujemy w H&M - wymiana się skończyła ale przyjaźń nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co tam będę żałować
zawsze wydaję ubranka potrzebującym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×